Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Děti a zdraví - Suchý, dráždivý kašel

Suchý, dráždivý kašel

Suchý, dráždivý kašel

Už se vám taky někdy stalo, že dopředu naplánovanou dovolenou nebo prodloužený víkend zhatilo nenadálé onemocnění? Pokud dojde ke zrušení zamluveného pobytu, zklamání všech se snad ani nedá popsat. Tím spíše, jedná-li se o rodinu s dětmi, které se těšily na společné dobrodružství a výlety.

Aby si nás kašel nenašel

Bohužel onemocnění se asi nemůžeme úplně vyhnout. Můžeme však alespoň trochu naše zdraví, ale hlavně zdraví našich dětí podporovat a posilovat, zejména účinnými přírodními prostředky. Dýchací cesty otužujeme po celý rok častým pobytem na čerstvém vzduchu, nejlépe u moře či na horách. I s malými dětmi lze pravidelně navštěvovat solné jeskyně, kde si s nimi v průběhu her tiše povídáme a zpíváme, čímž se tak lépe pročišťují oslabené dýchací cesty.

Zimní období s sebou nese zvýšený výskyt viróz, nachlazení a onemocnění horních cest dýchacích, které bývá často doprovázeno nepříjemným kašlem, jenž mnohdy přetrvává ještě několik týdnů po vyléčení ostatních příznaků nemoci.

Rozeznáváme kašel vlhký, doprovázený tvorbou a produkcí vazkého hlenu, a kašel suchý, dráždivý, kdy je přítomnost hlenu minimální.

Suchý kašel podrobněji

Jak již bylo zmíněno, suchý a většinou silně dráždivý kašel je charakteristický nepřítomností hlenu, takže pacient nevykašlává, ale přitom pociťuje silné škrábavé dráždění v hrdle. Jde vlastně o obranný reflex sloužící k očistě dýchacích cest, které se marně snaží zbavit cizorodých látek. Suchý kašel je zvlášť nepříjemný, neboť se často objevuje v průběhu noci, čímž nabourává klidný spánek. Je velmi úporný, vyčerpává a postižený mnohdy sípe až lapá po dechu. Záchvaty kašle trvají i několik hodin a pokud nedojde k účinnému zklidnění, mohou vyvolat až zvracení a v horších případech i ztrátu vědomí.

Příčin, jež vedou ke vzniku suchého kašle, je velká spousta. Kromě již zmíněné, nejčastěji virové infekce, to dále může být vdechnutí cizího tělesa, jež dráždí dýchací cesty, ale také toxická látka, kouř apod. Především v jarním období se mnoho alergických pacientů potýká s kašlem jako následkem působení alergenů v organizmu.

Léčba neproduktivního kašle spočívá především v jeho tlumení léky, tzv. antitusiky, více na http://ambrobene.cz/suchy-kasel.php. Dále je samozřejmě nutné odstranit příčinu, která by mohla kašel vyvolávat, podávat dostatek tekutin a zajistit nemocnému klidový režim nejlépe v polosedě, čímž dochází k menšímu dráždění. V zimě je vhodné větrat a zvlhčovat často silně přesušený vzduch v pokojích, kde si ratolesti hrají a spí. K úlevě od záchvatů lze používat i inhalátory.

Jako doplněk léčby můžeme využít i některé babské rady, jako sirup z cibule, odvar s pepřem a medem nebo obvyklejší bylinkové čaje s citrónem.

Suchý, dráždivý kašel
Suchý, dráždivý kašel
Suchý, dráždivý kašelDalší zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na ubytování

Chalupa Za Humny

Město: Žďár nad Sázavou

Apart Hotel Jablonec

Město: Jablonec nad Nisou

Chalupa Zaječí

Město: Stachy

Hotýlek u hraběte Harracha

Město: Harrachov

Penzion UKO

Město: Bedřichov

Penzion Pod Moníncem

Město: Sedlec - Prčice

Apartmány Fojtova studna

Město: Mikulov

Penzion U Holuba

Město: Hradčovice

Usedlost pod vinohrady

Město: Hlohovec
last minute

Divadlo kouzel Pavla Kožíška

13.1.2018 14.00 Magická esa, 21.1.2018 14.00 Hra kouzel a magie, 27.1.2018 14.00 S kouzly kolem světa! 3.2.2018 14.00 Škola kouzel, 10.2.2018 14.00 Magická esa, 17.2.2018 14.00 Hra kouzel a magie, 25.2.2018 14.00 S kouzly kolem světa!

Naše tipy

Penzion Ovečka

Ovečka je velmi netradiční designový penzion, který se nachází v těsné blízkosti Národní přírodní rezervace Čantoryje v obci Nýdek. Penzion je ideálním místem pro rodinnou dovolenou. K dispozici je 10 dvoulůžkových pokojů a 1 pokoj kategorie Lux.

zobrazit

Chalupa Za Humny

Ubytování až pro 20 osob v nové chalupě na Vysočině v CHKO Žďárské vrchy. Pět nadstandardně vybavených pokojů s vlastní koupelnou, TV a WiFi. Společenská místnost, kachlová kamna, dětský koutek. Oplocená zahrada s dětským hřištěm a krytým posezením.

zobrazit

Chalupa Zaječí

Nově postavená chalupa s oplocenou zahradou, dětským hřištěm, venkovním bazénem a s opravdu velkou hernou na půdě, kde je kromě prvků pro děti umístěn také fotbálek, který si rádi zahrají i dospělí.

zobrazit

PENZION BEZDREV

Penzion Bezdrev je ideální volba pro rodinnou dovolenou, svatby a přátelská setkání. Předností je jeho umístění do klidného lesního prostředí na poloostrově Králičí vrch, obklopeného rybníkem Bezdrev a blízkost Hluboké nad Vltavou s velkým vyžitím.

zobrazit

Apart Hotel Jablonec

Apart Hotel v Jablonci nad Nisou je rodinné a moderní ubytování s vyhlášenou restaurací v blízkosti krásné jablonecké přehrady, plaveckého bazénu s aquaparkem a městské sportovní haly. Ideální poloha pro dovolenou s dětmi a to jak v létě tak v zimě.

zobrazit

Apartmany 294

Penzion rodinného typu Apartmány 294 vám nabízí celoroční ubytování v Bedřichově v Jizerských horách v nadstandardně vybavených apartmánech a pokojích. Penzion leží v klidné části obce a je vhodný pro rodiny s dětmi. Celková kapacita je 35 lůžek.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 121221

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2018

FB