Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Děti a zdraví - Léky na kašel, vlhký kašel, sirup na kašel

Léky na kašel, vlhký kašel, sirup na kašel

Léky na kašel, vlhký kašel, sirup na kašel

Je noc. Tichá, černá noc, přerušovaná jen pravidelnými nádechy a výdechy malého dítěte v postýlce v ložnici rodičů, když tu náhle ... Ano, mohl by tak začínat jeden z dílů detektivního seriálu nějaké komerční televize. V našem příběhu však nenaruší klidný spánek zákeřný vrah, ale zlý kašel, který se na několik dalších týdnů stane noční můrou celé rodiny.

Zbavte se vlhkého kašle co nejdříve

Možná se nám již odpoledne zdálo děcko bez nálady, bylo protivné, zahlédli jsme i jeho skleněné oči. Asi nám blesklo hlavou, že něco není v pořádku a nyní je tady, nepříjemný a dlouhotrvající kašel, který umí potrápit dospělé a tím spíše je pak nepříjemný pro děti. Pár dní na to se ke kašli přidá i rýma a my si o klidném spánku můžeme jen nechat zdát.

Jedním z nejčastějších nespecifických příznaků, které dovedou rodiče s dětmi do ordinace dětského lékaře, je právě kašel. Jedná se vlastně o fyziologický obranný reflex, jehož cílem je zbavit dýchací cesty cizích částic či sekretu. Nejčastěji bývá způsoben viry, a tudíž není vhodné zahajovat léčbu antibiotiky. Většinou jej doprovází rýma a lehce zvýšená teplota.

Druhy kašle

Podle stupně zahlenění rozeznáváme dva typy kašle. Pokud není co vykašlávat, hlen chybí, kašel dráždí a vede k bolestivým záchvatům, jedná se o suchý kašel. Většinou se s ním setkáváme v počátku onemocnění. Tento druh kašle tlumíme, abychom zmírnili záchvaty a pacient si odpočinul.

Opakem pak je kašel vlhký, kdy dochází k tvorbě vazkého sekretu, jenž je v menším či větším množství vykašláván z dýchacích cest. Abychom usnadnili jeho rozpouštění, dbáme na zvýšený příjem tekutin a zvlhčování vzduchu v okolí nemocného. Zvyšujeme polohu na lůžku podložením zad tak, aby hlen co nejméně dráždil dýchací cesty ke kašli.

V rodinách s dětmi se na vlhký kašel osvědčil sirup s obsahem medu a zázvoru, neboť rychle ulevuje od nepříjemných příznaků.

Léky na kašel volíme vždy právě podle jeho druhu. Je naprosto nevhodné tlumit vlhký kašel sirupy na jeho suchou variantu, protože tím dochází k zadržování sekretu v dýchacích cestách. Naopak, je nutné zajistit jeho expektoraci.

Je asi nemyslitelné se domnívat, že zrovna nám a našim dětem se právě toto onemocnění pokaždé vyhne. Abychom tedy nebyli překvapeni a zaskočeni náhlým propuknutím choroby, je dobré mít v lékárničce léky na vlhký kašel pro každý případ připravené.

14.12.2017

Léky na kašel, vlhký kašel, sirup na kašel
Léky na kašel, vlhký kašel, sirup na kašel
Léky na kašel, vlhký kašel, sirup na kašelDalší zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na ubytování

Penzion UKO

Město: Bedřichov

Penzion ŽUHANSTA

Město: Břasy

WELLNESS HOTEL PANORAMA

Město: Blansko

Penzion Ovečka

Město: Nýdek

apartmá/penzion Vila Alena

Město: Horní Malá Úpa
last minute

Hotel Vega***superior Luhačovice

TOP NABÍDKA! VŠECHNY POBYTY V PROSINCI NYNÍ V JEDINEČNÉ AKCI 20%! Prohlédněte si naše balíčky, vybere si opravdu každý.

Naše tipy

Motel Charlie

Motel Charlie se nachází v malebné obci Kovač v Jičíně. Nabízí restauraci, ubytování, parkoviště, venkovní bazén, dětské hřiště se skluzavkou, venkovní areál pro odpočinek vše k dispozici našim klientům. Ani velká narozeninová oslava není problém.

zobrazit

Jihlavská šatlava

Jihlavská šatlava je umístěna v bývalé vojenské věznici. Historická památka je v originálním stavu z roku 1869. Uvnitř se nachází 9 cel a mučírna. Kat vykonává trest bičem, písař zapisuje do Smolné knihy. V celách ukázky, repliky. Děti se dobře baví.

zobrazit

Penzion Čeri

Pension Čeri se nachází v krásné lokalitě s čerstvým vzduchem a panenskou přírodou, kde načerpáte energii, relaxací uvolníte tělo a strávíte klidnou dovolenou s přáteli nebo se svými dětmi. Nabízíme sportovní možnosti pro každé roční období.

zobrazit

Penzion UKO

Penzion a restaurace UKO se zaměřuje na dovolenou rodin s dětmi. Tvoří jej 3 samostatné objekty. Penziony v Bedřichově jsou v těsném sousedství obklopeny krásnou udržovanou zahradou se skalkami, dětským hřištěm s pískovištěm a trampolínou.

zobrazit

Kláštery Český Krumlov

Nedávno zpřístupněný areál klášterů nabízí vyžití milovníkům historie i rodinám s dětmi. Pohrajte si a tvořte v Interaktivní expozici lidských dovedností nebo navštivte klášterní řemeslné dílny a odneste si vlastnoručně vytvořený řemeslný výrobek.

zobrazit

ZOO Liberec

Zoologická zahrada Liberec je nejstarší zoo v Česku. Byla založena v roce 1919. Na ploše 14 ha můžete obdivovat nejen bílé tygry, ale i dalších 160 druhů zvířat ze všech kontinentů. Na děti čeká např. i malá kontaktní zoo a dětské hřiště.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 163225

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2019

FB