Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Děti a zdraví - Léky na kašel, vlhký kašel, sirup na kašel

Léky na kašel, vlhký kašel, sirup na kašel

Léky na kašel, vlhký kašel, sirup na kašel

Je noc. Tichá, černá noc, přerušovaná jen pravidelnými nádechy a výdechy malého dítěte v postýlce v ložnici rodičů, když tu náhle ... Ano, mohl by tak začínat jeden z dílů detektivního seriálu nějaké komerční televize. V našem příběhu však nenaruší klidný spánek zákeřný vrah, ale zlý kašel, který se na několik dalších týdnů stane noční můrou celé rodiny.

Zbavte se vlhkého kašle co nejdříve

Možná se nám již odpoledne zdálo děcko bez nálady, bylo protivné, zahlédli jsme i jeho skleněné oči. Asi nám blesklo hlavou, že něco není v pořádku a nyní je tady, nepříjemný a dlouhotrvající kašel, který umí potrápit dospělé a tím spíše je pak nepříjemný pro děti. Pár dní na to se ke kašli přidá i rýma a my si o klidném spánku můžeme jen nechat zdát.

Jedním z nejčastějších nespecifických příznaků, které dovedou rodiče s dětmi do ordinace dětského lékaře, je právě kašel. Jedná se vlastně o fyziologický obranný reflex, jehož cílem je zbavit dýchací cesty cizích částic či sekretu. Nejčastěji bývá způsoben viry, a tudíž není vhodné zahajovat léčbu antibiotiky. Většinou jej doprovází rýma a lehce zvýšená teplota.

Druhy kašle

Podle stupně zahlenění rozeznáváme dva typy kašle. Pokud není co vykašlávat, hlen chybí, kašel dráždí a vede k bolestivým záchvatům, jedná se o suchý kašel. Většinou se s ním setkáváme v počátku onemocnění. Tento druh kašle tlumíme, abychom zmírnili záchvaty a pacient si odpočinul.

Opakem pak je kašel vlhký, kdy dochází k tvorbě vazkého sekretu, jenž je v menším či větším množství vykašláván z dýchacích cest. Abychom usnadnili jeho rozpouštění, dbáme na zvýšený příjem tekutin a zvlhčování vzduchu v okolí nemocného. Zvyšujeme polohu na lůžku podložením zad tak, aby hlen co nejméně dráždil dýchací cesty ke kašli.

V rodinách s dětmi se na vlhký kašel osvědčil sirup s obsahem medu a zázvoru, neboť rychle ulevuje od nepříjemných příznaků.

Léky na kašel volíme vždy právě podle jeho druhu. Je naprosto nevhodné tlumit vlhký kašel sirupy na jeho suchou variantu, protože tím dochází k zadržování sekretu v dýchacích cestách. Naopak, je nutné zajistit jeho expektoraci.

Je asi nemyslitelné se domnívat, že zrovna nám a našim dětem se právě toto onemocnění pokaždé vyhne. Abychom tedy nebyli překvapeni a zaskočeni náhlým propuknutím choroby, je dobré mít v lékárničce léky na vlhký kašel pro každý případ připravené.

14.12.2017

Léky na kašel, vlhký kašel, sirup na kašel
Léky na kašel, vlhký kašel, sirup na kašel
Léky na kašel, vlhký kašel, sirup na kašelDalší zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na ubytování

Apart Hotel Jablonec

Město: Jablonec nad Nisou

Penzion UKO

Město: Bedřichov

Hotýlek u hraběte Harracha

Město: Harrachov

Landal Marina Lipno

Město: Lipno nad Vltavou

Usedlost pod vinohrady

Město: Hlohovec

Penzion St. Leonhard***

Město: Nýrsko

WELLNESS HOTEL PANORAMA

Město: Blansko

Penzion Na Bidylku

Město: Frýdlant
last minute

Elldus Resort

Elldus Resort se perfektně hodí i pro letní rodinnou dovolenou. Velkoryse vybavené apartmány, široký program aktivit pro děti i dospělé. Výhodné rodinné balíčky se vstupem do našeho Elldus Spa s bazénem, saunami a dětským spa! Mluvíme i česky!

Naše tipy

Jihlavská šatlava

Jihlavská šatlava je umístěna v bývalé vojenské věznici. Historická památka je v originálním stavu z roku 1869. Uvnitř se nachází 9 cel a mučírna. Kat vykonává trest bičem, písař zapisuje do Smolné knihy. V celách ukázky, repliky. Děti se dobře baví.

zobrazit

Hotýlek u hraběte Harracha

Hotýlek u hraběte Harracha se nachází v klidné části Harrachova a nabízí ubytování vhodné pro dovolenou s dětmi. Jedná se o rodinný hotýlek se stylovou restaurací, útulnými a prostornými pokoji a novým wellnes, které je pouze pro naše hotelové hosty.

zobrazit

Penzion Na Bidylku

Rodinný penzion s keramickým atelierem a Hrníčkovou galerií. Kapacita 16 lůžek. Možnosti zábavy pro hosty: výroba hrníčků, půjčovna koloběžek, ping-pong, tenis, karambol, venkovní kuchyně, terasa, ohrada s oslíkem a kozlíkem. Klid venkovské krajiny.

zobrazit

Detoa - muzeum výroby hraček

DETOA je jedním z nejstarších a největších výrobců dřevěných hraček v České republice, ale také v Evropě. Zveme na exkurzi a do kreativní dílny, kde si můžou nejen děti vyrobit svoji hračku. Doporučujeme pro děti od 4 let.

zobrazit

Ubytování v soukromí U Supíků Ve Vlčí

Ubytování zaměřené na rodiny s dětmi v srdci CHKO Bílé Karpaty. Pronájem pouze objektu jako celku, max. kapacita 11os- Ideální pro 2 (max. 3 rodiny). Pohádkové pokoje, vnitřní herna s domečkem, dětské hřiště a zážitkové programy v rodinném prostředí.

zobrazit

Apart Hotel Jablonec

Apart Hotel v Jablonci nad Nisou je rodinné a moderní ubytování s vyhlášenou restaurací v blízkosti krásné jablonecké přehrady, plaveckého bazénu s aquaparkem a městské sportovní haly. Ideální poloha pro dovolenou s dětmi a to jak v létě tak v zimě.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 163225

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2018

FB