Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Děti a zdraví - Léky na kašel, vlhký kašel, sirup na kašel

Léky na kašel, vlhký kašel, sirup na kašel

Léky na kašel, vlhký kašel, sirup na kašel

Je noc. Tichá, černá noc, přerušovaná jen pravidelnými nádechy a výdechy malého dítěte v postýlce v ložnici rodičů, když tu náhle ... Ano, mohl by tak začínat jeden z dílů detektivního seriálu nějaké komerční televize. V našem příběhu však nenaruší klidný spánek zákeřný vrah, ale zlý kašel, který se na několik dalších týdnů stane noční můrou celé rodiny.

Zbavte se vlhkého kašle co nejdříve

Možná se nám již odpoledne zdálo děcko bez nálady, bylo protivné, zahlédli jsme i jeho skleněné oči. Asi nám blesklo hlavou, že něco není v pořádku a nyní je tady, nepříjemný a dlouhotrvající kašel, který umí potrápit dospělé a tím spíše je pak nepříjemný pro děti. Pár dní na to se ke kašli přidá i rýma a my si o klidném spánku můžeme jen nechat zdát.

Jedním z nejčastějších nespecifických příznaků, které dovedou rodiče s dětmi do ordinace dětského lékaře, je právě kašel. Jedná se vlastně o fyziologický obranný reflex, jehož cílem je zbavit dýchací cesty cizích částic či sekretu. Nejčastěji bývá způsoben viry, a tudíž není vhodné zahajovat léčbu antibiotiky. Většinou jej doprovází rýma a lehce zvýšená teplota.

Druhy kašle

Podle stupně zahlenění rozeznáváme dva typy kašle. Pokud není co vykašlávat, hlen chybí, kašel dráždí a vede k bolestivým záchvatům, jedná se o suchý kašel. Většinou se s ním setkáváme v počátku onemocnění. Tento druh kašle tlumíme, abychom zmírnili záchvaty a pacient si odpočinul.

Opakem pak je kašel vlhký, kdy dochází k tvorbě vazkého sekretu, jenž je v menším či větším množství vykašláván z dýchacích cest. Abychom usnadnili jeho rozpouštění, dbáme na zvýšený příjem tekutin a zvlhčování vzduchu v okolí nemocného. Zvyšujeme polohu na lůžku podložením zad tak, aby hlen co nejméně dráždil dýchací cesty ke kašli.

V rodinách s dětmi se na vlhký kašel osvědčil sirup s obsahem medu a zázvoru, neboť rychle ulevuje od nepříjemných příznaků.

Léky na kašel volíme vždy právě podle jeho druhu. Je naprosto nevhodné tlumit vlhký kašel sirupy na jeho suchou variantu, protože tím dochází k zadržování sekretu v dýchacích cestách. Naopak, je nutné zajistit jeho expektoraci.

Je asi nemyslitelné se domnívat, že zrovna nám a našim dětem se právě toto onemocnění pokaždé vyhne. Abychom tedy nebyli překvapeni a zaskočeni náhlým propuknutím choroby, je dobré mít v lékárničce léky na vlhký kašel pro každý případ připravené.

14.12.2017

Léky na kašel, vlhký kašel, sirup na kašel
Léky na kašel, vlhký kašel, sirup na kašel
Léky na kašel, vlhký kašel, sirup na kašelDalší zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na zábavu

CENTRUM BABYLON Liberec

Město: Liberec

Kláštery Český Krumlov

Město: Český Krumlov

Motýlí dům Karlovy Vary

Město: Karlovy Vary

Zrcadlový labyrint

Město: Praha

Čiperové

Město: Brno

Plaváčci s.r.o Brno

Město: Brno

Zoo Praha

Město: Praha

Vertical Park

Město: Harrachov

ZOO Liberec

Město: Liberec
last minute

Čiperové

Máte raději aktivní než pasivní dovolené? 18.-24.2.2018 nabízíme rodinám s dětmi zimní pobyt v Beskydech s plaváním a lyžováním v hotelu Petr Bezruč v Malenovicích. Pobyt je vhodný pro rodiče, prarodiče a děti od 1 roku do 12 let.

Naše tipy

Apart Hotel Jablonec

Apart Hotel v Jablonci nad Nisou je rodinné a moderní ubytování s vyhlášenou restaurací v blízkosti krásné jablonecké přehrady, plaveckého bazénu s aquaparkem a městské sportovní haly. Ideální poloha pro dovolenou s dětmi a to jak v létě tak v zimě.

zobrazit

Park Holiday Congress a Wellness Hotel

Park Holiday Congress & Wellness Hotel **** s ubytovací kapacitou 48 pokojů, moderním konferenčním centrem, nejširší nabídkou sportovních a volnočasových indoor/outdoor aktivit, představuje zcela výjimečný rekreační komplex v Praze a širokém okolí.

zobrazit

apartmá/penzion Vila Alena

Zrenovovaný apartmá/penzion Vila Alena s bezkonkurenční cenou za ubytování v komfortních pokojích s příslušenstvím. Naši hosté u nás nacházejí doslova rodinnou pohodu, vstřícný personál a cítí se opravdu jako doma. Ski pasy pro ubytované ZDARMA!

zobrazit

Usedlost pod vinohrady

Usedlost pod vinohrady se nachází v samotném srdci Lednicko – valtického areálu. Ubytování v 8 stylových apartmánech a 8 pokojích. Nabízíme mnoho aktivit a atrakcí pro děti jako vlastní vyhřívaný bazén, dětské hřiště s trampolínou aj.

zobrazit

Penzion Ovečka

Ovečka je velmi netradiční designový penzion, který se nachází v těsné blízkosti Národní přírodní rezervace Čantoryje v obci Nýdek. Penzion je ideálním místem pro rodinnou dovolenou. K dispozici je 10 dvoulůžkových pokojů a 1 pokoj kategorie Lux.

zobrazit

Hotel Panon

Hotel Panon je umístěn v klidné zóně města Hodonín v srdci Moravského Slovácka. Nabízí kvalitní ubytování v kategorii *** ve 2 lůžkových, 3 lůžkových pokojích a apartmánech. Máme 20 pokojů v antialergické úpravě. Stravování je v klimat. restauraci.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 163225

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2018

FB