Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Děti a zdraví - Látkové pleny
Látkové pleny

Každá máma chce pro své dítě jen to nejlepší a ráda by mu zajistila co nejkomfortnější život. Naštěstí se v dnešní době mnoho rodičů ohlíží i na přírodu a snaží se najít to nejlepší i pro ni. Nejen proto je již několik let na vzestupu trend používání látkových plen na úkor těch jednorázových.

Zadečky miminek jako v bavlnce

Uvádí se, že každé dítě vyprodukuje až tunu odpadu v podobě znečištěných plen. Máme-li 100 000 dětí, jedná se o nepředstavitelné množství, jež se bude na naší planetě rozkládat v řádu stovek let. Možná namítnete, že zátěž pro životní prostředí je spojená i s praním látkovek, avšak co je nějakých 60 litrů vody, jež spotřebuje pračka na jejich vyprání, jednou za 2 - 3 dny oproti 300 l vody, které za 3 dny spláchne každá osoba na toaletě? Používáme-li navíc k přírodě šetrný prací prášek, bude ekologická stopa našeho dítěte minimální. 

Snad každému rozumnému rodiči alespoň jednou proběhlo hlavou, jakže to s tou „papírovou“ plenou vlastně je. On název papírová je poněkud zavádějící, neboť k jejich výrobě se používají polypropylenové a polyetylenové folie, jež se vyrábí z ropy, doplněné dále o absorpční vrstvu na bázi polyakrylátů a to vše fixujeme lepící páskou a gumičkami k dítěti. No, nezní to strašidelně? Není divu, že jemná dětská pokožka trpí a i přes zdánlivou výhodu, tkvící v delších časových intervalech přebalování, je nutné plenu měnit natolik často, aby nedošlo k zapaření pokožky a tím k jejímu podráždění, zarudnutí a k tzv. intertrigu, neboli opruzenině.

Moderní látkové pleny jsou nejen ekologické, ale především příjemné pro miminko. Úžasné materiály jako jsou bambus, konopí či bavlněné froté zaručí, že bude zadeček miminka ve skvělé společnosti. Přebalování je sice častější a snad o něco složitější ( pouze v počátku, než získáme potřebnou zručnost ), ale je běžné, že se děti bez látkový plenek obejdou mnohem dříve. Novější typy se nemusí skládat a po šestinedělí ani žehlit a péči o ně věnujeme tak 1 - 2 hodiny týdně.

Velkou výhodou používání látkových plenek je samozřejmě finanční stránka. Větší částkou zatížíme rodinný rozpočet pouze při pořízení výbavy ještě před narozením miminka, nicméně poté jsou již náklady minimální a souhrnná částka se přibližně rovná částce za půl roční použití jednorázových plen.

Pokud tedy přemýšlíte ekologicky a ekonomicky, ale váháte s tak razantní změnou, zkuste začít pozvolna. Kupte malou výbavu na domácí použití a na pobyt mimo domov můžete zatím ponechat jednorázovky. Třeba budete mile překvapeni jednoduchostí a plynule přejdete na pleny látkové.

Látkové pleny
Látkové pleny
Látkové plenyDalší zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na zábavu

CENTRUM BABYLON Liberec

Město: Liberec

Plaváčci s.r.o Brno

Město: Brno

Zoo Praha

Město: Praha

Vertical Park

Město: Harrachov

Motýlí dům Karlovy Vary

Město: Karlovy Vary

Čiperové

Město: Brno

Zrcadlový labyrint

Město: Praha

ZOO Liberec

Město: Liberec
last minute

Landal Marina Lipno

Slavnostní zahájení sezóny Království lesa. Bohatý program plný pohádek, animačních programů pro děti si užijí nejen děti ale i dospělí. Originální atrakce, prolézačky a další prvky v krásném prostředí lesa. 28.04.2018 - 10:00 - 17:00

Naše tipy

Penzion Na Bidylku

Rodinný penzion s keramickým atelierem a Hrníčkovou galerií. Kapacita 16 lůžek. Možnosti zábavy pro hosty: výroba hrníčků, půjčovna koloběžek, ping-pong, tenis, karambol, venkovní kuchyně, terasa, ohrada s oslíkem a kozlíkem. Klid venkovské krajiny.

zobrazit

Landal Marina Lipno

Ubytování na Lipně v Landal Marina Lipno je spojení krásné přírody, kvalitního ubytování a velké množství aktivit přesně stvořené pro Vaši dovolenou. Apartmány pro 2 - 10 osob.

zobrazit

Dětský a rodinný penzion Bavlnka

Penzion Bavlnka je rekreační zařízení na Třeboňsku pro rodiny s dětmi. Děti ocení prostornou hernu, batolecí koutek, 2 venkovní hřiště, bazén a výtvarnou dílnu. Na požádání Vám zdarma půjčíme dětskou postýlku i s lůžkovinami a přebalovací pult.

zobrazit

Mlýnhotel

Atmosféru starých dobrých časů svým vzhledem i službami a pojetím, připomíná komplex Mlýnhotel. S více než 60. pokoji a širokým společenským a sportovním zázemím se řadí k nejvýznamnějším zařízením tohoto typu v regionu.

zobrazit

Hrad a zámek Dolní Kounice

Hrad Dolní Kounice - zábavné akce pro celou rodinu. Celodenní program - atraktivní stanoviště, výtvarné dílničky, malování na obličej, ukázka kovářského řemesla, šermířská představení, karnevaly, výstavy obrazů a fotek, prohlídky paláce...

zobrazit

Areál Friesovy Boudy

Nově zrekonstruovaný Areál Friesovy boudy se nachází v nadmořské výšce 1217m ve střední části Krkonoš. Nabízí komplexní služby pro váš aktivní i pasivní odpočinek. Díky vysoké poloze zde zažijete velkolepé a nezapomenutelné pohledy do okolí.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 163225

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2018

FB