Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Děti a zdraví - Látkové pleny
Látkové pleny

Každá máma chce pro své dítě jen to nejlepší a ráda by mu zajistila co nejkomfortnější život. Naštěstí se v dnešní době mnoho rodičů ohlíží i na přírodu a snaží se najít to nejlepší i pro ni. Nejen proto je již několik let na vzestupu trend používání látkových plen na úkor těch jednorázových.

Zadečky miminek jako v bavlnce

Uvádí se, že každé dítě vyprodukuje až tunu odpadu v podobě znečištěných plen. Máme-li 100 000 dětí, jedná se o nepředstavitelné množství, jež se bude na naší planetě rozkládat v řádu stovek let. Možná namítnete, že zátěž pro životní prostředí je spojená i s praním látkovek, avšak co je nějakých 60 litrů vody, jež spotřebuje pračka na jejich vyprání, jednou za 2 - 3 dny oproti 300 l vody, které za 3 dny spláchne každá osoba na toaletě? Používáme-li navíc k přírodě šetrný prací prášek, bude ekologická stopa našeho dítěte minimální. 

Snad každému rozumnému rodiči alespoň jednou proběhlo hlavou, jakže to s tou „papírovou“ plenou vlastně je. On název papírová je poněkud zavádějící, neboť k jejich výrobě se používají polypropylenové a polyetylenové folie, jež se vyrábí z ropy, doplněné dále o absorpční vrstvu na bázi polyakrylátů a to vše fixujeme lepící páskou a gumičkami k dítěti. No, nezní to strašidelně? Není divu, že jemná dětská pokožka trpí a i přes zdánlivou výhodu, tkvící v delších časových intervalech přebalování, je nutné plenu měnit natolik často, aby nedošlo k zapaření pokožky a tím k jejímu podráždění, zarudnutí a k tzv. intertrigu, neboli opruzenině.

Moderní látkové pleny jsou nejen ekologické, ale především příjemné pro miminko. Úžasné materiály jako jsou bambus, konopí či bavlněné froté zaručí, že bude zadeček miminka ve skvělé společnosti. Přebalování je sice častější a snad o něco složitější ( pouze v počátku, než získáme potřebnou zručnost ), ale je běžné, že se děti bez látkový plenek obejdou mnohem dříve. Novější typy se nemusí skládat a po šestinedělí ani žehlit a péči o ně věnujeme tak 1 - 2 hodiny týdně.

Velkou výhodou používání látkových plenek je samozřejmě finanční stránka. Větší částkou zatížíme rodinný rozpočet pouze při pořízení výbavy ještě před narozením miminka, nicméně poté jsou již náklady minimální a souhrnná částka se přibližně rovná částce za půl roční použití jednorázových plen.

Pokud tedy přemýšlíte ekologicky a ekonomicky, ale váháte s tak razantní změnou, zkuste začít pozvolna. Kupte malou výbavu na domácí použití a na pobyt mimo domov můžete zatím ponechat jednorázovky. Třeba budete mile překvapeni jednoduchostí a plynule přejdete na pleny látkové.

Látkové pleny
Látkové pleny
Látkové plenyDalší zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na zábavu

Čiperové

Město: Brno

Plaváčci s.r.o Brno

Město: Brno

ZOO Liberec

Město: Liberec

Zoo Praha

Město: Praha

Zrcadlový labyrint

Město: Praha

Vertical Park

Město: Harrachov

Motýlí dům Karlovy Vary

Město: Karlovy Vary
last minute

Usedlost pod vinohrady

Nabízíme různé pobytové balíčky, např. Rodinný slevový balíček, Předvánoční balíček, Výtvarný balíček aj. Neváhejte a vyberte si z naší pestré nabídky! Tip na dárek? Darujte pobyt u nás!

Naše tipy

Relax Hotel Bára ***

Navštivte Relax Hotel Bára zařízený pro pobyt rodin s dětmi! Velmi pěkné ubytování a skvělé vybavení pro Vaše děti! Zábava pro celou rodinu. Děti najdou herny a hřiště, maminky krásné wellness, tatínci cyklotrasy nebo běžecké trasy přímo od hotelu.

zobrazit

Bohemia Apartments

Společnost Bohemia Apartments je tu proto, aby Vám nabídla to nejlepší ubytování v Praze a Vy jste se cítili jako doma. Naše apartmány nabízí soukromí a domácí prostředí. Nechte se unést centrem Prahy. Rodiny s dětmi jsou u nás vřele vítány!

zobrazit

Ubytování v soukromí U Supíků Ve Vlčí

Ubytování zaměřené na rodiny s dětmi v srdci CHKO Bílé Karpaty. Pronájem pouze objektu jako celku, max. kapacita 11os- Ideální pro 2 (max. 3 rodiny). Pohádkové pokoje, vnitřní herna s domečkem, dětské hřiště a zážitkové programy v rodinném prostředí.

zobrazit

Motel Charlie

Motel Charlie se nachází v malebné obci Kovač v Jičíně. Nabízí restauraci, ubytování, parkoviště, venkovní bazén, dětské hřiště se skluzavkou, venkovní areál pro odpočinek vše k dispozici našim klientům. Ani velká narozeninová oslava není problém.

zobrazit

Penzion ŽUHANSTA

Penzion Žuhansta nabízí ubytování v stylově zrekonstruovaném statku, moderní komfort, nerušené soukromí, letní terasa, internet zdarma, společenský salonek, vlastní vaření. Mimořádná osobní atmosféra pro pobyt nebo pro pořádání společenských akcí.

zobrazit

Hotel Panon

Hotel Panon je umístěn v klidné zóně města Hodonín v srdci Moravského Slovácka. Nabízí kvalitní ubytování v kategorii *** ve 2 lůžkových, 3 lůžkových pokojích a apartmánech. Máme 20 pokojů v antialergické úpravě. Stravování je v klimat. restauraci.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 121221

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2018

FB