Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Děti a zdraví - Cestovní pojištění

Cestovní pojištění

Cestovní pojištění

Ta doba, kdy jsme v létě mohli vyjet na dovolenou pouze do českých luhů a hájů, v nejlepším případě pak do Jugoslávie či ke studenému Baltu, je naštěstí dávno pryč. Dnes již nemusíme učit děti zeměpis jen teoreticky v mapách, ale přímo v cizích zemích, daleko za našimi hranicemi. Můžeme jim ukázat krásy a divy přírody, ale také dech beroucí díla vytvořená lidmi.

Pobyt v zahraničí bez rizika

Jak dlouho budeme pobývat mimo domov je zcela na nás a žádné omezení výjezdní doložkou nám nehrozí. Pamatujete však doby, kdy před dovolenou trvalo dlouhé měsíce obstarání tohoto dokumentu? Získání razítek různých složek KSČ, včetně uličního výboru, se rovnalo běhu na dlouhou trať. Aby také ne. Vždyť mnoho rodin plánovalo v zahraničí zůstat a již se zpět do komunistického Československa nevrátit. A tomu potřebovali činitelé KSČ zabránit všemi způsoby. Do mnoha zemí již dnes nemusíme zařizovat ani vízum, takže cestování nestojí v cestě téměř nic.

A nebo něco přece?

Říká se, že na dovolené je vlastně nejkrásnější to těšení, jenž samotnému pobytu předchází, a že už cesta je její součástí. Abychom se však domů vrátili živí a zdraví, je nutné si uvědomit všechna rizika, která nám mohou pobyt notně zkomplikovat a narušit.

Především, vezeme-li děti, musíme být obzvláště obezřetní, neboť existuje mnoho důvodů k obavám. Pochopitelně nechceme strašit ani přivolávat neštěstí, ale abychom mohli být klidnější, že se máme v případě problému na koho obrátit, vybereme si dopředu kvalitní cestovní pojištění. Vždyť už komplikace spojené s cestováním letadlem dovedou pěkně potrápit. Zpožděné dodání, krádež zavazadel či pozdní odlet nebo jeho úplně zrušení je jedním z mnoha plnění, jež pojistka zahrnuje.

Mezi další krytí patří pochopitelně pojištění léčebných výloh. Nikdo z nás nedokáže říci, kdy ho postihne nějaká choroba nebo úraz a bude nutné vyhledat lékařskou pomoc. V horším případě nás zdravotní stav přinutí i zůstat v nemocnici. Vzhledem k tomu, že jde za ošetření v zahraničí o úhrady velmi vysokých částek, jež by nám pěkně provětraly peněženku, nedoporučujeme na cestovním pojištění šetřit. Pokrýt by mělo nejen hospitalizaci a operace, ale také v nutných případech převoz na území ČR, přepravu tělesných ostatků, ale také třeba pobyt rodiče s dítětem v nemocnici.

Možná si ani neuvědomujeme, jaké problémy může způsobit třeba neopatrná hra s míčem a kde všude mohou naše dětičky napáchat nějaké škody. I nám dospělým se může stát nějaká nehoda a nepříjemnost je na světě. O škodě na zdraví druhé osoby ani nemluvě, ale i zde nás ochrání dobře zvolené pojištění.

Připojištění

Pokud víte, že budete v zahraničí provozovat své oblíbené, ale poněkud rizikové sporty, nebo tušíte, že by mohlo nastat zrušení cesty je dobré pomýšlet na doplňkové připojištění, jenž pokryje vydané částky.

Po celých 24 hodin 7 dní v týdnu je připravena asistenční služba na tísňové volání, aby pomohla vyřešit situace ohledně vzniku nároku na náhradu škody a chránila tak zájmy postiženého.

Cestovní pojištění AXA
Cestovní pojištění AXA
Cestovní pojištění AXADalší zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na zábavu

CENTRUM BABYLON Liberec

Město: Liberec

Motýlí dům Karlovy Vary

Město: Karlovy Vary

Vertical Park

Město: Harrachov

Plaváčci s.r.o Brno

Město: Brno

Zoo Praha

Město: Praha

Kláštery Český Krumlov

Město: Český Krumlov

Zrcadlový labyrint

Město: Praha

Čiperové

Město: Brno
last minute

Statek - penzion Jižní Čechy

Letní dovolená 2018 na statku v Třeboni. Nabízíme velkou uzavřenou ZAHRADU s venkovním BAZÉNEM, stylové UBYTOVÁNÍ, venkovní posezení s grilováním, velkou děts. hernu. U sousedů kozičky, ovečky, jeleni srnky, býci a telátka. V rybníčku ryby a žáby.

Naše tipy

Statek - penzion Jižní Čechy

Nabízíme ubytování v Jižních Čechách přímo mezi rybníky na hranici CHKO Třeboňsko. 100 km od Prahy, ale v klidu a tichu a z uzavřeného dvora s bazénem Vám děti neutečou. Herna cca 80 m2 nejen pro děti, o víkendech skákací hrad. Ideální cyclotrasy.

zobrazit

Penzion Permoník

Dopřejte svým dětem nezapomentelné zážitky v pohádkovém údolí Malé Úpy. Jsme ryze rodinný moderní penzion v klidném prostředí Malé Úpy. Přijeďte si k nám odpočinout, nechte své děti užít si pohádkové prostředí a sami si vyčistěte hlavu v přírodě.

zobrazit

Jihlavská šatlava

Jihlavská šatlava je umístěna v bývalé vojenské věznici. Historická památka je v originálním stavu z roku 1869. Uvnitř se nachází 9 cel a mučírna. Kat vykonává trest bičem, písař zapisuje do Smolné knihy. V celách ukázky, repliky. Děti se dobře baví.

zobrazit

Hotýlek u hraběte Harracha

Hotýlek u hraběte Harracha se nachází v klidné části Harrachova a nabízí ubytování vhodné pro dovolenou s dětmi. Jedná se o rodinný hotýlek se stylovou restaurací, útulnými a prostornými pokoji a novým wellnes, které je pouze pro naše hotelové hosty.

zobrazit

Penzion Pod Moníncem

Zveme Vás do rodinného penzionu, který se nachází na rozhraní středních a jižních Čech. Nalézá se za vesnicí na samotě, uprostřed veliké zahrady (cca 15 000m2) s bazénem a altánem. Les za plotem. V zimě skvělé lyžování. Čeká Vás i děti fajn dovolená.

zobrazit

Hotel Panon

Hotel Panon je umístěn v klidné zóně města Hodonín v srdci Moravského Slovácka. Nabízí kvalitní ubytování v kategorii *** ve 2 lůžkových, 3 lůžkových pokojích a apartmánech. Máme 20 pokojů v antialergické úpravě. Stravování je v klimat. restauraci.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 163225

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2018

FB