Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Kam na výlet s dětmi - Zoo Liberec
detail detail detail detail

Last minute

V souladu s nařízením vlády je zoo od 13.3.2020 do odvolání pro veřejnost uzavřena.

http://www.zooliberec.cz/

Informace

Zoo Liberec

Lidové sady 425/1, Liberec
Česká republika

Tel: +420 487 377 110
 • prosinec, leden a únor 9:00 - 16:30
 • březen 9:00 - 17:00
 • duben 9:00 - 18:00
 • květen 8:00 - 18:00
 • červen, červenec a srpen 8:00 - 19:00
 • září 8:00 - 18:00
 • říjen 9:00 - 18:00
 • listopad 9:00 - 17:00
 • MHD: 10m
 • ČSAD: 4km
 • Vlak: 4,5km

Zajímavosti v okolí

* Dětský koutek 50 m * restaurace Formanka 50 m * Botanická zahrada 300 m * Severočeské muzeum 600 m * Oblastní galerie Liberec 600 m * Plavecký bazén Liberec 2 km * Dino park v OC Plaza 2,5 km * Jizerské hory

Základní popis

Zoologická zahrada Liberec je nejstarší českou zoo. Patří k těm menším na území ČR (13 ha), ale nabízí na 150 vzácných nebo ohrožených druhů zvířat ze všech kontinentů (celkem cca 750 chovaných jedinců) včetně nejkomplexnější sbírky dravých ptáků.

Vybavení

internet / WiFi - zdarma, možný vstup s kočárkem, nekuřácké prostředí, přebalovací pult, programy pro děti, restaurace / jídelna

dětský koutek, houpačka, hřiště, klouzačka, kolotoč, minizoo, možný vstup s kočárkem, programy pro děti, průlezka, travnatá plocha

půjčování vozíků na přepravu malých dětí, výletní vláček na prohlídku části areálu (v letní sezóně), okruh dětských elektrických autíček (v letní sezóně)

Podrobný popis

Liberecká zoo oslavila v roce 2019 své 115. výročí. Její počátky jsou svázané s činností a aktivitami tehdejšího ornitologického spolku, z jehož iniciativy byla v libereckých Lidových sadech vystavěna velká ptačí voliéra jako součást tehdejšího veřejného parku. K voliéře později přibyly další menší expozice a výběhy se srnčí zvěří. V srpnu 1904 požádal ornitologický spolek tehdejší radu města o poskytnutí části území veřejného parku pro účely vybudování zoologické zahrady. Město tento záměr odsouhlasilo, což potvrdilo svým dopisem ze dne 8. srpna 1904. Od tohoto dne se tedy datuje vznik zoo v Liberci.

Ze zoologické zahrady pak během století vyrostlo sebevědomé a mezinárodně uznávané chovatelské zařízení. Svá nejvýznamnější období zoo zažívala a zažívá především v péči čtyř významných ředitelů: Ericha Sluwy (1919-1945), Jiřího Badalce (1954-1982), Josefa Janečka (1982-2004) a Davida Nejedla (2004-současnost).

Otevřeno je 365 až 366 dní v roce, otvírací doba i výše vstupného se však přizpůsobuje ročním obdobím a v průběhu roku se několikrát mění. Pro aktuální informace je tedy nejvhodnější ... zobrazit více

navštívit www.zooliberec.cz. schovat

Mapa

Tipy na zábavu

Penzion Na Bidýlku

Město: Frýdlant

Zoo Liberec

Město: Liberec

Vertical Park

Město: Harrachov

Plavecký bazén Jablonec nad Nisou

Město: Jablonec nad Nisou

Lanové centrum Harrachov

Město: Harrachov

Ruční papírna Papyrea

Město: Liberec

Jablíčko - centrum pro rodinu

Město: Jablonec nad Nisou

Kittelovo muzeum na Krásné - Pěnčíně

Město: Krásná - Pěnčín

last minute

Hotýlek u hraběte Harracha

U nás vždy najdete zvýhodněné pobyty! Přijďte vyzkoušet naše moderní wellness. PRO VÁŠ KLID JE NAŠE SPA & RELAX POUZE PRO HOTELOVÉ HOSTY! U NÁS ŠPATNÉ POČASÍ NEŘEŠÍTE. Čeká Vás pohoda, čistý horský vzduch a výborná kuchyně.

Naše tipy

Resort UKO

Resort UKO se zaměřuje na dovolenou rodin s dětmi a pobyty s jógou. Resort tvoří 4 samostatné objekty s restaurací a wellnessem, obklopeny krásnou zahradou s velkým dětským hřištěm.

zobrazit

Apart Hotel Jablonec

Apart Hotel v Jablonci nad Nisou je rodinné a moderní ubytování s vyhlášenou restaurací v blízkosti krásné jablonecké přehrady, plaveckého bazénu s aquaparkem a městské sportovní haly. Ideální poloha pro dovolenou s dětmi a to jak v létě tak v zimě.

zobrazit

Školní prázdniny a svátky v kalendářním roce 2019

Přinášíme vám rozpis školních prázdnin a svátků pro rok 2019, kdy si budete moci odpočinout, nabrat síly a případně i vyrazit s dětmi na dovolenou nebo třeba na prodloužený víkend. Naplánujte si již dnes rodinný pobyt a těšte se s dětmi na volné dny.

zobrazit

Hotel Perla Jizery

Hotel, jak z názvu vidno, se nachází v Jizerských horách v malebné horské vesničce Josefův Důl. Poloha hotelu v Jizerských horách je ideální nejen pro lyžaře jakéhokoliv věku díky blízké sjezdovace, ale i pro cyklisty kvůli mnoha cyklistickým trasám.

zobrazit
250x250

Penzion Solaris

Prostorné apartmány s příjemnou energií kamene a dřeva. Máme pro vás společenskou místnost, velkou zahradu, dětský koutek a vybavení pro děti, wi-fi zdarma. Penzion je otevřený celoročně.

zobrazit

SPORTKIDS na Bucharce

Rodinná dovolená se sportovním programem pro Vaše děti. Ubytování na sjezdovce,polopenze,5ti denní lyžařský kurz pro děti, skipas, půjčení vybavení. Vše od jedné firmy a v jednom Rodinném balíčku. Užijte si hory v klidu a bez stresu.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 133012

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2020

FB
close

Pole označené * je nutné vyplnit.

close

Nesrovnalosti

Pole označené * je nutné vyplnit.

close

Doporučit přátelům

Pole označené * je nutné vyplnit.

close

Ceny a slevy

Termín Popis Cena
Letní čas dospělá osoba 130,- Kč
Zimní čas dospělá osoba 100,- Kč
Letní čas děti 3 -15 let 90,- Kč
Zimní čas děti 3 -15 let 80,- Kč
Termín slevy Popis Cena
Letní čas studenti, senioři nad 65 let 90,- Kč
Zimní čas studenti, senioři nad 65 let 80,- Kč
Letní čas ZTP (po předložení průkazu) 90,- Kč
Zimní čas ZTP (po předložení průkazu) 80,- Kč