logo cestuj s dětmi
Úvodní stránka / Výlety s dětmi / QUESTERLAND - únikové hry v Praze

QUESTERLAND - únikové hry v Praze

Mánesová 1613/54, Praha, Praha kraj
Únikový pokoj "Únik z čarodějnické školy Magie a Kouzel"
Únikový pokoj "Únik z čarodějnické školy Magie a Kouzel"
Únikový pokoj "Únik z čarodějnické školy Magie a Kouzel"

+7 dalších

Únikový pokoj "Únik z čarodějnické školy Magie a Kouzel"
Do oblíbených
+7 dalších

Základní popis

Únikové hry QUESTERLAND přináší nezapomenutelný zážitek jak pro děti, tak pro rodiče. Naše únikové pokoje byly navrženy ve spolupráci s filmovými dekoratéry a jsou plné špičkových video a audio efektů. Prožijte 60 minut plné napětí a objevů!

Služby

  • Expozice pro děti

Podrobný popis

Jak se hraje úniková hra?
Escape game neboli úniková hra je dnes velmi oblíbenou volnočasovou aktivitou. Přišla k nám z Japonska a dnes jenom těžko najdete velká města, ve kterých by pár takových her nebylo. Pokud jste začátečníci, poradíme vám, jak se hraje escape game a na co je dobré se při hře primárně soustředit. Sami uvidíte, že díky tomu bude i vaše první hra hračkou.

Jaký je ideální počet hráčů?
Obecně se dá říci, že nejlepší počet jsou dva hráči. Jaký je důvod? Je to dáno tím, že pokud byste byli sami, nebudete moci získat jiný názor někoho jiného, což může vést k tomu, že se v řešení úkolu vydáte na špatnou cestu. Pokud by naopak jednotlivých hráčů bylo více, může to znamenat, že na řešení úkolů nebudete mít klid, každý bude přicházet s něčím jiným a zmatky během řešení nebudou nic neobvyklého. I proto doporučujeme, aby ideální počet lidí byli dva. Když vás bude více, pamatujte, že bude nezbytné se mnohem lépe koordinovat a objektivně vybrat správnou myšlenku.

Jak řešit úkoly?
Ty jsou základem každé hry. To, že daný úkol správně vyřešíte, vás posune o krok dále, až k možnosti konkrétní zamčenou místnost opustit. Prioritou by mělo být rozdělení jednotlivých úkolů. Vždy jasně a předem definujte, co bude která osoba dělat. Jedině tak máte jistotu, že každý přihodí ruku k dílu a ve výsledném čase to bude velmi pozitivně znát. Při řešení úkolů také není správnou volbou tipovat. Možných různých kombinací jsou často miliony a tak je jedinou správnou cestou logické řešení. Tipováním se tak můžete zbytečně připravit o drahocenný čas, který neúprosně utíká. Mnohdy je správná cesta ta, která vás napadne jako první. Únikové hry jsou právě na logice postaveny. Pokud začnete příliš přemýšlet a vymýšlet až nesmyslné postupy, dá se říci, že je to krok špatným směrem.

Existují souvislosti?
Ano, rozhodně existují a to si v každé escape game pamatujte. Vždy přemýšlejte nad jednotlivými úkoly komplexně a mezi jednotlivými úkoly hledejte věci, které by mohly souviset a které by vás tak přivedli na správnou cestu. Daná souvislost je dána obvykle i tím, že únikové hry mají vždy jedno klíčové téma, jednu dějovou linii. Mohou být z nemocničního prostředí, z budoucnosti, z minulosti, ale dalších jednotlivých témat může být mnohem více. Pokud jste u některé hádanky nalezli zajímavou informaci, kterou jste nepoužili, potom věřte, že se vám bude hodit při řešení některé z následujících.

Používají se konkrétní rekvizity opakovaně?
Návaznost a spojitost mezi hádankami sice existuje, ale jenom málokdy dochází k tomu, že byste využívali konkrétní rekvizitu opakovaně. Pokud tedy například najdete určité řešení v knize nebo bendě, dá se očekávat, že znovu už daná rekvizita zapojena nebude. Vždy je důležité je důkladně prohledat a až poté ji můžete bez problémů odložit stranou, jelikož ji pravděpodobně potřebovat nebudete. I toto mějte na paměti, jelikož tím výrazně ušetříte váš čas. Tím, jak postupujete k samotnému konci už se také počet rekvizit tenčí, což může znamenat i to, že na vyřešení budete potřebovat mnohem míně času, jelikož už víte, jakými směry se vydat.

Nebojte se požádat si o nápovědu
Moderní únikové hry jsou založeny na tom, že součástí místnosti jsou kamery a mikrofony. Provozovatel vás tedy vidí a slyší. V případě problémů vás může sám nasměrovat, stejně jako není problémem požádat si o možnost nápovědy. Cílem escape game není držet vás jako hráče v místnosti, ale zajistit vám, abyste se pobavili. Když se takzvaně seknete, využijte možnosti nápovědy, která vás popostrčí správným směrem. Obvykle je to jenom dílčí rada, a tak se není třeba obávat, že byste byli o řešení konkrétního úkolu zcela připraveni.
... Zobrazit více

Vybavení

  • dětská židlička

  • expozice pro děti

Vyzkoušejte netradiční formu dětské oslavy, spojenou s únikovou hrou. Zabavte děti a jejích představivost. Možnost schování překvapení nebo dárku přímo do questu. Vedoucí povede děti celou hrou, aby s jeho asistencí děti získaly o něco více jistoty.

Zajímavosti v okolí

Praha nabízí mnoho možností k procházkám a výletům jako např. Petřínská rozhledna, Pražský hrad, ZOO Trója, botanická zahrada, muzea a výstavy ...

Kontakt