logo cestuj s dětmi
Úvodní stránka / Výlety s dětmi / Pohádkový hrad a zámek Staré Hrady

Pohádkový hrad a zámek Staré Hrady

Staré Hrady 1, Libáň, Královéhradecký kraj
Čarodějné pohádkové prohlídky
Zámecké pohádkové sklepení - rodinka Starohradského obra Zelijáše
Hradní pohádková půda - skřítek Špiritus a jeho paní Kocovinka Ranní

+5 dalších

Čarodějné pohádkové prohlídky
Do oblíbených
+5 dalších

Základní popis

Výlet pro děti i dospělé. Tři prohlídkové okruhy Do pohádek čaroděje Arachibalda I., kterými Vás provedou naše krásné princezny, čarodějnice, rozpustilé vodnice, popletení čertové a rytíři. Gotický hrad s renesančním zámkem je otevřený celoročně.

Služby

 • Programy pro děti
 • Dětské menu
 • Expozice pro děti
 • Přebalovací pult

Podrobný popis

Kam na výlet s dětmi? Přijeďte na Hrad a zámek Staré Hrady!

Kam s dětmi na výlet, aby se bavila celá rodina? Vydejte se na Staré Hrady, na hrad a zámek u Jičína, kde je pro Vás otevřeno po celý rok. Ať jste malí nebo velcí, děti z mateřských nebo základních škol, rodiny s dětmi či senioři, neváhejte a vstupte Do pohádek čaroděje ACHIBALDA I. Hradem Vás od sklepa až po půdu provede opravdová krásná princezna, udatný rytíř, moudrý čaroděj nebo rozpustilá čarodějnice. Spoustu zážitků a překvapení tu máme pro každého z Vás.

V prohlídkovém okruhu Zámecké pohádkové sklepení se vydáte do prostorných renesančních a barokních sklepů. Krásná princezna nebo veselá čarodějnice vás zavede do lesního a ledového království, potkáte tu rodinku starohradského obra Zelijáše, vodníky, čertovskou domácnost, pohádkovou hladomornu, velkého ochočeného draka Třífrňáka a palác plný skřítků. Novinkou tu jsou Obří smaragdoví draci.

Než zavítáte na okruh Hradní pohádková půda, naučíte se pod vedením zkušené čarodějnice umění čarodějného létání na koštěti. Na půdě uvidíte i letošní novinku – Obří rubínové draky Rubijány. Navštívíte čarodějnice různých kategorií, kouzlobabky, strašidláckou kuchyni, čarodějnou prádelnu, mydlírnu a garderóbnu, pohádkový časostroj, draky Mocjeďáky, strašidýlka a pravou strašidláckou hospodu.

Děti i dospělé potěší propojení pohádky a historie v okruhu Hrad a zámek s Dračí královskou komnatou. Po celou dobu prohlídky uvidíte spoustu draků, dráčků, dračích princezen a princů, rytířů a pohádkových bytostí ze Starohradských pohádek. Nakonec Vás na osobní audienci přijme i moudrý dračí král Rozumbraďák XVI. Nejen dospělí uvítají expozice z dob císaře Františka Josefa I., kde mnoho tisíc exponátů představuje život prostých lidí, měšťanů a šlechty v období vrcholu habsburské monarchie.

V Čarodějné Bestyjole bydlí živá zvířátka a pohádkové bytosti. Mnoho zvířátek uvidíte také ve venkovních výbězích a voliérách po celém areálu.

Pohádkový hrad a zámek Staré Hrady přivítal v loňském roce 127 tis. návštěvníků. Převážná část prohlídkových okruhů je věnována dětem, ale laskavý humor pohádek čaroděje Archibalda I. rádi ocení i dospělí. Otevřeno je tu celoročně. O letních prázdninách denně od 9.30 do 18.00 hod., včetně pondělí. Všechny letošní akce, novinky, otevírací dobu a další podrobnosti najdete na www.starehrady.cz.

... Zobrazit více

Vybavení

 • dětské menu

 • expozice pro děti

 • přebalovací pult

 • varná konvice

Programy pro děti, pohádkové prohlídkové okruhy, celoroční provoz, výlet za každého počasí, programy pro děti z mateřských a základních škol, focení a filmování zdarma, vstup se zvířaty povolen, zážitkové prohlídky pro děti, seniory i dospělé.

Zajímavosti v okolí

Starohradská krčma přímo v areálu, město Jičín, město Libáň s koupalištěm, Mirakulum - zábavní park, ZOO Chleby, hrad Kost, zámek Loučeň, Prachovské skály

Dostupnost

 • MHD: 0
 • Metro: 0
 • Vlak: 0

Kontakt