logo cestuj s dětmi
Úvodní stránka / Výlety s dětmi / Pevnost poznání - interaktivní muzeum vědy

Pevnost poznání - interaktivní muzeum vědy

Pevnost poznání - interaktivní muzeum vědy
Pevnost poznání - interaktivní muzeum vědy
Pevnost poznání - interaktivní muzeum vědy

+9 dalších

Pevnost poznání - interaktivní muzeum vědy
Do oblíbených
+9 dalších

Základní popis

Pevnost poznání je interaktivní muzeum vědy Univerzity Palackého v Olomouci. Jeho cílem je zábavnou formou přibližovat vědu a výzkum všem věkovým kategoriím. Centrum má 4 expozice a digitální planetárium. Disponujeme bezbariérovým přístupem.

Služby

  • Přebalovací pult
  • Výtah
  • Expozice pro děti
  • Dílničky pro děti

Podrobný popis

Architektonicky unikátní stavba s dřevěnou konstrukcí byla ještě v roce 1857 neoddělitelnou součástí bastionové pevnosti. Zatímco tehdy se v ní skladovala munice pro dělostřelectvo, v současnosti nabízí útočiště pro vědu a neformální vzdělávání.
Je doslova progresivním muzeem vědy s potenciálem bavit rodiny s dětmi, studenty a vůbec širokou veřejnost.

Jakmile otevřete brány Pevnosti poznání, čekají na vás čtyři interaktivní expozice s desítkami originálních exponátů z dílny olomoucké přírodovědecké fakulty. A především pak akční odborní průvodci. V historicky věrných kostýmech vás provedou pestrou historií Olomouce, seznámí vás s pozoruhodnými obyvateli Litovelského Pomoraví a dokonce vám umožní na vlastní kůži si vyzkoušet rotující trenažér pro piloty a kosmonauty - tzv. gyroskop.

Pevnost v sobě navíc ukrývá jak poznání skrze komiks, tak prostřednictvím těch nejlepších populárně-naučných snímků. Série obřích komiksových pláten vám vtipnou zkratkou předá to nejzajímavější z dějinných bojů o Olomouc, dobývání kosmických dálav se zase věnuje celá řada filmů v digitálním planetáriu.

Pevnost poznání je právě díky svému ojedinělému prostoru a sympatickému přístupu erudovaných průvodců skutečně inspirativním místem, v němž se ladně prolíná rozmanitá historie s dynamickou současností.

Pevnost poznání najdete přímo v areálu Korunní pevnůstky (ulice 17. listopadu 7) a otevřeno je vždy od úterý do neděle od 9:00 do 17:00, o víkendech pak až do 18:00.
... Zobrazit více

Vybavení

  • dílničky pro děti

  • expozice pro děti

  • přebalovací pult

  • stolní hry

  • výtah

komiksový příběh na 12 velkoformátových panelech, několik zajímavých expozic, digitální planetárium, letní tábory, dětská univerzita, vědecké kroužky

Zajímavosti v okolí

* Botanická zahrada - Rozárium * Olomoucký orloj * Mariánský sloup * Neváhejte také navštívit sousední Muzeum Olomoucké pevnosti

Dostupnost

  • GPS: 49N, 59289617E

Kontakt

Mapa