logo cestuj s dětmi
Úvodní stránka / Výlety s dětmi / Muzeum Karla Zemana

Muzeum Karla Zemana

Expozice vynález zkázy
Muzeum Karla Zemana
Expozice Baron Prášil

+6 dalších

Expozice vynález zkázy
Do oblíbených
+6 dalších

Základní popis

Unikátní interaktivní expozice:focení doporučeno!Muzeum Karla Zemana představuje celoživotní dílo světově uznávaného filmového tvůrce Karla Zemana a jeho filmové triky.

Služby

  • Expozice pro děti
  • Dílničky pro děti

Podrobný popis

Pravěké příšery chodí po dvoře a Nemo se plaví po Čertovce!
Muzeum Karla Zemana rozšiřuje svoji expozici!

Muzeum Karla Zemana představuje novinky, které Vás ještě intenzivněji přenesou do atmosféry unikátních filmů Karla Zemana.
Saský dvůr u Karlova mostu v Praze na Malé straně, kde muzeum sídlí, zaplnily nové triky z filmu Cesta do pravěku. Návštěvníky tak nově, ještě před vstupem do samotné expozice, čeká brodící se dinosaurus, pravěký slon i močál z prvohor.
Opravdovou lahůdkou se pak od května stává rozšíření expozice o plavbu lodí ElektroNemo po Čertovce i v okolí Karlova mostu! Půlhodinová plavba na jediné elektrolodi na Vltavě, poháněné solárními panely, vám umožní poznat kouzelnou atmosféru nejromantčtější části Prahy z vodní hladiny. To vše samozřejmě ve stylu tradičních „Verneovských“ rytin a Zemanových filmů, s kapitánem, který jako by vystoupil přímo z Vynálezu zkázy …
Desetimetrová loď s panoramatickým výhledem pojme i skupiny až 30 osob.
Plavbu ElektroNemem tak můžete spojit nejen s návštěvou expozice, ale třeba i s narozeninovou oslavou pořádanou v muzeu! Atmosféru filmů Karla Zemana si tak užijete opravdu naplno! Tuto nabídku pro vás Muzeum Karla Zemana připravilo společně s Pražskou paroplavební společností a.s.
Ani na jaře pak nechybí v nabídce muzea pravidelné workshopy animace a další doprovodné aktivity. Aktuální program, možnosti rezervace a další informace naleznete na www.muzeumkarlazemana.cz.

Muzeum Karla Zemana.
Vstupte do světa filmových kouzel a fantazie!
Poznejte, jak vznikaly filmové triky před érou digitálních technologií!
Unikátní interaktinví expozice: Focení doporučeno.

Objevte svět filmových efektů, který inspiroval velikány kinematografie jako jsou Steven Spilberg, George Lucas, Peter Jackson nebo Terry Gilliam. Stálá expozice vám představuje tvorbu světově uznávaného filmového tvůrce Karla Zemana a jeho filmové triky, kterými proslavil českou kinematografii 20. století.

Muzeum je hravým prostorem pro celou rodinu. Nabízí možnost zapojit se a vyzkoušet si trikové postupy, které Karel Zeman ve svých filmech používal. Výstava je koncipována jako filmové scény a ateliéry, ve kterých se můžete – přímo mezi kulisami – natáčet a fotit v akci.

Vzneste se na létajícím stroji, projďete se po měsíci Barona Prášila nebo ovládejte známou ponorku z Vynálezu zkázy.

Současně se můžete seznámit s originálními loutkami i s dosud nepublikovanými fotografiemi a dalšími dokumentárními materiály ze života a díla tohoto filmového vizionáře. Muzeum pravidelně přináší atraktivní doprovodné programy od workshopů animace až po projížďky lodí ElektroNemo po Čertovce a v okolí Karlova Mostu.

Vstupenky jsou k zakoupení v pokladně muzea:
dospělí 200 Kč
děti do 15 let 140 Kč, děti do 1 metru: zdarma
rodinné vstupné: 490 Kč
Zvýhodněné ceny pro skupiny a školy! Skupiny od 10 osob pouze po předchozí rezervaci.
Info a rezervace na tel. 724 341 091 nebo emailem na info@muzeumkarlazemana.cz
... Zobrazit více

Vybavení

  • dílničky pro děti

  • DVD

  • expozice pro děti

  • televize

Tento objekt neposkytl informace o jejich vybavení

Dostupnost

  • GPS: 50.08677194444445N, 14.407193055555556E

Kontakt

Mapa