logo cestuj s dětmi
Úvodní stránka / Výlety s dětmi / Jihlavská šatlava

Jihlavská šatlava

Křížová 111/2, Jihlava, Vysočina kraj
Dveře do cely
Mučírna
Repliky mučících nástrojů

+5 dalších

Dveře do cely
Do oblíbených
+5 dalších

Základní popis

Jihlavská šatlava je umístěna v bývalé vojenské věznici. Historická památka je v originálním stavu z roku 1869. Uvnitř se nachází 9 cel a mučírna. Kat vykonává trest bičem, písař zapisuje do Smolné knihy. V celách ukázky, repliky. Děti se dobře baví.

Služby

  • Expozice pro děti

Podrobný popis

V Jihlavské šatlavě na Vás čeká především historie. Stará vojenská věznice je v naprosto původním stavu z roku 1869 a je jedinou stavbou tohoto druhu v ČR.

Průvodce Vám představí kata, který právě vykonává trest bičem - bičování, písař, který slova mučeného zapisuje do Smolné knihy. Na prohlídku čeká 9 cel ( uvnitř ukázky použití replik mučících postupů - nástrojů, mučení vodou, mučení drcením, atd., všechny postupy obrazově zdokumentovány ), koupelna, jedna cela plná středověkých palných zbraní se zaměřením na pistole v obrazovém provedení.

Čekají na Vás repliky pistolí, mučících nástrojů k možnému vyzkoušení( palečnice, drtič kloubů, španělský zajíc, kacířská vidlice, housle, pranýř, vodící obojek, kleště na trhání masa a mnohé další ). Obrazové výstavy dokumentů o technikách poprav, historii vězeňství na Moravě, historii budovy, katu Blatenském atd..
... Zobrazit více

Vybavení

  • expozice pro děti

ukázky a repliky zbraní a mučících nástrojů

Last minute

Vezměte děti do nově otevřené Jihlavské šatlavy. Prohlédnou si nejen středověké palné zbraně, ale také mučící nástroje. Seznámí se s katem Blatenským a budou se i dobře bavit.

Zjistit více

Zajímavosti v okolí

Strašidelné bludiště, Jihlavské katakomby, Zoo Jihlava, Vodní ráj ...

Kontakt