logo cestuj s dětmi
Úvodní stránka / Výlety s dětmi / Hrad a zámek Dolní Kounice

Hrad a zámek Dolní Kounice

P.O. BOX 25, Jihomoravský kraj
HRAD A ZÁMEK DOLNÍ KOUNICE
HRAD A ZÁMEK DOLNÍ KOUNICE
HRAD A ZÁMEK DOLNÍ KOUNICE

+18 dalších

HRAD A ZÁMEK DOLNÍ KOUNICE
Do oblíbených
+18 dalších

Základní popis

Hrad Dolní Kounice - zábavné akce pro celou rodinu. Celodenní program - atraktivní stanoviště, výtvarné dílničky, malování na obličej, ukázka kovářského řemesla, šermířská představení, karnevaly, výstavy obrazů a fotek, prohlídky paláce...

Služby

  • Programy pro děti
  • Dětský koutek
  • Dílničky pro děti

Podrobný popis

Na hradě Dolní Kounice jsou pořádány (viz. kalendář akcí na www.hrad.biz ) celodenní zábavné programy pro rodiny s dětmi a nejen pro ně. Připraveny jsou interaktivní hry pro děti, soutěžní a zábavná stanoviště, karneval (bez nutnosti vlastní masky), dětský koutek, malování na obličej, kreativní výtvarné dílničky, vodní atrakce, ukázky kovářského řemesla s možností vlastní výroby, pohádky, divadlo, šerm, gladiátoři, soutěž živých kapel o titul hradní hudební skupina roku, výstavy obrazů a fotografií, prohlídky hradu s výkladem.
Po celý den je pro všechny připraveno dobré občerstvení, krásné posezení u čtyřstranného otevřeného baru na obří louce s krásnými ovečkami a výhledem na Pálavu, nabízí se možnost uspořádat rodinný piknik na vlastní dece.
Každá sobota, kdy se koná denní akce, je zakončena na zámku od 20 hodin open air disco párty v obřím párty stanu.

V rámci denních prohlídek Hrad a Zámek Dolní Kounice nabízí návštěvníkům shlédnutí obranných dělových bašt se zámkovými střílnami, parkánovou chodbou, vysoké hradby s původními bránami, zbytky vodních příkopů a padacích mostů, stavebně historické lahůdky jako je Zelená světnice, původní černá kuchyně, historické prevéty, unikátní točité samonosné pískovcové schodiště, které u nás nemá obdobu. Prohlídkový okruh má délku cca 50 minut.

Kudy k nám autem:
Hrad Dolní Kounice je zhruba 15 minut jízdy od Brna. Cestujete-li od Brna, je to snadné. Z dálnice na Vídeň sjedete na sjezdu Bratčice (první sjezd za Rajhradem) odbočíte směrem na Bratčice a budete pokračovat na křižovatku, zde se dáte směrem na Němčičky. Pokud nechcete jet po dálnici, sjedete za Brnem na Rajhrad, poté směr Syrovice, Bratčice a dále je již cesta stejná, tedy po průjezdu Němčičkami pokračujete stále po hlavní do Pravlova, zde se dáte na křižovatce doprava směr Dolní Kounice až dorazíte do Dolních Kounic. Cca po 150 metrech je odbočka doprava na hrad. Zde zaparkujete Váš vůz a dále pokračujete pěšky pouhých 100 metrů do hradu.

Kudy k nám autobusem:
Z jihomoravské metropole se i veřejnou linkovou dopravou do Dolních Kounic dostanete bez větších obtíží. Stačí se dostat tramvají číslo 2 až na konečnou v Modřicích a tam přestoupit na linkový autobus č. 512, který odjíždí každou hodinu. Do Dolních Kounic mu to trvá necelou půlhodinku. Komu by se nechtělo přestupovat, má i možnost cestovat jiným spojem přímo z brněnského autobusového nádraží na Zvonařce.
... Zobrazit více

Vybavení

  • dětský domeček

  • dětský koutek

  • dílničky pro děti

disko párty, celodenní hradní radovánky, sportovní a zájmové hry a soutěže, naučné i zábavné hry pro děti

Last minute

HRADNÍ RADOVÁNKY! Celodenní program pro rodiny s dětmi. Zábavná a soutěžní stanoviště, šermířská představení, pohádky, vodní atrakce, kreativní dílničky, občerstvení, ukázky kovářského řemesla, ovečky pro potěšení dětí a mnoho dalšího.

Zjistit více

Zajímavosti v okolí

kaple sv. Antonína, romantická zřícenina kláštera Rosa coeli, židovská synagoga a židovský hřbitov, další kostely a kaple, měšťanské domy renesanční a barokní

Dostupnost

  • MHD: 0
  • Metro: 0
  • ČSAD: 0
  • Vlak: 0