logo cestuj s dětmi
Úvodní stránka / Výlety s dětmi / Detoa - muzeum výroby hraček

Detoa - muzeum výroby hraček

Jiřetín pod Bukovou 6, Albrechtice v Jizerských horách, Liberecký kraj
Detoa - muzeum výroby hraček
Továrna letecky
exkurze barvírna

+7 dalších

Detoa - muzeum výroby hraček
Do oblíbených
+7 dalších

Základní popis

DETOA je jedním z nejstarších a největších výrobců dřevěných hraček v České republice, ale také v Evropě. Zveme na exkurzi a do kreativní dílny, kde si můžou nejen děti vyrobit svoji hračku. Doporučujeme pro děti od 4 let.

Služby

  • Dílničky pro děti
  • Expozice pro děti
  • Parkoviště

Podrobný popis

Pokud rádi poznáváte a objevujete nové věci, neměla by uniknout vaší pozornosti možnost navštívit naši továrnu, a proniknout tak do tajů výroby dřevěných hraček. Interaktivní exkurze Vás provede výrobou s více jak 100 letou tradicí. Na vlastní oči spatříte historické stroje, dobové hračky i současnou výrobu.

Prohlídky muzea a výroby jsou možné pouze s průvodcem. Poutavý výklad vás zasvětí do specifických výrobních technologií na strojích z období 1920 – 1960. Nahlédnete do jednotlivých výrobních středisek od přípravy materiálu přes sušení, soustružení, vrtání, barvení až po samotnou kompletaci výrobků.

Dozvíte se řadu zajímavostí souvisejících s výrobním procesem a dlouholetou historií naší továrny. Kromě vnitřních zážitků si můžete odnést také věcnou vzpomínku v podobě nejrůznějších výrobků, které zakoupíte v naší podnikové prodejně. Po předložení vstupenky z exkurze vám bude navíc poskytnuta sleva na nákup dílků do kreativních dílen, kde si můžete vytvořit hračku dle vlastní fantazie.

Návštěvníci se seznámí s historií firmy a výrobou hraček od prvovýroby až po kompletaci. Exkurze trvají cca 45-60 minut. Doporučujeme objednání prohlídek viz kontaktní informace.

Továrna leží uprostřed Jizerských hor, nedaleko lanovky na Špičák.
... Zobrazit více

Vybavení

  • dílničky pro děti

  • expozice pro děti

  • televize

Expozice historie výroby hraček, možnost vyrobit si svoji hračku, prohlídkový okruh zahrnuje prohlídku výroby od zpracování surového dřeva přes výrobu dílků, jejich barvení až po montáž hraček.

Last minute

Při předložení vstupenky z exkurze poskytujeme slevu 40,- Kč na nákup dílků do kreativních dílen. V našich kreativních dílnách můžete popustit uzdu své fantazii a vyrobit svoji vlastní hračku. Dílny jsou určeny pro děti od 4 let.

Zjistit více

Zajímavosti v okolí

Schowankova vila (expozice hraček, historie lyžování, přírodovědné muzeum), Protržená přehrada, lanovka na rozhlednu Špičák, cyklotrasy, v okruhu 10 km je 7 rozhleden - nejvíce koncentrované místo v ČR

Dostupnost

  • MHD: 0
  • Metro: 0

Kontakt