logo cestuj s dětmi
Úvodní stránka / Ubytování a dovolená / Statek Sedmihoří

Statek Sedmihoří

Mířkov 23, Mířkov, Plzeňský kraj
statek Sedmihoří
statek Sedmihoří
Do oblíbených
+-1 dalších

Základní popis

Statek Sedmihoří naleznete v obci Mířkov - provozujeme agroturistiku, Muzeum venkovských řemesel, pobyty na statku. Za humny je nádherná příroda CHKO Sedmihoří s možností turistiky, jízdy koních nebo v bryčce.

Služby

  • Projížďka na koních
  • Parkoviště

Podrobný popis

statek Sedmihoří v cípku Chodska,kde s námi žije 13 koní, ovce Amálka, kozy, slepice, kachny a kačer Adolf,který je ortodoxní neplavec, husy, králíček Toníček, ježek Pepíček a ježková Pepíčková. Provozujeme agroturistiku, Muzeum venkovských řemesel, pobyty na statku a různé kurzy staročeských řemesel. Za humny začíná nádherná příroda CHKO Sedmihoří s možností pěší turistiky,výletů na koních,v bryčce či na kole.Na statku můžete strávit příjemnou dovolenou,víkend nebo jen jednodenní výlet,daleko od časové tísně a městského ruchu.Venkovské prostředí statku a krásná příroda Sedmihoří přináší „obyčejné zážitky“,které jsou pro většinu z nás stále vzácnější.
Statek je starý přes sto let a zachovává si styl starých selských časů. Celý areál statku byl v roce 2011 uznán kulturní památkou a je zařízen dobovým selským nábytkem.Vše je původní,žádné repliky.Ubytování ve dvou až čtyřlůžkových pokojích s možností přistýlky a se společným sociálním zařízením.K dispozici je společná kuchyňka se základním vybavením.Po dohodě je možné zajistit stravování,i v biokvalitě.
Nečekejte u nás žádné luxusní apartmá,nemáme vířivku ani tenisový kurt, zato u nás můžete ulehnout do původní selské postele,ve které před 100lety odpočíval majitel statku nebo můžete vyzkoušet voňavé přespání přímo na seně. Budete mít dostatek možností poznat i život na statku v jeho původní podobě,protože naše zvířata jsou zvyklá žít s námi.Nejsou striktně oddělena v žádných klecových nebo pletivových výbězích.Máte tak možnost se s nimi,krom koní,potkat přímo na dvoře.Ubytování na statku slouží vždy jen pro menší počet hostů. Díky tomu u nás návštěvník najde klid a srdečnou rodinnou atmosféru a máme možnost se každému plně věnovat.
... Zobrazit více

Vybavení

  • kuchyňka

  • varná konvice

Tento objekt neposkytl informace o jejich vybavení

Zajímavosti v okolí

hrad a zámek Horšovský Týn,památková rezervace Domažlice s možností výkladu průvodce

Dostupnost

  • MHD: 0
  • Metro: 0
  • ČSAD: 0
  • Vlak: 0

Kontakt