logo cestuj s dětmi
Úvodní stránka / Ubytování a dovolená / Penzion a restaurace Druhý mlýn

Penzion a restaurace Druhý mlýn

Bezručovo údolí / Bečov 26, Chomutov, Ústecký kraj
Penzion a restaurace Druhý mlýn Bezručovo údolí
Penzion a restaurace Druhý mlýn Bezručovo údolí
Penzion a restaurace Druhý mlýn Bezručovo údolí

+14 dalších

Penzion a restaurace Druhý mlýn Bezručovo údolí
Do oblíbených
+14 dalších

Základní popis

Penzion Druhý mlýn je v centru přírodní rezervace Bezručova údolí,cca 7 km od Chomutova. Kapacita-15 pokojů, 40 lůžek ve 3. kategoriích (lux, standart, turistická). Široká nabídka české kuchyně, parkování zdarma, Wifi v celé budově, dětské hřiště.

Služby

 • Dětské menu
 • Dětská strava
 • Kočárek
 • Dětský koutek

Podrobný popis

Rekreační areál 2. Mlýn leží v centru Bezručova údolí. Jedná se o nejdelší, nejhlubší a nejkrásnější krušnohorské údolí, které se táhne až k Hoře Svatého Šebestiána. Jeho historie sahá až do 19.století, kdy byly pro pobyt turistů upraveny tři dolské mlýny (původně vodní pily), z nichž dodnes stojí a fungují pouze První a Druhý mlýn, Třetí byl v r. 2004 zbořen. Údolím protéká řeka Chomutovka a podél ní se nachází řada turistických cest a stezek, které využívají cyklisté, in - line bruslaři i pěší turisté. V blízkosti se také nachází přehrady Kamenička a Křimovská. V zimě je údolí plné běžkařských tratí všech délek a náročností. V roce 2002 bylo celé Bezručovo údolí vyhlášeno přírodním parkem.
Areál je s městem Chomutov spojen 7km dlouhou silnicí. Nachází se v něm nejen příjemné a moderně zrekonstruované ubytování pro jednotlivce, rodiny s dětmi, školní výlety, sportovní soustředění, ale nabízí také velkou restauraci s prostornou venkovní terasou vhodnou pro svatby, firemní akce, rodinné oslavy a večírky.
Pension je rozdělen do tří kategorií ubytování a pojme až 40 osob v celkem 15ti pokojích.
1. Turistická třída–jednoduše vybavené pokoje (válendy, šatní skříně), společné sociál. zařízení (sprchy + toalety), zvlášť pro muže a ženy, vše udržované v naprosté čistotě, kapacita: 2x dvoulůžkový, 4x třílůžkový, 2x čtyřlůžkový pokoj, cena 250,- Kč/lůžko/noc.
2. Standardní pokoje–nově zrekonstruované a moderně vybavené, prostorné pokoje, vlastní sociál. zařízení na pokoji (sprcha + WC), TV, kapacita: 4x dvoulůžkový pokoj (na 1 pokoji s možnost přistýlky), cena: 800,- Kč/pokoj/noc.
3. Luxusní pokoje–nově zrekonstruované a moderně zařízené pokoje, velká koupelna s vířivkou a zabudovanou TV, + sprcha a WC, na pokoji lednice, LCD TV, 1/2 lůžk. pokoj + 1/2 lůžk. pokoj s možností 2 přistýlek, cena 1 800,- Kč/pokoj/noc
Restaurace i penzion nabízí bezplatné Wifi připojení. Lůžkoviny, ručníky a toaletní papíry jsou samozřejmostí. V ceně ubytování není zahrnuta snídaně, ta se dá dokoupit po domluvě s obsluhujícím personálem až na místě a hosté si vybírají ze snídaňového menu od 50 Kč/osoba. Pro školní skupiny zajišťujeme plné penze s pitným režimem. Restaurace je velká a prostorná, nabízí uvnitř posezení pro 80 osob, terasa nabízí až 150 míst. Součástí venkovního posezení je udírna, gril, ohniště a skvěle také skvěle vybavené venkovní dětské hřiště. Hosté si mohou vybrat ze široké nabídky studených i teplých předkrmů, polévek, salátů, minutek, specialit, ryb, zvěřiny i bezmasých jídel a samozřejmě moučníků a pohárů. Je tedy ideálním místem pro pořádání svateb, firemních akcí, školení, třídních srazů, společenských akcí a rodinných oslav. Své motorky či kola můžete uschovat bezplatně v garáži. Areál disponuje velkým parkovištěm, které je zdarma.
Přímo na areál navazuje cyklotrasa a dráha pro in-line bruslaře. Okolní příroda láká k pěším výletům či houbaření. V zimě je okolí penzionu protkané řadou tras pro běžkaře.
... Zobrazit více

Vybavení

 • dětská strava

 • dětská židlička

 • dětské menu

 • dětský koutek

 • televize

Zajímavosti v okolí

Lesopark Chomutov, Kamencové jezero, Červený Hrádek, hrad Hasištejn, Horní hrad Hauenštejn, značené pěší, cyklistické i běžkařské trasy. Dráha pro in-line bruslaře.

Dostupnost

 • MHD: 7 km
 • Metro: 0
 • ČSAD: 0
 • Vlak: 7 km

Kontakt

Provozní doba

 • denně: 10:00 - 22:00