Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Zábava a dovolená s dětmi - Podle čeho vybrat cestovní kávovar?

Podle čeho vybrat cestovní kávovar?

Podle čeho vybrat cestovní kávovar?

Všichni milovníci kávy a cestování zajisté ocení kvalitní cestovní kávovar. Nejenže díky němu ušetří peníze v místech, kde je káva příliš drahá, ale také si budou moci dopřát kávu tam, kde zkrátka není k dostání. Jak vybrat ten nejlepší cestovní kávovar?

Faktory pro výběr kávovaru

Kvalitních cestovních kávovarů existuje celá řada, ovšem může být poněkud složité se v nich vyznat. Existuje hned několik aspektů, které se při výběru kávovaru na cesty vyplatí sledovat. Jedná se zejména o skladnost, délku přípravy kávy a způsob čištění

I maličké kávovary jsou schopné připravit vynikající šálek kávy. Cestovat je nejlepší nalehko, a proto je dobré se ujistit, že kávovar nebude zabírat příliš místa.

Při cestování se hodí zejména kávovary, které kávu připraví rychle.

1. Kávovary na espresso

Kávovarů, které jsou schopny připravit pravé espresso není moc. A jen jeden je vhodný do auta - Handpresso Hybrid Auto. Ten je schopný připravit dva šálky espressa v okamžiku — většinou v rámci jedné půl minuty. Nevýhodou je vyšší cena, která je zapříčiněna tím, že Handpresso Hybrid Auto ještě ohřívá vodu z 12V zásuvky auta.

Některé z těchto kávovarů vyžadují namletou kávu, do dalších je možné dát tzv. kávové pody. Tyto kávovary se hodí zejména pro sólo cestovatele. Najednou připraví jedno až tři espressa.

2. French press

French press se hodí do společnosti více lidí, kteří mají rádi filtrovanou kávu. Příprava je jednoduchá a zabere pár minut. Existuje navíc více velikostí, díky kterým lze připravit optimální množství kávy i pro velkou skupinu.

Nevýhodou je fakt, že mnoho konviček je vyrobeno ze skla. Je proto třeba hledat konvičky z nerezu. Výhodou french pressu je snadné mytí a nízká cena.

3. Moka konvička

Zajímavý způsob přípravy kávy nabízí moka konvičky. Ty pomocí páry kávu vytlačují směrem nahoru. Moka jsou vhodnou volbou i pro přípravu kávy v terénu. Díky jejich hliníkovému zhotovení jsou totiž velmi odolné.

Cenově jsou přijatelné, jejich oktagonový tvar ovšem není velmi kompaktní. Kávu je při nepozornosti navíc možné přepálit. Nevýhodou může být i fakt, že je nutné umývat moka konvičky zásadně ručně.

4. Drippery na kávu

Filtrovanou kávu připraví i tzv. drippery (překapávače). Typický zástupce může být Hario V60, což je skladný trychtýřek, do kterého se vkládá papírový filtr. Cenově jsou velmi dostupné a kávu připraví rychle. Extrakce kávy v dripperu je hotová za 3 až 4 minuty. Nevýhodou může být nutnost vyměňovat filtry při každé nové přípravě. Cestovatelé naopak ocení lehkou manipulaci.

Do kategorie dripperů (překapávačů) můžeme zařadit třeba i Drip it. Představit si jej můžete jako "sáčky" na čaj s vlastním filtrem. Stačí sáček otevřít, prolít vřelou vodou a pak si jen užívat skvělou kávu.

Existují varianty dripperu, kde je nálevka "v sáčku", který je velký asi jako papír velikosti A5. Je tedy ideální do batohu. Tato varianta se jmenuje Coffee Brewer Grower's Cup a stojí pár korun. 

19.8.2020
Další zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na zábavu

Hravé peklo

Město: Písek

Vertical Park

Město: Harrachov

Zoo Praha

Město: Praha

Zoo Liberec

Město: Liberec

Penzion Na Bidýlku

Město: Frýdlant

Zrcadlový labyrint

Město: Praha
last minute

Resort UKO

Prohlédněte si stránky resortu UKO s výhodnými balíčky na víkendové pobyty či zimní dovolenou! Máme pro Vás připraveno několik cenových akcí např. pobyty 7 za 6. Resort nabízí i dětem nabídku volnočasových aktivit, včetně jógy, nuda u nás není!

Naše tipy

Kyprův mlýn

Kyprův mlýn je situován na odlehlém místě, 1,5 km od obce Knínice na Vysočině. Nabízí bohaté vyžití pro rodiny s dětmi, veliké dětské hřiště s trampolínou, skluzavkami a houpačkami. Také je možno vidět chovaná zvířata na statku, projet se na koni.

zobrazit

Apartmany 294

Penzion rodinného typu Apartmány 294 vám nabízí celoroční ubytování v Bedřichově v Jizerských horách v nadstandardně vybavených apartmánech a pokojích. Penzion leží v klidné části obce a je vhodný pro rodiny s dětmi. Celková kapacita je 35 lůžek.

zobrazit

Úzkokolejka Jindřichův Hradec

Splňte sen mnoha malých i velkých chlapců a přijďte okusit jízdu historickou úzkokolejkou, která Vás proveze překrásnou jihočeskou krajinou. Během roku pořádáme mnoho zajímavých akcí a programů pro celé rodiny. Neváhejte a udělejte si k nám výlet.

zobrazit

Hotel Helios

Hotel Helios nabízí ubytování v pokojích i apartmánech s možností využití rozsáhlého wellness centra, masážního a kosmetického studia, konferenčních prostor a sportovního zařízení. Ideální podmínky ke skloubení sportu a relaxace v horském prostředí.

zobrazit

Apartmány Fojtova studna

Ubytování v apartmánech s vlastním sociálním zařízením a kuchyňkou. Vybavení pro rodiny s dětmi a cyklisty. Umístění v Lednicko-Valtickém areálu na cyklostezce z Mikulova do Lednice, resp. Valtic. Turisticky výhodná poloha.

zobrazit

Hotel Modrava

Hotel Modrava nabízí komfortní ubytování vhodné pro rodiny s dětmi. Je výchozím bodem pro pěší túry, cyklovýlety a okolí v zimě nabízí ideální podmínky pro běžkaře. Blízký reál Zadov uspokojí všechny milovníky sjezdového lyžování. Rádi Vás uvítáme!

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 214002

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2020

FB