Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Zábava a dovolená s dětmi - Podle čeho vybrat cestovní kávovar?

Podle čeho vybrat cestovní kávovar?

Podle čeho vybrat cestovní kávovar?

Všichni milovníci kávy a cestování zajisté ocení kvalitní cestovní kávovar. Nejenže díky němu ušetří peníze v místech, kde je káva příliš drahá, ale také si budou moci dopřát kávu tam, kde zkrátka není k dostání. Jak vybrat ten nejlepší cestovní kávovar?

Faktory pro výběr kávovaru

Kvalitních cestovních kávovarů existuje celá řada, ovšem může být poněkud složité se v nich vyznat. Existuje hned několik aspektů, které se při výběru kávovaru na cesty vyplatí sledovat. Jedná se zejména o skladnost, délku přípravy kávy a způsob čištění

I maličké kávovary jsou schopné připravit vynikající šálek kávy. Cestovat je nejlepší nalehko, a proto je dobré se ujistit, že kávovar nebude zabírat příliš místa.

Při cestování se hodí zejména kávovary, které kávu připraví rychle.

1. Kávovary na espresso

Kávovarů, které jsou schopny připravit pravé espresso není moc. A jen jeden je vhodný do auta - Handpresso Hybrid Auto. Ten je schopný připravit dva šálky espressa v okamžiku — většinou v rámci jedné půl minuty. Nevýhodou je vyšší cena, která je zapříčiněna tím, že Handpresso Hybrid Auto ještě ohřívá vodu z 12V zásuvky auta.

Některé z těchto kávovarů vyžadují namletou kávu, do dalších je možné dát tzv. kávové pody. Tyto kávovary se hodí zejména pro sólo cestovatele. Najednou připraví jedno až tři espressa.

2. French press

French press se hodí do společnosti více lidí, kteří mají rádi filtrovanou kávu. Příprava je jednoduchá a zabere pár minut. Existuje navíc více velikostí, díky kterým lze připravit optimální množství kávy i pro velkou skupinu.

Nevýhodou je fakt, že mnoho konviček je vyrobeno ze skla. Je proto třeba hledat konvičky z nerezu. Výhodou french pressu je snadné mytí a nízká cena.

3. Moka konvička

Zajímavý způsob přípravy kávy nabízí moka konvičky. Ty pomocí páry kávu vytlačují směrem nahoru. Moka jsou vhodnou volbou i pro přípravu kávy v terénu. Díky jejich hliníkovému zhotovení jsou totiž velmi odolné.

Cenově jsou přijatelné, jejich oktagonový tvar ovšem není velmi kompaktní. Kávu je při nepozornosti navíc možné přepálit. Nevýhodou může být i fakt, že je nutné umývat moka konvičky zásadně ručně.

4. Drippery na kávu

Filtrovanou kávu připraví i tzv. drippery (překapávače). Typický zástupce může být Hario V60, což je skladný trychtýřek, do kterého se vkládá papírový filtr. Cenově jsou velmi dostupné a kávu připraví rychle. Extrakce kávy v dripperu je hotová za 3 až 4 minuty. Nevýhodou může být nutnost vyměňovat filtry při každé nové přípravě. Cestovatelé naopak ocení lehkou manipulaci.

Do kategorie dripperů (překapávačů) můžeme zařadit třeba i Drip it. Představit si jej můžete jako "sáčky" na čaj s vlastním filtrem. Stačí sáček otevřít, prolít vřelou vodou a pak si jen užívat skvělou kávu.

Existují varianty dripperu, kde je nálevka "v sáčku", který je velký asi jako papír velikosti A5. Je tedy ideální do batohu. Tato varianta se jmenuje Coffee Brewer Grower's Cup a stojí pár korun. 

19.8.2020
Další zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na zábavu

last minute

Hotel Velká Klajdovka

Z našeho hotelu máte ten nejhezčí pohled na celé Brno a skvělou pozici pro různé vycházky do přírody. V našem hotelu dbáme na přátelský a individuální přístup ke všem hostům. Budeme rádi, pokud Vás budeme moci přesvědčit o kvalitě našich služeb.

Naše tipy

Hotel Astoria

Nově zrekonstruovaný hotel Astoria*** nabízí moderní ubytování a restauraci U vodopádu s příjemnou terasou a dále pak sluneční terasu s výhledem na lázeňský park a panorama Krušných hor.

zobrazit

CENTRUM BABYLON Liberec

CENTRUM BABYLON LIBEREC - jedinečný kongresový, hotelový a zábavní komplex v centru města Liberce. Na ploše 30 000 m2 můžete strávit nezapomenutelný den plný zábavy. Rodinám s dětmi nabízíme AQUAPARK, LUNAPARK, iQPARK a další skvělé atrakce.

zobrazit

DUHOVÝ PARK

Pro rok 2019 UZAVŘENO! Dětský sportovně-zážitkový areál o rozloze 55 tisíc m2, funguje již čtvrtým rokem a nalézá se v obci Třebovle, 20 minut od Prahy nedaleko města Kouřim ve středočeském kraji. V zábavním Duhovém parku jsou desítky atrakcí a her.

zobrazit

Pension Věra

Luxusní horská chalupa v krkonošském stylu, ve známem rekreačním středisku Malá Úpa. Chalupa je blízko lesa, s krbovými kamny, venkovním BAZÉNEM a výhledem na nejvyšší horu ČR Sněžku a Černou horu. Celková kapacita 16 lůžek.

zobrazit

AQUA Park Špindlerův Mlýn

Aquapark nabízí příjemnou relaxaci v rekreačním a dětském bazénu se 3. tobogány včetně člunového. Můžete zde využít vířivky, divokou řeku, AQUAbike, saunu, páru i solnou jeskyni. Možnost ubytování v moderně zařízených pokojích uvnitř areálu.

zobrazit

Penzion Ovečka

Ovečka je velmi netradiční designový penzion, který se nachází v těsné blízkosti Národní přírodní rezervace Čantoryje v obci Nýdek. Penzion je ideálním místem pro rodinnou dovolenou. K dispozici je 10 dvoulůžkových pokojů a 1 pokoj kategorie Lux.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 133201

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2021

FB