Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Zábava a dovolená s dětmi - Oblíbené lokality v ČR pro letní rodinnou dovolenou

Oblíbené lokality v ČR pro letní rodinnou dovolenou

Oblíbené lokality v ČR pro letní rodinnou dovolenou

Léto budiž pochváleno, jak praví klasik, ale aby nám na toto krásné roční období zůstaly jen pozitivní vzpomínky, nestačí pouze vydařené počasí. To chce něco navíc.

Pět pohádkových lokalit v ČR

Velkým oříškem bývá výběr lokality nadcházející dovolené. Pokud se již rozhodneme pro pobyt v ČR, znamená to o jednu starost méně. Odpadne komunikační bariéra, propadlé pasy mohou zůstat hluboko v zásuvce a ani výměna peněz na cizí měnu nás nezatíží. Krásných míst, která bychom měli ukázat svým dětem, aby si již od mládí pěstovaly pozitivní vztah k rodné zemi, je nespočet, takže výběr může činit lehké obtíže. Aby však bylo rozhodování, kterou z oblastí navštívit snazší, vybrali jsme 5 tipů, jenž stojí za návštěvu.

Jižní Čechy

Kraj rybníků s vykrmenými kapry, lesů plných hub a zákoutími jako stvořených pro romantiku. Český Krumlov, perla měst České republiky láká k návštěvě v každém ročním období. Krajina jižních Čech je rozmanitá. Rovinatá území lákají cykloturisty, šumavské kopce přejí pěším turistům a vyznavači historie zde mají mnoho objektů k prohlídkám. Vodáci milují Vltavu a Lužnici, řeky, které po celé léto dopřávají proplouvajícím úžasné výhledy a skvělé zážitky. O ubytování v této oblasti rozhodně není nouze. Příjemné penziony nabízí kvalitní vybavení a pro rodiny s dětmi též zázemí, skýtající mnoho možností k prázdninové zábavě a hrám.

Krkonoše

Kdo by neznal vousatého Krakonoše, pána hor na severu Čech? Spravedlivého i když přísného vládce. A přesně takové jsou i Krkonoše. Na ty, kteří se snaží s nimi vyjít v pohodě a míru budou vlídné a zajisté předvedou mnoho ze své krásy. Avšak ti, kteří se zde chovají domýšlivě a vzpurně budou po zásluze potrestáni. Proto se ani nejzkušenějším cyklistům nedoporučuje pokoušet osud a vjíždět mimo vyznačené trasy. Vyznavači cyklistiky najdou především v níže položených místech ráj, jelikož zdejší cesty jsou vhodné jak pro rodiny s dětmi, tak pro nadupané jezdce. Vybrat si může každý. Třešničkou na dortu letních výletů je ovšem výstup na 1602 m vysokou horu Sněžku, jež se nám při pěkném počasí odmění panoramatickým výhledem do kraje. Krkonoše jsou známé širokou nabídkou ubytování. Kouzelné jsou především malebné penziony s jejich rodinným prostředím, jež zve ke strávení letních prázdnin.

Západočeské lázně

Turistický region tvořený lázeňským trojúhelníkem Karlovy Vary, Františkovy a Mariánské Lázně láká na léčivé vody a kolonády historických měst. Území je ojedinělé, a to i v evropském měřítku, množstvím pramenů, které v různém chemickém složení vyvěrají na povrch země. Nejen lázeňstvím, ale také vyhlášeným porcelánem a broušeným sklem je tato lokalita známá. Proč se tedy neubytovat v některém z mnoha penzionů v oblasti západočeské lázně a neodpočinout si při procházkách kolonádami s tradičním hrníčkem se zdravou vodou v rukách? Energii však určitě dobijeme také ve Slavkovském lese, který se rozprostírá v této lokalitě. Charakteristická jsou pro tuto CHKO rozsáhlá rašeliniště s mnoha vzácnými rostlinami.

Jizerské hory

Nezapomenutelnou rodinnou dovolenou prožijete v nejsevernějším českém pohoří, jehož středobod zvaný Ještěd se špičatě zapichuje do tyrkysové a jindy zase šedavě bílé oblohy. Čistý vzduch a především úžasný výhled na okolní panoramata se turistům naskytnou, pokud vystoupají klikatou cestou až k vrcholu této dominanty zdejšího kraje. Existuje i možnost svezení se lanovkou, takže nic nebrání tomu, abychom se i s malými dětmi vydali na příjemný výlet. Jizerky, jak se jim nejen mezi místními říká, nabízí ještě mnoho jiných výletních cílů. Obdivovat můžeme panenskou přírodu, malebná údolí i horské obce s jejich roubenými chalupami. Pro ubytování v Jizerských horách najdete bohatý výběr malých i větších penzionů, jenž nabízí někdy skromnější a jindy zase špičkové vybavení vč. wellness, hřišť a bazénů.

Jižní Morava

Kdo by ji neznal, kdo by ji nemiloval. Destinace přívětivá, pohostinná, historická, jež má mnoho co nabídnout snad každému bez rozdílu věku. Vlahé letní večery se sklenkou vína na terase pohodlného penzionu, nohy znavené celodenním putováním po krásách regionu a zpívání špačků ve vinohradech, když přiletí krást úrodu, to vše je úzce spjato s jižní Moravou. Kopce pokryté úrodnou půdou, která se v létě zazelená do nedohledna se táhnoucími vinicemi, sady s meruňkami a broskvoněmi, lahodí oku a uklidňují stresem namáhanou mysl.

Penzion u Starych sadek - jizni Cechy
Penzion Čapkův statek - Krkonoše
Penzion Harmonie - západočeské lázně
Penzion Baltazar - jižní MoravaDalší zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na zábavu

CENTRUM BABYLON Liberec

Město: Liberec

Vertical Park

Město: Harrachov

Zrcadlový labyrint

Město: Praha

Čiperové

Město: Brno

Kláštery Český Krumlov

Město: Český Krumlov

ZOO Liberec

Město: Liberec

Zoo Praha

Město: Praha

Plaváčci s.r.o Brno

Město: Brno
last minute

Penzion U Hrádku**** Penzion roku 2013 a 2015

Od letní sezóny 2016 jsou v našem penzionu k dispozici nové rodinné pokoje kategorie ****S, které posouvají komfort ubytování pro rodiny s dětmi v našem penzionu zase o krok dále. Rezervujete ubytování na jarní prázdniny s dostatečným předstihem.

Naše tipy

PENZION BEZDREV

Penzion Bezdrev je ideální volba pro rodinnou dovolenou, svatby a přátelská setkání. Předností je jeho umístění do klidného lesního prostředí na poloostrově Králičí vrch, obklopeného rybníkem Bezdrev a blízkost Hluboké nad Vltavou s velkým vyžitím.

zobrazit

Penzion Na Bidylku

Rodinný penzion s keramickým atelierem a Hrníčkovou galerií. Kapacita 16 lůžek. Možnosti zábavy pro hosty: výroba hrníčků, půjčovna koloběžek, ping-pong, tenis, karambol, venkovní kuchyně, terasa, ohrada s oslíkem a kozlíkem. Klid venkovské krajiny.

zobrazit

Chalupa pro mě

Chalupa pro mě v Jeseníkách je zcela nová nadstandardně zařízená chalupa. Ubytování v moderním a komfortním prostředí, ubytovací kapacita 16 osob + 2 přistýlky. Ideální pro skupinovou dovolenou, zázemí pro rodiny s dětmi, domácími mazlíčky.

zobrazit

Čiperové

Jsme spolek pro všechny čiperné dětičky, holčičky i chlapečky, maminky i tatínky, babičky i dědečky! Naším hlavním cílem je nabídnout všem těmto kategoriím možnost trávit volný čas aktivně v rámci svých možností.

zobrazit

apartmá/penzion Vila Alena

Zrenovovaný apartmá/penzion Vila Alena s bezkonkurenční cenou za ubytování v komfortních pokojích s příslušenstvím. Naši hosté u nás nacházejí doslova rodinnou pohodu, vstřícný personál a cítí se opravdu jako doma. Ski pasy pro ubytované ZDARMA!

zobrazit

Areál Friesovy Boudy

Nově zrekonstruovaný Areál Friesovy boudy se nachází v nadmořské výšce 1217m ve střední části Krkonoš. Nabízí komplexní služby pro váš aktivní i pasivní odpočinek. Díky vysoké poloze zde zažijete velkolepé a nezapomenutelné pohledy do okolí.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 163225

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2018

FB