Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Zábava a dovolená s dětmi - Oblíbené lokality v ČR pro letní rodinnou dovolenou

Oblíbené lokality v ČR pro letní rodinnou dovolenou

Oblíbené lokality v ČR pro letní rodinnou dovolenou

Léto budiž pochváleno, jak praví klasik, ale aby nám na toto krásné roční období zůstaly jen pozitivní vzpomínky, nestačí pouze vydařené počasí. To chce něco navíc.

Pět pohádkových lokalit v ČR

Velkým oříškem bývá výběr lokality nadcházející dovolené. Pokud se již rozhodneme pro pobyt v ČR, znamená to o jednu starost méně. Odpadne komunikační bariéra, propadlé pasy mohou zůstat hluboko v zásuvce a ani výměna peněz na cizí měnu nás nezatíží. Krásných míst, která bychom měli ukázat svým dětem, aby si již od mládí pěstovaly pozitivní vztah k rodné zemi, je nespočet, takže výběr může činit lehké obtíže. Aby však bylo rozhodování, kterou z oblastí navštívit snazší, vybrali jsme 5 tipů, jenž stojí za návštěvu.

Jižní Čechy

Kraj rybníků s vykrmenými kapry, lesů plných hub a zákoutími jako stvořených pro romantiku. Český Krumlov, perla měst České republiky láká k návštěvě v každém ročním období. Krajina jižních Čech je rozmanitá. Rovinatá území lákají cykloturisty, šumavské kopce přejí pěším turistům a vyznavači historie zde mají mnoho objektů k prohlídkám. Vodáci milují Vltavu a Lužnici, řeky, které po celé léto dopřávají proplouvajícím úžasné výhledy a skvělé zážitky. O ubytování v této oblasti rozhodně není nouze. Příjemné penziony nabízí kvalitní vybavení a pro rodiny s dětmi též zázemí, skýtající mnoho možností k prázdninové zábavě a hrám.

Krkonoše

Kdo by neznal vousatého Krakonoše, pána hor na severu Čech? Spravedlivého i když přísného vládce. A přesně takové jsou i Krkonoše. Na ty, kteří se snaží s nimi vyjít v pohodě a míru budou vlídné a zajisté předvedou mnoho ze své krásy. Avšak ti, kteří se zde chovají domýšlivě a vzpurně budou po zásluze potrestáni. Proto se ani nejzkušenějším cyklistům nedoporučuje pokoušet osud a vjíždět mimo vyznačené trasy. Vyznavači cyklistiky najdou především v níže položených místech ráj, jelikož zdejší cesty jsou vhodné jak pro rodiny s dětmi, tak pro nadupané jezdce. Vybrat si může každý. Třešničkou na dortu letních výletů je ovšem výstup na 1602 m vysokou horu Sněžku, jež se nám při pěkném počasí odmění panoramatickým výhledem do kraje. Krkonoše jsou známé širokou nabídkou ubytování. Kouzelné jsou především malebné penziony s jejich rodinným prostředím, jež zve ke strávení letních prázdnin.

Západočeské lázně

Turistický region tvořený lázeňským trojúhelníkem Karlovy Vary, Františkovy a Mariánské Lázně láká na léčivé vody a kolonády historických měst. Území je ojedinělé, a to i v evropském měřítku, množstvím pramenů, které v různém chemickém složení vyvěrají na povrch země. Nejen lázeňstvím, ale také vyhlášeným porcelánem a broušeným sklem je tato lokalita známá. Proč se tedy neubytovat v některém z mnoha penzionů v oblasti západočeské lázně a neodpočinout si při procházkách kolonádami s tradičním hrníčkem se zdravou vodou v rukách? Energii však určitě dobijeme také ve Slavkovském lese, který se rozprostírá v této lokalitě. Charakteristická jsou pro tuto CHKO rozsáhlá rašeliniště s mnoha vzácnými rostlinami.

Jizerské hory

Nezapomenutelnou rodinnou dovolenou prožijete v nejsevernějším českém pohoří, jehož středobod zvaný Ještěd se špičatě zapichuje do tyrkysové a jindy zase šedavě bílé oblohy. Čistý vzduch a především úžasný výhled na okolní panoramata se turistům naskytnou, pokud vystoupají klikatou cestou až k vrcholu této dominanty zdejšího kraje. Existuje i možnost svezení se lanovkou, takže nic nebrání tomu, abychom se i s malými dětmi vydali na příjemný výlet. Jizerky, jak se jim nejen mezi místními říká, nabízí ještě mnoho jiných výletních cílů. Obdivovat můžeme panenskou přírodu, malebná údolí i horské obce s jejich roubenými chalupami. Pro ubytování v Jizerských horách najdete bohatý výběr malých i větších penzionů, jenž nabízí někdy skromnější a jindy zase špičkové vybavení vč. wellness, hřišť a bazénů.

Jižní Morava

Kdo by ji neznal, kdo by ji nemiloval. Destinace přívětivá, pohostinná, historická, jež má mnoho co nabídnout snad každému bez rozdílu věku. Vlahé letní večery se sklenkou vína na terase pohodlného penzionu, nohy znavené celodenním putováním po krásách regionu a zpívání špačků ve vinohradech, když přiletí krást úrodu, to vše je úzce spjato s jižní Moravou. Kopce pokryté úrodnou půdou, která se v létě zazelená do nedohledna se táhnoucími vinicemi, sady s meruňkami a broskvoněmi, lahodí oku a uklidňují stresem namáhanou mysl.

Penzion u Starych sadek - jizni Cechy
Penzion Čapkův statek - Krkonoše
Penzion Harmonie - západočeské lázně
Penzion Baltazar - jižní MoravaDalší zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na ubytování

Chalupa Za Humny

Město: Žďár nad Sázavou

Hotýlek u hraběte Harracha

Město: Harrachov

Penzion UKO

Město: Bedřichov

Chalupa Zaječí

Město: Stachy

Apart Hotel Jablonec

Město: Jablonec nad Nisou

Penzion U Holuba

Město: Hradčovice

Apartmány Fojtova studna

Město: Mikulov

Kyprův mlýn

Město: Telč

WELLNESS HOTEL PANORAMA

Město: Blansko
last minute

Apartmány Fojtova studna

Poslední volné apartmány o prázdninách: 22.-24.8. a 27.-30.8.2017. Užijte si Lednicko-Valtický areál v klidnějším období prázdnin!

Naše tipy

Detoa - muzeum výroby hraček

DETOA je jedním z nejstarších a největších výrobců dřevěných hraček v České republice, ale také v Evropě. Zveme na exkurzi a do kreativní dílny, kde si můžou nejen děti vyrobit svoji hračku. Doporučujeme pro děti od 4 let.

zobrazit

Apart Hotel Jablonec

Apart Hotel v Jablonci nad Nisou je rodinné a moderní ubytování s vyhlášenou restaurací v blízkosti krásné jablonecké přehrady, plaveckého bazénu s aquaparkem a městské sportovní haly. Ideální poloha pro dovolenou s dětmi a to jak v létě tak v zimě.

zobrazit

Čiperové

Jsme spolek pro všechny čiperné dětičky, holčičky i chlapečky, maminky i tatínky, babičky i dědečky! Naším hlavním cílem je nabídnout všem těmto kategoriím možnost trávit volný čas aktivně v rámci svých možností.

zobrazit

Mlýnhotel

Atmosféru starých dobrých časů svým vzhledem i službami a pojetím, připomíná komplex Mlýnhotel. S více než 60. pokoji a širokým společenským a sportovním zázemím se řadí k nejvýznamnějším zařízením tohoto typu v regionu.

zobrazit

Penzion Sudkovi

Penzion Sudkovi pro rodiny s dětmi. Objekt leží v přírodě s velkým travnatým pozemkem, na rozhraní Českého Ráje a Krkonoš. V zimě možnost lyžování na nedalekých sjezdovkách. Kapacita 30 lůžek včetně přistýlek. Pokoje s vlastním soc. zařízením.

zobrazit

Zoo Praha

Zoo Praha nabízí víc než deset kilometrů dlouhou procházku exotikou. Dobrodružné stezky africkou pouští a savanou nebo indonéským pralesem střídají odpočinková místa vybavená tak, aby nebyl problém v zoo strávit celý den.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 121221

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2018

FB