Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Zábava a dovolená s dětmi - Letní dovolená v penzionu

Letní dovolená v penzionu

Letní dovolená v penzionu

Krosny na záda, mapu, peníze a jede se. Kam? To vlastně ani není důležité. Pokud se na cesty za dobrodružstvím vydávají dva svobodní lidé nebo parta mladých přátel, nemusí řešit prakticky žádné jiné otázky. Spaní pod širákem, jídlo z ešusu a hlavně hodně zážitků, to preferuje většina cestovatelů bez závazků.

I pobyt s dětmi si můžeme užít

Pokud ale přijdou do rodiny děti, vše je náhle vzhůru nohama. Žádná dovolená již nebude taková, jako dřív. Bezstarostnost je ta tam, nastupuje plánování a rozmýšlení, jak nejlépe prožít dovolenou i s dětmi.

Většina z nás se však ani po narození dětí nechce vzdát cestovatelských snů a poznávání nových krajů a lokalit. Vždyť nemusí jít hned o několikahodinové lety do exotických zemí, kde sice šumí moře, ale teplota atakuje 40 stupňů ve stínu. Příjemnou dovolenou s malými dětmi můžeme prožít třeba v rodinném penzionu, jenž nabízí velké množství atrakcí pro vyplnění volného času. Vnitřní i venkovní dětské hřiště, bazén, herní koutek s počítačem, bowling, stolní tenis a spousta jiného rozmanitého vybavení dnes patří do standardní nabídky mnoha ubytovacích kapacit. Při troše štěstí nalezneme i ubytování, jež nabízí službu hlídání dětí, takže nám nic nebrání, abychom se věnovali třeba cyklistice, lezení po horách nebo houbaření, zatímco naše ratolesti tráví čas ve společnosti svých vrstevníků. Zažijí spoustu legrace, poznají nové kamarády a o to intenzivněji si potom společně s rodiči užijí pobyt na koupališti, výlet do zoologické zahrady či třeba do lanového parku.

Rádi objevujete nová místa a letní dovolenou trávíte v krásných oblastech Česka, ale máte pocit, že vás pobyt v hotelích poněkud limituje? Nechcete se podřizovat ve volném čase hotelovému režimu, který vám například s ohledem na spánek dětí nevyhovuje? Sáhněte tedy při výběru ubytování spíše po menším penzionu, kde si personál okamžitě vytváří s hostem přátelskou vazbu, snaží se ho poznat a odhadnout jeho potřeby a přání. Mnoho penzionů nabízí i větší apartmánové pokoje s kuchyňkou, kde uvaříte sobě i svým dětem právě v tom pro ně nejvhodnějším čase. Vybaveny bývají také pračkou, žehličkou a někdy i sušičkou, což umožní sbalit na dovolenou menší množství prádla. Večery pak může trávit rodina na zahradě při opékání buřtů či grilování masa v krbu. Děti vydají zbytky energie hraním her na hřišti, plaváním v bazénu a třeba i pobíháním v lese.

Ubytování v penzionu přináší klid a soukromí. Neruší Vás pokojová služba a každé opuštění budovy nebo návrat neprovází zvědavé pohledy recepčních a hostů posedávajících v hotelové hale. Přátelská atmosféra a pocit „jako doma“ se násobí při opakovaných návštěvách, kdy personál stálým hostům věnuje ještě větší pozornost.

Letní dovolená v penzionu
Letní dovolená v penzionu
Letní dovolená v penzionuDalší zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na ubytování

Chalupa Zaječí

Město: Stachy

Apart Hotel Jablonec

Město: Jablonec nad Nisou

Hotýlek u hraběte Harracha

Město: Harrachov

Chalupa Za Humny

Město: Žďár nad Sázavou

Penzion UKO

Město: Bedřichov

apartmá/penzion Vila Alena

Město: Horní Malá Úpa

Beskydy Chaty Oaza Trojanovice, Penzion Babička

Město: Frenštát pod Radhoštěm

WELLNESS HOTEL PANORAMA

Město: Blansko

Penzion Ovečka

Město: Nýdek
last minute

Beskydy Chaty Oaza Trojanovice, Penzion Babička

* Týden pro 2 / 3900,-Kč (chata nebo penzion) - v chatě doplatek energie. * Pobyt pro 2 / 2 noci / 1400,- Kč * Pobyt pro 3 / 2 noci / 1800,- Kč * Pobyt pro 2 / 4 noci / 1900,- Kč ( mimo víkend do 28.3) Platí pro pobyty do 28.3.2018

Naše tipy

Hotýlek u hraběte Harracha

Hotýlek u hraběte Harracha se nachází v klidné části Harrachova a nabízí ubytování vhodné pro dovolenou s dětmi. Jedná se o rodinný hotýlek se stylovou restaurací, útulnými a prostornými pokoji a novým wellnes, které je pouze pro naše hotelové hosty.

zobrazit

Motýlí dům Karlovy Vary

Připravte se na setkání s těmi nekrásnějšími motýly naší planety. Spatříte stovky exotických motýlů s rozpětím křídel až 20cm! A prohlédnout si je budete moct z naprosté blízkosti - žádné bariéry mezi hosty a motýly v této tropické zahradě nenajdete.

zobrazit

Apartmány Fojtova studna

Ubytování v apartmánech s vlastním sociálním zařízením a kuchyňkou. Vybavení pro rodiny s dětmi a cyklisty. Umístění v Lednicko-Valtickém areálu na cyklostezce z Mikulova do Lednice, resp. Valtic. Turisticky výhodná poloha.

zobrazit

apartmá/penzion Vila Alena

Zrenovovaný apartmá/penzion Vila Alena s bezkonkurenční cenou za ubytování v komfortních pokojích s příslušenstvím. Naši hosté u nás nacházejí doslova rodinnou pohodu, vstřícný personál a cítí se opravdu jako doma. Ski pasy pro ubytované ZDARMA!

zobrazit

Elldus Resort

Rodinná dovolená na německé straně Krušných hor v prostorných apartmánech! Čeká na Vás zdravý horský vzduch, aktivity v krásné přírodě, dětská herna, prostorné hřiště, Elldus Spa. V Oberwiesenthalu může celá rodina prožít nezapomenutelnou dovolenou !

zobrazit

Plaváčci s.r.o Brno

PLAVÁČCI s.r.o. plavecký klub, pravidelné kurzy plavání pro děti od 6 měsíců až po šikovné plavce v dráze, šetrná úprava vody UV lampou,plaveme na bazéně třída Generála Píky 11, Kraví hora a Wellness Kuřim.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 163225

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2018

FB