Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Zábava a dovolená s dětmi - Kam v Mariánských Lázních

Kam v Mariánských Lázních

Kam v Mariánských Lázních

Možná se Vám rýsuje možnost strávit s rodinou prodloužený víkend. Potřebujete vyrovnat neustále zvýšenou hladinu stresu a být alespoň na pár dní se svými nejbližšími? Vždyť kolik času trávíme s dětmi, které nám tak rychle odrůstají? Chyťte proto příležitost za pačesy a vydejte se společně poznat krásný kout naší země, jedno z měst lázeňského trojúhelníku v Karlovarském kraji, město Mariánské Lázně.

A proč právě tam?

Mariánské Lázně jsou druhým největším lázeňským městem v ČR založeným roku 1808 na rozlehlých bažinách. Vzhledem k tomu, jak významné osobnosti město v minulosti navštívily ( Wolfgang Goethe, Fryderyk Chopin, T. A. Edison a mnoho dalších ) je jasné, že se jedná o architektonický skvost. Právě proto město usiluje o zápis do Seznamu UNESCO.

Přímo ve městě vyvěrá na 40 léčivých pramenů, které jsou díky rozdílnému obsahu léčivých látek vhodné k léčbě mnoha onemocnění.

Ale vraťme se k našemu rodinnému výletu. I když nás naštěstí netrápí žádné neduhy, je pobyt ve zdejším prostředí nadmíru působivý a uklidňující.

Rovinatý terén je vhodný i na procházky s kočárkem. Z okraje Mariánských Lázní, tzv. Úšovic se vydáme ochutnat prameny jako Antoníčkův, Rudolfův a Ferdinandův. Naším cílem může být dech beroucí pohled na Zpívající fontánu, jež vévodí majestátní novobarokní Kolonádě.

Pokud ale máme ještě dost sil, přesuneme se na další část prohlídky, tentokrát uvidíme okolí z ptačí perspektivy. Na vrcholu s názvem Hamelika je ve výšce 722 metrů n. m. vystavěna stejnojmenná rozhledna s výškou 20 metrů. Následujícím bodem návštěvy místního kraje s dětmi musí být zajisté zhlédnutí parku Boheminium, kde si prohlédneme modely více než 70 stavebních a technických památek v měřítku 1:25.

Máme-li možnost strávit více dní v tomto překrásném městě, neměli bychom si nechat ujít také návštěvu naučné stezky Kladská, jež patří k nejatraktivnějším turistickým cílům, či prohlídku zámku Kynžvart, a to třeba v doprovodu Bílé paní, která dětem během 30 minut ukáže pohádkovou formou to nejzajímavější právě pro tuto věkovou kategorii.

Kde však večer po namáhavém dni složit hlavu, nabrat síly nebo se nechat i trochu rozmazlovat? Nejen v letních parnech bychom určitě mohli doporučit klimatizovaný hotel v srdci Mariánských Lázních s názvem Cristal Palace https://cristalpalace.cz/, jenž disponuje dvěma vlastními léčivými prameny. Velkou výhodou oproti jiným ubytovacím kapacitám je podzemní garáž, která umožňuje hostům pohodlné a bezpečné zaparkování vozu.

Také další nabídka příjemného ubytování, San Remo hotel http://www.sanremo.cz/ umístěný v klidné části Mariánských Lázní, poskytuje léčebné i wellness procedury. I zde lze využít podzemní parkoviště. Poloha hotelu skýtá klientům možnost užít si volné chvíle ve vlastním lesoparku s okrasným jezírkem a altánem.

Hotel Cristal Palace
Naučná stezka Kladská
Hotel San RemoDalší zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na ubytování

Apart Hotel Jablonec

Město: Jablonec nad Nisou

Penzion UKO

Město: Bedřichov

Hotýlek u hraběte Harracha

Město: Harrachov

ProFamily Hotel TOP Benecko

Město: Benecko

Penzion St. Leonhard***

Město: Nýrsko

Kroužky nad Moníncem

Město: Sedlec - Prčice

Beskydy Chaty Oaza Trojanovice, Penzion Babička

Město: Frenštát pod Radhoštěm
last minute

Penzion St. Leonhard***

Začala zima, u nás počasí sice jak na houpačce, ale v okolí 4-30 km několik sjezdovek, běžkařské dráhy. Kousek od nás v Nýrsku i umělé kluziště se vstupným na volné bruslení zdarma. Anebo pokud Vám postačí klouzání za penzionem, půjčíme boby a sáňky.

Naše tipy

Papilonia - motýlí dům Praha

Představte si opuštěný chrám v deštném pralese, u kterého spokojeně žijí a poletují motýli. Stovky a stovky těch nejkrásnějších motýlích druhů naší planety! Takové místo nemusíte hledat v džungli Jižní Ameriky či Asie, nýbrž přímo v centru Prahy.

zobrazit

Chalupa Za Humny

Ubytování až pro 20 osob v nové chalupě na Vysočině v CHKO Žďárské vrchy. Pět nadstandardně vybavených pokojů s vlastní koupelnou, TV a WiFi. Společenská místnost, kachlová kamna, dětský koutek. Oplocená zahrada s dětským hřištěm a krytým posezením.

zobrazit

Landal Marina Lipno

Ubytování na Lipně v Landal Marina Lipno je spojení krásné přírody, kvalitního ubytování a velké množství aktivit přesně stvořené pro Vaši dovolenou. Apartmány pro 2 - 10 osob.

zobrazit

Penzion Pod Moníncem

Zveme Vás do rodinného penzionu, který se nachází na rozhraní středních a jižních Čech. Nalézá se za vesnicí na samotě, uprostřed veliké zahrady (cca 15 000m2) s bazénem a altánem. Les za plotem. V zimě skvělé lyžování. Čeká Vás i děti fajn dovolená.

zobrazit

Beskydy Chaty Oaza Trojanovice, Penzion Babička

Celoroční ubytování v kompletně vybavených srubových chatách a penzionu. Chaty mají vybavené kuchyně, soc. zařízení, lokální vytápění ( dle velikosti krb, TV). Nedaleko lanovky na Pustevny pod horou Radhošť v Beskydech. Vhodné pro rodiny s dětmi.

zobrazit

Apartmány Fojtova studna

Ubytování v apartmánech s vlastním sociálním zařízením a kuchyňkou. Vybavení pro rodiny s dětmi a cyklisty. Umístění v Lednicko-Valtickém areálu na cyklostezce z Mikulova do Lednice, resp. Valtic. Turisticky výhodná poloha.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 201110

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2019

FB