Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Zábava a dovolená s dětmi - Kam v Mariánských Lázních

Kam v Mariánských Lázních

Kam v Mariánských Lázních

Možná se Vám rýsuje možnost strávit s rodinou prodloužený víkend. Potřebujete vyrovnat neustále zvýšenou hladinu stresu a být alespoň na pár dní se svými nejbližšími? Vždyť kolik času trávíme s dětmi, které nám tak rychle odrůstají? Chyťte proto příležitost za pačesy a vydejte se společně poznat krásný kout naší země, jedno z měst lázeňského trojúhelníku v Karlovarském kraji, město Mariánské Lázně.

A proč právě tam?

Mariánské Lázně jsou druhým největším lázeňským městem v ČR založeným roku 1808 na rozlehlých bažinách. Vzhledem k tomu, jak významné osobnosti město v minulosti navštívily ( Wolfgang Goethe, Fryderyk Chopin, T. A. Edison a mnoho dalších ) je jasné, že se jedná o architektonický skvost. Právě proto město usiluje o zápis do Seznamu UNESCO.

Přímo ve městě vyvěrá na 40 léčivých pramenů, které jsou díky rozdílnému obsahu léčivých látek vhodné k léčbě mnoha onemocnění.

Ale vraťme se k našemu rodinnému výletu. I když nás naštěstí netrápí žádné neduhy, je pobyt ve zdejším prostředí nadmíru působivý a uklidňující.

Rovinatý terén je vhodný i na procházky s kočárkem. Z okraje Mariánských Lázní, tzv. Úšovic se vydáme ochutnat prameny jako Antoníčkův, Rudolfův a Ferdinandův. Naším cílem může být dech beroucí pohled na Zpívající fontánu, jež vévodí majestátní novobarokní Kolonádě.

Pokud ale máme ještě dost sil, přesuneme se na další část prohlídky, tentokrát uvidíme okolí z ptačí perspektivy. Na vrcholu s názvem Hamelika je ve výšce 722 metrů n. m. vystavěna stejnojmenná rozhledna s výškou 20 metrů. Následujícím bodem návštěvy místního kraje s dětmi musí být zajisté zhlédnutí parku Boheminium, kde si prohlédneme modely více než 70 stavebních a technických památek v měřítku 1:25.

Máme-li možnost strávit více dní v tomto překrásném městě, neměli bychom si nechat ujít také návštěvu naučné stezky Kladská, jež patří k nejatraktivnějším turistickým cílům, či prohlídku zámku Kynžvart, a to třeba v doprovodu Bílé paní, která dětem během 30 minut ukáže pohádkovou formou to nejzajímavější právě pro tuto věkovou kategorii.

Kde však večer po namáhavém dni složit hlavu, nabrat síly nebo se nechat i trochu rozmazlovat? Nejen v letních parnech bychom určitě mohli doporučit klimatizovaný hotel v srdci Mariánských Lázních s názvem Cristal Palace https://cristalpalace.cz/, jenž disponuje dvěma vlastními léčivými prameny. Velkou výhodou oproti jiným ubytovacím kapacitám je podzemní garáž, která umožňuje hostům pohodlné a bezpečné zaparkování vozu.

Také další nabídka příjemného ubytování, San Remo hotel http://www.sanremo.cz/ umístěný v klidné části Mariánských Lázní, poskytuje léčebné i wellness procedury. I zde lze využít podzemní parkoviště. Poloha hotelu skýtá klientům možnost užít si volné chvíle ve vlastním lesoparku s okrasným jezírkem a altánem.

Hotel Cristal Palace
Naučná stezka Kladská
Hotel San RemoDalší zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na ubytování

Penzion UKO

Město: Bedřichov

ProFamily Hotel TOP Benecko

Město: Benecko

Hotýlek u hraběte Harracha

Město: Harrachov

Apart Hotel Jablonec

Město: Jablonec nad Nisou

Penzion St. Leonhard***

Město: Nýrsko

Penzion Na Vršku

Město: Branná

Elldus Resort

Město: Oberwiesenthal

Beskydy Chaty Oaza Trojanovice, Penzion Babička

Město: Frenštát pod Radhoštěm
last minute

Hravé peklo

Pro děti ke vstupence samolepka Hravého pekla s čertem. Pro turisty, návštěvníky i cestovatele máme připravené originální turistické razítko i samolepky, které jim rádi dáme do jejich turistických knížek, památníků a podobně.

Naše tipy

Motel Charlie

Motel Charlie se nachází v malebné obci Kovač v Jičíně. Nabízí restauraci, ubytování, parkoviště, venkovní bazén, dětské hřiště se skluzavkou, venkovní areál pro odpočinek vše k dispozici našim klientům. Ani velká narozeninová oslava není problém.

zobrazit

Ubytování v soukromí U Supíků Ve Vlčí

Ubytování zaměřené na rodiny s dětmi v srdci CHKO Bílé Karpaty. Pronájem pouze objektu jako celku, max. kapacita 11os- Ideální pro 2 (max. 3 rodiny). Pohádkové pokoje, vnitřní herna s domečkem, dětské hřiště a zážitkové programy v rodinném prostředí.

zobrazit

Penzion Na Bidýlku

Rodinný penzion s keramickým atelierem a Hrníčkovou galerií. Kapacita 16 lůžek. Možnosti zábavy pro hosty: výroba hrníčků, půjčovna koloběžek, ping-pong, tenis, karambol, venkovní kuchyně, terasa, ohrada s oslíkem a kozlíkem. Klid venkovské krajiny.

zobrazit

ZOO Liberec

Zoologická zahrada Liberec je nejstarší zoo v Česku. Byla založena v roce 1919. Na ploše 14 ha můžete obdivovat nejen bílé tygry, ale i dalších 160 druhů zvířat ze všech kontinentů. Na děti čeká např. i malá kontaktní zoo a dětské hřiště.

zobrazit

DUHOVÝ PARK

Pro rok 2019 UZAVŘENO! Dětský sportovně-zážitkový areál o rozloze 55 tisíc m2, funguje již čtvrtým rokem a nalézá se v obci Třebovle, 20 minut od Prahy nedaleko města Kouřim ve středočeském kraji. V zábavním Duhovém parku jsou desítky atrakcí a her.

zobrazit

AQUA Park Špindlerův Mlýn

Aquapark nabízí příjemnou relaxaci v rekreačním a dětském bazénu se 3. tobogány včetně člunového. Můžete zde využít vířivky, divokou řeku, AQUAbike, saunu, páru i solnou jeskyni. Možnost ubytování v moderně zařízených pokojích uvnitř areálu.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 201110

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2019

FB