Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Zábava a dovolená s dětmi - Kam v Mariánských Lázních

Kam v Mariánských Lázních

Kam v Mariánských Lázních

Možná se Vám rýsuje možnost strávit s rodinou prodloužený víkend. Potřebujete vyrovnat neustále zvýšenou hladinu stresu a být alespoň na pár dní se svými nejbližšími? Vždyť kolik času trávíme s dětmi, které nám tak rychle odrůstají? Chyťte proto příležitost za pačesy a vydejte se společně poznat krásný kout naší země, jedno z měst lázeňského trojúhelníku v Karlovarském kraji, město Mariánské Lázně.

A proč právě tam?

Mariánské Lázně jsou druhým největším lázeňským městem v ČR založeným roku 1808 na rozlehlých bažinách. Vzhledem k tomu, jak významné osobnosti město v minulosti navštívily ( Wolfgang Goethe, Fryderyk Chopin, T. A. Edison a mnoho dalších ) je jasné, že se jedná o architektonický skvost. Právě proto město usiluje o zápis do Seznamu UNESCO.

Přímo ve městě vyvěrá na 40 léčivých pramenů, které jsou díky rozdílnému obsahu léčivých látek vhodné k léčbě mnoha onemocnění.

Ale vraťme se k našemu rodinnému výletu. I když nás naštěstí netrápí žádné neduhy, je pobyt ve zdejším prostředí nadmíru působivý a uklidňující.

Rovinatý terén je vhodný i na procházky s kočárkem. Z okraje Mariánských Lázní, tzv. Úšovic se vydáme ochutnat prameny jako Antoníčkův, Rudolfův a Ferdinandův. Naším cílem může být dech beroucí pohled na Zpívající fontánu, jež vévodí majestátní novobarokní Kolonádě.

Pokud ale máme ještě dost sil, přesuneme se na další část prohlídky, tentokrát uvidíme okolí z ptačí perspektivy. Na vrcholu s názvem Hamelika je ve výšce 722 metrů n. m. vystavěna stejnojmenná rozhledna s výškou 20 metrů. Následujícím bodem návštěvy místního kraje s dětmi musí být zajisté zhlédnutí parku Boheminium, kde si prohlédneme modely více než 70 stavebních a technických památek v měřítku 1:25.

Máme-li možnost strávit více dní v tomto překrásném městě, neměli bychom si nechat ujít také návštěvu naučné stezky Kladská, jež patří k nejatraktivnějším turistickým cílům, či prohlídku zámku Kynžvart, a to třeba v doprovodu Bílé paní, která dětem během 30 minut ukáže pohádkovou formou to nejzajímavější právě pro tuto věkovou kategorii.

Kde však večer po namáhavém dni složit hlavu, nabrat síly nebo se nechat i trochu rozmazlovat? Nejen v letních parnech bychom určitě mohli doporučit klimatizovaný hotel v srdci Mariánských Lázních s názvem Cristal Palace https://cristalpalace.cz/, jenž disponuje dvěma vlastními léčivými prameny. Velkou výhodou oproti jiným ubytovacím kapacitám je podzemní garáž, která umožňuje hostům pohodlné a bezpečné zaparkování vozu.

Také další nabídka příjemného ubytování, San Remo hotel http://www.sanremo.cz/ umístěný v klidné části Mariánských Lázní, poskytuje léčebné i wellness procedury. I zde lze využít podzemní parkoviště. Poloha hotelu skýtá klientům možnost užít si volné chvíle ve vlastním lesoparku s okrasným jezírkem a altánem.

Hotel Cristal Palace
Naučná stezka Kladská
Hotel San RemoDalší zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na zábavu

Hravé peklo

Město: Písek

Kláštery Český Krumlov

Město: Český Krumlov

Penzion Na Bidýlku

Město: Frýdlant

Zrcadlový labyrint

Město: Praha

Vertical Park

Město: Harrachov

ZOO Liberec

Město: Liberec

Zoo Praha

Město: Praha
last minute

ProFamily Hotel TOP Benecko

Sledujte webové stránky ProFamily Hotel TOP a využijte během roku některou z našich výhodných nabídek. Přijďte si s rodinou užít skvělé prázdniny k nám do Krkonoš.

Naše tipy

Zrcadlový labyrint

ZRCADLOVÝ LABYRINT JE ORIGINÁLNÍ A STRHUJÍCÍ ZÁBAVA PRO CELOU RODINU! • Velké unikátní bludiště • Síň smíchu s vtipnými prohnutými zrcadly • Antigravitační místnost • Levitující stolek • Jedinečné optické klamy a iluze • … a navíc se naučíte kouzlit

zobrazit

Papilonia - motýlí dům Praha

Představte si opuštěný chrám v deštném pralese, u kterého spokojeně žijí a poletují motýli. Stovky a stovky těch nejkrásnějších motýlích druhů naší planety! Takové místo nemusíte hledat v džungli Jižní Ameriky či Asie, nýbrž přímo v centru Prahy.

zobrazit

PENZION JELEN *** Vranov nad Dyjí

Rodinný penzion s komorní přátelskou atmosférou a bezpečným prostředím pro pobyty s dětmi. Ubytování v apartmánech ve stylu retro s výhledem na zámek Vranov nad Dyjí. Prostorná zahrada, bohaté dětské vybavení. Vranovská přehrada i NP Podyjí na dosah.

zobrazit

Kláštery Český Krumlov

Nedávno zpřístupněný areál klášterů nabízí vyžití milovníkům historie i rodinám s dětmi. Pohrajte si a tvořte v Interaktivní expozici lidských dovedností nebo navštivte klášterní řemeslné dílny a odneste si vlastnoručně vytvořený řemeslný výrobek.

zobrazit

Chalupa Zaječí

Nově postavená chalupa s oplocenou zahradou, dětským hřištěm, venkovním bazénem a s opravdu velkou hernou na půdě, kde je kromě prvků pro děti umístěn také fotbálek, který si rádi zahrají i dospělí.

zobrazit

DUHOVÝ PARK

Pro rok 2019 UZAVŘENO! Dětský sportovně-zážitkový areál o rozloze 55 tisíc m2, funguje již čtvrtým rokem a nalézá se v obci Třebovle, 20 minut od Prahy nedaleko města Kouřim ve středočeském kraji. V zábavním Duhovém parku jsou desítky atrakcí a her.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 171201

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2019

FB