Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Zábava a dovolená s dětmi - Jak cestovat levně letadlem i vlakem

Jak cestovat levně letadlem i vlakem

Jak cestovat levně letadlem i vlakem

Mnoho lidí na otázku jaká je jejich oblíbená činnost ve volném čase odpoví, že milují cestování. Ať již se chceme vydat do sousedních zemí či dál za exotikou, každý takový výlet v nás vzbuzuje pocit těšení a euforie.

Jak se dopravit tam i zpět bez problémů

Pokud se chceme vydat na cestu tzv. na vlastní pěst, pocítíme možná i trochu toho adrenalinu a lehké obavy, aby vše dobře dopadlo, spoje navazovaly a nevyskytly se žádné neočekávané problémy.

Přesto, že si chceme své zasloužené volno jak se patří užít a je jasné, že tak trochu povolíme uzdu našim peněženkám, není nutné platit zbytečně vysokou cenu ještě před odjezdem, tedy při pořizování letenek a jízdenek. 

Vlakem po Evropě

Výhodou pro cestování vlakem je poloha naší země, pěkně v srdci Evropy. Tudíž máme všude relativně blízko a za poměrně krátký čas můžeme navštívit a vidět i několik evropských zemí.

Přesto, že se cestování vlakem nejeví jako nejlevnější, má oproti jiným typům dopravy mnoho výhod. Při cestě nám nehrozí kolony a ani běžné přírodní jevy nezpůsobí potíže. Dnešní vlaky bývají spolehlivé a pro delší cesty pohodlnější, neboť se pasažér může projít a protáhnout ztuhlé klouby. Železniční doprava je plynulá, bezpečná a funguje nepřetržitě.

Nakupování jízdenek může být sice poněkud oříšek, chceme-li ušetřit a získat výhody, které dnes dopravci nabízejí. Proto je dobré vyčlenit si na výběr a nákup dost času a trpělivě si prostudovat všechny rady, pomocí kterých si zajistíme ten nejvýhodnější nákup.

Jak koupit levné letenky

Existuje mnoho okolností, které rozhodují o ceně letenky. Výše ceny je závislá na délce doby, kdy před odletem nákup uskutečníme, na dni v týdnu, na výběru konkrétního letiště a v neposlední řadě i na čase, který během transferu na letišti strávíme.

Možná bychom si mohli myslet, že čím dříve letenky před odletem koupíme, tím bude cena výhodnější. Ale mnohdy tomu tak není. Zkušení radí uskutečnit nákup 5 měsíců až 1,5 měsíce před plánovanou cestou. Doporučují nastavit si v počítači notifikaci, tedy upozornění, které nám oznámí změnu cen na námi vybrané trase.

Jako odletové letiště nemusíme striktně volit pouze to pražské, mnohdy bývají nižší ceny letenek i z některého z okolních, nacházející se v sousedních státech. Zde si však musíme pečlivě spočítat náklady spojené s dopravou, parkováním a s časovou ztrátou, abychom si byli jisti, že se nám taková úspora vyplatí.

Stejně tak je důležitý výběr cílového letiště, neboť se mohou ceny lišit v jednom státě v různých destinacích. Vždy je tedy lepší vyhledat na mapě všechny možnosti, kam je pro nás ještě schůdné přiletět a částky porovnat.

Pokud plánujeme pobyt v některé vzdálené zemi, kde mohou být zvyky a tradice zcela jiné než u nás, je dobré si s předstihem zjistit, zda se v onom konkrétním čase naší návštěvy nekonají významné svátky, oslavy nebo výročí, které mohou způsobit velké dopravní komplikace a nárůst cen dopravy.

26.9.2020

Jak cestovat levně letadlem i vlakem
Jak cestovat levně letadlem i vlakem
Jak cestovat levně letadlem i vlakemDalší zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na zábavu

Hravé peklo

Město: Písek

Zrcadlový labyrint

Město: Praha

Kláštery Český Krumlov

Město: Český Krumlov

Mercuria Laser Game

Město: Praha

Kafé a Kakao

Město: Praha
last minute

Penzion St. Leonhard***

Hrajete rádi PEXESO? Máme pro vás jedinečnou nabídku našeho pexesa.

Naše tipy

DUHOVÝ PARK

Pro rok 2019 UZAVŘENO! Dětský sportovně-zážitkový areál o rozloze 55 tisíc m2, funguje již čtvrtým rokem a nalézá se v obci Třebovle, 20 minut od Prahy nedaleko města Kouřim ve středočeském kraji. V zábavním Duhovém parku jsou desítky atrakcí a her.

zobrazit

Statek - penzion Jižní Čechy

Nabízíme ubytování v Jižních Čechách přímo mezi rybníky na hranici CHKO Třeboňsko. 100 km od Prahy, ale v klidu a tichu a z uzavřeného dvora s bazénem Vám děti neutečou. Herna cca 80 m2 nejen pro děti, o víkendech skákací hrad. Ideální cyklotrasy.

zobrazit

Apartmány Fojtova studna

Ubytování v apartmánech s vlastním sociálním zařízením a kuchyňkou. Vybavení pro rodiny s dětmi a cyklisty. Umístění v Lednicko-Valtickém areálu na cyklostezce z Mikulova do Lednice, resp. Valtic. Turisticky výhodná poloha.

zobrazit

Penzion U Holuba

Rodinný penzion na Moravě ( Slovácko ) s velmi prostornými mezonetovými apartmány 55m2+, krásnou zahradou s dětským hřištěm, grilem, ping-pongem, zastřešenými pergolami a výbornou Slováckou hospodou, kde můžete ochutnat pravou domácí kuchyní.

zobrazit

Divadlo kouzel Pavla Kožíška

Divadlo kouzel Pavla Kožíška v Líbeznicích u Prahy je jediné kamenné divadlo svého druhu u nás. Vedle kouzelnických představení si zde můžete také prohlédnout expozice starých plakátů a fotografií nejslavnějšího kouzelníka všech dob H. Houdiniho.

zobrazit

Zoo Praha

Zoo Praha nabízí víc než deset kilometrů dlouhou procházku exotikou. Dobrodružné stezky africkou pouští a savanou nebo indonéským pralesem střídají odpočinková místa vybavená tak, aby nebyl problém v zoo strávit celý den.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 133201

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2021

FB