Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Zábava a dovolená s dětmi - Jak cestovat levně letadlem i vlakem

Jak cestovat levně letadlem i vlakem

Jak cestovat levně letadlem i vlakem

Mnoho lidí na otázku jaká je jejich oblíbená činnost ve volném čase odpoví, že milují cestování. Ať již se chceme vydat do sousedních zemí či dál za exotikou, každý takový výlet v nás vzbuzuje pocit těšení a euforie.

Jak se dopravit tam i zpět bez problémů

Pokud se chceme vydat na cestu tzv. na vlastní pěst, pocítíme možná i trochu toho adrenalinu a lehké obavy, aby vše dobře dopadlo, spoje navazovaly a nevyskytly se žádné neočekávané problémy.

Přesto, že si chceme své zasloužené volno jak se patří užít a je jasné, že tak trochu povolíme uzdu našim peněženkám, není nutné platit zbytečně vysokou cenu ještě před odjezdem, tedy při pořizování letenek a jízdenek. 

Vlakem po Evropě

Výhodou pro cestování vlakem je poloha naší země, pěkně v srdci Evropy. Tudíž máme všude relativně blízko a za poměrně krátký čas můžeme navštívit a vidět i několik evropských zemí.

Přesto, že se cestování vlakem nejeví jako nejlevnější, má oproti jiným typům dopravy mnoho výhod. Při cestě nám nehrozí kolony a ani běžné přírodní jevy nezpůsobí potíže. Dnešní vlaky bývají spolehlivé a pro delší cesty pohodlnější, neboť se pasažér může projít a protáhnout ztuhlé klouby. Železniční doprava je plynulá, bezpečná a funguje nepřetržitě.

Nakupování jízdenek může být sice poněkud oříšek, chceme-li ušetřit a získat výhody, které dnes dopravci nabízejí. Proto je dobré vyčlenit si na výběr a nákup dost času a trpělivě si prostudovat všechny rady, pomocí kterých si zajistíme ten nejvýhodnější nákup.

Jak koupit levné letenky

Existuje mnoho okolností, které rozhodují o ceně letenky. Výše ceny je závislá na délce doby, kdy před odletem nákup uskutečníme, na dni v týdnu, na výběru konkrétního letiště a v neposlední řadě i na čase, který během transferu na letišti strávíme.

Možná bychom si mohli myslet, že čím dříve letenky před odletem koupíme, tím bude cena výhodnější. Ale mnohdy tomu tak není. Zkušení radí uskutečnit nákup 5 měsíců až 1,5 měsíce před plánovanou cestou. Doporučují nastavit si v počítači notifikaci, tedy upozornění, které nám oznámí změnu cen na námi vybrané trase.

Jako odletové letiště nemusíme striktně volit pouze to pražské, mnohdy bývají nižší ceny letenek i z některého z okolních, nacházející se v sousedních státech. Zde si však musíme pečlivě spočítat náklady spojené s dopravou, parkováním a s časovou ztrátou, abychom si byli jisti, že se nám taková úspora vyplatí.

Stejně tak je důležitý výběr cílového letiště, neboť se mohou ceny lišit v jednom státě v různých destinacích. Vždy je tedy lepší vyhledat na mapě všechny možnosti, kam je pro nás ještě schůdné přiletět a částky porovnat.

Pokud plánujeme pobyt v některé vzdálené zemi, kde mohou být zvyky a tradice zcela jiné než u nás, je dobré si s předstihem zjistit, zda se v onom konkrétním čase naší návštěvy nekonají významné svátky, oslavy nebo výročí, které mohou způsobit velké dopravní komplikace a nárůst cen dopravy.

26.9.2020

Jak cestovat levně letadlem i vlakem
Jak cestovat levně letadlem i vlakem
Jak cestovat levně letadlem i vlakemDalší zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na ubytování

Hotýlek u hraběte Harracha

Město: Harrachov

Resort UKO

Město: Bedřichov

Chata Rychtářka

Město: Janov nad Nisou

Apart Hotel Jablonec

Město: Jablonec nad Nisou

ProFamily Hotel TOP Benecko

Město: Benecko

WELLNESS HOTEL PANORAMA

Město: Blansko

Beskydy Chaty Oaza Trojanovice, Penzion Babička

Město: Frenštát pod Radhoštěm
last minute

Penzion Pod Moníncem

V penzionu je nově vybavená herna s tobogánem, dětská kuchyňka a lezecká stěna pro děti. Na léto je připraven vyhřívaný zastřešený bazén 8x4 m a zahradní altán. Při nepřízni počasí je možno využít vířivku a finskou saunu.

Naše tipy

Hotel Panon

Hotel Panon je umístěn v klidné zóně města Hodonín v srdci Moravského Slovácka. Nabízí kvalitní ubytování v kategorii *** ve 2 lůžkových, 3 lůžkových pokojích a apartmánech. Máme 20 pokojů v antialergické úpravě. Stravování je v klimat. restauraci.

zobrazit

Zrcadlový labyrint

ZRCADLOVÝ LABYRINT JE ORIGINÁLNÍ A STRHUJÍCÍ ZÁBAVA PRO CELOU RODINU! • Velké unikátní bludiště • Síň smíchu s vtipnými prohnutými zrcadly • Antigravitační místnost • Levitující stolek • Jedinečné optické klamy a iluze • … a navíc se naučíte kouzlit

zobrazit

Plaváčci s.r.o Brno

PLAVÁČCI s.r.o. plavecký klub, pravidelné kurzy plavání pro děti od 6 měsíců až po šikovné plavce v dráze, šetrná úprava vody UV lampou,plaveme na bazéně Wellness hotel Rakovec,Za Lužánkami, Kraví hora a Wellness Kuřim.

zobrazit

Apartmány Fojtova studna

Ubytování v apartmánech s vlastním sociálním zařízením a kuchyňkou. Vybavení pro rodiny s dětmi a cyklisty. Umístění v Lednicko-Valtickém areálu na cyklostezce z Mikulova do Lednice, resp. Valtic. Turisticky výhodná poloha.

zobrazit

Penzion Sudkovi

Penzion Sudkovi pro rodiny s dětmi. Objekt leží v přírodě s velkým travnatým pozemkem, na rozhraní Českého Ráje a Krkonoš. V zimě možnost lyžování na nedalekých sjezdovkách. Kapacita 30 lůžek včetně přistýlek. Pokoje s vlastním soc. zařízením.

zobrazit

Chaloupka Rudná

Prostorná chalupa na kopci v Rudné pod Pradědem ideální pro 8-10 osob. Těšte se na nádherné okolí, čistý vzduch, nezkaženou přírodu. Ať rádi odpočíváte aktivně, či si plánujete jen polenošit a vypnout, budete nadšeni. Dovolená s dětmi na 1*!

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 168002

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2021

FB