Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Zábava a dovolená s dětmi - Jak cestovat levně letadlem i vlakem

Jak cestovat levně letadlem i vlakem

Jak cestovat levně letadlem i vlakem

Mnoho lidí na otázku jaká je jejich oblíbená činnost ve volném čase odpoví, že milují cestování. Ať již se chceme vydat do sousedních zemí či dál za exotikou, každý takový výlet v nás vzbuzuje pocit těšení a euforie.

Jak se dopravit tam i zpět bez problémů

Pokud se chceme vydat na cestu tzv. na vlastní pěst, pocítíme možná i trochu toho adrenalinu a lehké obavy, aby vše dobře dopadlo, spoje navazovaly a nevyskytly se žádné neočekávané problémy.

Přesto, že si chceme své zasloužené volno jak se patří užít a je jasné, že tak trochu povolíme uzdu našim peněženkám, není nutné platit zbytečně vysokou cenu ještě před odjezdem, tedy při pořizování letenek a jízdenek. 

Vlakem po Evropě

Výhodou pro cestování vlakem je poloha naší země, pěkně v srdci Evropy. Tudíž máme všude relativně blízko a za poměrně krátký čas můžeme navštívit a vidět i několik evropských zemí.

Přesto, že se cestování vlakem nejeví jako nejlevnější, má oproti jiným typům dopravy mnoho výhod. Při cestě nám nehrozí kolony a ani běžné přírodní jevy nezpůsobí potíže. Dnešní vlaky bývají spolehlivé a pro delší cesty pohodlnější, neboť se pasažér může projít a protáhnout ztuhlé klouby. Železniční doprava je plynulá, bezpečná a funguje nepřetržitě.

Nakupování jízdenek může být sice poněkud oříšek, chceme-li ušetřit a získat výhody, které dnes dopravci nabízejí. Proto je dobré vyčlenit si na výběr a nákup dost času a trpělivě si prostudovat všechny rady, pomocí kterých si zajistíme ten nejvýhodnější nákup.

Jak koupit levné letenky

Existuje mnoho okolností, které rozhodují o ceně letenky. Výše ceny je závislá na délce doby, kdy před odletem nákup uskutečníme, na dni v týdnu, na výběru konkrétního letiště a v neposlední řadě i na čase, který během transferu na letišti strávíme.

Možná bychom si mohli myslet, že čím dříve letenky před odletem koupíme, tím bude cena výhodnější. Ale mnohdy tomu tak není. Zkušení radí uskutečnit nákup 5 měsíců až 1,5 měsíce před plánovanou cestou. Doporučují nastavit si v počítači notifikaci, tedy upozornění, které nám oznámí změnu cen na námi vybrané trase.

Jako odletové letiště nemusíme striktně volit pouze to pražské, mnohdy bývají nižší ceny letenek i z některého z okolních, nacházející se v sousedních státech. Zde si však musíme pečlivě spočítat náklady spojené s dopravou, parkováním a s časovou ztrátou, abychom si byli jisti, že se nám taková úspora vyplatí.

Stejně tak je důležitý výběr cílového letiště, neboť se mohou ceny lišit v jednom státě v různých destinacích. Vždy je tedy lepší vyhledat na mapě všechny možnosti, kam je pro nás ještě schůdné přiletět a částky porovnat.

Pokud plánujeme pobyt v některé vzdálené zemi, kde mohou být zvyky a tradice zcela jiné než u nás, je dobré si s předstihem zjistit, zda se v onom konkrétním čase naší návštěvy nekonají významné svátky, oslavy nebo výročí, které mohou způsobit velké dopravní komplikace a nárůst cen dopravy.

26.9.2020

Jak cestovat levně letadlem i vlakem
Jak cestovat levně letadlem i vlakem
Jak cestovat levně letadlem i vlakemDalší zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na zábavu

Hravé peklo

Město: Písek

Zoo Praha

Město: Praha

Penzion Na Bidýlku

Město: Frýdlant

Kláštery Český Krumlov

Město: Český Krumlov

Zoo Liberec

Město: Liberec

Vertical Park

Město: Harrachov
Naše tipy

Penzion a restaurace Zlatovláska

Penzion s restaurací Zlatovláska najdete v turisticky vyhledávaném regionu Jindřichova Hradce a Třeboňska, necelý 1 km od zámku Červená Lhota. Kraj vybízí k výletům, procházkám, ale i k cykloturistice. Děláme vše pro to, aby se u nás dětem líbilo.

zobrazit

Penzion U Holuba

Rodinný penzion na Moravě ( Slovácko ) s velmi prostornými mezonetovými apartmány 55m2+, krásnou zahradou s dětským hřištěm, grilem, ping-pongem, zastřešenými pergolami a výbornou Slováckou hospodou, kde můžete ochutnat pravou domácí kuchyní.

zobrazit

Penzion Pod Moníncem

Penzion Pod Moníncem je ideální místo pro pobyty rodin s dětmi. To jak v zimě, kdy je možné lyžovat v přilehlém areálu na Monínci tak v létě, kdy lze trávit čas na veliké zahradě s vyhřívaným zastřešeným bazénem, dětským hřištěm, pískovištěm ...

zobrazit

Pension Věra

Luxusní horská chalupa v krkonošském stylu, ve známem rekreačním středisku Malá Úpa. Chalupa je blízko lesa, s krbovými kamny, venkovním BAZÉNEM a výhledem na nejvyšší horu ČR Sněžku a Černou horu. Celková kapacita 16 lůžek.

zobrazit

Motel Charlie

Motel Charlie se nachází v malebné obci Kovač v Jičíně. Nabízí restauraci, ubytování, parkoviště, venkovní bazén, dětské hřiště se skluzavkou, venkovní areál pro odpočinek vše k dispozici našim klientům. Ani velká narozeninová oslava není problém.

zobrazit

Penzion Ovečka

Ovečka je velmi netradiční designový penzion, který se nachází v těsné blízkosti Národní přírodní rezervace Čantoryje v obci Nýdek. Penzion je ideálním místem pro rodinnou dovolenou. K dispozici je 10 dvoulůžkových pokojů a 1 pokoj kategorie Lux.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 214002

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2020

FB