Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Zábava a dovolená s dětmi - I cestovatelské sny se mohou splnit

I cestovatelské sny se mohou splnit

I cestovatelské sny se mohou splnit

Ráda bych Vám povykládala o mém celoživotním snu, který se mě splnil dílky mému úžasnému manželovi. Jsem už starší ročník, vyrostla jsem ještě v dobách kdy se cestovalo na dovolenou maximálně do Bulharska nebo k Severnímu moři. Neměli jsme se vyloženě špatně, co jsme chtěli jsme si zajistili. Ale na poznávání světa to nebyla ideální doba.

Maledivy - tropický ráj


Po revoluci se vše změnilo. Otevření hranic byla pro mě ta nejzásadnější změna. Ihned po změně režimu jsme s manželem začali podnikat. Tak jako velká část lidí. Bylo to ze začátku opravdu obtížné, nikdo nevěděl jak to dělat správně. Učili jsme se za běhu jeden od druhého a přežili ti nejšikovnější. Nám s manželem se to naštěstí povedlo, rodinný podnik stále funguje.

Firmě jsme věnovali velkou část svého času, dovolenou jsme dlouhá léta neřešili. Až později, když se nám dařilo lépe a mohli si dovolit zaměstnance, jsme si začali brát letní i zimní dovolenou. V létě jsme sedli do auta a jeli k moři. Itálie, Chorvatsko, Španělsko - taková ta česká klasika. V zimě jsme rádi lyžovali, proto jsme často jezdili do rakouských a italských Alp.

Nikdy by mě nenapadlo uvažovat o tropických destinacích jako je Havaj, Zanzibar nebo třeba Maledivy. A právě Maledivy se staly moji největší cestovatelskou láskou. Na Vánoce 2019 jsem pod stromečkem objevila modrou obálku s cestovním poukazem na pobyt od cestovní agentury maledivy-levne.cz. Na poukazu stálo: dovolená na Maledivách pro moji nejúžasnější ženu. Vytryskly mně slzy dojetím. Byl to ten nejkrásnější dar, který jsme kdy dostala.

S manželem jsme kontaktovali agenturu a vše zajistili. Musím ocenit opravdu skvělý servis paní Lucie. Na všechny otázky odpovídala během chvilky, telefonovaly jsme si i během víkendu nebo třeba pozdě večer. S pomocí Lucie jsme vybrali naše ostrovy a začali balit.
Už let byl pro nás oba velkým zážitkem. Tak velkým letadlem jsme nikdy neletěli. Let nebyl nějak náročný, přestup v Dubaji přišel vhod na protažení. Další zastávka hlavní město Malediv Male. Před přistáním se nám naskytl moment, na který celý život nezapomenu. Malé ostrůvky v tyrkysovém moři jako by byly namalované. Taková barva moře není snad nikde na světě.

Po přistání nás očekával zástupce agentury a ukázal nám naši loď. Po krátké cestě lodí jsme vystoupili na našem prvním ostrově. Myslela jsem, že budeme muset hledat náš penzion. To jsme ale netušila, že přímo v přístavu bude čekat zaměstnanec, který nám vzal zavazadla na vozík a doprovodil nás do našeho ubytování. Tam nás velmi mile přivítali, ukázali pokoj a vysvětlili vše potřebné. Na uvítanou jsme dostali čerstvý kokos.

Ostrov by úžasný. Dlouhá písečná pláž, palmy, písek jako z pohádky a žádní další turisté. Naučili jsme se šnorchlovat a zkusili si i výlet šnorchlování se želvami, to bylo neskutečné! Penzion byl velmi malý, rodinný, vedený dvěma bratry. Pobyt jsme měli se stravou. Musím ocenit velmi dobrou místní kuchyň plnou ryb, rýže a čerstvé zeleniny.

Druhý ostrov jsme vybrali více turistický. Krásný hotel jen pár kroků od pláže. Na ostrovech jsme strávili úžasné dva týdny a už nyní víme, že se na Maledivy znovu vrátíme. Věřím že to bude velmi brzy.

8.2.2021

I cestovatelské sny se mohou splnit
I cestovatelské sny se mohou splnit
I cestovatelské sny se mohou splnitDalší zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na ubytování

ProFamily Hotel TOP Benecko

Město: Benecko

Chata Rychtářka

Město: Janov nad Nisou

Apart Hotel Jablonec

Město: Jablonec nad Nisou

Hotýlek u hraběte Harracha

Město: Harrachov

Penzion Pod Moníncem

Město: Sedlec - Prčice

Hotel Astoria

Město: Jáchymov

Chateau St. Havel

Město: Praha

WELLNESS HOTEL PANORAMA

Město: Blansko
Naše tipy

Apartmany 294

Penzion rodinného typu Apartmány 294 vám nabízí celoroční ubytování v Bedřichově v Jizerských horách v nadstandardně vybavených apartmánech a pokojích. Penzion leží v klidné části obce a je vhodný pro rodiny s dětmi. Celková kapacita je 35 lůžek.

zobrazit

Hravé peklo

Od 12. 6. 2020 Hravé peklo otevřené po rekonstrukci. Rozšířené expozice i podzemí. Uvidíte pekelné chodby se zrcadlovým labyrintem a figurami čertů, Satanovu hvězdárnu, Ďáblovu bibli i lebku čerta, devatero pohádek ... Přijďte se bavit i trochu bát.

zobrazit

Papilonia - motýlí dům Praha

Představte si opuštěný chrám v deštném pralese, u kterého spokojeně žijí a poletují motýli. Stovky a stovky těch nejkrásnějších motýlích druhů naší planety! Takové místo nemusíte hledat v džungli Jižní Ameriky či Asie, nýbrž přímo v centru Prahy.

zobrazit

Penzion ŽUHANSTA

Penzion Žuhansta nabízí ubytování v stylově zrekonstruovaném statku, moderní komfort, nerušené soukromí, letní terasa, internet zdarma, společenský salonek, vlastní vaření. Mimořádná osobní atmosféra pro pobyt nebo pro pořádání společenských akcí.

zobrazit

Penzion Pod Moníncem

Penzion Pod Moníncem je ideální místo pro pobyty rodin s dětmi. To jak v zimě, kdy je možné lyžovat v přilehlém areálu na Monínci tak v létě, kdy lze trávit čas na veliké zahradě s vyhřívaným zastřešeným bazénem, dětským hřištěm, pískovištěm ...

zobrazit

Beskydy Chaty Oaza Trojanovice, Penzion Babička

Celoroční ubytování v kompletně vybavených srubových chatách a penzionu. Chaty mají vybavené kuchyně, soc. zařízení, lokální vytápění ( dle velikosti krb, TV). Nedaleko lanovky na Pustevny pod horou Radhošť v Beskydech. Vhodné pro rodiny s dětmi.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 168002

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2021

FB