Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Zábava a dovolená s dětmi - Hledáte netradiční dovolenou s dětmi? Vyrazte do chaty na jih Slovenska!

Hledáte netradiční dovolenou s dětmi? Vyrazte do chaty na jih Slovenska!

Hledáte netradiční dovolenou s dětmi? Vyrazte do chaty na jih Slovenska!

Už se těšíte, až se svými dětmi znovu vyrazíte někam za hranice? Máte svoji vysněnou dovolenou? Podívejme se na jeden velmi pohodlný způsob, jak svoji příští dovolenou strávit. Vydáme se na chatu. Ta je totiž k ubytování pro rodiny s dětmi ideálním místem.

Děti si pobyt v chatě zamilují

Pronajmout si pro sebe celou chatu, nebo alespoň její část, má mnoho výhod. Předně, máte absolutní klid a soukromí. Svoji dovolenou strávíte v úzkém kruhu rodiny či přátel bez toho, aby vás kdokoliv neznámý rušil. Chaty k pronajmutí nabízí dostatek prostoru, pokud budete chtít, může mít každý svůj koutek, kam se na chvilku ztratí. Například v noci se to na dovolené rozhodně hodí.

Sami si také řešíte jídlo. Je jen na vás, co si uvaříte a kdy. Lépe se tak můžete vyrovnávat s rozmary svých dětí, jednoduše jim uvaříte jídlo, které jim chutná a patří mezi jejich oblíbené. Po dlouhém výletu třeba na koupaliště nebo na kola se jistě bude hodit brzká večeře, na kterou byste v hotelu ještě dlouho čekali.

Způsobů, jak strávit dovolenou s dětmi na chatě, je samozřejmě celá řada. Od toho, že si pronajmete jednu celou velkou chatu pro sebe a své blízké a dle libosti si v ní hospodaříte, až po pronájem jediného pokoje na velké chatě se společným zázemím, kuchyňkou, ale s vlastní koupelnou. Je jen na vás, jakou cestou se vydáte, ale vaše děti by určitě rády poznaly i jiný styl dovolené, než jen ubytování v luxusních hotelech a penzionech. Ta volnost pohybu, kdy už od rána mohou děti běhat po zahradě, využívat všechny výhody lesa nebo se účastnit krmení domácích zvířátek, je k nezaplacení.

Odpočinek v lázních, aktivní dovolená v jejich okolí

Kam ale na chatu vyrazit? Česká republika jich nabízí spoustu. Je těžké vybrat pouze jednu lokalitu, ale položme si otázku, neměl by každý zavítat alespoň jednou do ráje? Zajisté jsou odpovědi pouze kladné, takže vás zveme do ráje Českého, oblasti, která rozmanitostí přírodních krás s bohatými historickými památkami vezme za srdce snad každého. I v současnosti si můžete s dětmi zahrát na archeology a vydat se hledat ametysty, jaspisy či chalcedony. Český ráj nabízí dlouhé výlety na kole, pěšky, ale také krátké procházky s kočárkem a malými dětmi.

Co ale takhle zavítat za lehce odlišnou kulturou? Vynikající lokalitou na strávení aktivní i odpočinkové dovolené je obec Podhájska na jihu Slovenska. Jedná se o typické lázeňské městečko. Trvale zde žije jen zhruba tisícovka obyvatel, klidu vás tak v ubytování Podhájska čeká dostatek.

Dominantou Podhájské jsou velké termální lázně. Na 12 hektarech plochy si užijete koupání ve vodě s blahodárnými účinky. Děti se mohou vyřádit na vodních atrakcích a dětských hřištích. Kdyby vás už relaxování v teplé termální vodě omrzelo, trávit zde čas lze i aktivně. Podhájskou křižuje několik cyklotras, vydat se můžete i na pěší túry. V nedalekých Mlyňanech se nachází arboretum s více než 2000 vzácnými dřevinami, ve Starém Tekově zase známá Solná jeskyně. Nudit se zde, nedaleko Velkého Mederu, kde se rovněž nachází známé lázně, nebudete. Přesvědčíte se, že krásné na Slovensku nejsou zdaleka jen Velké Tatry.

Chystáte se s rodinou strávit jarní prázdniny či pár velikonočních dní někde mimo rušné město a nenapadá vás, žádná vhodná lokalita? Nevadí, protože na portálu Hauzi.cz najdete na tyto termíny, ale i na mnohé další spoustu krásných chat a chalup. Přehledná mapka rozdělená dle regionů v Česku i na Slovensku vás navede na vhodnou oblast a po zaškrtnutí preferencí jako např. ubytování s dětmi, na samotě, s bazénem či s domácím mazlíčkem si vyfiltrujete pouze objekty vhodné právě pro konkrétní rodinu.

Každá rodina si představuje ideální dovolenou jinak a jinde. Vyberte na Hauzi.cz přesně to, co bude bavit vás a zažijte společně mnoho cenných zážitků. 

5.3.2021

Hledáte netradiční dovolenou s dětmi? Vyrazte do chaty na jih Slovenska!
Hledáte netradiční dovolenou s dětmi? Vyrazte do chaty na jih Slovenska!
Hledáte netradiční dovolenou s dětmi? Vyrazte do chaty na jih Slovenska!Další zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na zábavu

Hravé peklo

Město: Písek

Zrcadlový labyrint

Město: Praha

Kláštery Český Krumlov

Město: Český Krumlov

Mercuria Laser Game

Město: Praha

Halabala café a baby

Město: Praha

Relaxpark

Město: Pec pod Sněžkou
last minute

WELLNESS HOTEL PANORAMA

Za poznáním i oslíky do Moravského krasu! Rodinný balíček na jarní prázdniny 2020 o čtvrtinu levněji. V době od 31. 1. - 15. 3. 2020. Wellness hotel Panorama nabízí útulné pokoje a koupání ve slaném bazénu.

Naše tipy

Park Holiday Congress a Wellness Hotel

Park Holiday Congress & Wellness Hotel **** s ubytovací kapacitou 48 pokojů, moderním konferenčním centrem, nejširší nabídkou sportovních a volnočasových indoor a outdoor aktivit, představuje zcela výjimečný rekreační komplex v Praze a širokém okolí.

zobrazit

Pension a restaurace Zelený Mlýn

Strávíte u nás klidnou a příjemnou dovolenou s dětmi ve všech ročních obdobích. Polohou jsme ideální výchozí bod pro pěší i cyklo turistiku, ale i pro výlety do okolí. Pro vyznavače zimních sportů je 50 m od pensionu lyžařský areál Prkenný Důl.

zobrazit

ProFamily Hotel TOP Benecko

Pro rodiny s dětmi je celoročně otevřen ProFamily Hotel TOP Benecko, který je svou polohou, okolní přírodou i blízkostí vleků ideální dovolenou s dětmi jak v zimě na lyžování tak v létě za turistikou a zábavou. Relax pro rodiče - zábava pro děti.

zobrazit

Chalupa Za Humny

Ubytování až pro 20 osob v nové chalupě na Vysočině v CHKO Žďárské vrchy. Pět nadstandardně vybavených pokojů s vlastní koupelnou, TV a WiFi. Společenská místnost, kachlová kamna, dětský koutek. Oplocená zahrada s dětským hřištěm a krytým posezením.

zobrazit

Penzion Sudkovi

Penzion Sudkovi pro rodiny s dětmi. Objekt leží v přírodě s velkým travnatým pozemkem, na rozhraní Českého Ráje a Krkonoš. V zimě možnost lyžování na nedalekých sjezdovkách. Kapacita 30 lůžek včetně přistýlek. Pokoje s vlastním soc. zařízením.

zobrazit

Hotel Na Jezeře***

Hotelový areál Na Jezeře, v malebném koutu jižních Čech v rekreační oblasti Lipenské přehrady, je určen k celoročnímu provozu. Překrásný výhled na Lipenskou přehradu a vstup z udržované pláže do vody láká hosty k vodním radovánkám.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 133201

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2021

FB