Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Zábava a dovolená s dětmi - Dovolená, zájezdy, cestování

Dovolená, zájezdy, cestování

Dovolená, zájezdy, cestování

Vzpomínáte na doby, kdy jste ještě jako bezdětní trávili léto daleko za hranicemi rodné země? Zasteskne se vám někdy po cestování? Váháte, jestli je vhodné vybrat dovolenkovou destinaci někde u moře, když máte doma i malé cestovatele? I když se nyní rodina rozrostla o další členy, není důvod zanevřít na cestování a zůstávat pouze doma na svém dvorku a u našich rybníků.

I s dětmi můžete naplno cestovat

Je jen dobré vědět, jakou destinaci si k návštěvě zvolit. Děti jsou přeci jen citlivější, náchylnější a méně odolné než my dospělí. Abychom předešli nechtěným chorobám, volíme takové státy, kde je hygiena a lékařská péče na vysoké úrovni. Je samozřejmé, že ani politickou a bezpečnostní situaci cílové země nelze brát na lehkou váhu.

Aby byla dovolená s dětmi u moře úžasným zážitkem na celý život a obešla se bez zbytečného stresu a nervozity, je potřeba věnovat určitý čas nejen výběru destinace, ale také přípravě dětí na dalekou cestu. Zde musíme vzít v potaz věk a vyzrálost našich potomků. Dostatečně dopředu tedy můžeme seznamovat větší děti s naším plánem na dovolenou, ukázat si společně cíl na mapě a povyprávět jim nejen o dopravním prostředku, kterým budeme cestovat, ale také o výletech nebo akcích, jež nás čekají. Dejte dětem najevo, jak moc se těšíte na společné koupání a dovádění v moři, stavění hradů z písku nebo na večerní procházky přímořským městem. I slíbená návštěva akvaparku se skluzavkami a tobogány děti jistě navnadí.

Pokud bude cestovat malé dítě, musíme počítat i s tím, že dojde zřejmě k narušení jeho denního režimu. Nevyspalé a nevrlé děcko bude vyžadovat více naší pozornosti a trpělivosti.

Pobyt bychom měli dále vybírat podle počasí a teplot, jež v konkrétním termínu panují. Dětem obecně vysoké teploty příliš nesvědčí, proto doporučujeme volit spíše období mimo největší teplotní maxima, např. konec srpna a září. Jiné je to samozřejmě u vzdálených exotických destinací, kde je možné trávit dovolenou po celý rok. Na portálu Kdyjet.cz si můžete dovolenou vybrat nejen podle destinace, ale i podle vámi zvoleného měsíce, takže se hned dozvíte, kam třeba v březnu vyrazit za teplem.

Vybíráme-li v záplavě hotelů ten pravý, klademe důraz na vzdálenost od letiště i od pláže, na nabízené služby, ale především na přítomnost lékařské služby v místě.

Nespornou výhodou dovolené mimo hlavní turistickou sezónu je i nižší cena zájezdů. Rodinami hojně navštěvované a cenově dostupné Bulharsko nabízí dítě zdarma. Hotely zde poskytují rozmanité vybavení pro děti, jako dětská hřiště a koutky, krásné bazény a pláže s pozvolným vstupem do moře.

Dovolená, zájezdy, cestování
Dovolená, zájezdy, cestování
Dovolená, zájezdy, cestování
Dovolená, zájezdy, cestováníDalší zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na zábavu

Zoo Praha

Město: Praha

ZOO Liberec

Město: Liberec

Plaváčci s.r.o Brno

Město: Brno

Vertical Park

Město: Harrachov

Motýlí dům Karlovy Vary

Město: Karlovy Vary

Čiperové

Město: Brno

Zrcadlový labyrint

Město: Praha
last minute

Motel Charlie

Ať na kolo, in-line brusle nebo na pěší výlety, okolí našeho penzionu je jako stvořené k prožití aktivní dovolené. Ani rodiny s dětmi se nudit nebudou, hřiště, bazén a zahrada zabaví každého neposedu. Rumcajs, Manka a Cipísek Vás jistě rádi uvidí!

Naše tipy

Ubytování v soukromí U Supíků Ve Vlčí

Ubytování zaměřené na rodiny s dětmi v srdci CHKO Bílé Karpaty. Pronájem pouze objektu jako celku, max. kapacita 11os- Ideální pro 2 (max. 3 rodiny). Pohádkové pokoje, vnitřní herna s domečkem, dětské hřiště a zážitkové programy v rodinném prostředí.

zobrazit

Statek - penzion Jižní Čechy

Nabízíme ubytování v Jižních Čechách přímo mezi rybníky na hranici CHKO Třeboňsko. 100 km od Prahy, ale v klidu a tichu a z uzavřeného dvora s bazénem Vám děti neutečou. Herna cca 80 m2 nejen pro děti, o víkendech skákací hrad. Ideální cyclotrasy.

zobrazit

Divadlo kouzel Pavla Kožíška

Divadlo kouzel Pavla Kožíška v Líbeznicích u Prahy je jediné kamenné divadlo svého druhu u nás. Vedle kouzelnických představení si zde můžete také prohlédnout expozice starých plakátů a fotografií nejslavnějšího kouzelníka všech dob H. Houdiniho.

zobrazit

Detoa - muzeum výroby hraček

DETOA je jedním z nejstarších a největších výrobců dřevěných hraček v České republice, ale také v Evropě. Zveme na exkurzi a do kreativní dílny, kde si můžou nejen děti vyrobit svoji hračku. Doporučujeme pro děti od 4 let.

zobrazit

Mlýnhotel

Atmosféru starých dobrých časů svým vzhledem i službami a pojetím, připomíná komplex Mlýnhotel. S více než 60. pokoji a širokým společenským a sportovním zázemím se řadí k nejvýznamnějším zařízením tohoto typu v regionu.

zobrazit

Pension a restaurace Zelený Mlýn

Strávíte u nás klidnou a příjemnou dovolenou s dětmi ve všech ročních obdobích. Polohou jsme ideální výchozí bod pro pěší i cyklo turistiku, ale i pro výlety do okolí. Pro vyznavače zimních sportů je 50 m od pensionu lyžařský areál Prkenný Důl.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 121221

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2018

FB