Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Zábava a dovolená s dětmi - Čtyři způsoby na levné cestování

Čtyři způsoby na levné cestování

Čtyři způsoby na levné cestování

Dovolená za poloviční cenu je snem mnoha lidí. Velkému počtu z nich se to i podaří díky několika osvědčeným trikům, které fungují už mnoho let. Jak cestovat levně, a dokonce i na jiný kontinent? Poznejte ty nejzajímavější způsoby!

Pravidelně kontrolujte výhodné nabídky!

I navzdory tomu, že se tento způsob může zdát poněkud nepopulární, pravdou je, že ho využívá velmi málo lidí. Velmi často letíme na dovolenou spontánně – jednoduše si koupíme letenku. Zcela si však neuvědomujeme fakt, že bychom mohli letět za mnohem nižší částku. Co znamená kontrolování výhodných nabídek? Můžete například hledat na různých internetových stránkách a hledat levné nabídky. Levné letenky jsou velmi atraktivní formou cestování, protože můžete letět do jiné země nebo na jiný kontinent za poloviční cenu. „Číhání“ na dokonalou nabídku však vyžaduje spoustu trpělivosti, někdy i delší čas strávený u počítače. V některých případech znamená i rezervaci levných letenek v dostatečném předstihu – i šest měsíců předem. Levné letenky jsou však skvělým způsobem, jak letět na dovolenou za výhodnou cenu, dokonce i s celou rodinou!

Mimo sezónu

Kromě hledání levných letenek na internetu byste měli také přemýšlet o tom, kdy přesně chcete letět. Celoroční levné letenky jsou skvělé řešení pro plánování dovolené mimo sezónu. Příjemnější je samozřejmě dovolená v letních měsících, kdy ve většině zemí vládne teplé a příjemné počasí. Tento druh dovolené však bude logicky i nejdražší. Nákup levné letenky je jedna věc, druhá je další týden strávený v zahraničí za poloviční cenu. Vyplatí se pečlivě sledovat prázdninové nabídky v různých zemích. Občas je nákup ubytování v hotelu i několik dní po sezóně cenově atraktivnější, zatímco počasí se nemění ze dne na den. Ve většině případů je také teplé a velice příjemné. V některých zemích převládají příjemné teploty prakticky po celý rok, takže s výběrem vhodného okamžiku pro nákup levné letenky nebude žádný problém. Navíc se vyhnete velkému množství turistů a vysokým cenám.

Suvenýry

Nákup suvenýrů je docela kontroverzní záležitost. Někteří cestovatelé si na ně potrpí a rádi darují svým příbuzným a přátelům levné suvenýry, obvykle s logem nebo nápisem dané země. Takové suvenýry rádi dostávají i sami, jiní právě naopak. Pokud patříme do první skupiny, je dobré si předem promyslet, např. před zakoupením levné letenky, jak ušetřit během dovolené. Nákup těchto druhů suvenýrů znamená poměrně zvýšené náklady. Obvykle koupíte víc předmětů, protože je chcete darovat několika lidem. Celková částka, kterou nakonec zaplatíte, bude však vysoká. Možná se vyplatí koupit pohlednici a dát ji blízkému, když se vrátíte. Je to určitě způsob na levnější dovolenou.

Přepočítejte peníze

Poslední způsob na levné cestování znovu souvisí s finančními záležitostmi, zejména s prohlížením památek. Levné letenky tvoří jen část toho, jak lze na dovolené ušetřit. Na co byste ještě neměli zapomenout? Je dobré si předem promyslet, kolik peněz chcete na dovolené utratit. Můžete si například určit konkrétní denní rozpočet na různá jídla nebo atrakce. Je vhodné tuto částku dodržovat, protože pak budete mít výdaje pod kontrolou. Poslední den dovolené si pak budete moci dovolit i něco navíc. Možná výlet na zajímavou prohlídku města?

Existuje mnoho dalších způsobů, jak levně cestovat, ale vyplatí se poznat alespoň několik z nich a začít je využívat. Zajisté si velmi rychle všimnete, že je váš rozpočet na dovolenou přiměřený a do konce měsíce si nemusíte půjčovat další peníze. Pamatujte, že hledání levných letenek je dobrý začátek cestování po světě za poloviční cenu!

Zdroj: eSky.

28.2.2020
Další zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na zábavu

last minute

WELLNESS HOTEL PANORAMA

Za poznáním i oslíky do Moravského krasu! Rodinný balíček na jarní prázdniny 2020 o čtvrtinu levněji. V době od 31. 1. - 15. 3. 2020. Wellness hotel Panorama nabízí útulné pokoje a koupání ve slaném bazénu.

Naše tipy

Chata Rychtářka

Jedná se o jednu z největších roubených chalup v Jizerských horách. Je v blízkosti lyžařského areálu Severák a Bedřichov. Nabízí vhodné podmínky lyžařům, cyklistům a rodinám s dětmi. Naleznete zde domácí pohodu a klid rodinného penzionu.

zobrazit

Penzion Ovečka

Ovečka je velmi netradiční designový penzion, který se nachází v těsné blízkosti Národní přírodní rezervace Čantoryje v obci Nýdek. Penzion je ideálním místem pro rodinnou dovolenou. K dispozici je 10 dvoulůžkových pokojů a 1 pokoj kategorie Lux.

zobrazit

Penzion Slunečno

Rodinný penzion Slunečno nabízí ubytování v Českém ráji. V kouzelné přírodě jižní části Českého ráje, nedaleko hradu Kost. Zve k rodinné dovolené a k načerpání sil v borovicových lesích a krásné přírodě.

zobrazit

APARTMÁNY VYDRÝSEK

Zrekonstruovaná chalupa se 3 kompletně a komfortně vybavenými apartmánovými byty 3+KK/45m2 a 3+1/58 a 90m2 na klidné polosamotě s nádherným výhledem do údolí Vydry a na panorama šumavských hřebenů. Krytá koliba s grilem, dětský koutek, skluzavka aj.

zobrazit

Penzion ŽUHANSTA

Penzion Žuhansta nabízí ubytování v stylově zrekonstruovaném statku, moderní komfort, nerušené soukromí, letní terasa, internet zdarma, společenský salonek, vlastní vaření. Mimořádná osobní atmosféra pro pobyt nebo pro pořádání společenských akcí.

zobrazit

Pension a restaurace Zelený Mlýn

Strávíte u nás klidnou a příjemnou dovolenou s dětmi ve všech ročních obdobích. Polohou jsme ideální výchozí bod pro pěší i cyklo turistiku, ale i pro výlety do okolí. Pro vyznavače zimních sportů je 50 m od pensionu lyžařský areál Prkenný Důl.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 168002

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2021

FB