Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Zábava a dovolená s dětmi - Čtyři způsoby na levné cestování

Čtyři způsoby na levné cestování

Čtyři způsoby na levné cestování

Dovolená za poloviční cenu je snem mnoha lidí. Velkému počtu z nich se to i podaří díky několika osvědčeným trikům, které fungují už mnoho let. Jak cestovat levně, a dokonce i na jiný kontinent? Poznejte ty nejzajímavější způsoby!

Pravidelně kontrolujte výhodné nabídky!

I navzdory tomu, že se tento způsob může zdát poněkud nepopulární, pravdou je, že ho využívá velmi málo lidí. Velmi často letíme na dovolenou spontánně – jednoduše si koupíme letenku. Zcela si však neuvědomujeme fakt, že bychom mohli letět za mnohem nižší částku. Co znamená kontrolování výhodných nabídek? Můžete například hledat na různých internetových stránkách a hledat levné nabídky. Levné letenky jsou velmi atraktivní formou cestování, protože můžete letět do jiné země nebo na jiný kontinent za poloviční cenu. „Číhání“ na dokonalou nabídku však vyžaduje spoustu trpělivosti, někdy i delší čas strávený u počítače. V některých případech znamená i rezervaci levných letenek v dostatečném předstihu – i šest měsíců předem. Levné letenky jsou však skvělým způsobem, jak letět na dovolenou za výhodnou cenu, dokonce i s celou rodinou!

Mimo sezónu

Kromě hledání levných letenek na internetu byste měli také přemýšlet o tom, kdy přesně chcete letět. Celoroční levné letenky jsou skvělé řešení pro plánování dovolené mimo sezónu. Příjemnější je samozřejmě dovolená v letních měsících, kdy ve většině zemí vládne teplé a příjemné počasí. Tento druh dovolené však bude logicky i nejdražší. Nákup levné letenky je jedna věc, druhá je další týden strávený v zahraničí za poloviční cenu. Vyplatí se pečlivě sledovat prázdninové nabídky v různých zemích. Občas je nákup ubytování v hotelu i několik dní po sezóně cenově atraktivnější, zatímco počasí se nemění ze dne na den. Ve většině případů je také teplé a velice příjemné. V některých zemích převládají příjemné teploty prakticky po celý rok, takže s výběrem vhodného okamžiku pro nákup levné letenky nebude žádný problém. Navíc se vyhnete velkému množství turistů a vysokým cenám.

Suvenýry

Nákup suvenýrů je docela kontroverzní záležitost. Někteří cestovatelé si na ně potrpí a rádi darují svým příbuzným a přátelům levné suvenýry, obvykle s logem nebo nápisem dané země. Takové suvenýry rádi dostávají i sami, jiní právě naopak. Pokud patříme do první skupiny, je dobré si předem promyslet, např. před zakoupením levné letenky, jak ušetřit během dovolené. Nákup těchto druhů suvenýrů znamená poměrně zvýšené náklady. Obvykle koupíte víc předmětů, protože je chcete darovat několika lidem. Celková částka, kterou nakonec zaplatíte, bude však vysoká. Možná se vyplatí koupit pohlednici a dát ji blízkému, když se vrátíte. Je to určitě způsob na levnější dovolenou.

Přepočítejte peníze

Poslední způsob na levné cestování znovu souvisí s finančními záležitostmi, zejména s prohlížením památek. Levné letenky tvoří jen část toho, jak lze na dovolené ušetřit. Na co byste ještě neměli zapomenout? Je dobré si předem promyslet, kolik peněz chcete na dovolené utratit. Můžete si například určit konkrétní denní rozpočet na různá jídla nebo atrakce. Je vhodné tuto částku dodržovat, protože pak budete mít výdaje pod kontrolou. Poslední den dovolené si pak budete moci dovolit i něco navíc. Možná výlet na zajímavou prohlídku města?

Existuje mnoho dalších způsobů, jak levně cestovat, ale vyplatí se poznat alespoň několik z nich a začít je využívat. Zajisté si velmi rychle všimnete, že je váš rozpočet na dovolenou přiměřený a do konce měsíce si nemusíte půjčovat další peníze. Pamatujte, že hledání levných letenek je dobrý začátek cestování po světě za poloviční cenu!

Zdroj: eSky.

28.2.2020
Další zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na ubytování

Hotýlek u hraběte Harracha

Město: Harrachov

Apart Hotel Jablonec

Město: Jablonec nad Nisou

Resort UKO

Město: Bedřichov

ProFamily Hotel TOP Benecko

Město: Benecko

Penzion a restaurace Zlatovláska

Město: Jindřichův Hradec

Penzion Na Vršku

Město: Branná

WELLNESS HOTEL PANORAMA

Město: Blansko

Usedlost pod vinohrady

Město: Hlohovec
last minute

Penzion Pod Moníncem

V penzionu je nově vybavená herna s tobogánem, dětská kuchyňka a lezecká stěna pro děti. Na léto je připraven vyhřívaný zastřešený bazén 8x4 m a zahradní altán. Při nepřízni počasí je možno využít vířivku a finskou saunu.

Naše tipy

Penzion ŽUHANSTA

Penzion Žuhansta nabízí ubytování v stylově zrekonstruovaném statku, moderní komfort, nerušené soukromí, letní terasa, internet zdarma, společenský salonek, vlastní vaření. Mimořádná osobní atmosféra pro pobyt nebo pro pořádání společenských akcí.

zobrazit

Muzeum fantastických iluzí

Nejzábavnější muzeum v Praze! Fascinující svět neskutečných optických klamů. Perfektní zábava pro všechny bez rozdílu věku. Jedinečný zážitek a super fotky. Více jak 100 interaktivních zábavných exponátů. Největší muzeum trikových iluzí v Praze.

zobrazit
250x250

Penzion U Hrádku**** Penzion roku 2013 a 2015

Nezapomenutelná dovolená v luxusním penzionu na Jižní Moravě. Místo kde se o Vás postaráme. Malý rodinný hotel s přátelskou atmosférou na okraji malebné vesničky Lukov uprostřed kouzelné přírody parku Podyjí. Děti Vítány !!!

zobrazit

Motel Charlie

Motel Charlie se nachází v malebné obci Kovač v Jičíně. Nabízí restauraci, ubytování, parkoviště, venkovní bazén, dětské hřiště se skluzavkou, venkovní areál pro odpočinek vše k dispozici našim klientům. Ani velká narozeninová oslava není problém.

zobrazit

Penzion Na Bidýlku

Rodinný penzion s keramickým atelierem a Hrníčkovou galerií. Kapacita 16 lůžek. Možnosti zábavy pro hosty: výroba hrníčků, půjčovna koloběžek, ping-pong, tenis, karambol, venkovní kuchyně, terasa, ohrada s oslíkem a kozlíkem. Klid venkovské krajiny.

zobrazit

Relax Hotel Bára ***

Navštivte Relax Hotel Bára zařízený pro pobyt rodin s dětmi! Velmi pěkné ubytování a skvělé vybavení pro Vaše děti! Zábava pro celou rodinu. Děti najdou herny a hřiště, maminky krásné wellness, tatínci cyklotrasy nebo běžecké trasy přímo od hotelu.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 133012

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2020

FB