Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Zábava a dovolená s dětmi - Čtyři způsoby na levné cestování

Čtyři způsoby na levné cestování

Čtyři způsoby na levné cestování

Dovolená za poloviční cenu je snem mnoha lidí. Velkému počtu z nich se to i podaří díky několika osvědčeným trikům, které fungují už mnoho let. Jak cestovat levně, a dokonce i na jiný kontinent? Poznejte ty nejzajímavější způsoby!

Pravidelně kontrolujte výhodné nabídky!

I navzdory tomu, že se tento způsob může zdát poněkud nepopulární, pravdou je, že ho využívá velmi málo lidí. Velmi často letíme na dovolenou spontánně – jednoduše si koupíme letenku. Zcela si však neuvědomujeme fakt, že bychom mohli letět za mnohem nižší částku. Co znamená kontrolování výhodných nabídek? Můžete například hledat na různých internetových stránkách a hledat levné nabídky. Levné letenky jsou velmi atraktivní formou cestování, protože můžete letět do jiné země nebo na jiný kontinent za poloviční cenu. „Číhání“ na dokonalou nabídku však vyžaduje spoustu trpělivosti, někdy i delší čas strávený u počítače. V některých případech znamená i rezervaci levných letenek v dostatečném předstihu – i šest měsíců předem. Levné letenky jsou však skvělým způsobem, jak letět na dovolenou za výhodnou cenu, dokonce i s celou rodinou!

Mimo sezónu

Kromě hledání levných letenek na internetu byste měli také přemýšlet o tom, kdy přesně chcete letět. Celoroční levné letenky jsou skvělé řešení pro plánování dovolené mimo sezónu. Příjemnější je samozřejmě dovolená v letních měsících, kdy ve většině zemí vládne teplé a příjemné počasí. Tento druh dovolené však bude logicky i nejdražší. Nákup levné letenky je jedna věc, druhá je další týden strávený v zahraničí za poloviční cenu. Vyplatí se pečlivě sledovat prázdninové nabídky v různých zemích. Občas je nákup ubytování v hotelu i několik dní po sezóně cenově atraktivnější, zatímco počasí se nemění ze dne na den. Ve většině případů je také teplé a velice příjemné. V některých zemích převládají příjemné teploty prakticky po celý rok, takže s výběrem vhodného okamžiku pro nákup levné letenky nebude žádný problém. Navíc se vyhnete velkému množství turistů a vysokým cenám.

Suvenýry

Nákup suvenýrů je docela kontroverzní záležitost. Někteří cestovatelé si na ně potrpí a rádi darují svým příbuzným a přátelům levné suvenýry, obvykle s logem nebo nápisem dané země. Takové suvenýry rádi dostávají i sami, jiní právě naopak. Pokud patříme do první skupiny, je dobré si předem promyslet, např. před zakoupením levné letenky, jak ušetřit během dovolené. Nákup těchto druhů suvenýrů znamená poměrně zvýšené náklady. Obvykle koupíte víc předmětů, protože je chcete darovat několika lidem. Celková částka, kterou nakonec zaplatíte, bude však vysoká. Možná se vyplatí koupit pohlednici a dát ji blízkému, když se vrátíte. Je to určitě způsob na levnější dovolenou.

Přepočítejte peníze

Poslední způsob na levné cestování znovu souvisí s finančními záležitostmi, zejména s prohlížením památek. Levné letenky tvoří jen část toho, jak lze na dovolené ušetřit. Na co byste ještě neměli zapomenout? Je dobré si předem promyslet, kolik peněz chcete na dovolené utratit. Můžete si například určit konkrétní denní rozpočet na různá jídla nebo atrakce. Je vhodné tuto částku dodržovat, protože pak budete mít výdaje pod kontrolou. Poslední den dovolené si pak budete moci dovolit i něco navíc. Možná výlet na zajímavou prohlídku města?

Existuje mnoho dalších způsobů, jak levně cestovat, ale vyplatí se poznat alespoň několik z nich a začít je využívat. Zajisté si velmi rychle všimnete, že je váš rozpočet na dovolenou přiměřený a do konce měsíce si nemusíte půjčovat další peníze. Pamatujte, že hledání levných letenek je dobrý začátek cestování po světě za poloviční cenu!

Zdroj: eSky.

28.2.2020
Další zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na zábavu

Hravé peklo

Město: Písek

Penzion Na Bidýlku

Město: Frýdlant

Zoo Praha

Město: Praha

Zrcadlový labyrint

Město: Praha

Zoo Liberec

Město: Liberec
last minute

Hotel Astoria

Hotel Astoria nabízí moderní a pohodlné ubytování v samém srdci lázeňské části Jáchymova naproti Lázeňskému centru Agricola, jehož součástí je aquacentrum. Hosté tak mohou využít bazén i saunový důl. Vyberte si rodinné programy pro rodiny s dětmi.

Naše tipy

CENTRUM BABYLON Liberec

CENTRUM BABYLON LIBEREC - jedinečný kongresový, hotelový a zábavní komplex v centru města Liberce. Na ploše 30 000 m2 můžete strávit nezapomenutelný den plný zábavy. Rodinám s dětmi nabízíme AQUAPARK, LUNAPARK, iQPARK a další skvělé atrakce.

zobrazit

Zoo Liberec

Zoologická zahrada Liberec je nejstarší českou zoo. Patří k těm menším na území ČR (13 ha), ale nabízí na 150 vzácných nebo ohrožených druhů zvířat ze všech kontinentů (celkem cca 750 chovaných jedinců) včetně nejkomplexnější sbírky dravých ptáků.

zobrazit

Divadlo kouzel Pavla Kožíška

Divadlo kouzel Pavla Kožíška v Líbeznicích u Prahy je jediné kamenné divadlo svého druhu u nás. Vedle kouzelnických představení si zde můžete také prohlédnout expozice starých plakátů a fotografií nejslavnějšího kouzelníka všech dob H. Houdiniho.

zobrazit

Penzion U Holuba

Rodinný penzion na Moravě ( Slovácko ) s velmi prostornými mezonetovými apartmány 55m2+, krásnou zahradou s dětským hřištěm, grilem, ping-pongem, zastřešenými pergolami a výbornou Slováckou hospodou, kde můžete ochutnat pravou domácí kuchyní.

zobrazit

Penzion Čeri

Pension Čeri se nachází v krásné lokalitě s čerstvým vzduchem a panenskou přírodou, kde načerpáte energii, relaxací uvolníte tělo a strávíte klidnou dovolenou s přáteli nebo se svými dětmi. Nabízíme sportovní možnosti pro každé roční období.

zobrazit

Penzion Permoník

Dopřejte svým dětem nezapomentelné zážitky v pohádkovém údolí Malé Úpy. Jsme ryze rodinný moderní penzion v klidném prostředí Malé Úpy. Přijeďte si k nám odpočinout, nechte své děti užít si pohádkové prostředí a sami si vyčistěte hlavu v přírodě.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 168171

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2020

FB