Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Zábava a dovolená s dětmi - Co nezapomenout při cestování na dovolenou s dětmi

Co nezapomenout při cestování na dovolenou s dětmi

Co nezapomenout při cestování na dovolenou s dětmi

Chystáte se s dětmi na dovolenou nebo třeba jen na víkendovou lyžovačku do Špindlu? Potom si s námi připomeňte 4 netradiční i tradiční věci, které nesmíte zapomenout přibalit sebou do kufru nebo do auta, pokud cestujete s dětmi jakéhokoliv věku. Jistě víte, jak málo stačí, aby se dovolená rázem proměnila v hodiny breku a utrpení jak pro vás, partnera i dítě. Nepodceňujte správné balení i přípravu na cesty.

Na cesty s dětmi bez stresu a nervů

Skvělým nápadem je udělat si seznam věcí, které balíte na dovolenou vždy a podle něj se řídit při každém cestování. Jen tak si můžete být jisti, že na nic nezaomenete a balit můžete v pohodě a bez stresu.

1. Zábava a oblíbené hračky

Také máte dítě, které neudělá jediný krok bez svého oblíbeného plyšáka, superhrdiny nebo jiné hračky? A pak si vezměte, že jednu z těchto oblíbených hraček zapomenete. Hotová katastrofa!

Takže jako první přibalte oblíbené hračky a nezapomeňte také na ostatní zábavu. Ať už cestujete vlakem, autem nebo letecky, dítě vydrží sedět maximálně pár desítek minut, pak se začne nudit a vy musíte vymyslet zábavu na další desítky minut nebo dokonce hodin.

Omalovánky, tužky, pastelky, plyšové hračky a u starších dětí NABITÉ tablety a mobily. Na ně můžete svému dítěti stáhnout jeho oblíbenou pohádku, kterou si pak může během cesty pouštět nebo třeba dětské hry. Aplikací je spousta, stačí si chvíli listovat nabídkou a zdarma stáhnout to, co by vaše dítě bavilo.

2. Sada náhradních oděvů

Jednou z možností jak zabavit dítě během cesty je, že mu dáte mlsat nejrůznější pochoutky. Pak se ovšem nesmíte divit, že bude vypadat tak, jak bude vypadat.

O tatínkovi, který bude kontrolovat čistotu auta po dojezdu na místo určení, raději nemluvíme, s ním si to pak musíte vyřídit osobně :-)

Takže náhradní sada oblečení, nebo minimálně nějaký bryndáček a samozřejmě ty dobroty. Můžete si doma připravit a nakrájet ovoce a zeleninu do plastových nádob, připravit malé občerstvení nebo nakrájet chleba na malé kostičky. My jsme tomu dříve říkali vojáčci.

S tím samozřejmě souvisí i dezinfekční nebo alespoň vlhké ubrousky. Těmi můžete své dítě zbavit čokolády nebo lepkavých rukou z ovoce.

No a samozřejmě buďte vybaveni dostatkem tekutin.

3. Kvalitní autosedačka

Bezpečnost na prvním místě. Pokud cestujeme autem, jedním ze základních prvků bezpečnosti je právě kvalitní autosedačka. Ta chrání dítě v případě autonehody, ale také jistě oceníte fakt, že dítě bude sedět na jednom místě připoutané a nebude lézt kdekoliv po autě.

Kvalitní autosedačky vyrábí například firma Cybex, Maxi-Cosi, Recaro či Römer. Cenově počítejte s investicí kolem 4-6 tisíc korun. Někteří z vás mohou ušetřit tím, že koupí kočárek, jehož součástí je i autosedačka stejné značky.

Výběr sedačky nepodceňujte. Doporučujeme sledovat test autosedaček třeba na webu TestKvality.cz.

4. Kočárek

Máte-li dítě do 3 let, patrně si sebou budete muset vést i kočárek. Nejenže se budete chtít v místě dovolené procházet a dítě menšího věku ještě nezvládne dlouhé štreky, přijde kočárek vhod. Navíc některé dítě bez kočárku skoro neusne.

Ujistěte se, že ho lze složit a umístit do kufru auta. Neměl by to být problém.

Nejlepší kočárky vyrábí například firma Baby Jogger, Britax, ABC Design, Moon či Nuna Peep. Ovšem možná i vy máte nějakou oblíbenou značku, záleží na vašich preferencích a zkušenostech, abyste byla s kočárkem spokojená.

12.12.2017

Co nezapomenout při cestování na dovolenou s dětmi
Co nezapomenout při cestování na dovolenou s dětmi
Co nezapomenout při cestování na dovolenou s dětmiDalší zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na zábavu

CENTRUM BABYLON Liberec

Město: Liberec

Čiperové

Město: Brno

Plaváčci s.r.o Brno

Město: Brno

Zoo Praha

Město: Praha

Vertical Park

Město: Harrachov

Motýlí dům Karlovy Vary

Město: Karlovy Vary

ZOO Liberec

Město: Liberec
last minute

Kyprův mlýn

Pokud hledáte místo, kde Vás ráno vítají zpěvem houfy ptáčků, odpoledne rozproudí dusot koňských kopyt a večer ukolébává zurčení potůčku pod okny přijeďte k nám na Kyprův Mlýn u Telče. Děti uvidí spoustu zvířátek, která bydlí na farmě.

Naše tipy

Chalupa Zaječí

Nově postavená chalupa s oplocenou zahradou, dětským hřištěm, venkovním bazénem a s opravdu velkou hernou na půdě, kde je kromě prvků pro děti umístěn také fotbálek, který si rádi zahrají i dospělí.

zobrazit

Zrcadlový labyrint

ZRCADLOVÝ LABYRINT   ORIGINÁLNÍ A STRHUJÍCÍ ZÁBAVA PRO CELOU RODINU!   • Velké unikátní zrcadlové bludiště • Síň smíchu s vtipnými prohnutými zrcadly • Antigravitační místnost • Levitující stolek • Jedinečné optické klamy a iluze • … a navíc se naučí

zobrazit

Lezecká aréna

Lezecká aréna je hala o rozměrech 14 x 36 m, kde jsme pro Vás postavili unikátní stěnu o celkové ploše 2000 m2. Celkově je na lezecké stěně instalováno přes 88 výstupových linií, které uspokojí úplné začátečníky i profesionály. Vedeme kurzy pro děti.

zobrazit

Penzion Na Bidylku

Rodinný penzion s keramickým atelierem a Hrníčkovou galerií. Kapacita 16 lůžek. Možnosti zábavy pro hosty: výroba hrníčků, půjčovna koloběžek, ping-pong, tenis, karambol, venkovní kuchyně, terasa, ohrada s oslíkem a kozlíkem. Klid venkovské krajiny.

zobrazit

Penzion Pod Moníncem

Zveme Vás do rodinného penzionu, který se nachází na rozhraní středních a jižních Čech. Nalézá se za vesnicí na samotě, uprostřed veliké zahrady (cca 15 000m2) s bazénem a altánem. Les za plotem. V zimě skvělé lyžování. Čeká Vás i děti fajn dovolená.

zobrazit

Apart Hotel Jablonec

Apart Hotel v Jablonci nad Nisou je rodinné a moderní ubytování s vyhlášenou restaurací v blízkosti krásné jablonecké přehrady, plaveckého bazénu s aquaparkem a městské sportovní haly. Ideální poloha pro dovolenou s dětmi a to jak v létě tak v zimě.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 163225

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2018

FB