Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Zábava a dovolená s dětmi - Čím zabavíte děti na cestách?

Čím zabavíte děti na cestách?

Čím zabavíte děti na cestách?

Cestování s dětmi je vždycky trochu komplikované. Bývají netrpělivé, neustále se starají, kdy už tedy vlastně dorazíte do cíle, nudí se. A to nemusíte jet zrovna na dovolenou za hranice, děti dokážou být pořádně otravné i při cestě k babičce. Pokud se vám ale povede zabavit je, budete mít vyhráno.

I cestování s dětmi může být příjemné

Během cestování s dětmi s sebou prostě budete muset vozit spoustu věcí. Přibalte si potřeby pro miminka, něco k jídlu a pití, protože děti nevydrží čekat, a také hračky. Samozřejmě byste mohli dát dítěti do ruky tablet či telefon a byl by klid, ale skutečně chcete své potomky vychovávat takhle?

Plyšák nestačí, ale stavebnice asi rovněž nebude ideální

Chytré je, vzít si s sebou hračku, která dítě zabaví na delší čas. Zároveň je však jasné, že jsou zcela nevhodné věci složené z více malých částí a dílků. Hračky stavebnice by se mohly poztrácet, případně by dítěti padaly z rukou a ono by se pro ně nemohlo sehnout, když by bylo připoutané ve své sedačce.

Výborně se hodí třeba hlavolamy pro děti. Taková Rubikova kostka zabaví na dlouhou dobu, přitom se nemůže žádná její část nikam zašantročit. I klasický ježek v kleci je dobrý. Ne všechny děti ovšem mají dostatečnou trpělivost.

Pro dva poslouží desková hra

Zařadili byste deskové hry spíš na seznam těch hraček, které jsou na cesty nevhodné? Jste na omylu. Existují totiž magnetické hry, takže starší dítka si mohou v autě zahrát třeba šachy. Ve vlaku se dobře hrají rovněž karty.

Vyzkoušejte hry bez pomůcek

A co trocha improvizace? Takový slovní fotbal se přece dá hrát kdekoliv. Spoustu legrace si užijete i u her založených na schopnosti zapamatovat si co nejvíce věcí. Vytvořte si příběh „Alenka jela na dovolenou a do kufru si přibalila …“. Hráči se střídají, každý vždy zopakuje všechny věci, které si Alenka s sebou zabalila, a přidá jednu novou. Kolik jich zvládnete udržet v paměti vy?

29.11.2017

Čím zabavíte děti na cestách?
Čím zabavíte děti na cestách?
Čím zabavíte děti na cestách?Další zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na zábavu

CENTRUM BABYLON Liberec

Město: Liberec

Hravé peklo

Město: Písek

Zrcadlový labyrint

Město: Praha

Vertical Park

Město: Harrachov

DUHOVÝ PARK

Město: Český Brod

Kláštery Český Krumlov

Město: Český Krumlov

Penzion Na Bidylku

Město: Frýdlant
last minute

Kláštery Český Krumlov

1.2.2019 STRAŠIDELNÉ KLÁŠTERY Rádi se bojíte? Třeba jenom trošku? V tajuplných Klášterech vás budou čekat postavy ze známých krumlovských příběhů, několik strašidelných úkolů a stezka odvahy. Vhodné pro děti od 5 let. 10–16.30 hod. Vstup: 190/150 Kč.

Naše tipy

Hotel Helios

Hotel Helios nabízí ubytování v pokojích i apartmánech s možností využití rozsáhlého wellness centra, masážního a kosmetického studia, konferenčních prostor a sportovního zařízení. Ideální podmínky ke skloubení sportu a relaxace v horském prostředí.

zobrazit

Penzion Na Bidylku

Rodinný penzion s keramickým atelierem a Hrníčkovou galerií. Kapacita 16 lůžek. Možnosti zábavy pro hosty: výroba hrníčků, půjčovna koloběžek, ping-pong, tenis, karambol, venkovní kuchyně, terasa, ohrada s oslíkem a kozlíkem. Klid venkovské krajiny.

zobrazit

Čiperové

Jsme spolek pro všechny čiperné dětičky, holčičky i chlapečky, maminky i tatínky, babičky i dědečky! Naším hlavním cílem je nabídnout všem těmto kategoriím možnost trávit volný čas aktivně v rámci svých možností.

zobrazit

Hravé peklo

Husova kaple v Bernarticích ukrývá pod svou střechou pekelné chodby se zrcadlovým labyrintem a figurami čertů. Ve zvonici je satanova hvězdárna, vedle které je svět devatera pohádek a jednoho hororu. Přijďte se bát, hrát a smát.

zobrazit

Penzion Pod Moníncem

Zveme Vás do rodinného penzionu, který se nachází na rozhraní středních a jižních Čech. Nalézá se za vesnicí na samotě, uprostřed veliké zahrady (cca 15 000m2) s bazénem a altánem. Les za plotem. V zimě skvělé lyžování. Čeká Vás i děti fajn dovolená.

zobrazit

PENZION BEZDREV

Penzion Bezdrev je ideální volba pro rodinnou dovolenou, svatby a přátelská setkání. Předností je jeho umístění do klidného lesního prostředí na poloostrově Králičí vrch, obklopeného rybníkem Bezdrev a blízkost Hluboké nad Vltavou s velkým vyžitím.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 163225

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2019

FB