Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Zábava a dovolená s dětmi - Chorvatské robinsonády

Chorvatské robinsonády

Chorvatské robinsonády

Bydlení ve městě má nesporně mnoho výhod, jako třeba menší vzdálenost k nákupním možnostem, poště, lékaři, snazší dostupnost kulturních stánků, jakými jsou divadla, kina či výstavy. Také sehnat práci zde bývá o něco jednodušší. Avšak najít místečko, kde by člověk mohl být alespoň chvilku sám, se rovná malému zázraku.

Mít tak pláž jen pro sebe!

Ano, i ve velkých aglomeracích jsou parky nebo lesíky, ale většinou jsou plné venčících páníčků, milenců, bezdomovců či bujaré mládeže. Mít pár minut jen tak pro sebe, moci se soustředit na své myšlenky a relaxovat bez vyrušování a bez nechtěných podnětů, to je možná sen řady z nás.

Ferda Mravenec, zvyklý žít v mraveništi asi problém se ztrátou soukromí neměl, zato dnešní generace vystavená neustálému hluku, stresu a civilizaci prahne po klidu. Ve snaze o souznění s přírodou prcháme v pátek na chalupy, abychom se opět v neděli večer vrátili do těch našich panelových králíkáren. Jak rychle pokaždé ty necelé dva dny utečou.

Pro všechny ty, kteří mají pocit, že více ruchu už neunesou máme prázdninové řešení. Slyšeli jste již o robinsonádách v Chorvatsku? Už z názvu lze odvodit, že půjde o ubytování v místě s minimální či žádnou hustotou zalidnění. A to je pro unavenou mysl ten nejlepší lék.

Robinsonský turismus má různá specifika, ale i výhody. Zažijete krásu odlehlých a nepřelidněných pláží a zátok, vychutnáte si západ slunce v klidu malebné přírody, jež se rozprostírá v okolí ubytovacího domku. Příjezd na místo nebývá možný vozem, většinou je zajištěn člunem, jenž vás i s věcmi přepraví.

Abyste ještě více splynuli s přírodou, není ve většině robinsonád přiveden elektrický proud ani tekoucí voda. Nelekejte se! Na pití bude nejlepší voda balená, ale ke sprchování a mytí můžete použít vodu z nádrže, kterou po celé dny ohřívá přímo jaderské slunce či energie ze solárních panelů. Ve většině domků najdete ledničku na plyn, takže o potraviny bude postaráno. Zásobování pomůže zajistit pojízdný lodní supermarket, v některých případech pak majitel ubytovacího zařízení.

Než si rezervujete hotel v Chorvatsku, zvažte výhody robinsonského ubytování. Kde jinde zažijete ten pocit svobody a božského klidu, který se snoubí s opojnou vůní všudypřítomných borových lesů. Průzračné tyrkysové moře navozuje pocit relaxace a netradiční zážitek ještě umocní dobré jídlo okořeněné volně rostoucími bylinkami. Odpočinete si od ruchu města, lidí, věčného hemžení a zažijete kouzlo života plného romantiky na nádherných plážích.

Pokud přeci jen cítíte, že pro vás tento typ dovolené není a přílišný klid a samota vám nevyhovuje, najděte pro sebe jeden z mnoha příjemných apartmánů v Chorvatsku. I zde můžete narazit na málo navštěvované pláže poskytující soukromí a k tomu mít civilizaci na dosah ruky.

Chorvatské robinsonády
Chorvatské robinsonády
Chorvatské robinsonádyDalší zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na ubytování

Hotýlek u hraběte Harracha

Město: Harrachov

Apart Hotel Jablonec

Město: Jablonec nad Nisou

Penzion UKO

Město: Bedřichov

Chalupa Zaječí

Město: Stachy

Chalupa Za Humny

Město: Žďár nad Sázavou

Motel Charlie

Město: Jičín

Usedlost pod vinohrady

Město: Hlohovec

WELLNESS HOTEL PANORAMA

Město: Blansko
last minute

Chalupa Za Humny

Přijeďte si k nám s dětmi užít pohádkovou chaloupku, rezervujte si pobyt včas. Čistá a krásná příroda jako dělaná pro výlety! Sleva při obsazení chalupy do 12 osob! Při pobytu na týden sleva 10%!

Naše tipy

Divadlo kouzel Pavla Kožíška

Divadlo kouzel Pavla Kožíška v Líbeznicích u Prahy je jediné kamenné divadlo svého druhu u nás. Vedle kouzelnických představení si zde můžete také prohlédnout expozice starých plakátů a fotografií nejslavnějšího kouzelníka všech dob H. Houdiniho.

zobrazit

Apart Hotel Jablonec

Apart Hotel v Jablonci nad Nisou je rodinné a moderní ubytování s vyhlášenou restaurací v blízkosti krásné jablonecké přehrady, plaveckého bazénu s aquaparkem a městské sportovní haly. Ideální poloha pro dovolenou s dětmi a to jak v létě tak v zimě.

zobrazit

Kyprův mlýn

Kyprův mlýn je situován na odlehlém místě, 1,5 km od obce Knínice na Vysočině. Nabízí bohaté vyžití pro rodiny s dětmi, veliké dětské hřiště s trampolínou, skluzavkami a houpačkami. Také je možno vidět chovaná zvířata na statku, projet se na koni.

zobrazit

Bohemia Apartments

Společnost Bohemia Apartments je tu proto, aby Vám nabídla to nejlepší ubytování v Praze a Vy jste se cítili jako doma. Naše apartmány nabízí soukromí a domácí prostředí. Nechte se unést centrem Prahy. Rodiny s dětmi jsou u nás vřele vítány!

zobrazit

Penzion Sudkovi

Penzion Sudkovi pro rodiny s dětmi. Objekt leží v přírodě s velkým travnatým pozemkem, na rozhraní Českého Ráje a Krkonoš. V zimě možnost lyžování na nedalekých sjezdovkách. Kapacita 30 lůžek včetně přistýlek. Pokoje s vlastním soc. zařízením.

zobrazit

Elldus Resort

Rodinná dovolená na německé straně Krušných hor v prostorných apartmánech! Čeká na Vás zdravý horský vzduch, aktivity v krásné přírodě, dětská herna, prostorné hřiště, Elldus Spa. V Oberwiesenthalu může celá rodina prožít nezapomenutelnou dovolenou !

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 163225

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2018

FB