Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Zábava a dovolená s dětmi - Chorvatské robinsonády

Chorvatské robinsonády

Chorvatské robinsonády

Bydlení ve městě má nesporně mnoho výhod, jako třeba menší vzdálenost k nákupním možnostem, poště, lékaři, snazší dostupnost kulturních stánků, jakými jsou divadla, kina či výstavy. Také sehnat práci zde bývá o něco jednodušší. Avšak najít místečko, kde by člověk mohl být alespoň chvilku sám, se rovná malému zázraku.

Mít tak pláž jen pro sebe!

Ano, i ve velkých aglomeracích jsou parky nebo lesíky, ale většinou jsou plné venčících páníčků, milenců, bezdomovců či bujaré mládeže. Mít pár minut jen tak pro sebe, moci se soustředit na své myšlenky a relaxovat bez vyrušování a bez nechtěných podnětů, to je možná sen řady z nás.

Ferda Mravenec, zvyklý žít v mraveništi asi problém se ztrátou soukromí neměl, zato dnešní generace vystavená neustálému hluku, stresu a civilizaci prahne po klidu. Ve snaze o souznění s přírodou prcháme v pátek na chalupy, abychom se opět v neděli večer vrátili do těch našich panelových králíkáren. Jak rychle pokaždé ty necelé dva dny utečou.

Pro všechny ty, kteří mají pocit, že více ruchu už neunesou máme prázdninové řešení. Slyšeli jste již o robinsonádách v Chorvatsku? Už z názvu lze odvodit, že půjde o ubytování v místě s minimální či žádnou hustotou zalidnění. A to je pro unavenou mysl ten nejlepší lék.

Robinsonský turismus má různá specifika, ale i výhody. Zažijete krásu odlehlých a nepřelidněných pláží a zátok, vychutnáte si západ slunce v klidu malebné přírody, jež se rozprostírá v okolí ubytovacího domku. Příjezd na místo nebývá možný vozem, většinou je zajištěn člunem, jenž vás i s věcmi přepraví.

Abyste ještě více splynuli s přírodou, není ve většině robinsonád přiveden elektrický proud ani tekoucí voda. Nelekejte se! Na pití bude nejlepší voda balená, ale ke sprchování a mytí můžete použít vodu z nádrže, kterou po celé dny ohřívá přímo jaderské slunce či energie ze solárních panelů. Ve většině domků najdete ledničku na plyn, takže o potraviny bude postaráno. Zásobování pomůže zajistit pojízdný lodní supermarket, v některých případech pak majitel ubytovacího zařízení.

Než si rezervujete hotel v Chorvatsku, zvažte výhody robinsonského ubytování. Kde jinde zažijete ten pocit svobody a božského klidu, který se snoubí s opojnou vůní všudypřítomných borových lesů. Průzračné tyrkysové moře navozuje pocit relaxace a netradiční zážitek ještě umocní dobré jídlo okořeněné volně rostoucími bylinkami. Odpočinete si od ruchu města, lidí, věčného hemžení a zažijete kouzlo života plného romantiky na nádherných plážích.

Pokud přeci jen cítíte, že pro vás tento typ dovolené není a přílišný klid a samota vám nevyhovuje, najděte pro sebe jeden z mnoha příjemných apartmánů v Chorvatsku. I zde můžete narazit na málo navštěvované pláže poskytující soukromí a k tomu mít civilizaci na dosah ruky.

Chorvatské robinsonády
Chorvatské robinsonády
Chorvatské robinsonádyDalší zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na zábavu

Hravé peklo

Město: Písek

CENTRUM BABYLON Liberec

Město: Liberec

Čiperové

Město: Brno

Zrcadlový labyrint

Město: Praha

Plaváčci s.r.o Brno

Město: Brno

Vertical Park

Město: Harrachov

DUHOVÝ PARK

Město: Český Brod

Zoo Praha

Město: Praha

Kláštery Český Krumlov

Město: Český Krumlov
last minute

Penzion Na Bidylku

Jarní prázdniny máte letos vyřešené, pokud si včas rezervujete pobyt v našem penzionu Na Bidýlku. Nabízíme nejen sportovní, ale i výtvarné zážitky. V domě se nachází keramický atelier. Pro návštěvníky a hosty penzionu nabízíme hrníčkové workshopy.

Naše tipy

Penzion UKO

Penzion a restaurace UKO se zaměřuje na dovolenou rodin s dětmi. Tvoří jej 3 samostatné objekty. Penziony v Bedřichově jsou v těsném sousedství obklopeny krásnou udržovanou zahradou se skalkami, dětským hřištěm s pískovištěm a trampolínou.

zobrazit

Zoo Praha

Zoo Praha nabízí víc než deset kilometrů dlouhou procházku exotikou. Dobrodružné stezky africkou pouští a savanou nebo indonéským pralesem střídají odpočinková místa vybavená tak, aby nebyl problém v zoo strávit celý den.

zobrazit

Chalupa pro mě

Chalupa pro mě v Jeseníkách je zcela nová nadstandardně zařízená chalupa. Ubytování v moderním a komfortním prostředí, ubytovací kapacita 16 osob + 2 přistýlky. Ideální pro skupinovou dovolenou, zázemí pro rodiny s dětmi, domácími mazlíčky.

zobrazit

Penzion ŽUHANSTA

Penzion Žuhansta nabízí ubytování v stylově zrekonstruovaném statku, moderní komfort, nerušené soukromí, letní terasa, internet zdarma, společenský salonek, vlastní vaření. Mimořádná osobní atmosféra pro pobyt nebo pro pořádání společenských akcí.

zobrazit

Hravé peklo

Husova kaple v Bernarticích ukrývá pod svou střechou pekelné chodby se zrcadlovým labyrintem a figurami čertů. Ve zvonici je satanova hvězdárna, vedle které je svět devatera pohádek a jednoho hororu. Přijďte se bát, hrát a smát.

zobrazit

Relax Hotel Bára ***

Navštivte Relax Hotel Bára zařízený pro pobyt rodin s dětmi! Velmi pěkné ubytování a skvělé vybavení pro Vaše děti! Zábava pro celou rodinu. Děti najdou herny a hřiště, maminky krásné wellness, tatínci cyklotrasy nebo běžecké trasy přímo od hotelu.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 163225

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2018

FB