Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Zábava a dovolená s dětmi - Chorvatské robinsonády

Chorvatské robinsonády

Chorvatské robinsonády

Bydlení ve městě má nesporně mnoho výhod, jako třeba menší vzdálenost k nákupním možnostem, poště, lékaři, snazší dostupnost kulturních stánků, jakými jsou divadla, kina či výstavy. Také sehnat práci zde bývá o něco jednodušší. Avšak najít místečko, kde by člověk mohl být alespoň chvilku sám, se rovná malému zázraku.

Mít tak pláž jen pro sebe!

Ano, i ve velkých aglomeracích jsou parky nebo lesíky, ale většinou jsou plné venčících páníčků, milenců, bezdomovců či bujaré mládeže. Mít pár minut jen tak pro sebe, moci se soustředit na své myšlenky a relaxovat bez vyrušování a bez nechtěných podnětů, to je možná sen řady z nás.

Ferda Mravenec, zvyklý žít v mraveništi asi problém se ztrátou soukromí neměl, zato dnešní generace vystavená neustálému hluku, stresu a civilizaci prahne po klidu. Ve snaze o souznění s přírodou prcháme v pátek na chalupy, abychom se opět v neděli večer vrátili do těch našich panelových králíkáren. Jak rychle pokaždé ty necelé dva dny utečou.

Pro všechny ty, kteří mají pocit, že více ruchu už neunesou máme prázdninové řešení. Slyšeli jste již o robinsonádách v Chorvatsku? Už z názvu lze odvodit, že půjde o ubytování v místě s minimální či žádnou hustotou zalidnění. A to je pro unavenou mysl ten nejlepší lék.

Robinsonský turismus má různá specifika, ale i výhody. Zažijete krásu odlehlých a nepřelidněných pláží a zátok, vychutnáte si západ slunce v klidu malebné přírody, jež se rozprostírá v okolí ubytovacího domku. Příjezd na místo nebývá možný vozem, většinou je zajištěn člunem, jenž vás i s věcmi přepraví.

Abyste ještě více splynuli s přírodou, není ve většině robinsonád přiveden elektrický proud ani tekoucí voda. Nelekejte se! Na pití bude nejlepší voda balená, ale ke sprchování a mytí můžete použít vodu z nádrže, kterou po celé dny ohřívá přímo jaderské slunce či energie ze solárních panelů. Ve většině domků najdete ledničku na plyn, takže o potraviny bude postaráno. Zásobování pomůže zajistit pojízdný lodní supermarket, v některých případech pak majitel ubytovacího zařízení.

Než si rezervujete hotel v Chorvatsku, zvažte výhody robinsonského ubytování. Kde jinde zažijete ten pocit svobody a božského klidu, který se snoubí s opojnou vůní všudypřítomných borových lesů. Průzračné tyrkysové moře navozuje pocit relaxace a netradiční zážitek ještě umocní dobré jídlo okořeněné volně rostoucími bylinkami. Odpočinete si od ruchu města, lidí, věčného hemžení a zažijete kouzlo života plného romantiky na nádherných plážích.

Pokud přeci jen cítíte, že pro vás tento typ dovolené není a přílišný klid a samota vám nevyhovuje, najděte pro sebe jeden z mnoha příjemných apartmánů v Chorvatsku. I zde můžete narazit na málo navštěvované pláže poskytující soukromí a k tomu mít civilizaci na dosah ruky.

Chorvatské robinsonády
Chorvatské robinsonády
Chorvatské robinsonádyDalší zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na zábavu

Čiperové

Město: Brno

ZOO Liberec

Město: Liberec

Motýlí dům Karlovy Vary

Město: Karlovy Vary

Zoo Praha

Město: Praha

Zrcadlový labyrint

Město: Praha

Plaváčci s.r.o Brno

Město: Brno

Vertical Park

Město: Harrachov
last minute

Penzion Pod Moníncem

Nově v penzionu menší wellness s vířivkou a finskou saunou pro 2 dospělé a 2 děti. V blízkosti najdete Ski areál Monínec. Je vybaven čtyřsedačkovou lanovkou a umělým zasněžováním. 1200 metrů dlouhá sjezdovka je vhodná pro všechny typy lyžařů.

Naše tipy

Pension a restaurace Zelený Mlýn

Strávíte u nás klidnou a příjemnou dovolenou s dětmi ve všech ročních obdobích. Polohou jsme ideální výchozí bod pro pěší i cyklo turistiku, ale i pro výlety do okolí. Pro vyznavače zimních sportů je 50 m od pensionu lyžařský areál Prkenný Důl.

zobrazit

ZOO Liberec

Zoologická zahrada Liberec je nejstarší zoo v Česku. Byla založena v roce 1919. Na ploše 14 ha můžete obdivovat nejen bílé tygry, ale i dalších 160 druhů zvířat ze všech kontinentů. Na děti čeká např. i malá kontaktní zoo a dětské hřiště.

zobrazit

Penzion Sudkovi

Penzion Sudkovi pro rodiny s dětmi. Objekt leží v přírodě s velkým travnatým pozemkem, na rozhraní Českého Ráje a Krkonoš. V zimě možnost lyžování na nedalekých sjezdovkách. Kapacita 30 lůžek včetně přistýlek. Pokoje s vlastním soc. zařízením.

zobrazit

Apartmány Fojtova studna

Ubytování v apartmánech s vlastním sociálním zařízením a kuchyňkou. Vybavení pro rodiny s dětmi a cyklisty. Umístění v Lednicko-Valtickém areálu na cyklostezce z Mikulova do Lednice, resp. Valtic. Turisticky výhodná poloha.

zobrazit

Statek - penzion Jižní Čechy

Nabízíme ubytování v Jižních Čechách přímo mezi rybníky na hranici CHKO Třeboňsko. 100 km od Prahy, ale v klidu a tichu a z uzavřeného dvora s bazénem Vám děti neutečou. Herna cca 80 m2 nejen pro děti, o víkendech skákací hrad. Ideální cyclotrasy.

zobrazit

Park Holiday Congress a Wellness Hotel

Park Holiday Congress & Wellness Hotel **** s ubytovací kapacitou 48 pokojů, moderním konferenčním centrem, nejširší nabídkou sportovních a volnočasových indoor/outdoor aktivit, představuje zcela výjimečný rekreační komplex v Praze a širokém okolí.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 121221

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2018

FB