Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Zábava a dovolená s dětmi - Cestování po USA

Cestování po USA

Cestování po USA

Spojené státy americké jsou charakteristické pro svoji velkou rozmanitost. Velká pestrost je také hlavním původem velkého cestovního ruchu. Právě cestování patří mezi nejčastější důvody návštěvy Spojených států.

Cesta do USA

Před samotným odcestováním co Spojených států Vás čeká menší zařizování. Musíte mít povolení v rámci víza nebo jiného povolení bezvízového styku. Jako dopravní prostředek spojující Evropu a Ameriku se nejvíc používá letadlo. Záleží, do jakého státu letíte a kolik máte mezipřistání. Zpravidla se ale jedná o lety, které trvají okolo deseti hodin. Existuje ještě druhý způsob dopravy do Spojených států a tím je lodní doprava. Luxusní lodí cestujete přibližně týden a cesta je proložena zastávkami ve známých destinacích, které můžete prozkoumat.

Způsoby cestování v USA

Pokud plánujete cestování po místech, které jsou od sebe hodně vzdálené, můžete využít vnitrostátní leteckou dopravu. Její výhodou je rychlost. Jedná se ovšem o nákladnou cestu. Pokud cestujete ve více lidech, rozhodně se Vám vyplatí půjčení auta, případně motorky. Můžete tak cestovat jak po vzdálenějších, tak kratších trasách bez omezení a fixace na veřejné dopravní prostředky. Jestliže cestujete sami nebo nemáte řidičský průkaz, můžete využít služeb veřejné dopravy. Rychlejší volbou je využití vlaků, jejichž
cena je trochu vyšší ale na druhou stranu jsou stále rychlým způsobem dopravování. Druhým prostředkem je autobus, který je sice nejlevnější ale zároveň nejpomalejším prostředkem pro cestování. Mezi další způsoby cestování, především na kratší vzdálenosti patří kolo, taxi či pěší chůze. 

Tipy na výlety USA

Díky své velké rozloze nabízí Spojené státy spoustu zajímavých míst, jedinečných historických památek, národních parků a mnoho dalších zážitků, které se Vám díky svému kouzlu vryjí do paměti.

Přírodní zajímavosti

Mezi zajímavá místa se řadí Velký kaňon, který patří ke sedmi přírodním divům světa. Zástupci národní parků jsou Yosemitský národní park, disponující vodopády a Yellowstonský národní park, jakožto nejstarší park na světě, ve kterém se nachází rozmanité
druhy zvířat. Nejsušším místem je také Národní park Údolí smrti. V letních měsících je zde potřeba počítat s velmi vysokými teplotami.

Spojené státy nabízí přibližně šedesát národních parků. Turistiky nejnavštěvovanější přírodní památkou jsou Niagárské vodopády, které leží na řece Niagára. Můžete také navštívit některé z mnoha pohoří jako je například Sierra Nevada, Kaskádové pohoří nebo méně známé pohoří Santa Lucia Range.

Památky a zajímavá místa

Velmi známou památkou je Mount Rushmore. Jedná se o velké sousoší, do kterého jsou vysekány sochy čtyř významných amerických prezidentů. Poblíž San Francisca nesmí být opomenut také Golden Gate Bridge. White house, neboli Bílý dům, můžete
vidět ve Washingtonu. Jedná se o místo, kde sídlí prezident Spojených států spolu s rodinou. Pokud plánujete navštívit New York, měli byste zvážit návštěvu Sochy svobody, která za to stojí.

Zážitkové akce

Nezapomenutelné zážitky díky návštěvě mnoha známých míst. New Osleans je městem hudby, nemělo by Vám tedy uniknout
spolu s jeho hudebními festivaly jako New Orleans Jazz & Heritage Festival. Pokud se chystáte cestovat do New Yorku začátkem července, můžete zažít pravý Den nezávislosti (Independence Day), který spadá na 4. července. Jedná se o velký svátek, který je oslavován spolu s ohňostrojem a hudebním doprovodem. Pokud máte rádi vzrušení, můžete zvolit cestu do Las Vegas. To je
známé pro své hazardní hry a bohatý noční život. Stojí ale i za denní návštěvu, jelikož nabízí také historické památky, muzea, sporotvní rekreaci a také Fremont Street Experience. Jedná se o krytou zónu, která je zajímavě osvětlená a ozdobená. Nachází se v ní spousta restaurací, barů a dalších.

2.7.2020

Cestování po USA
Cestování po USADalší zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na zábavu

Hravé peklo

Město: Písek

Zrcadlový labyrint

Město: Praha

Zoo Praha

Město: Praha

Kláštery Český Krumlov

Město: Český Krumlov

Penzion Na Bidýlku

Město: Frýdlant

Zoo Liberec

Město: Liberec
last minute

Resort UKO

Prohlédněte si stránky resortu UKO s výhodnými balíčky na víkendové pobyty či zimní dovolenou! Máme pro Vás připraveno několik cenových akcí např. pobyty 7 za 6. Resort nabízí i dětem nabídku volnočasových aktivit, včetně jógy, nuda u nás není!

Naše tipy

Penzion Pod Moníncem

Penzion Pod Moníncem je ideální místo pro pobyty rodin s dětmi. To jak v zimě, kdy je možné lyžovat v přilehlém areálu na Monínci tak v létě, kdy lze trávit čas na veliké zahradě s vyhřívaným zastřešeným bazénem, dětským hřištěm, pískovištěm ...

zobrazit

APARTMÁNY VYDRÝSEK

Zrekonstruovaná chalupa se 3 kompletně a komfortně vybavenými apartmánovými byty 3+KK/45m2 a 3+1/58 a 90m2 na klidné polosamotě s nádherným výhledem do údolí Vydry a na panorama šumavských hřebenů. Krytá koliba s grilem, dětský koutek, skluzavka aj.

zobrazit

Beskydy Chaty Oaza Trojanovice, Penzion Babička

Celoroční ubytování v kompletně vybavených srubových chatách a penzionu. Chaty mají vybavené kuchyně, soc. zařízení, lokální vytápění ( dle velikosti krb, TV). Nedaleko lanovky na Pustevny pod horou Radhošť v Beskydech. Vhodné pro rodiny s dětmi.

zobrazit

Penzion U Hrádku**** Penzion roku 2013 a 2015

Nezapomenutelná dovolená v luxusním penzionu na Jižní Moravě. Místo kde se o Vás postaráme. Malý rodinný hotel s přátelskou atmosférou na okraji malebné vesničky Lukov uprostřed kouzelné přírody parku Podyjí. Děti Vítány !!!

zobrazit

Penzion Na Bidýlku

Rodinný penzion s keramickým atelierem a Hrníčkovou galerií. Kapacita 16 lůžek. Možnosti zábavy pro hosty: výroba hrníčků, půjčovna koloběžek, ping-pong, tenis, karambol, venkovní kuchyně, terasa, ohrada s oslíkem a kozlíkem. Klid venkovské krajiny.

zobrazit

Wellness Hotel Astra

Wellness Hotel Astra Superior 3* je rodinný hotel v samotném srdci Krkonoš - ve Špindlerově Mlýně. Nabízíme dvou, tří, čtyř a pětilůžkové pokoje a apartmány vhodné pro rodiny. V hotelu je nový dětský koutek s posezením pro rodiče.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 214002

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2020

FB