Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Zábava a dovolená s dětmi - Cestování po USA

Cestování po USA

Cestování po USA

Spojené státy americké jsou charakteristické pro svoji velkou rozmanitost. Velká pestrost je také hlavním původem velkého cestovního ruchu. Právě cestování patří mezi nejčastější důvody návštěvy Spojených států.

Cesta do USA

Před samotným odcestováním co Spojených států Vás čeká menší zařizování. Musíte mít povolení v rámci víza nebo jiného povolení bezvízového styku. Jako dopravní prostředek spojující Evropu a Ameriku se nejvíc používá letadlo. Záleží, do jakého státu letíte a kolik máte mezipřistání. Zpravidla se ale jedná o lety, které trvají okolo deseti hodin. Existuje ještě druhý způsob dopravy do Spojených států a tím je lodní doprava. Luxusní lodí cestujete přibližně týden a cesta je proložena zastávkami ve známých destinacích, které můžete prozkoumat.

Způsoby cestování v USA

Pokud plánujete cestování po místech, které jsou od sebe hodně vzdálené, můžete využít vnitrostátní leteckou dopravu. Její výhodou je rychlost. Jedná se ovšem o nákladnou cestu. Pokud cestujete ve více lidech, rozhodně se Vám vyplatí půjčení auta, případně motorky. Můžete tak cestovat jak po vzdálenějších, tak kratších trasách bez omezení a fixace na veřejné dopravní prostředky. Jestliže cestujete sami nebo nemáte řidičský průkaz, můžete využít služeb veřejné dopravy. Rychlejší volbou je využití vlaků, jejichž
cena je trochu vyšší ale na druhou stranu jsou stále rychlým způsobem dopravování. Druhým prostředkem je autobus, který je sice nejlevnější ale zároveň nejpomalejším prostředkem pro cestování. Mezi další způsoby cestování, především na kratší vzdálenosti patří kolo, taxi či pěší chůze. 

Tipy na výlety USA

Díky své velké rozloze nabízí Spojené státy spoustu zajímavých míst, jedinečných historických památek, národních parků a mnoho dalších zážitků, které se Vám díky svému kouzlu vryjí do paměti.

Přírodní zajímavosti

Mezi zajímavá místa se řadí Velký kaňon, který patří ke sedmi přírodním divům světa. Zástupci národní parků jsou Yosemitský národní park, disponující vodopády a Yellowstonský národní park, jakožto nejstarší park na světě, ve kterém se nachází rozmanité
druhy zvířat. Nejsušším místem je také Národní park Údolí smrti. V letních měsících je zde potřeba počítat s velmi vysokými teplotami.

Spojené státy nabízí přibližně šedesát národních parků. Turistiky nejnavštěvovanější přírodní památkou jsou Niagárské vodopády, které leží na řece Niagára. Můžete také navštívit některé z mnoha pohoří jako je například Sierra Nevada, Kaskádové pohoří nebo méně známé pohoří Santa Lucia Range.

Památky a zajímavá místa

Velmi známou památkou je Mount Rushmore. Jedná se o velké sousoší, do kterého jsou vysekány sochy čtyř významných amerických prezidentů. Poblíž San Francisca nesmí být opomenut také Golden Gate Bridge. White house, neboli Bílý dům, můžete
vidět ve Washingtonu. Jedná se o místo, kde sídlí prezident Spojených států spolu s rodinou. Pokud plánujete navštívit New York, měli byste zvážit návštěvu Sochy svobody, která za to stojí.

Zážitkové akce

Nezapomenutelné zážitky díky návštěvě mnoha známých míst. New Osleans je městem hudby, nemělo by Vám tedy uniknout
spolu s jeho hudebními festivaly jako New Orleans Jazz & Heritage Festival. Pokud se chystáte cestovat do New Yorku začátkem července, můžete zažít pravý Den nezávislosti (Independence Day), který spadá na 4. července. Jedná se o velký svátek, který je oslavován spolu s ohňostrojem a hudebním doprovodem. Pokud máte rádi vzrušení, můžete zvolit cestu do Las Vegas. To je
známé pro své hazardní hry a bohatý noční život. Stojí ale i za denní návštěvu, jelikož nabízí také historické památky, muzea, sporotvní rekreaci a také Fremont Street Experience. Jedná se o krytou zónu, která je zajímavě osvětlená a ozdobená. Nachází se v ní spousta restaurací, barů a dalších.

2.7.2020

Cestování po USA
Cestování po USADalší zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na ubytování

Apart Hotel Jablonec

Město: Jablonec nad Nisou

ProFamily Hotel TOP Benecko

Město: Benecko

Hotýlek u hraběte Harracha

Město: Harrachov

Chata Rychtářka

Město: Janov nad Nisou

U HRÁDKU **** SUPERIOR

Město: Znojmo

Wellness Hotel Astra

Město: Špindlerův Mlýn

Beskydy Chaty Oaza Trojanovice, Penzion Babička

Město: Frenštát pod Radhoštěm
Naše tipy

CENTRUM BABYLON Liberec

CENTRUM BABYLON LIBEREC - jedinečný kongresový, hotelový a zábavní komplex v centru města Liberce. Na ploše 30 000 m2 můžete strávit nezapomenutelný den plný zábavy. Rodinám s dětmi nabízíme AQUAPARK, LUNAPARK, iQPARK a další skvělé atrakce.

zobrazit

Hotel Na Jezeře***

Hotelový areál Na Jezeře, v malebném koutu jižních Čech v rekreační oblasti Lipenské přehrady, je určen k celoročnímu provozu. Překrásný výhled na Lipenskou přehradu a vstup z udržované pláže do vody láká hosty k vodním radovánkám.

zobrazit

Lesní penzion Amálka Třeboň

Lesní penzion Amálka nabízí pohodové ubytování v Třeboni pro všechny milovníky kol a turistiky. Na zahradě penzionu si děti mohou hrát, najdou zde pískoviště, prolézačky nebo trampolína. Ubytování ve dvou až čtyřlůžkových pokojích se snídaní.

zobrazit

Hotel Helios

Hotel Helios nabízí ubytování v pokojích i apartmánech s možností využití rozsáhlého wellness centra, masážního a kosmetického studia, konferenčních prostor a sportovního zařízení. Ideální podmínky ke skloubení sportu a relaxace v horském prostředí.

zobrazit

Chateau St. Havel

Chateau St. Havel je kompletně rekonstruovaný novogotický zámek na Praze 4 v Krči ležící na vlastních rozsáhlých pozemcích. U hotelu se nachází stylový anglický park s několika idylickými rybníky.

zobrazit

Chata Rychtářka

Jedná se o jednu z největších roubených chalup v Jizerských horách. Je v blízkosti lyžařského areálu Severák a Bedřichov. Nabízí vhodné podmínky lyžařům, cyklistům a rodinám s dětmi. Naleznete zde domácí pohodu a klid rodinného penzionu.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 133201

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2021

FB