Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Zábava a dovolená s dětmi - Cestování po USA

Cestování po USA

Cestování po USA

Spojené státy americké jsou charakteristické pro svoji velkou rozmanitost. Velká pestrost je také hlavním původem velkého cestovního ruchu. Právě cestování patří mezi nejčastější důvody návštěvy Spojených států.

Cesta do USA

Před samotným odcestováním co Spojených států Vás čeká menší zařizování. Musíte mít povolení v rámci víza nebo jiného povolení bezvízového styku. Jako dopravní prostředek spojující Evropu a Ameriku se nejvíc používá letadlo. Záleží, do jakého státu letíte a kolik máte mezipřistání. Zpravidla se ale jedná o lety, které trvají okolo deseti hodin. Existuje ještě druhý způsob dopravy do Spojených států a tím je lodní doprava. Luxusní lodí cestujete přibližně týden a cesta je proložena zastávkami ve známých destinacích, které můžete prozkoumat.

Způsoby cestování v USA

Pokud plánujete cestování po místech, které jsou od sebe hodně vzdálené, můžete využít vnitrostátní leteckou dopravu. Její výhodou je rychlost. Jedná se ovšem o nákladnou cestu. Pokud cestujete ve více lidech, rozhodně se Vám vyplatí půjčení auta, případně motorky. Můžete tak cestovat jak po vzdálenějších, tak kratších trasách bez omezení a fixace na veřejné dopravní prostředky. Jestliže cestujete sami nebo nemáte řidičský průkaz, můžete využít služeb veřejné dopravy. Rychlejší volbou je využití vlaků, jejichž
cena je trochu vyšší ale na druhou stranu jsou stále rychlým způsobem dopravování. Druhým prostředkem je autobus, který je sice nejlevnější ale zároveň nejpomalejším prostředkem pro cestování. Mezi další způsoby cestování, především na kratší vzdálenosti patří kolo, taxi či pěší chůze. 

Tipy na výlety USA

Díky své velké rozloze nabízí Spojené státy spoustu zajímavých míst, jedinečných historických památek, národních parků a mnoho dalších zážitků, které se Vám díky svému kouzlu vryjí do paměti.

Přírodní zajímavosti

Mezi zajímavá místa se řadí Velký kaňon, který patří ke sedmi přírodním divům světa. Zástupci národní parků jsou Yosemitský národní park, disponující vodopády a Yellowstonský národní park, jakožto nejstarší park na světě, ve kterém se nachází rozmanité
druhy zvířat. Nejsušším místem je také Národní park Údolí smrti. V letních měsících je zde potřeba počítat s velmi vysokými teplotami.

Spojené státy nabízí přibližně šedesát národních parků. Turistiky nejnavštěvovanější přírodní památkou jsou Niagárské vodopády, které leží na řece Niagára. Můžete také navštívit některé z mnoha pohoří jako je například Sierra Nevada, Kaskádové pohoří nebo méně známé pohoří Santa Lucia Range.

Památky a zajímavá místa

Velmi známou památkou je Mount Rushmore. Jedná se o velké sousoší, do kterého jsou vysekány sochy čtyř významných amerických prezidentů. Poblíž San Francisca nesmí být opomenut také Golden Gate Bridge. White house, neboli Bílý dům, můžete
vidět ve Washingtonu. Jedná se o místo, kde sídlí prezident Spojených států spolu s rodinou. Pokud plánujete navštívit New York, měli byste zvážit návštěvu Sochy svobody, která za to stojí.

Zážitkové akce

Nezapomenutelné zážitky díky návštěvě mnoha známých míst. New Osleans je městem hudby, nemělo by Vám tedy uniknout
spolu s jeho hudebními festivaly jako New Orleans Jazz & Heritage Festival. Pokud se chystáte cestovat do New Yorku začátkem července, můžete zažít pravý Den nezávislosti (Independence Day), který spadá na 4. července. Jedná se o velký svátek, který je oslavován spolu s ohňostrojem a hudebním doprovodem. Pokud máte rádi vzrušení, můžete zvolit cestu do Las Vegas. To je
známé pro své hazardní hry a bohatý noční život. Stojí ale i za denní návštěvu, jelikož nabízí také historické památky, muzea, sporotvní rekreaci a také Fremont Street Experience. Jedná se o krytou zónu, která je zajímavě osvětlená a ozdobená. Nachází se v ní spousta restaurací, barů a dalších.

2.7.2020

Cestování po USA
Cestování po USADalší zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na ubytování

Hotýlek u hraběte Harracha

Město: Harrachov

ProFamily Hotel TOP Benecko

Město: Benecko

Apart Hotel Jablonec

Město: Jablonec nad Nisou

Chata Rychtářka

Město: Janov nad Nisou

Penzion Na Vršku

Město: Branná

Penzion Slunečno

Město: Sobotka

Penzion Pod Moníncem

Město: Sedlec - Prčice

Usedlost pod vinohrady

Město: Hlohovec
last minute

Apart Hotel Jablonec

Chcete se pohodlně ubytovat, výborně stravovat, ušetřit a něco zažít? Pak navštivte Apart hotel Jablonec. Ubytování v moderním rodinném prostředí na okraji centra. V bezprostřední blízkosti se nachází nádherná přehrada, bazén s aquapar., sport. hala.

Naše tipy

Mlýnhotel

Atmosféru starých dobrých časů svým vzhledem i službami a pojetím, připomíná komplex Mlýnhotel. S více než 60. pokoji a širokým společenským a sportovním zázemím se řadí k nejvýznamnějším zařízením tohoto typu v regionu.

zobrazit

Dětský a rodinný penzion Bavlnka

Penzion Bavlnka je rekreační zařízení na Třeboňsku pro rodiny s dětmi. Děti ocení prostornou hernu, batolecí koutek, 2 venkovní hřiště, bazén a výtvarnou dílnu. Na požádání Vám zdarma půjčíme dětskou postýlku i s lůžkovinami a přebalovací pult.

zobrazit

DUHOVÝ PARK

Pro rok 2019 UZAVŘENO! Dětský sportovně-zážitkový areál o rozloze 55 tisíc m2, funguje již čtvrtým rokem a nalézá se v obci Třebovle, 20 minut od Prahy nedaleko města Kouřim ve středočeském kraji. V zábavním Duhovém parku jsou desítky atrakcí a her.

zobrazit

Dancing House - Tančící dům hotel

Dancing House - Tančící dům hotel se nachází přímo ve světoznámé budově Tančícího domu, jedné z novodobých architektonických dominant Prahy. Čeká na Vás welcome občerstvení při příjezdu, Wifi, minibar, kávovar ve všech pokojích a skělá kuchyně.

zobrazit

Apart Hotel Jablonec

Apart Hotel v Jablonci nad Nisou je rodinné a moderní ubytování s vyhlášenou restaurací v blízkosti krásné jablonecké přehrady, plaveckého bazénu s aquaparkem a městské sportovní haly. Ideální poloha pro dovolenou s dětmi a to jak v létě tak v zimě.

zobrazit

Penzion Pod Moníncem

Penzion Pod Moníncem je ideální místo pro pobyty rodin s dětmi. To jak v zimě, kdy je možné lyžovat v přilehlém areálu na Monínci tak v létě, kdy lze trávit čas na veliké zahradě s vyhřívaným zastřešeným bazénem, dětským hřištěm, pískovištěm ...

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 168002

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2021

FB