Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Zábava a dovolená s dětmi - Cestování po USA

Cestování po USA

Cestování po USA

Spojené státy americké jsou charakteristické pro svoji velkou rozmanitost. Velká pestrost je také hlavním původem velkého cestovního ruchu. Právě cestování patří mezi nejčastější důvody návštěvy Spojených států.

Cesta do USA

Před samotným odcestováním co Spojených států Vás čeká menší zařizování. Musíte mít povolení v rámci víza nebo jiného povolení bezvízového styku. Jako dopravní prostředek spojující Evropu a Ameriku se nejvíc používá letadlo. Záleží, do jakého státu letíte a kolik máte mezipřistání. Zpravidla se ale jedná o lety, které trvají okolo deseti hodin. Existuje ještě druhý způsob dopravy do Spojených států a tím je lodní doprava. Luxusní lodí cestujete přibližně týden a cesta je proložena zastávkami ve známých destinacích, které můžete prozkoumat.

Způsoby cestování v USA

Pokud plánujete cestování po místech, které jsou od sebe hodně vzdálené, můžete využít vnitrostátní leteckou dopravu. Její výhodou je rychlost. Jedná se ovšem o nákladnou cestu. Pokud cestujete ve více lidech, rozhodně se Vám vyplatí půjčení auta, případně motorky. Můžete tak cestovat jak po vzdálenějších, tak kratších trasách bez omezení a fixace na veřejné dopravní prostředky. Jestliže cestujete sami nebo nemáte řidičský průkaz, můžete využít služeb veřejné dopravy. Rychlejší volbou je využití vlaků, jejichž
cena je trochu vyšší ale na druhou stranu jsou stále rychlým způsobem dopravování. Druhým prostředkem je autobus, který je sice nejlevnější ale zároveň nejpomalejším prostředkem pro cestování. Mezi další způsoby cestování, především na kratší vzdálenosti patří kolo, taxi či pěší chůze. 

Tipy na výlety USA

Díky své velké rozloze nabízí Spojené státy spoustu zajímavých míst, jedinečných historických památek, národních parků a mnoho dalších zážitků, které se Vám díky svému kouzlu vryjí do paměti.

Přírodní zajímavosti

Mezi zajímavá místa se řadí Velký kaňon, který patří ke sedmi přírodním divům světa. Zástupci národní parků jsou Yosemitský národní park, disponující vodopády a Yellowstonský národní park, jakožto nejstarší park na světě, ve kterém se nachází rozmanité
druhy zvířat. Nejsušším místem je také Národní park Údolí smrti. V letních měsících je zde potřeba počítat s velmi vysokými teplotami.

Spojené státy nabízí přibližně šedesát národních parků. Turistiky nejnavštěvovanější přírodní památkou jsou Niagárské vodopády, které leží na řece Niagára. Můžete také navštívit některé z mnoha pohoří jako je například Sierra Nevada, Kaskádové pohoří nebo méně známé pohoří Santa Lucia Range.

Památky a zajímavá místa

Velmi známou památkou je Mount Rushmore. Jedná se o velké sousoší, do kterého jsou vysekány sochy čtyř významných amerických prezidentů. Poblíž San Francisca nesmí být opomenut také Golden Gate Bridge. White house, neboli Bílý dům, můžete
vidět ve Washingtonu. Jedná se o místo, kde sídlí prezident Spojených států spolu s rodinou. Pokud plánujete navštívit New York, měli byste zvážit návštěvu Sochy svobody, která za to stojí.

Zážitkové akce

Nezapomenutelné zážitky díky návštěvě mnoha známých míst. New Osleans je městem hudby, nemělo by Vám tedy uniknout
spolu s jeho hudebními festivaly jako New Orleans Jazz & Heritage Festival. Pokud se chystáte cestovat do New Yorku začátkem července, můžete zažít pravý Den nezávislosti (Independence Day), který spadá na 4. července. Jedná se o velký svátek, který je oslavován spolu s ohňostrojem a hudebním doprovodem. Pokud máte rádi vzrušení, můžete zvolit cestu do Las Vegas. To je
známé pro své hazardní hry a bohatý noční život. Stojí ale i za denní návštěvu, jelikož nabízí také historické památky, muzea, sporotvní rekreaci a také Fremont Street Experience. Jedná se o krytou zónu, která je zajímavě osvětlená a ozdobená. Nachází se v ní spousta restaurací, barů a dalších.

2.7.2020

Cestování po USA
Cestování po USADalší zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na ubytování

Chata Rychtářka

Město: Janov nad Nisou

Penzion a restaurace Zlatovláska

Město: Jindřichův Hradec

Hotýlek u hraběte Harracha

Město: Harrachov

ProFamily Hotel TOP Benecko

Město: Benecko

Resort UKO

Město: Bedřichov

Apart Hotel Jablonec

Město: Jablonec nad Nisou

Hotel Velká Klajdovka

Město: Brno

Chateau St. Havel

Město: Praha
last minute

Chateau St. Havel

Piknik na zámku! Užijte si s rodinou pobyt venku. Připravíme pro Vás koš s vybranými lahůdkami, láhev s bublinkami, deku i hru pro chvíle zábavy. Využít můžete i naše houpací sítě.

Naše tipy

Penzion Permoník

Dopřejte svým dětem nezapomentelné zážitky v pohádkovém údolí Malé Úpy. Jsme ryze rodinný moderní penzion v klidném prostředí Malé Úpy. Přijeďte si k nám odpočinout, nechte své děti užít si pohádkové prostředí a sami si vyčistěte hlavu v přírodě.

zobrazit

Hotel Start

Hotel Start je rodinný nekuřácký hotel v centru známého střediska Špindlerův Mlýn, který nabízí příjemné a pohodlné ubytování pro rodiny s dětmi každého věku. K dispozici je dětské hřiště a koutek přímo v hotelu včetně fotbálku a kulečníku.

zobrazit

Elldus Resort

Rodinná dovolená na německé straně Krušných hor v prostorných apartmánech! Čeká na Vás zdravý horský vzduch, aktivity v krásné přírodě, dětská herna, prostorné hřiště, Elldus Spa. V Oberwiesenthalu může celá rodina prožít nezapomenutelnou dovolenou !

zobrazit

Hudební divadlo v Karlíně - muzikály pro děti

Výpravné pohádkové muzikály nyní v HDK uvádí Pixa-pro již 5 let. Na repertoáru jsou Kapka medu pro Verunku, Sněhová královna, Alenka v kraji zázraků a od jara 2018 i volné pokračování Kapky medu pro Verunku. Podívaná, která pobaví nejen děti.

zobrazit

Statek - penzion Jižní Čechy

Nabízíme ubytování v Jižních Čechách přímo mezi rybníky na hranici CHKO Třeboňsko. 100 km od Prahy, ale v klidu a tichu a z uzavřeného dvora s bazénem Vám děti neutečou. Herna cca 80 m2 nejen pro děti, o víkendech skákací hrad. Ideální cyklotrasy.

zobrazit

Chalupa Za Humny

Ubytování až pro 20 osob v nové chalupě na Vysočině v CHKO Žďárské vrchy. Pět nadstandardně vybavených pokojů s vlastní koupelnou, TV a WiFi. Společenská místnost, kachlová kamna, dětský koutek. Oplocená zahrada s dětským hřištěm a krytým posezením.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 168002

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2020

FB