Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Zábava a dovolená s dětmi - Aktivní dovolená v penzionu v ČR

Aktivní dovolená v penzionu v ČR

Aktivní dovolená v penzionu v ČR

Pobyty v penzionech na Vysočině s sebou nesou pohodlí, komfort a domácí atmosféru. Jedná se o skvělé výchozí body pro cyklistické i pěší výlety, ale také pro poklidnou relaxaci se sklenkou lahodného moku. Poznejte s dětmi kraj panenské přírody a mnoha historických památek.

Dejte přednost pobytu u nás

Vzhledem k modernímu způsobu života většiny z nás, který řídí neustálá snaha se za něčím hnát, být honěn a tlačen k větším výkonům, výsledkům, produktivitě, není zřejmě v silách nikoho navštívit všechny pamětihodnosti, krásná místa a atrakce, jež naše ne příliš velká země nabízí. Pokud se nám tedy naskytne možnost vyrazit za poznáním, včetně nabídky strávit několik volných dnů mimo domov, neměli bychom váhat ani minutu. Sbalit rodinu, vybavení a hurá na výlety do neznámých míst.

Problém však může nastat, pokud cíl naší cesty není předem pevně daný a je pouze na nás, kterou oblast si k pobytu vybereme. Vždyť je tolik kouzelných míst, která nabízí rozmanité možnosti ke strávení klidné relaxační dovolené nebo naopak té aktivní, plné výletů, cyklistiky či adrenalinu.

Vysočina

Pro ty, kteří jsou nerozhodní, vybíráme lokalitu, která historickými a přírodními krásami přímo překypuje. Nelze snad ani říci, jak dlouhá by taková dovolená na Vysočině musela být, abychom si byli jisti, že jsme již viděli všechno zajímavé. Tato oblast leží na pomezí Čech a Moravy, v srdci ČR. Rozprostírá se z velké části na Českomoravské vrchovině, která v některých oblastech dosahuje k 800 m n. m. Jedná se o kraj s nejčistším ovzduším a rozhodně není jednoduché říci, kterým z měst dát při jeho návštěvě přednost. Zvolit pro ubytování některý pohodlný penzion v Jihlavě, historickém městě, založeném ve 13. století, proslulém těžbou stříbra a mít tak možnost vzít děti do vyhlášené jihlavské ZOO či využít pohostinnost rodinných penzionů v Třebíči a zajít si prohlédnout známou židovskou čtvrť, zařazenou na seznam památek UNESCO?

Další úžasnou historickou stavbou je barokně gotický kostel sv. Jana Nepomuckého u Žďáru nad Sázavou. Fotografii jeho bílé stavby pěticípého půdorysu uprostřed do kruhu vystavěných ambit s červenými střechami viděl snad každý. Pokud si tedy vybereme k ubytování jeden z penzionů ve Žďáru nad Sázavou, můžeme tuto další památku UNESCO zhlédnou na vlastní oči. Naplánovat si určitě musíme i výlet na zdejší zámek, jenž se řadí ke světovým unikátům. Nyní tu sídlí Muzeum nové generace a expozice Umění baroka.

Návštěvníci Vysočiny zde naleznou také dvě chráněné krajinné oblasti, kterými jsou Žďárské vrchy a Železné hory, jež milovníkům přírody a turistiky poskytnou výborné podmínky pro výlety. Svým neznečištěným vzduchem pomohou nejen vyčistit smogem namáhané plíce, ale také uklidnit rozjitřenou mysl.

Aktivní dovolená v penzionu v ČR
Aktivní dovolená v penzionu v ČR
Aktivní dovolená v penzionu v ČRDalší zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na ubytování

Hotýlek u hraběte Harracha

Město: Harrachov

Chalupa Za Humny

Město: Žďár nad Sázavou

Apart Hotel Jablonec

Město: Jablonec nad Nisou

Penzion UKO

Město: Bedřichov

Chalupa Zaječí

Město: Stachy

Motel Charlie

Město: Jičín
last minute

Usedlost pod vinohrady

Nabízíme různé pobytové balíčky, např. Rodinný slevový balíček, Předvánoční balíček, Výtvarný balíček aj. Neváhejte a vyberte si z naší pestré nabídky! Tip na dárek? Darujte pobyt u nás!

Naše tipy

ZOO Liberec

Zoologická zahrada Liberec je nejstarší zoo v Česku. Byla založena v roce 1919. Na ploše 14 ha můžete obdivovat nejen bílé tygry, ale i dalších 160 druhů zvířat ze všech kontinentů. Na děti čeká např. i malá kontaktní zoo a dětské hřiště.

zobrazit

Chalupa Za Humny

Ubytování až pro 20 osob v nové chalupě na Vysočině v CHKO Žďárské vrchy. Pět nadstandardně vybavených pokojů s vlastní koupelnou, TV a WiFi. Společenská místnost, kachlová kamna, dětský koutek. Oplocená zahrada s dětským hřištěm a krytým posezením.

zobrazit

Penzion Čeri

Pension Čeri se nachází v krásné lokalitě s čerstvým vzduchem a panenskou přírodou, kde načerpáte energii, relaxací uvolníte tělo a strávíte klidnou dovolenou s přáteli nebo se svými dětmi. Nabízíme sportovní možnosti pro každé roční období.

zobrazit

Penzion Pod Moníncem

Zveme Vás do rodinného penzionu, který se nachází na rozhraní středních a jižních Čech. Nalézá se za vesnicí na samotě, uprostřed veliké zahrady (cca 15 000m2) s bazénem a altánem. Les za plotem. V zimě skvělé lyžování. Čeká Vás i děti fajn dovolená.

zobrazit

Areál Friesovy Boudy

Nově zrekonstruovaný Areál Friesovy boudy se nachází v nadmořské výšce 1217m ve střední části Krkonoš. Nabízí komplexní služby pro váš aktivní i pasivní odpočinek. Díky vysoké poloze zde zažijete velkolepé a nezapomenutelné pohledy do okolí.

zobrazit

Penzion ŽUHANSTA

Penzion Žuhansta nabízí ubytování v stylově zrekonstruovaném statku, moderní komfort, nerušené soukromí, letní terasa, internet zdarma, společenský salonek, vlastní vaření. Mimořádná osobní atmosféra pro pobyt nebo pro pořádání společenských akcí.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 121221

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2018

FB