Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Zábava a dovolená s dětmi - Aktivní dovolená v penzionu v ČR

Aktivní dovolená v penzionu v ČR

Aktivní dovolená v penzionu v ČR

Pobyty v penzionech na Vysočině s sebou nesou pohodlí, komfort a domácí atmosféru. Jedná se o skvělé výchozí body pro cyklistické i pěší výlety, ale také pro poklidnou relaxaci se sklenkou lahodného moku. Poznejte s dětmi kraj panenské přírody a mnoha historických památek.

Dejte přednost pobytu u nás

Vzhledem k modernímu způsobu života většiny z nás, který řídí neustálá snaha se za něčím hnát, být honěn a tlačen k větším výkonům, výsledkům, produktivitě, není zřejmě v silách nikoho navštívit všechny pamětihodnosti, krásná místa a atrakce, jež naše ne příliš velká země nabízí. Pokud se nám tedy naskytne možnost vyrazit za poznáním, včetně nabídky strávit několik volných dnů mimo domov, neměli bychom váhat ani minutu. Sbalit rodinu, vybavení a hurá na výlety do neznámých míst.

Problém však může nastat, pokud cíl naší cesty není předem pevně daný a je pouze na nás, kterou oblast si k pobytu vybereme. Vždyť je tolik kouzelných míst, která nabízí rozmanité možnosti ke strávení klidné relaxační dovolené nebo naopak té aktivní, plné výletů, cyklistiky či adrenalinu.

Vysočina

Pro ty, kteří jsou nerozhodní, vybíráme lokalitu, která historickými a přírodními krásami přímo překypuje. Nelze snad ani říci, jak dlouhá by taková dovolená na Vysočině musela být, abychom si byli jisti, že jsme již viděli všechno zajímavé. Tato oblast leží na pomezí Čech a Moravy, v srdci ČR. Rozprostírá se z velké části na Českomoravské vrchovině, která v některých oblastech dosahuje k 800 m n. m. Jedná se o kraj s nejčistším ovzduším a rozhodně není jednoduché říci, kterým z měst dát při jeho návštěvě přednost. Zvolit pro ubytování některý pohodlný penzion v Jihlavě, historickém městě, založeném ve 13. století, proslulém těžbou stříbra a mít tak možnost vzít děti do vyhlášené jihlavské ZOO či využít pohostinnost rodinných penzionů v Třebíči a zajít si prohlédnout známou židovskou čtvrť, zařazenou na seznam památek UNESCO?

Další úžasnou historickou stavbou je barokně gotický kostel sv. Jana Nepomuckého u Žďáru nad Sázavou. Fotografii jeho bílé stavby pěticípého půdorysu uprostřed do kruhu vystavěných ambit s červenými střechami viděl snad každý. Pokud si tedy vybereme k ubytování jeden z penzionů ve Žďáru nad Sázavou, můžeme tuto další památku UNESCO zhlédnou na vlastní oči. Naplánovat si určitě musíme i výlet na zdejší zámek, jenž se řadí ke světovým unikátům. Nyní tu sídlí Muzeum nové generace a expozice Umění baroka.

Návštěvníci Vysočiny zde naleznou také dvě chráněné krajinné oblasti, kterými jsou Žďárské vrchy a Železné hory, jež milovníkům přírody a turistiky poskytnou výborné podmínky pro výlety. Svým neznečištěným vzduchem pomohou nejen vyčistit smogem namáhané plíce, ale také uklidnit rozjitřenou mysl.

Aktivní dovolená v penzionu v ČR
Aktivní dovolená v penzionu v ČR
Aktivní dovolená v penzionu v ČRDalší zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na ubytování

Penzion UKO

Město: Bedřichov

Chalupa Za Humny

Město: Žďár nad Sázavou

Hotýlek u hraběte Harracha

Město: Harrachov

Apart Hotel Jablonec

Město: Jablonec nad Nisou

Chalupa Zaječí

Město: Stachy

apartmá/penzion Vila Alena

Město: Horní Malá Úpa

Beskydy Chaty Oaza Trojanovice, Penzion Babička

Město: Frenštát pod Radhoštěm

Usedlost pod vinohrady

Město: Hlohovec
last minute

Penzion U Hrádku**** Penzion roku 2013 a 2015

Od letní sezóny 2016 jsou v našem penzionu k dispozici nové rodinné pokoje kategorie ****S, které posouvají komfort ubytování pro rodiny s dětmi v našem penzionu zase o krok dále. Rezervujete ubytování na jarní prázdniny s dostatečným předstihem.

Naše tipy

Penzion ŽUHANSTA

Penzion Žuhansta nabízí ubytování v stylově zrekonstruovaném statku, moderní komfort, nerušené soukromí, letní terasa, internet zdarma, společenský salonek, vlastní vaření. Mimořádná osobní atmosféra pro pobyt nebo pro pořádání společenských akcí.

zobrazit

Vertical Park

Vertical Park se nachází přímo v centru Harrachova. Dospělí i děti si zde mohou vyzkoušet obří houpačku (Big Swing), horolezeckou stěnu a salta na bungee trampolíně. Pro nejmenší je v areálu dětská trampolína a ohrada s kůzlaty kamerunskými.

zobrazit

Dětský a rodinný penzion Bavlnka

Penzion Bavlnka je rekreační zařízení na Třeboňsku pro rodiny s dětmi. Děti ocení prostornou hernu, batolecí koutek, 2 venkovní hřiště, bazén a výtvarnou dílnu. Na požádání Vám zdarma půjčíme dětskou postýlku i s lůžkovinami a přebalovací pult.

zobrazit

Lezecká aréna

Lezecká aréna je hala o rozměrech 14 x 36 m, kde jsme pro Vás postavili unikátní stěnu o celkové ploše 2000 m2. Celkově je na lezecké stěně instalováno přes 88 výstupových linií, které uspokojí úplné začátečníky i profesionály. Vedeme kurzy pro děti.

zobrazit

Ubytování v soukromí U Supíků Ve Vlčí

Ubytování zaměřené na rodiny s dětmi v srdci CHKO Bílé Karpaty. Pronájem pouze objektu jako celku, max. kapacita 11os- Ideální pro 2 (max. 3 rodiny). Pohádkové pokoje, vnitřní herna s domečkem, dětské hřiště a zážitkové programy v rodinném prostředí.

zobrazit

Penzion Pod Moníncem

Zveme Vás do rodinného penzionu, který se nachází na rozhraní středních a jižních Čech. Nalézá se za vesnicí na samotě, uprostřed veliké zahrady (cca 15 000m2) s bazénem a altánem. Les za plotem. V zimě skvělé lyžování. Čeká Vás i děti fajn dovolená.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 163225

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2018

FB