Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Zábava a dovolená s dětmi - I-PUZZLE: Skládáme puzzle - krátíme si dlouhé chvíle

I-PUZZLE: Skládáme puzzle - krátíme si dlouhé chvíle

 I-PUZZLE: Skládáme puzzle - krátíme si dlouhé chvíle

Léto představuje to nejkrásnější, co nás během roku čeká. Dny volna, pohody, klidu, užívání si rodiny a vůbec všeho, na co nám jinak nezbývá čas. A co teprve ty krásně dlouhé prázdniny, na které se těší všechny děti už od začátku školního roku? Na druhou stranu však s sebou léto nese i problémy, týkající se zabavení a zaopatření školáků. Všichni chceme, aby byly děti spokojené, ale zároveň aby byly pod kontrolou spolehlivého dozoru.

Jak zahnat nudu a zaujmout i bez počítačů a telefonů?

Mnohdy se hlídání prostě najít nepodaří a dětičky musí zůstat i několik hodin doma samotné. To pak teprve hledáme každou možnost, jak je zabavit a vytvořit jim program, který zaujme i na delší dobu.

Nejednomu rodiči také vyvstanou vrásky na čele při představě, že nám na dovolené syn nebo dcera onemocní a horečka jim nedovolí užívat si pobyt, ale uvězní je i na více dnů v hotelovém pokoji. A co pak? V lepším případě zapneme televizi nebo sáhneme po tabletu a telefonu. V horším případě ale televize není nebo mluví cizí řečí a pacienta s náladou pod psa zrovna studium neznámých jazyků nezajímá. Ani hrát hry na telefonu nelze celé hodiny a v případě, že marodíme ve stanu, vyvstává značný problém s nedostatkem elektrické energie pro dobití baterií.

Jak tedy ukrátit malému nezbedovi jeho dlouhou chvíli? Pro tyto případy či pro případ deštivého počasí je dobré mít v záloze nějakou zábavnou alternativu. V mnoha rodinách se osvědčilo skládání puzzle, které spolehlivě pomůže zahnat nudu. Existují přeci stovky motivů z různých oblastí, ze kterých si vybere snad každý. Zvířátka, auta, princezny, pohádkové postavy, ale i mapy, lodě či krásná města, to je jen malý zlomek nabídky.

Na každou dovolenou, víkend či volnou chvíli se vybavíme jinou skládačkou. Pokaždé tak překvapíme, zaujmeme a potěšíme naše nejbližší.

Ani věkové rozdíly mezi dětmi v rodině nejsou problém. Puzzle se umí přizpůsobit každému věku a skládat jej dovedou i velmi malé děti. Pro ně vybíráme ty vyrobené ze dřeva s minimálním počtem částí. Dětské puzzle 100 dílků je již určené pro starší nebo zručné skládače ( přibližně od 5 let věku ). Motivy bývají hodně barevné, veselé, aby se ratolestem lépe hledaly jednotlivé kousky. I v této kategorii již můžeme najít o něco složitější obrázky s fotografiemi třeba závodních vozů a zvířat. No proč ne, vždyť rozvíjet mysl, soustředěnost a trpělivost prospěje všem.

A pak tu máme ten nejvyšší level pro opravdové borce a profíky, což je puzzle 5000 dílků a víc. Představte si ten opojný pocit při vkládání toho posledního pětitisícího dílečku do jinak hotového obrazu. Pocit rovnající se vítězství na olympiádě, kdy jsme mnohokrát museli překonat sami sebe, svoji lenost a pohodlnost.

Proč tedy nesvolat prázdninové puzzle párty a v přítomnosti našich nejbližších si společně neužít volné chvíle, jež jsou pro všechny velkou vzácností?

4.7.2017

 I-PUZZLE: Skládáme puzzle - krátíme si dlouhé chvíle
 I-PUZZLE: Skládáme puzzle - krátíme si dlouhé chvíle
 I-PUZZLE: Skládáme puzzle - krátíme si dlouhé chvíleDalší zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na ubytování

Apart Hotel Jablonec

Město: Jablonec nad Nisou

Hotýlek u hraběte Harracha

Město: Harrachov

Chalupa Za Humny

Město: Žďár nad Sázavou

Penzion UKO

Město: Bedřichov

Chalupa Zaječí

Město: Stachy

Hotel Vega***superior Luhačovice

Město: Luhačovice

Kyprův mlýn

Město: Telč

Apartmány Fojtova studna

Město: Mikulov
last minute

Elldus Resort

Elldus Resort se perfektně hodí i pro letní rodinnou dovolenou. Velkoryse vybavené apartmány, široký program aktivit pro děti i dospělé. Výhodné rodinné balíčky se vstupem do našeho Elldus Spa s bazénem, saunami a dětským spa! Mluvíme i česky!

Naše tipy

Chalupa Zaječí

Nově postavená chalupa s oplocenou zahradou, dětským hřištěm, venkovním bazénem a s opravdu velkou hernou na půdě, kde je kromě prvků pro děti umístěn také fotbálek, který si rádi zahrají i dospělí.

zobrazit

Kyprův mlýn

Kyprův mlýn je situován na odlehlém místě, 1,5 km od obce Knínice na Vysočině. Nabízí bohaté vyžití pro rodiny s dětmi, veliké dětské hřiště s trampolínou, skluzavkami a houpačkami. Také je možno vidět chovaná zvířata na statku, projet se na koni.

zobrazit

Ubytování v soukromí U Supíků Ve Vlčí

Ubytování zaměřené na rodiny s dětmi v srdci CHKO Bílé Karpaty. Pronájem pouze objektu jako celku, max. kapacita 11os- Ideální pro 2 (max. 3 rodiny). Pohádkové pokoje, vnitřní herna s domečkem, dětské hřiště a zážitkové programy v rodinném prostředí.

zobrazit

Motel Charlie

Motel Charlie se nachází v malebné obci Kovač v Jičíně. Nabízí restauraci, ubytování, parkoviště, venkovní bazén, dětské hřiště se skluzavkou, venkovní areál pro odpočinek vše k dispozici našim klientům. Ani velká narozeninová oslava není problém.

zobrazit

AQUA Park Špindlerův Mlýn

Aquapark nabízí příjemnou relaxaci v rekreačním a dětském bazénu se 3. tobogány včetně člunového. Můžete zde využít vířivky, divokou řeku, AQUAbike, saunu, páru i solnou jeskyni. Možnost ubytování v moderně zařízených pokojích uvnitř areálu.

zobrazit

Lezecká aréna

Lezecká aréna je hala o rozměrech 14 x 36 m, kde jsme pro Vás postavili unikátní stěnu o celkové ploše 2000 m2. Celkově je na lezecké stěně instalováno přes 88 výstupových linií, které uspokojí úplné začátečníky i profesionály. Vedeme kurzy pro děti.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 163225

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2018

FB