Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Zábava a dovolená s dětmi - I-PUZZLE: Skládáme puzzle - krátíme si dlouhé chvíle

I-PUZZLE: Skládáme puzzle - krátíme si dlouhé chvíle

 I-PUZZLE: Skládáme puzzle - krátíme si dlouhé chvíle

Léto představuje to nejkrásnější, co nás během roku čeká. Dny volna, pohody, klidu, užívání si rodiny a vůbec všeho, na co nám jinak nezbývá čas. A co teprve ty krásně dlouhé prázdniny, na které se těší všechny děti už od začátku školního roku? Na druhou stranu však s sebou léto nese i problémy, týkající se zabavení a zaopatření školáků. Všichni chceme, aby byly děti spokojené, ale zároveň aby byly pod kontrolou spolehlivého dozoru.

Jak zahnat nudu a zaujmout i bez počítačů a telefonů?

Mnohdy se hlídání prostě najít nepodaří a dětičky musí zůstat i několik hodin doma samotné. To pak teprve hledáme každou možnost, jak je zabavit a vytvořit jim program, který zaujme i na delší dobu.

Nejednomu rodiči také vyvstanou vrásky na čele při představě, že nám na dovolené syn nebo dcera onemocní a horečka jim nedovolí užívat si pobyt, ale uvězní je i na více dnů v hotelovém pokoji. A co pak? V lepším případě zapneme televizi nebo sáhneme po tabletu a telefonu. V horším případě ale televize není nebo mluví cizí řečí a pacienta s náladou pod psa zrovna studium neznámých jazyků nezajímá. Ani hrát hry na telefonu nelze celé hodiny a v případě, že marodíme ve stanu, vyvstává značný problém s nedostatkem elektrické energie pro dobití baterií.

Jak tedy ukrátit malému nezbedovi jeho dlouhou chvíli? Pro tyto případy či pro případ deštivého počasí je dobré mít v záloze nějakou zábavnou alternativu. V mnoha rodinách se osvědčilo skládání puzzle, které spolehlivě pomůže zahnat nudu. Existují přeci stovky motivů z různých oblastí, ze kterých si vybere snad každý. Zvířátka, auta, princezny, pohádkové postavy, ale i mapy, lodě či krásná města, to je jen malý zlomek nabídky.

Na každou dovolenou, víkend či volnou chvíli se vybavíme jinou skládačkou. Pokaždé tak překvapíme, zaujmeme a potěšíme naše nejbližší.

Ani věkové rozdíly mezi dětmi v rodině nejsou problém. Puzzle se umí přizpůsobit každému věku a skládat jej dovedou i velmi malé děti. Pro ně vybíráme ty vyrobené ze dřeva s minimálním počtem částí. Dětské puzzle 100 dílků je již určené pro starší nebo zručné skládače ( přibližně od 5 let věku ). Motivy bývají hodně barevné, veselé, aby se ratolestem lépe hledaly jednotlivé kousky. I v této kategorii již můžeme najít o něco složitější obrázky s fotografiemi třeba závodních vozů a zvířat. No proč ne, vždyť rozvíjet mysl, soustředěnost a trpělivost prospěje všem.

A pak tu máme ten nejvyšší level pro opravdové borce a profíky, což je puzzle 5000 dílků a víc. Představte si ten opojný pocit při vkládání toho posledního pětitisícího dílečku do jinak hotového obrazu. Pocit rovnající se vítězství na olympiádě, kdy jsme mnohokrát museli překonat sami sebe, svoji lenost a pohodlnost.

Proč tedy nesvolat prázdninové puzzle párty a v přítomnosti našich nejbližších si společně neužít volné chvíle, jež jsou pro všechny velkou vzácností?

4.7.2017

 I-PUZZLE: Skládáme puzzle - krátíme si dlouhé chvíle
 I-PUZZLE: Skládáme puzzle - krátíme si dlouhé chvíle
 I-PUZZLE: Skládáme puzzle - krátíme si dlouhé chvíleDalší zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na zábavu

Motýlí dům Karlovy Vary

Město: Karlovy Vary

Zoo Praha

Město: Praha

Čiperové

Město: Brno

Plaváčci s.r.o Brno

Město: Brno

ZOO Liberec

Město: Liberec

Vertical Park

Město: Harrachov

Zrcadlový labyrint

Město: Praha
last minute

Kyprův mlýn

Pokud hledáte místo, kde Vás ráno vítají zpěvem houfy ptáčků, odpoledne rozproudí dusot koňských kopyt a večer ukolébává zurčení potůčku pod okny přijeďte k nám na Kyprův Mlýn u Telče. Děti uvidí spoustu zvířátek, která bydlí na farmě.

Naše tipy

Penzion U Hrádku**** Penzion roku 2013 a 2015

" Penzion roku 2013 a 2015 " s restaurací se nachází nedaleko Vranovské přehrady a města Znojma. Děti vítány!!! Pro Vaše děti máme uzavřenou udržovanou zahradu s dětským hřištěm, pískovištěm, hračkam, skluzavkou, dětským domečkem a dětským koutkem.

zobrazit

Motel Charlie

Motel Charlie se nachází v malebné obci Kovač v Jičíně. Nabízí restauraci, ubytování, parkoviště, venkovní bazén, dětské hřiště se skluzavkou, venkovní areál pro odpočinek vše k dispozici našim klientům. Ani velká narozeninová oslava není problém.

zobrazit

Jihlavská šatlava

Jihlavská šatlava je umístěna v bývalé vojenské věznici. Historická památka je v originálním stavu z roku 1869. Uvnitř se nachází 9 cel a mučírna. Kat vykonává trest bičem, písař zapisuje do Smolné knihy. V celách ukázky, repliky. Děti se dobře baví.

zobrazit

Hotel Vega***superior Luhačovice

Sport & Wellness Hotel Vega***superior je umístěn na svazích pod Komoncem, na místě, kde si hosté užívají plnými doušky malebné a neporušené přírody bez městského hluku. Na místě, které bude tím nejlepším “základním táborem” pro Vaše cesty!

zobrazit

Penzion Čeri

Pension Čeri se nachází v krásné lokalitě s čerstvým vzduchem a panenskou přírodou, kde načerpáte energii, relaxací uvolníte tělo a strávíte klidnou dovolenou s přáteli nebo se svými dětmi. Nabízíme sportovní možnosti pro každé roční období.

zobrazit

AQUA Park Špindlerův Mlýn

Aquapark nabízí příjemnou relaxaci v rekreačním a dětském bazénu se 3. tobogány včetně člunového. Můžete zde využít vířivky, divokou řeku, AQUAbike, saunu, páru i solnou jeskyni. Možnost ubytování v moderně zařízených pokojích uvnitř areálu.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 121221

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2018

FB