Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Sportování s dětmi - Trampolína - rady k nákupu

Trampolína - rady k nákupu

Trampolína  - rady k nákupu

Pohyb na čerstvém vzduchu je vhodný pro každého bez rozdílu věku. Jak však dostat ven od počítačů a videoher naše děti? Pořiďme jim na zahradu pořádnou trampolínu. Úspěch je zaručený, neboť kdo by si nechal ujít ten povznášející pocit, kdy při skoku vylétne do výšky jako pták? Ale pro kterou se rozhodnout, když jich je na trhu tolik?

Nákup trampolíny

Premýšlíte, čím zpestřit dětem pobyt na zahradě, nebo jak je udržet venku, daleko od jejich počítačů a televizí? Máte zájem o rozvoj jejich pohybových dovedností, koordinace, síly a v neposlední řadě i o prevenci obezity? Nevíte, jaký druh s portu provozovat, aniž by jste museli opustit Vaši zahradu?   
Pořiďtě dětem, ale i sobě trampolínu. 
Skákání na trampolíně navozuje libé pocity, kterých jinou aktivitou nedosáhneme. Vede k upevňování zdraví ve všech směrech počínaje zlepšováním fyzické aktivity, výkonnosti srdce, posilování svalů přes odbourávání napětí a stresu. Dochází k vzácné oxygenaci  - zásobení mozku kyslíkem. 
Trankvilizační efekt  =  podpůrně stimulační efekt pohupující se plachty trampolíny má velký antistresový účinek, na který má vliv i přirozený pohyb a dýchání.
Jisté je i to, že pobyt na čerstvém vzduchu bude dětem velmi prospěšný a pokud jim ho zpříjemníte možností užívat si na trampolíně, budou o to šťastnější. 

1. Velikost

Naše doporučení zní - kupte trampolínu o průměru 4,3m. Tento rozměr je totiž ideální pro všechny věkové kategorie a zároveň z bezpečnostního hlediska poskytuje dostatek plochy pro pohyb a tím zamezuje dopadu mimo vymezenou část. Pokud možno se vyhněme nepraktickému upínacímu systému – sítě uvnitř trampolíny ( běžnější a ideálnější způsob je upevnění ochranné sítě po obvodu ), který spolu s ochranným límcem na pružinách ještě zmenší skákací plochu. 
Trampolína o velikosti 4,3m je tedy nejideálnější hračkou do Vaší zahrady. Při koupi menšího nebo naopak většího rozměru se vystavujete nebezpečí, že při poškození některých částí a při potřebě jejich výměny bude v budoucnu větší problém sehnat náhradní díly ( tyto velikosti se prodávají méně a tudíž i snaha vyrábět  náhradních díly bude menší ).
Možná se nyní ptáte, proč bychom na kvalitní výrobek vlastně potřebovali náhradní díly. Bohužel vlivem povětrnostních podmínek nebo třeba špatným zacházením může dojít k poškození nějakého dílu nebo části. Proto doporučujeme již před nákupem se přesvědčit, že na Vámi zvolený typ dodává prodejce i náhradní díly. Ve většině případů nelze vyměnit součástku jiné značky, byť stejného rozměru, neboť se téměř vždy jedná o drobné detaily, kterými se jednotlivé díly od sebe u různých výrobců liší ( rozteče otvorů, trubek, šířka materiálu aj. )

2. Ochranná síť

Naše doporučení zní – vzhledem k tomu, že nám všem jde především o bezpečnost skákajících, volte vždy produkt se 4. zdvojenými nohami. Výhodou oproti jiným je možnost upevnění ochranné sítě osmi tyčemi a tudíž je i počet polí 8 ( každá upevňovací tyč vede k jedné noze ). Tam, kde má výrobek pouze 6 polí je jejich délka větší a hrozí propadnutí malého děcka pod ochrannou sítí.
Zkontrolujme si, že tyče držící ochrannou síť vedou až k zemi. Občas se můžeme setkat s tím, že je jejich délka pouze několik cm pod skákací plochu. To je nepřípustné z již zmíněného bezpečnostního hlediska. Jednak stabilita trampolíny je takto mnohem nižší a jednak náraz většího a mohutnějšího sportovce může tyč vyvrátit. 
Pozor, záruka na zničení ochranné sítě vlivem UV záření neexistuje. Sítě jsou vyráběny většinou pouze z PE – polyetylenu ( až na některé výjimky ) a tudíž je nutná jejich výměna. 
Kvalitní výrobek poznáte i podle další drobnosti, kterou je uchycení sítě 3 speciálními úchyty ze spodu skákací plochy. 
Součástí vstupního otvoru je vždy více či méně kvalitní zip. Dbejme na to, aby se jednalo o široký, pevný zip, který se nezakusuje do látky díky špatně zapracovaným koncům. Větší počet ( nejlépe 5 )  jistících karabin pomáhá zvýšit bezpečnost především malých dětí, které si rády hrají se zipem a dost často se snaži si samy otevřít průlez ven. 

3. Skákací plocha

Naše doporučení zní – vždy chtějte jedině speciální materiál PP mesch UV resistant. Jde o kvalitní polypropylenovou plachtu vyrobenou v USA, která je opatřena ochrannou vrstvou proti UV záření a    je o 0,05mm silnější než plochy vyráběné na dálném východě. Její životnost je téměř na vždy, výrobce udává záruku 5 let.      
Důležitou vlatsností kvalitní doskokové plochy ( např. u MEGA trampolíny TOP Exclusive ) je tzv. non – abrazivnost ( jemnost, hladkost), kdy můžeme vyloučit odření kůže při nešťastném pádu. 

4. Pružiny a jejich ochrana    

Naše doporučení zní – pro nejpohodlnější skákání na trampolíně o rozměru 4,3m je vyzkoušeno zavěšení plachty na 88 nebo lépe 96 pružin. Jako všude je rozhodující jejich kvalita. Musí se jednat oobloučkové, 18 cm dlouhé pružiny s výbornou povrchovou úpravou, které však drží i kvalitně provedená poutka. Velice důležitý je i způsob přišití pružinových pout k vlastní plachtě ( chtějte speciální silonovou nit s UV ochranou a 8 řad stehů po obvodě kruhu ).   
K ochraně pružin slouží měkký, většinou modrý lem, který zabrání vpáčení dětské nožky do mezer mezi pružinami. Pozor, dopředu upozorněte děti, že běhání, skákání a posedávání po ochranném polštáři je naprosto nepřípustné. Reklamace se na případné trhliny nevztahuje a výměna nás přijde minimálně na několik set korun. 

5. Schůdky 

Naše doporučení zní – pro větší bezpečnost malých dětí určitě zakoupit s trampolínou. Pokud se rozhodneme pro nákup dodatečně, hrozí riziko, že nebudou na Váš typ pasovat a ještě zaplatíme znovu poštovné.

Kontrolovat bychom zde měli především rozložení příček žebříčku. Většinou jich bývá 2 – 4 a nás by měl zajímat poslední stupínek pod rámem s doskokovou plochou. Pokud je totiž u něj umístěn příliš těsně a děcko nemůže pohodlně nohou na příčče manipulovat, hrozí zaklínění nožky a případný pád na zem. 

6. Nosnost

Naše doporučení zní – nepřetěžujte trampolínu větší zátěží, než udává výrobce. Např. kvalitní MEGA trampolína TOP exclusive jistě unese i větší váhu než výrobcem udávaných 150kg, nicméně musíme vždy počítat s tím, že taková větší a dlouhodobější zátěž s sebou nese i snažší opotřebování pružin, které tak musíme vyměnit dříve. 

7. Ukládání

Naše doporučení zní – ukotvěte trampolínu speciálními kotvami k zemi. Vyhnete se tak zničení výrobku při větším větru, který dokáže trampolínu převrátit a konstrukci rozlámat. Před hlášenou vichřicí doporučujeme ještě připevnit popruhem pevně konstrukci např. ke stromu tak, aby nemohlo dojít poryvem větru k jejímu poškození.
Před zimním obdobím  není úplně nutné trampolínu demontovat a celou ukládat. To ovšem platí spíše v oblastech s minimeme sněhu. Zde stačí uschovat ochrannou síť a kryt pružin a přes doskokovou plochu navléknout speciální plachtu s odtokem vody v jejím středu. Pružiny a tyče natřeme lehce silikonem, čímž podpoříme jejich delší životnost. 

8. Návod k sestavení 

Naše doporučení zní –při koupi vždy požadujte návod k sestavení v Českém jazyce. Je to opravdu velmi důležité a to právě především z hlediska bezpečnosti. Nesprávně sestavený výrobek Vám neposkytne kvalitní zážitek a zároveň hrozí riziko poškození zraví skákajících. Návod si dopředu podrobně pročtěte, budete si pak lépe umět sestavování představit.
Průměrná doba montáže ve dvou osobách je cca. 2 hodiny.

9. Skvělé zážitky

Na našich zahradách se můžeme poslední dobou setkat s masivním rozmachem pořizování trampolín. I to může být pro nás důkaz toho, že nejen děti mají tento poměrně nový, za to však zdravý druh sportu ve veliké oblibě. Proto se před pořizováním této poměrně nákladné hračky zamysleme nad tím, zda chceme ratolestem poskytnout bezpečnou zábavu, pro trávení jejich volného času a vyhnout se dodatečným platbám a vyřizování reklamací, proto zvolíme kvalitní zboží ( jakým je MEGA trampolína TOP exclusive ) nebo pořídíme výrobek od překupníka, který nedodává náhradní díly a možná v nás nechá lehký pocit nejistoty z ne úplně kvalitního zboží.

Nákup skákacího hopíka

Pokud Vám prostory zahrady nebo dvorku neumožňují umístění trampolíny nebo užíváte pozemek pouze příležitostně a nechcete platit větší částku za venkovní trampolínu, můžeme Vám doporučit mnohem menší a skladnější dětskou atrakci  ( cena kolem 350,-Kč ). Jedná se o skákací gumové hopíky v mnoha barvách a ve tvarech různých zvířátek. Jejich použití je velmi různorodé. Děti na nich mohou hopsat nejen venku na upraveném a vhodném terénu, na trampolíně, ale při špatném počasí i uvnitř domu po chodbách a v místnostech.     
Skákací plohu vždy očistěte od nečistot a odstraňte veškeré ostré předměty, které by mohly způsobit poškození výrobku. Stejně tak dbejte na to, aby dítě nebylo při skákání v blízkosti schodů, ohně nebo v jiných nebezpečných prostorác
h. Předpoužitím hopíka na trampolíně doporučujeme očistit jeho tlapky zespodu od drobých nečistot, které by mohly zpusobit poškození doskokové plochy.
Nenechávejte děti skákat bez dozoru!      
Nafukovací hopíci jsou vyrobeni z měkčeného ekologického PVC bez ftalátů. Číslo certifikace a atestu najdete a obalu zakoupeného výrobku.
Hračku z velmi odolné tvrdé gumy doporučujeme pro děti od 3 - 7 let, jejichž váha nepřesáhne 30kg. Rozměr výrobku je 50x45cm a sedátko je ve výšce 28cm.

Nákup skákacího hradu

Další možností opravdu skvělé zábavy pro děti jsou nafukovací skákací hrady, klouzačky, prolézačky a další všemožné postavičky, na kterých se ratolesti vyřádí a vydovádí.
Jedná se o atrakce většinou velkých rozměrů ( výška 2 - 18m a šířka 2-12m ) a tudíž musíme počítat s tím, že zaberou větší plochu pozemku. 
Součástí dodávky je, ve většině případů, kompresor pro nafouknutí a vyfouknutí atrakce včetně sady k opravnému lepení trhlin.
Výrobky jsou z pevného ohni, UV a voděvzdorného materiálu. Jedná se o vinyl tarpaulin 9. vrstvý o síle 0,55 - 0,6 mm 180Z1000D dvojtě prošitý nylonovou nití.

Trampolína - zdravé skákání
Trampolína - zdravé skákání
Trampolína - zdravé skákáníDalší zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na zábavu

Hravé peklo

Město: Písek

Penzion Na Bidýlku

Město: Frýdlant

Zoo Liberec

Město: Liberec

Zrcadlový labyrint

Město: Praha

Zoo Praha

Město: Praha

Vertical Park

Město: Harrachov
last minute

Statek - penzion Jižní Čechy

Statek - penzion Jižní Čechy skýtá místo na dovolenou podle vašich představ! Nabízíme to, co jiné penziony většinou nemají - uzavřenou zahradu s venkovním bazénem, stylové ubytování, venkovní posezení s grilem, dětskou hernu a společenskou místnost.

Naše tipy

Apart Hotel Jablonec

Apart Hotel v Jablonci nad Nisou je rodinné a moderní ubytování s vyhlášenou restaurací v blízkosti krásné jablonecké přehrady, plaveckého bazénu s aquaparkem a městské sportovní haly. Ideální poloha pro dovolenou s dětmi a to jak v létě tak v zimě.

zobrazit

Hotel Helios

Hotel Helios nabízí ubytování v pokojích i apartmánech s možností využití rozsáhlého wellness centra, masážního a kosmetického studia, konferenčních prostor a sportovního zařízení. Ideální podmínky ke skloubení sportu a relaxace v horském prostředí.

zobrazit

Wellness Hotel Astra

Wellness Hotel Astra Superior 3* je rodinný hotel v samotném srdci Krkonoš - ve Špindlerově Mlýně. Nabízíme dvou, tří, čtyř a pětilůžkové pokoje a apartmány vhodné pro rodiny. V hotelu je nový dětský koutek s posezením pro rodiče.

zobrazit

Resort UKO

Resort UKO se zaměřuje na dovolenou rodin s dětmi a pobyty s jógou. Resort tvoří 4 samostatné objekty s restaurací a wellnessem, obklopeny krásnou zahradou s velkým dětským hřištěm.

zobrazit

Landal Marina Lipno

Ubytování na Lipně v Landal Marina Lipno je spojení krásné přírody, kvalitního ubytování a velké množství aktivit přesně stvořené pro Vaši dovolenou. Apartmány pro 2 - 10 osob.

zobrazit

Penzion Slunečno

Rodinný penzion Slunečno nabízí ubytování v Českém ráji. V kouzelné přírodě jižní části Českého ráje, nedaleko hradu Kost. Zve k rodinné dovolené a k načerpání sil v borovicových lesích a krásné přírodě.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 214002

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2020

FB