Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Sportování s dětmi - Reflexní pásky mohou zachránit život

Reflexní pásky mohou zachránit život

Reflexní pásky mohou zachránit život

Stejně jako dospělácké i to dětské oblečení nebývá mnohdy vybaveno reflexními prvky. V dnešní době plně nástrah v podobě hustého silničního provozu bychom měli dbát na dobrou viditelnost nás chodců, abychom se ochránili nejen na městských komunikacích, ale třeba i na výletech nebo při sportování.

Za každých okolností musí být chodec dobře viditelný

Představme si sychravý podzimní večer. Šero se vkrádá již během odpoledne a viditelnost na silnicích klesá téměř k nule. Vše ještě umocní případná mlha. Na komunikacích a cestách tak stoupá riziko nehody, jelikož nepozornost řidičů v kombinaci s oslněním pouličními světly vede mnohdy k neštěstí.

Přidá-li se ještě špatně viditelný chodec bez reflexních prvků na oděvu, který nedodržuje předpisy a přechází vozovku na nevyznačeném místě, je nebezpečí nasnadě.

Jít běhat a nebýt vidět se nevyplácí

Možná si řeknete, že nepotřebujete bezpečnostní prvky, když si vyběhnete jen na chvíli nebo se jdete projít kolem rybníku cestou mezi poli, kde žádné nebezpečí nehrozí a automobily zde projedou jen minimálně. Opravdu, avšak jak se na tato odlehlejší místa dostanete? Zajisté musíte přejít nějakou tu silnici i křižovatku a možná jich je hned několik. Máte-li ještě v uších třeba sluchátka s hlasitou hudbou, může být pozornost o dost snížená.

V tmavém oblečení a ve večerním šeru dojde snadno k přehlédnutí takto neoznačeného chodce. A přitom stačí tak málo. Připevnit si na ruku a kolem kotníků reflexní pásky, které již na dálku signalizují řidičům přítomnost osoby na silnici.

Výběr je opravdu široký, a to jak v barevném provedení, tak v použitém materiálu. Reflexní páska může být elastická s LED světlem v modré i příp. červené barvě, samonavíjecí, blikací či třeba magnetická, kterou lze snadno připevnit na rám kola.

Rozsvítit i rozblikat lze nejen batoh a kabelku, ale také kočárek, cyklosedačku nebo odstrkovadlo. Zejména u dětí bychom měli dbát na to, aby jejich cesty do školy byly bezpečné. Reflexní pásky výborně doplní školní batoh, sáček s bačkorami a připevnit je lze také na dětskou paži či cyklohelmu.

5.8.2020

Reflexní pásky mohou zachránit život
Reflexní pásky mohou zachránit život
Reflexní pásky mohou zachránit životDalší zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na ubytování

Chata Rychtářka

Město: Janov nad Nisou

ProFamily Hotel TOP Benecko

Město: Benecko

Apart Hotel Jablonec

Město: Jablonec nad Nisou

Hotýlek u hraběte Harracha

Město: Harrachov

WELLNESS HOTEL PANORAMA

Město: Blansko

Penzion Pod Moníncem

Město: Sedlec - Prčice

Penzion St. Leonhard***

Město: Nýrsko
last minute

Apart Hotel Jablonec

Chcete se pohodlně ubytovat, výborně stravovat, ušetřit a něco zažít? Pak navštivte Apart hotel Jablonec. Ubytování v moderním rodinném prostředí na okraji centra. V bezprostřední blízkosti se nachází nádherná přehrada, bazén s aquapar., sport. hala.

Naše tipy

Divadlo kouzel Pavla Kožíška

Divadlo kouzel Pavla Kožíška v Líbeznicích u Prahy je jediné kamenné divadlo svého druhu u nás. Vedle kouzelnických představení si zde můžete také prohlédnout expozice starých plakátů a fotografií nejslavnějšího kouzelníka všech dob H. Houdiniho.

zobrazit

U HRÁDKU **** SUPERIOR

Nezapomenutelná dovolená v luxusním rodinném hotelu na Jižní Moravě. Místo kde se o Vás postaráme. Malý rodinný hotel s přátelskou atmosférou na okraji malebné vesničky Lukov uprostřed kouzelné přírody parku Podyjí. Děti Vítány !!!

zobrazit

Apartmány skiareál U Vodárny Bedřichov

Apartmánové domy v centru rodinného skiareálu U Vodárny. Ideální místo pro rodiny s dětmi nebo partu přátel. Byty disponují kompletně vybavenou kuchyní i koupelnou. Venkovní i vnitřní dětské hřiště. Bazén s lehátky, terasa s posezením a grilem.

zobrazit

Motýlí dům Karlovy Vary

Připravte se na setkání s těmi nekrásnějšími motýly naší planety. Spatříte stovky exotických motýlů s rozpětím křídel až 20cm! A prohlédnout si je budete moct z naprosté blízkosti - žádné bariéry mezi hosty a motýly v této tropické zahradě nenajdete.

zobrazit

Penzion Slunečno

Rodinný penzion Slunečno nabízí ubytování v kouzelné přírodě jižní části Českého ráje, nedaleko hradu Kost. Zve k rodinné dovolené a k načerpání sil v borovicových lesích a krásné přírodě. Nabízíme 10 pokojů s polopenzí, snídaní či vlastní vaření.

zobrazit

Hotel Panon

Hotel Panon je umístěn v klidné zóně města Hodonín v srdci Moravského Slovácka. Nabízí kvalitní ubytování v kategorii *** ve 2 lůžkových, 3 lůžkových pokojích a apartmánech. Máme 20 pokojů v antialergické úpravě. Stravování je v klimat. restauraci.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 133201

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2021

FB