Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Sportování s dětmi - Reflexní pásky mohou zachránit život

Reflexní pásky mohou zachránit život

Reflexní pásky mohou zachránit život

Stejně jako dospělácké i to dětské oblečení nebývá mnohdy vybaveno reflexními prvky. V dnešní době plně nástrah v podobě hustého silničního provozu bychom měli dbát na dobrou viditelnost nás chodců, abychom se ochránili nejen na městských komunikacích, ale třeba i na výletech nebo při sportování.

Za každých okolností musí být chodec dobře viditelný

Představme si sychravý podzimní večer. Šero se vkrádá již během odpoledne a viditelnost na silnicích klesá téměř k nule. Vše ještě umocní případná mlha. Na komunikacích a cestách tak stoupá riziko nehody, jelikož nepozornost řidičů v kombinaci s oslněním pouličními světly vede mnohdy k neštěstí.

Přidá-li se ještě špatně viditelný chodec bez reflexních prvků na oděvu, který nedodržuje předpisy a přechází vozovku na nevyznačeném místě, je nebezpečí nasnadě.

Jít běhat a nebýt vidět se nevyplácí

Možná si řeknete, že nepotřebujete bezpečnostní prvky, když si vyběhnete jen na chvíli nebo se jdete projít kolem rybníku cestou mezi poli, kde žádné nebezpečí nehrozí a automobily zde projedou jen minimálně. Opravdu, avšak jak se na tato odlehlejší místa dostanete? Zajisté musíte přejít nějakou tu silnici i křižovatku a možná jich je hned několik. Máte-li ještě v uších třeba sluchátka s hlasitou hudbou, může být pozornost o dost snížená.

V tmavém oblečení a ve večerním šeru dojde snadno k přehlédnutí takto neoznačeného chodce. A přitom stačí tak málo. Připevnit si na ruku a kolem kotníků reflexní pásky, které již na dálku signalizují řidičům přítomnost osoby na silnici.

Výběr je opravdu široký, a to jak v barevném provedení, tak v použitém materiálu. Reflexní páska může být elastická s LED světlem v modré i příp. červené barvě, samonavíjecí, blikací či třeba magnetická, kterou lze snadno připevnit na rám kola.

Rozsvítit i rozblikat lze nejen batoh a kabelku, ale také kočárek, cyklosedačku nebo odstrkovadlo. Zejména u dětí bychom měli dbát na to, aby jejich cesty do školy byly bezpečné. Reflexní pásky výborně doplní školní batoh, sáček s bačkorami a připevnit je lze také na dětskou paži či cyklohelmu.

5.8.2020

Reflexní pásky mohou zachránit život
Reflexní pásky mohou zachránit život
Reflexní pásky mohou zachránit životDalší zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na zábavu

Hravé peklo

Město: Písek

Zoo Liberec

Město: Liberec

Vertical Park

Město: Harrachov

Zrcadlový labyrint

Město: Praha

Zoo Praha

Město: Praha

Kláštery Český Krumlov

Město: Český Krumlov

Penzion Na Bidýlku

Město: Frýdlant
Naše tipy

APARTMÁNY VYDRÝSEK

Zrekonstruovaná chalupa se 3 kompletně a komfortně vybavenými apartmánovými byty 3+KK/45m2 a 3+1/58 a 90m2 na klidné polosamotě s nádherným výhledem do údolí Vydry a na panorama šumavských hřebenů. Krytá koliba s grilem, dětský koutek, skluzavka aj.

zobrazit

Papilonia - motýlí dům Praha

Představte si opuštěný chrám v deštném pralese, u kterého spokojeně žijí a poletují motýli. Stovky a stovky těch nejkrásnějších motýlích druhů naší planety! Takové místo nemusíte hledat v džungli Jižní Ameriky či Asie, nýbrž přímo v centru Prahy.

zobrazit

Dancing House - Tančící dům hotel

Dancing House - Tančící dům hotel se nachází přímo ve světoznámé budově Tančícího domu, jedné z novodobých architektonických dominant Prahy. Čeká na Vás welcome občerstvení při příjezdu, Wifi, minibar, kávovar ve všech pokojích a skělá kuchyně.

zobrazit

Plaváčci s.r.o Brno

PLAVÁČCI s.r.o. plavecký klub, pravidelné kurzy plavání pro děti od 6 měsíců až po šikovné plavce v dráze, šetrná úprava vody UV lampou,plaveme na bazéně třída Generála Píky 11, Kraví hora a Wellness Kuřim.

zobrazit

Statek - penzion Jižní Čechy

Nabízíme ubytování v Jižních Čechách přímo mezi rybníky na hranici CHKO Třeboňsko. 100 km od Prahy, ale v klidu a tichu a z uzavřeného dvora s bazénem Vám děti neutečou. Herna cca 80 m2 nejen pro děti, o víkendech skákací hrad. Ideální cyklotrasy.

zobrazit

Hudební divadlo v Karlíně - muzikály pro děti

Výpravné pohádkové muzikály nyní v HDK uvádí Pixa-pro již 5 let. Na repertoáru jsou Kapka medu pro Verunku, Sněhová královna, Alenka v kraji zázraků a od jara 2018 i volné pokračování Kapky medu pro Verunku. Podívaná, která pobaví nejen děti.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 214002

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2020

FB