Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Sportování s dětmi - Reflexní pásky mohou zachránit život

Reflexní pásky mohou zachránit život

Reflexní pásky mohou zachránit život

Stejně jako dospělácké i to dětské oblečení nebývá mnohdy vybaveno reflexními prvky. V dnešní době plně nástrah v podobě hustého silničního provozu bychom měli dbát na dobrou viditelnost nás chodců, abychom se ochránili nejen na městských komunikacích, ale třeba i na výletech nebo při sportování.

Za každých okolností musí být chodec dobře viditelný

Představme si sychravý podzimní večer. Šero se vkrádá již během odpoledne a viditelnost na silnicích klesá téměř k nule. Vše ještě umocní případná mlha. Na komunikacích a cestách tak stoupá riziko nehody, jelikož nepozornost řidičů v kombinaci s oslněním pouličními světly vede mnohdy k neštěstí.

Přidá-li se ještě špatně viditelný chodec bez reflexních prvků na oděvu, který nedodržuje předpisy a přechází vozovku na nevyznačeném místě, je nebezpečí nasnadě.

Jít běhat a nebýt vidět se nevyplácí

Možná si řeknete, že nepotřebujete bezpečnostní prvky, když si vyběhnete jen na chvíli nebo se jdete projít kolem rybníku cestou mezi poli, kde žádné nebezpečí nehrozí a automobily zde projedou jen minimálně. Opravdu, avšak jak se na tato odlehlejší místa dostanete? Zajisté musíte přejít nějakou tu silnici i křižovatku a možná jich je hned několik. Máte-li ještě v uších třeba sluchátka s hlasitou hudbou, může být pozornost o dost snížená.

V tmavém oblečení a ve večerním šeru dojde snadno k přehlédnutí takto neoznačeného chodce. A přitom stačí tak málo. Připevnit si na ruku a kolem kotníků reflexní pásky, které již na dálku signalizují řidičům přítomnost osoby na silnici.

Výběr je opravdu široký, a to jak v barevném provedení, tak v použitém materiálu. Reflexní páska může být elastická s LED světlem v modré i příp. červené barvě, samonavíjecí, blikací či třeba magnetická, kterou lze snadno připevnit na rám kola.

Rozsvítit i rozblikat lze nejen batoh a kabelku, ale také kočárek, cyklosedačku nebo odstrkovadlo. Zejména u dětí bychom měli dbát na to, aby jejich cesty do školy byly bezpečné. Reflexní pásky výborně doplní školní batoh, sáček s bačkorami a připevnit je lze také na dětskou paži či cyklohelmu.

5.8.2020

Reflexní pásky mohou zachránit život
Reflexní pásky mohou zachránit život
Reflexní pásky mohou zachránit životDalší zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na zábavu

last minute

Statek Humenec

Na požádání Vám můžeme k ubytování zajistit workshopy: "Na den kovářem", "Cesta řemesel", "Cesta ticha".

Naše tipy

Chalupa Zaječí

Nově postavená chalupa s oplocenou zahradou, dětským hřištěm, venkovním bazénem a s opravdu velkou hernou na půdě, kde je kromě prvků pro děti umístěn také fotbálek, který si rádi zahrají i dospělí.

zobrazit

DUHOVÝ PARK

Pro rok 2019 UZAVŘENO! Dětský sportovně-zážitkový areál o rozloze 55 tisíc m2, funguje již čtvrtým rokem a nalézá se v obci Třebovle, 20 minut od Prahy nedaleko města Kouřim ve středočeském kraji. V zábavním Duhovém parku jsou desítky atrakcí a her.

zobrazit

Hotel Vega**** Luhačovice

Hotel Vega**** je umístěn na svazích pod Komoncem, na místě, kde si hosté užívají plnými doušky malebné a neporušené přírody bez městského hluku. Na místě, které bude tím nejlepším místem k relaxaci i aktivní zábavě pro Vaše cesty!

zobrazit

Pension Věra

Luxusní horská chalupa v krkonošském stylu, ve známem rekreačním středisku Malá Úpa. Chalupa je blízko lesa, s krbovými kamny, venkovním BAZÉNEM a výhledem na nejvyšší horu ČR Sněžku a Černou horu. Celková kapacita 16 lůžek.

zobrazit

Penzion Permoník

Dopřejte svým dětem nezapomentelné zážitky v pohádkovém údolí Malé Úpy. Jsme ryze rodinný moderní penzion v klidném prostředí Malé Úpy. Přijeďte si k nám odpočinout, nechte své děti užít si pohádkové prostředí a sami si vyčistěte hlavu v přírodě.

zobrazit

AQUA Park Špindlerův Mlýn

Aquapark nabízí příjemnou relaxaci v rekreačním a dětském bazénu se 3. tobogány včetně člunového. Můžete zde využít vířivky, divokou řeku, AQUAbike, saunu, páru i solnou jeskyni. Možnost ubytování v moderně zařízených pokojích uvnitř areálu.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 168002

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2021

FB