Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Sportování s dětmi - Reflexní pásky mohou zachránit život

Reflexní pásky mohou zachránit život

Reflexní pásky mohou zachránit život

Stejně jako dospělácké i to dětské oblečení nebývá mnohdy vybaveno reflexními prvky. V dnešní době plně nástrah v podobě hustého silničního provozu bychom měli dbát na dobrou viditelnost nás chodců, abychom se ochránili nejen na městských komunikacích, ale třeba i na výletech nebo při sportování.

Za každých okolností musí být chodec dobře viditelný

Představme si sychravý podzimní večer. Šero se vkrádá již během odpoledne a viditelnost na silnicích klesá téměř k nule. Vše ještě umocní případná mlha. Na komunikacích a cestách tak stoupá riziko nehody, jelikož nepozornost řidičů v kombinaci s oslněním pouličními světly vede mnohdy k neštěstí.

Přidá-li se ještě špatně viditelný chodec bez reflexních prvků na oděvu, který nedodržuje předpisy a přechází vozovku na nevyznačeném místě, je nebezpečí nasnadě.

Jít běhat a nebýt vidět se nevyplácí

Možná si řeknete, že nepotřebujete bezpečnostní prvky, když si vyběhnete jen na chvíli nebo se jdete projít kolem rybníku cestou mezi poli, kde žádné nebezpečí nehrozí a automobily zde projedou jen minimálně. Opravdu, avšak jak se na tato odlehlejší místa dostanete? Zajisté musíte přejít nějakou tu silnici i křižovatku a možná jich je hned několik. Máte-li ještě v uších třeba sluchátka s hlasitou hudbou, může být pozornost o dost snížená.

V tmavém oblečení a ve večerním šeru dojde snadno k přehlédnutí takto neoznačeného chodce. A přitom stačí tak málo. Připevnit si na ruku a kolem kotníků reflexní pásky, které již na dálku signalizují řidičům přítomnost osoby na silnici.

Výběr je opravdu široký, a to jak v barevném provedení, tak v použitém materiálu. Reflexní páska může být elastická s LED světlem v modré i příp. červené barvě, samonavíjecí, blikací či třeba magnetická, kterou lze snadno připevnit na rám kola.

Rozsvítit i rozblikat lze nejen batoh a kabelku, ale také kočárek, cyklosedačku nebo odstrkovadlo. Zejména u dětí bychom měli dbát na to, aby jejich cesty do školy byly bezpečné. Reflexní pásky výborně doplní školní batoh, sáček s bačkorami a připevnit je lze také na dětskou paži či cyklohelmu.

5.8.2020

Reflexní pásky mohou zachránit život
Reflexní pásky mohou zachránit život
Reflexní pásky mohou zachránit životDalší zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na zábavu

Hravé peklo

Město: Písek

Zoo Liberec

Město: Liberec

Kláštery Český Krumlov

Město: Český Krumlov

Vertical Park

Město: Harrachov

Zoo Praha

Město: Praha
last minute

Hotel Vega**** Luhačovice

Zažijte opravdové zimní lenošení u nás v hotelu Vega v Luhačovicích. Platnost balíčku je 13.1.- 28.2.2020 a 1.12. - 13.12.2020. Za 5600 Kč / osoba nabízíme 4 noci s polopenzí a mnoho dalších bonusů vč. wellness a masáží.

Naše tipy

Motýlí dům Karlovy Vary

Připravte se na setkání s těmi nekrásnějšími motýly naší planety. Spatříte stovky exotických motýlů s rozpětím křídel až 20cm! A prohlédnout si je budete moct z naprosté blízkosti - žádné bariéry mezi hosty a motýly v této tropické zahradě nenajdete.

zobrazit

Penzion Na Bidýlku

Rodinný penzion s keramickým atelierem a Hrníčkovou galerií. Kapacita 16 lůžek. Možnosti zábavy pro hosty: výroba hrníčků, půjčovna koloběžek, ping-pong, tenis, karambol, venkovní kuchyně, terasa, ohrada s oslíkem a kozlíkem. Klid venkovské krajiny.

zobrazit

U HRÁDKU **** SUPERIOR

Nezapomenutelná dovolená v luxusním rodinném hotelu na Jižní Moravě. Místo kde se o Vás postaráme. Malý rodinný hotel s přátelskou atmosférou na okraji malebné vesničky Lukov uprostřed kouzelné přírody parku Podyjí. Děti Vítány !!!

zobrazit

Motel Charlie

Motel Charlie se nachází v malebné obci Kovač v Jičíně. Nabízí restauraci, ubytování, parkoviště, venkovní bazén, dětské hřiště se skluzavkou, venkovní areál pro odpočinek vše k dispozici našim klientům. Ani velká narozeninová oslava není problém.

zobrazit

Papilonia - motýlí dům Praha

Představte si opuštěný chrám v deštném pralese, u kterého spokojeně žijí a poletují motýli. Stovky a stovky těch nejkrásnějších motýlích druhů naší planety! Takové místo nemusíte hledat v džungli Jižní Ameriky či Asie, nýbrž přímo v centru Prahy.

zobrazit

Dancing House - Tančící dům hotel

Dancing House - Tančící dům hotel se nachází přímo ve světoznámé budově Tančícího domu, jedné z novodobých architektonických dominant Prahy. Čeká na Vás welcome občerstvení při příjezdu, Wifi, minibar, kávovar ve všech pokojích a skělá kuchyně.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 168002

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2020

FB