Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Sportování s dětmi - Paddleboarding
Paddleboarding

Nebaví vás se v létě jen tak nečinně válet u vody? Máte rádi výzvy a trochu toho adrenalinu? Pak je právě pro Vás určený jeden z nejnovějších vodních sportů zvaný paddleboarding. Posílíte mnoho svalových skupin, zpevníte tělo a zhubnete. Vynaloženou energii potom můžete zaslouženě dohnat u stánku. Tak a léto může začít!

Zkuste nové sportovní trendy

Každý začátek bývá těžký, a to ať už se jedná o společné bydlení, rozjezd nové firmy nebo třeba o nové sportovní odvětví.

Je tomu několik desítek let zpátky, kdy jsme na hřištích, většinou se škvárovým podkladem, začali vídat skupiny mladých chlapců, kteří se pokoušeli všemožně trefit letící míč dřevěnou pálkou, často vyrobenou podomácku z nohy od stolu, nebo naopak míč chytit do jakési velké rukavice lapačky. Pro neznalé, a těch byla kdysi většina, šlo o nekoordinované pobíhání bláznů, kteří více času věnovali postávání rozeseti po hřišti než běhu a pohybu vůbec. A dnes? Hru zvanou baseball zná snad každé malé dítě a hráčská základna má u nás poměrně slušné zastoupení a podporu.

Ani dnes však není nouze o nové sporty nebo o ty, jež z některých již dříve objevených vychází. Mezi ty nejnovější, které teprve hledají své zastánce, patří beze sporu vodní sport paddleboarding. Je jasné, že za několik let bude úplně samozřejmé vídat na vodních plochách řek a rybníků nadšence, kteří se po hladině prohání na dlouhém prkně s pádlem v ruce.

Pojďme si tedy tento sport, ve světě velmi oblíbený, trochu přiblížit. Ve zkratce se jedná o jízdu ( plavbu ) ve stoje na nafukovacím paddleboardu, který lze přirovnat k surfu bez plachty, kdy pomocí dlouhého pádla provádí sportovec kormidlování a pohyb vpřed. V podstatě by se dalo říci, že je člověk vlastně takový gondoliér, jak je známe z benátských vodních kanálů.

Paddleboard je poměrně široký a tudíž i stabilní a instruktáž před první jízdou zabere jen pár minut. Správný postoj, pohyby pádlem a rovnováhu si osvojí i nesportovec poměrně rychle. Ale nenechme se mýlit. Podle lékařských studií jde o velmi účinnou aktivitu vedoucí k posílení mnoha svalových skupin a vzhledem k aerobnímu zatížení také k hubnutí. A jak rychle se při takové aktivitě člověk zbavuje stresu a psychického napětí z běžného života, o tom se nemusíme ani zmiňovat.

Nafukovací paddleboard má nespornou výhodu ve své skladnosti. Po vyfouknutí jej lehce složíme do přepravní tašky. Rozdělit je můžeme podle šířky plochy, nosnosti a protiskluzového efektu.

Stand up paddleboarding, jak se někdy také říká, si získal velkou popularitu nejen v přímořských státech. I u nás již můžeme vidět nadšené sportovce brázdit třeba Vltavu nebo jiné naše řeky. A proč taky ne? Kolik sportů je vhodných pro celou rodinu? I mnohé děti si paddleboarding získal a oslovil a určitě své dovednosti rády jednou předají dalším generacím.

Paddleboarding
Paddleboarding
PaddleboardingDalší zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na ubytování

Apart Hotel Jablonec

Město: Jablonec nad Nisou

Chalupa Zaječí

Město: Stachy

Hotýlek u hraběte Harracha

Město: Harrachov

Penzion UKO

Město: Bedřichov

Chalupa Za Humny

Město: Žďár nad Sázavou

Motel Charlie

Město: Jičín

Beskydy Chaty Oaza Trojanovice, Penzion Babička

Město: Frenštát pod Radhoštěm
last minute

Penzion ŽUHANSTA

Penzion nabízí především příjemné ubytování v přírodě, kde se o vás postará milý a ochotným personál. AKCE = zůstaňte 7 nocí a plaťte jenom 6! Rychly internet dostupný v každém pokoji.

Naše tipy

Chaloupka Rudná

Prostorná chalupa na kopci v Rudné pod Pradědem ideální pro 8-10 osob. Těšte se na nádherné okolí, čistý vzduch, nezkaženou přírodu. Ať rádi odpočíváte aktivně, či si plánujete jen polenošit a vypnout, budet nadšeni. Dovolená s dětmi na 1*!

zobrazit

Pension Věra

Luxusní horská chalupa v krkonošském stylu, ve známem rekreačním středisku Malá Úpa. Chalupa je blízko lesa, s krbovými kamny, venkovním BAZÉNEM a výhledem na nejvyšší horu ČR Sněžku a Černou horu. Celková kapacita 16 lůžek.

zobrazit

Penzion Na Bidylku

Rodinný penzion s keramickým atelierem a Hrníčkovou galerií. Kapacita 16 lůžek. Možnosti zábavy pro hosty: výroba hrníčků, půjčovna koloběžek, ping-pong, tenis, karambol, venkovní kuchyně, terasa, ohrada s oslíkem a kozlíkem. Klid venkovské krajiny.

zobrazit

Divadlo kouzel Pavla Kožíška

Divadlo kouzel Pavla Kožíška v Líbeznicích u Prahy je jediné kamenné divadlo svého druhu u nás. Vedle kouzelnických představení si zde můžete také prohlédnout expozice starých plakátů a fotografií nejslavnějšího kouzelníka všech dob H. Houdiniho.

zobrazit

Motýlí dům Karlovy Vary

Připravte se na setkání s těmi nekrásnějšími motýly naší planety. Spatříte stovky exotických motýlů s rozpětím křídel až 20cm! A prohlédnout si je budete moct z naprosté blízkosti - žádné bariéry mezi hosty a motýly v této tropické zahradě nenajdete.

zobrazit

Penzion Permoník

Dopřejte svým dětem nezapomentelné zážitky v pohádkovém údolí Malé Úpy. Jsme ryze rodinný moderní penzion v klidném prostředí Malé Úpy. Přijeďte si k nám odpočinout, nechte své děti užít si pohádkové prostředí a sami si vyčistěte hlavu v přírodě.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 121221

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2018

FB