Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Sportování s dětmi - Koloběžky
Koloběžky

Dnešní moderní a uspěchaná doba s sebou nese nutnost přemisťovat se co nejjednodušeji z místa na místo a to nejlépe i s malými dětmi. Především ve městech se pak vyplatí pořízení nějakého přibližovadla, které usnadní přepravu mezi jednotlivými odpoledními činnostmi, jako vyzvednutí dětí ze školy a školky, odvedení na kroužky případně přesun na další, rychlý nákup v mezičase a zase přesun domů. Časová výhoda proti pěší chůzi je nesporná.

Skvělý druh pohybu pro děti i dospělé

Nemine den, abychom se v reklamách nesetkali se zázračnými prostředky na hubnutí nebo nečetli v časopisech články o prospěšnosti pohybové aktivity pro naše zdraví. Proč tedy nespojit příjemné s užitečným, nenechat čtyřkolového miláčka v garáži a do práce nebo na nákup nevyrazit třeba na koloběžce?

Nejen v parcích a na hřištích je dnes možné potkat sportovce na in-line bruslích, skateboardech, longboardech, kolech a jiných vymoženostech. Hitem posledních let jsou však právě koloběžky. Asi každý se na nich v mládí svezl, ale pro někoho se stalo toto přibližovadlo srdeční záležitostí, takže potkat dospělé jezdce již není nic výjimečného. A proč také ne? Vždyť právě pohyb na čerstvém vzduchu pomůže odbourat stres, sníží napětí v těle a posílí svaly.

Koloběžky pro dospělé se kromě jiného rozdělují i podle nosnosti. Před jejím pořízením je tedy dobré popřemýšlet, kdo především ji bude používat a jaké je váhové kategorie. Dámy pochopitelně bude zajímat barva, aby jim ladila koloběžka ke sportovnímu oblečení, naštěstí je výběr pestrý. Stejně jako v mnoha jiných případech není vhodné šetřit za každou cenu. Pořídíme-li levný a nekvalitní stroj se špatnou geometrií a lacinými komponenty, místo radosti z jízdy přijde rozčarování, jež většinu sportovců spíše od koloběhání odradí.

To platí především u našich nejmenších. Nákup koloběžky pro děti tedy určitě neuspěchejme, nikdo si zajisté nepřeje, aby zůstala zaprášená někde ve sklepě, protože se na ní broučkovi špatně jezdí. Nejenže malí borci při jízdě zažijí mnoho legrace, ale zároveň trénují motoriku, koordinaci pohybů i rovnováhu. Je pro ně následně mnohem snazší naučit se jezdit na kole.

Již pro děti od 1 roku existují koloběžky se třemi koly, tzv. 3v1, které jsou doplněné o měkčené sedlo, řídítka ve tvaru O a slouží zpočátku jako odrážedlo. Zhruba ve třech letech již sedlo není potřeba, může být demontováno a následně lze vyměnit šikovným koloběžcům řídítka za klasická ve tvaru T. Získáme tak stroj, který roste společně s naším potomkem a neustále se mu přizpůsobuje.

11.4.2017

Koloběžky
Koloběžky
KoloběžkyDalší zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na zábavu

CENTRUM BABYLON Liberec

Město: Liberec

ZOO Liberec

Město: Liberec

Vertical Park

Město: Harrachov

Čiperové

Město: Brno

Plaváčci s.r.o Brno

Město: Brno

Kláštery Český Krumlov

Město: Český Krumlov

Zoo Praha

Město: Praha
last minute

Lesní penzion Amálka Třeboň

Už nyní si u nás můžete zarezervovat svou dovolenou na rok 2017. Letní dovolená je čas koupání, relaxu a zábavy. Penzion Amálka nabízí ubytování se snídaní, kterou si můžete vychutnat třeba na zahradě penzionu nebo Vám ji doneseme přímo na pokoj.

Naše tipy

Pension a restaurace Zelený Mlýn

Strávíte u nás klidnou a příjemnou dovolenou s dětmi ve všech ročních obdobích. Polohou jsme ideální výchozí bod pro pěší i cyklo turistiku, ale i pro výlety do okolí. Pro vyznavače zimních sportů je 50 m od pensionu lyžařský areál Prkenný Důl.

zobrazit

Penzion Pod Moníncem

Zveme Vás do rodinného penzionu, který se nachází na rozhraní středních a jižních Čech. Nalézá se za vesnicí na samotě, uprostřed veliké zahrady (cca 15 000m2) s bazénem a altánem. Les za plotem. V zimě skvělé lyžování. Čeká Vás i děti fajn dovolená.

zobrazit

Penzion Na Bidylku

Rodinný penzion s keramickým atelierem a Hrníčkovou galerií. Kapacita 16 lůžek. Možnosti zábavy pro hosty: výroba hrníčků, půjčovna koloběžek, ping-pong, tenis, karambol, venkovní kuchyně, terasa, ohrada s oslíkem a kozlíkem. Klid venkovské krajiny.

zobrazit

Pension Věra

Luxusní horská chalupa v krkonošském stylu, ve známem rekreačním středisku Malá Úpa. Chalupa je blízko lesa, s krbovými kamny, venkovním BAZÉNEM a výhledem na nejvyšší horu ČR Sněžku a Černou horu. Celková kapacita 16 lůžek.

zobrazit

Mlýnhotel

Atmosféru starých dobrých časů svým vzhledem i službami a pojetím, připomíná komplex Mlýnhotel. S více než 60. pokoji a širokým společenským a sportovním zázemím se řadí k nejvýznamnějším zařízením tohoto typu v regionu.

zobrazit

Bohemia Apartments

Společnost Bohemia Apartments je tu proto, aby Vám nabídla to nejlepší ubytování v Praze a Vy jste se cítili jako doma. Naše apartmány nabízí soukromí a domácí prostředí. Nechte se unést centrem Prahy. Rodiny s dětmi jsou u nás vřele vítány!

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 163225

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2018

FB