Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Sportování s dětmi - Koloběžky
Koloběžky

Dnešní moderní a uspěchaná doba s sebou nese nutnost přemisťovat se co nejjednodušeji z místa na místo a to nejlépe i s malými dětmi. Především ve městech se pak vyplatí pořízení nějakého přibližovadla, které usnadní přepravu mezi jednotlivými odpoledními činnostmi, jako vyzvednutí dětí ze školy a školky, odvedení na kroužky případně přesun na další, rychlý nákup v mezičase a zase přesun domů. Časová výhoda proti pěší chůzi je nesporná.

Skvělý druh pohybu pro děti i dospělé

Nemine den, abychom se v reklamách nesetkali se zázračnými prostředky na hubnutí nebo nečetli v časopisech články o prospěšnosti pohybové aktivity pro naše zdraví. Proč tedy nespojit příjemné s užitečným, nenechat čtyřkolového miláčka v garáži a do práce nebo na nákup nevyrazit třeba na koloběžce?

Nejen v parcích a na hřištích je dnes možné potkat sportovce na in-line bruslích, skateboardech, longboardech, kolech a jiných vymoženostech. Hitem posledních let jsou však právě koloběžky. Asi každý se na nich v mládí svezl, ale pro někoho se stalo toto přibližovadlo srdeční záležitostí, takže potkat dospělé jezdce již není nic výjimečného. A proč také ne? Vždyť právě pohyb na čerstvém vzduchu pomůže odbourat stres, sníží napětí v těle a posílí svaly.

Koloběžky pro dospělé se kromě jiného rozdělují i podle nosnosti. Před jejím pořízením je tedy dobré popřemýšlet, kdo především ji bude používat a jaké je váhové kategorie. Dámy pochopitelně bude zajímat barva, aby jim ladila koloběžka ke sportovnímu oblečení, naštěstí je výběr pestrý. Stejně jako v mnoha jiných případech není vhodné šetřit za každou cenu. Pořídíme-li levný a nekvalitní stroj se špatnou geometrií a lacinými komponenty, místo radosti z jízdy přijde rozčarování, jež většinu sportovců spíše od koloběhání odradí.

To platí především u našich nejmenších. Nákup koloběžky pro děti tedy určitě neuspěchejme, nikdo si zajisté nepřeje, aby zůstala zaprášená někde ve sklepě, protože se na ní broučkovi špatně jezdí. Nejenže malí borci při jízdě zažijí mnoho legrace, ale zároveň trénují motoriku, koordinaci pohybů i rovnováhu. Je pro ně následně mnohem snazší naučit se jezdit na kole.

Již pro děti od 1 roku existují koloběžky se třemi koly, tzv. 3v1, které jsou doplněné o měkčené sedlo, řídítka ve tvaru O a slouží zpočátku jako odrážedlo. Zhruba ve třech letech již sedlo není potřeba, může být demontováno a následně lze vyměnit šikovným koloběžcům řídítka za klasická ve tvaru T. Získáme tak stroj, který roste společně s naším potomkem a neustále se mu přizpůsobuje.

11.4.2017

Koloběžky
Koloběžky
KoloběžkyDalší zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na ubytování

Chalupa Zaječí

Město: Stachy

Hotýlek u hraběte Harracha

Město: Harrachov

Penzion UKO

Město: Bedřichov

Apart Hotel Jablonec

Město: Jablonec nad Nisou

Chalupa Za Humny

Město: Žďár nad Sázavou

WELLNESS HOTEL PANORAMA

Město: Blansko

Apartmány Fojtova studna

Město: Mikulov

Penzion U Holuba

Město: Hradčovice

Penzion Pod Moníncem

Město: Sedlec - Prčice
last minute

Apart Hotel Jablonec

Zvýhodněné víkendové pobyty - každý měsíc jiná aktuální nabídka.

Naše tipy

Statek - penzion Jižní Čechy

Nabízíme ubytování v Jižních Čechách přímo mezi rybníky na hranici CHKO Třeboňsko. 100 km od Prahy, ale v klidu a tichu a z uzavřeného dvora s bazénem Vám děti neutečou. Herna cca 80 m2 nejen pro děti, o víkendech skákací hrad. Ideální cyclotrasy.

zobrazit

Apartmány Fojtova studna

Ubytování v apartmánech s vlastním sociálním zařízením a kuchyňkou. Vybavení pro rodiny s dětmi a cyklisty. Umístění v Lednicko-Valtickém areálu na cyklostezce z Mikulova do Lednice, resp. Valtic. Turisticky výhodná poloha.

zobrazit

apartmá/penzion Vila Alena

Zrenovovaný apartmá/penzion Vila Alena s bezkonkurenční cenou za ubytování v komfortních pokojích s příslušenstvím. Naši hosté u nás nacházejí doslova rodinnou pohodu, vstřícný personál a cítí se opravdu jako doma. Ski pasy pro ubytované ZDARMA!

zobrazit

Apartmany 294

Penzion rodinného typu Apartmány 294 vám nabízí celoroční ubytování v Bedřichově v Jizerských horách v nadstandardně vybavených apartmánech a pokojích. Penzion leží v klidné části obce a je vhodný pro rodiny s dětmi. Celková kapacita je 35 lůžek.

zobrazit

Čiperové

Jsme spolek pro všechny čiperné dětičky, holčičky i chlapečky, maminky i tatínky, babičky i dědečky! Naším hlavním cílem je nabídnout všem těmto kategoriím možnost trávit volný čas aktivně v rámci svých možností.

zobrazit

Apart Hotel Jablonec

Apart Hotel v Jablonci nad Nisou je rodinné a moderní ubytování s vyhlášenou restaurací v blízkosti krásné jablonecké přehrady, plaveckého bazénu s aquaparkem a městské sportovní haly. Ideální poloha pro dovolenou s dětmi a to jak v létě tak v zimě.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 121221

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2018

FB