Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Sportování s dětmi - Horská kola
Horská kola

Sport a sportovní aktivity, to jsou pojmy skloňované v současné moderní době na každém kroku. Sportují všichni, kteří si chtějí udržet zdraví, posílit kondici nebo se zbavit přebytečných tukových zásob. Chceme-li mít pocit svobody, vezmeme běžecké boty nebo kolo a hurá do přírody. Zde neplatí žádná omezení, rozvrhy ani otevírací hodiny, záleží jen na nás, kdy se nám bude chtít jet s rodinou třeba na společný cyklovýlet do blízkého lesa.

Cyklistika baví děti i dospělé

Již od útlého dětství se rodiče snaží probudit ve svých dětech lásku k pohybu a sportování všeobecně. Vštěpují jim zásady fair play, seznamují je s různými druhy sportů, takže rodina v zimě ani v létě nezahálí. Sotva děti vypilují chůzi, aby byla jistější, je možné zkoušet s nimi třeba první pokusy na lyžích nebo na dětském kole. A jakápak je radost v jejich očích, když se jim povede bez opory objet třeba blok domů, či sjet první sjezdovku.

Již malé dítě ví, že sport je zdravý, pomáhá posílit imunitu a to tím spíše, je-li provozován venku, třeba v lese. A právě taková horská cyklistika je pro posílení organizmu to pravé. Čerstvý vzduch, uklidňující příroda, lesní cesty, kde může být člověk sám, jen se svými myšlenkami, to vše udělá z projížďky úžasnou oázu klidu. Zpět se pak vrátíme plni čerstvé energie a dobré nálady.

Pro vyjížďky do terénu po nezpevněných cestách mnohdy plných kamenů, výmolů a kořenů jsou nejvhodnější horská kola MTB (z anglického mountain bike). Mají robustní menší rám než kola silniční, široké pneumatiky vhodné na neupravený terén, ale jezdit se na nich dá samozřejmě i po silnici. Vynikají skvělou ovladatelností a komfortem jízdy díky účinným brzdám, hrubšímu vzorku na pláštích a především díky dnes modernímu celoodpružení.

Horská kola dámská mohou mít lehký hliníkový nebo dokonce karbonový rám s dámskou geometrií a výkonné odpružení kol. Podle zdatnosti a zkušenosti si pak cyklistky volí z mnoha verzí kol, záleží však také na náročnosti terénu, četnosti a délce jízd.

Horská kola pánská 27,5" s karbonovým celoodpruženým rámem nabízí úžasný požitek z jízdy, a to ať při lesních či horských sjezdech, tak třeba i v bike parku. Skvělé a kvalitní osazení zajistí rychlé řazení za všech okolností.

9.9.2020

Horská kola MTB
Horská kola
Horská kolaDalší zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na ubytování

Chata Rychtářka

Město: Janov nad Nisou

Hotýlek u hraběte Harracha

Město: Harrachov

Apart Hotel Jablonec

Město: Jablonec nad Nisou

ProFamily Hotel TOP Benecko

Město: Benecko

U HRÁDKU **** SUPERIOR

Město: Znojmo

Penzion Pod Moníncem

Město: Sedlec - Prčice

Hotel Astoria

Město: Jáchymov

WELLNESS HOTEL PANORAMA

Město: Blansko
last minute

Hotel Astoria

Hotel Astoria nabízí moderní a pohodlné ubytování v samém srdci lázeňské části Jáchymova naproti Lázeňskému centru Agricola, jehož součástí je aquacentrum. Hosté tak mohou využít bazén i saunový důl. Vyberte si rodinné programy pro rodiny s dětmi.

Naše tipy

Penzion Ovečka

Ovečka je velmi netradiční designový penzion, který se nachází v těsné blízkosti Národní přírodní rezervace Čantoryje v obci Nýdek. Penzion je ideálním místem pro rodinnou dovolenou. K dispozici je 10 dvoulůžkových pokojů a 1 pokoj kategorie Lux.

zobrazit

Landal Marina Lipno

Ubytování na Lipně v Landal Marina Lipno je spojení krásné přírody, kvalitního ubytování a velké množství aktivit přesně stvořené pro Vaši dovolenou. Apartmány pro 2 - 10 osob.

zobrazit

Hravé peklo

Od 12. 6. 2020 Hravé peklo otevřené po rekonstrukci. Rozšířené expozice i podzemí. Uvidíte pekelné chodby se zrcadlovým labyrintem a figurami čertů, Satanovu hvězdárnu, Ďáblovu bibli i lebku čerta, devatero pohádek ... Přijďte se bavit i trochu bát.

zobrazit

Hotel Na Jezeře***

Hotelový areál Na Jezeře, v malebném koutu jižních Čech v rekreační oblasti Lipenské přehrady, je určen k celoročnímu provozu. Překrásný výhled na Lipenskou přehradu a vstup z udržované pláže do vody láká hosty k vodním radovánkám.

zobrazit

Penzion a restaurace Zlatovláska

Penzion s restaurací Zlatovláska najdete v turisticky vyhledávaném regionu Jindřichova Hradce a Třeboňska, necelý 1 km od zámku Červená Lhota. Kraj vybízí k výletům, procházkám, ale i k cykloturistice. Děláme vše pro to, aby se u nás dětem líbilo.

zobrazit

Hotel Start

Hotel Start je rodinný nekuřácký hotel v centru známého střediska Špindlerův Mlýn, který nabízí příjemné a pohodlné ubytování pro rodiny s dětmi každého věku. K dispozici je dětské hřiště a koutek přímo v hotelu včetně fotbálku a kulečníku.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 133201

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2021

FB