Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Sportování s dětmi - Horská kola
Horská kola

Sport a sportovní aktivity, to jsou pojmy skloňované v současné moderní době na každém kroku. Sportují všichni, kteří si chtějí udržet zdraví, posílit kondici nebo se zbavit přebytečných tukových zásob. Chceme-li mít pocit svobody, vezmeme běžecké boty nebo kolo a hurá do přírody. Zde neplatí žádná omezení, rozvrhy ani otevírací hodiny, záleží jen na nás, kdy se nám bude chtít jet s rodinou třeba na společný cyklovýlet do blízkého lesa.

Cyklistika baví děti i dospělé

Již od útlého dětství se rodiče snaží probudit ve svých dětech lásku k pohybu a sportování všeobecně. Vštěpují jim zásady fair play, seznamují je s různými druhy sportů, takže rodina v zimě ani v létě nezahálí. Sotva děti vypilují chůzi, aby byla jistější, je možné zkoušet s nimi třeba první pokusy na lyžích nebo na dětském kole. A jakápak je radost v jejich očích, když se jim povede bez opory objet třeba blok domů, či sjet první sjezdovku.

Již malé dítě ví, že sport je zdravý, pomáhá posílit imunitu a to tím spíše, je-li provozován venku, třeba v lese. A právě taková horská cyklistika je pro posílení organizmu to pravé. Čerstvý vzduch, uklidňující příroda, lesní cesty, kde může být člověk sám, jen se svými myšlenkami, to vše udělá z projížďky úžasnou oázu klidu. Zpět se pak vrátíme plni čerstvé energie a dobré nálady.

Pro vyjížďky do terénu po nezpevněných cestách mnohdy plných kamenů, výmolů a kořenů jsou nejvhodnější horská kola MTB (z anglického mountain bike). Mají robustní menší rám než kola silniční, široké pneumatiky vhodné na neupravený terén, ale jezdit se na nich dá samozřejmě i po silnici. Vynikají skvělou ovladatelností a komfortem jízdy díky účinným brzdám, hrubšímu vzorku na pláštích a především díky dnes modernímu celoodpružení.

Horská kola dámská mohou mít lehký hliníkový nebo dokonce karbonový rám s dámskou geometrií a výkonné odpružení kol. Podle zdatnosti a zkušenosti si pak cyklistky volí z mnoha verzí kol, záleží však také na náročnosti terénu, četnosti a délce jízd.

Horská kola pánská 27,5" s karbonovým celoodpruženým rámem nabízí úžasný požitek z jízdy, a to ať při lesních či horských sjezdech, tak třeba i v bike parku. Skvělé a kvalitní osazení zajistí rychlé řazení za všech okolností.

9.9.2020

Horská kola MTB
Horská kola
Horská kolaDalší zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na ubytování

Apart Hotel Jablonec

Město: Jablonec nad Nisou

Chata Rychtářka

Město: Janov nad Nisou

ProFamily Hotel TOP Benecko

Město: Benecko

Hotýlek u hraběte Harracha

Město: Harrachov

Hotel Astoria

Město: Jáchymov

Penzion St. Leonhard***

Město: Nýrsko

Hotel Velká Klajdovka

Město: Brno

Wellness Hotel Astra

Město: Špindlerův Mlýn
last minute

Hotýlek u hraběte Harracha

U nás vždy najdete zvýhodněné pobyty! Přijďte vyzkoušet naše moderní wellness. PRO VÁŠ KLID JE NAŠE SPA & RELAX POUZE PRO HOTELOVÉ HOSTY! U NÁS ŠPATNÉ POČASÍ NEŘEŠÍTE. Čeká Vás pohoda, čistý horský vzduch a výborná kuchyně.

Naše tipy

Detoa - muzeum výroby hraček

DETOA je jedním z nejstarších a největších výrobců dřevěných hraček v České republice, ale také v Evropě. Zveme na exkurzi a do kreativní dílny, kde si můžou nejen děti vyrobit svoji hračku. Doporučujeme pro děti od 4 let.

zobrazit

Penzion Čeri

Pension Čeri se nachází v krásné lokalitě s čerstvým vzduchem a panenskou přírodou, kde načerpáte energii, relaxací uvolníte tělo a strávíte klidnou dovolenou s přáteli nebo se svými dětmi. Nabízíme sportovní možnosti pro každé roční období.

zobrazit

Chateau St. Havel

Chateau St. Havel je kompletně rekonstruovaný novogotický zámek na Praze 4 v Krči ležící na vlastních rozsáhlých pozemcích. U hotelu se nachází stylový anglický park s několika idylickými rybníky.

zobrazit

Pohádková usedlost Lovětín - soukromá rezidence

Pohádková usedlost Lovětín - soukromá rezidence - druhým názvem " u devíti andělů" je rekonstruované vesnické sídlo v nádherné krajině jižních Čech . Nabízíme ubytování s pěknými pokoji, restauračním provozem, barovým provozem, wellness.

zobrazit

Chalupa Zaječí

Nově postavená chalupa s oplocenou zahradou, dětským hřištěm, venkovním bazénem a s opravdu velkou hernou na půdě, kde je kromě prvků pro děti umístěn také fotbálek, který si rádi zahrají i dospělí.

zobrazit

Hotel Vega**** Luhačovice

Hotel Vega**** je umístěn na svazích pod Komoncem, na místě, kde si hosté užívají plnými doušky malebné a neporušené přírody bez městského hluku. Na místě, které bude tím nejlepším místem k relaxaci i aktivní zábavě pro Vaše cesty!

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 168002

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2021

FB