Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Sportování s dětmi - Horská kola
Horská kola

Sport a sportovní aktivity, to jsou pojmy skloňované v současné moderní době na každém kroku. Sportují všichni, kteří si chtějí udržet zdraví, posílit kondici nebo se zbavit přebytečných tukových zásob. Chceme-li mít pocit svobody, vezmeme běžecké boty nebo kolo a hurá do přírody. Zde neplatí žádná omezení, rozvrhy ani otevírací hodiny, záleží jen na nás, kdy se nám bude chtít jet s rodinou třeba na společný cyklovýlet do blízkého lesa.

Cyklistika baví děti i dospělé

Již od útlého dětství se rodiče snaží probudit ve svých dětech lásku k pohybu a sportování všeobecně. Vštěpují jim zásady fair play, seznamují je s různými druhy sportů, takže rodina v zimě ani v létě nezahálí. Sotva děti vypilují chůzi, aby byla jistější, je možné zkoušet s nimi třeba první pokusy na lyžích nebo na dětském kole. A jakápak je radost v jejich očích, když se jim povede bez opory objet třeba blok domů, či sjet první sjezdovku.

Již malé dítě ví, že sport je zdravý, pomáhá posílit imunitu a to tím spíše, je-li provozován venku, třeba v lese. A právě taková horská cyklistika je pro posílení organizmu to pravé. Čerstvý vzduch, uklidňující příroda, lesní cesty, kde může být člověk sám, jen se svými myšlenkami, to vše udělá z projížďky úžasnou oázu klidu. Zpět se pak vrátíme plni čerstvé energie a dobré nálady.

Pro vyjížďky do terénu po nezpevněných cestách mnohdy plných kamenů, výmolů a kořenů jsou nejvhodnější horská kola MTB (z anglického mountain bike). Mají robustní menší rám než kola silniční, široké pneumatiky vhodné na neupravený terén, ale jezdit se na nich dá samozřejmě i po silnici. Vynikají skvělou ovladatelností a komfortem jízdy díky účinným brzdám, hrubšímu vzorku na pláštích a především díky dnes modernímu celoodpružení.

Horská kola dámská mohou mít lehký hliníkový nebo dokonce karbonový rám s dámskou geometrií a výkonné odpružení kol. Podle zdatnosti a zkušenosti si pak cyklistky volí z mnoha verzí kol, záleží však také na náročnosti terénu, četnosti a délce jízd.

Horská kola pánská 27,5" s karbonovým celoodpruženým rámem nabízí úžasný požitek z jízdy, a to ať při lesních či horských sjezdech, tak třeba i v bike parku. Skvělé a kvalitní osazení zajistí rychlé řazení za všech okolností.

9.9.2020

Horská kola MTB
Horská kola
Horská kolaDalší zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na zábavu

Hravé peklo

Město: Písek

Zoo Liberec

Město: Liberec

Kláštery Český Krumlov

Město: Český Krumlov

Penzion Na Bidýlku

Město: Frýdlant

Zoo Praha

Město: Praha

Vertical Park

Město: Harrachov
last minute

Papilonia - motýlí dům Praha

Zastavte se na chvíli a pozorujte pestrobarevné tvory ve vaší těsné blízkosti. Zvyšte šanci, že na vás nějaký ten "létající drahokam" dosedne! Oblékněte si výrazně žluté oblečení a použijte květinový parfém – to je pro naše motýly neodolatelné.

Naše tipy

Hudební divadlo v Karlíně - muzikály pro děti

Výpravné pohádkové muzikály nyní v HDK uvádí Pixa-pro již 5 let. Na repertoáru jsou Kapka medu pro Verunku, Sněhová královna, Alenka v kraji zázraků a od jara 2018 i volné pokračování Kapky medu pro Verunku. Podívaná, která pobaví nejen děti.

zobrazit

ProFamily Hotel TOP Benecko

Pro rodiny s dětmi je celoročně otevřen ProFamily Hotel TOP Benecko, který je svou polohou, okolní přírodou i blízkostí vleků ideální dovolenou s dětmi jak v zimě na lyžování tak v létě za turistikou a zábavou. Relax pro rodiče - zábava pro děti.

zobrazit

Hotel Velká Klajdovka

Hotel Veká Klajdovka je situován na okraji Brna a zaslouženě se pyšní dechberoucím výhledem na celé Brno a jižní Moravu v čele s Pálavou. Nádherná lokalita v blízkosti Moravského krasu doslova vybízí k podnikání výletů do okolí.

zobrazit

Zoo Praha

Zoo Praha nabízí víc než deset kilometrů dlouhou procházku exotikou. Dobrodružné stezky africkou pouští a savanou nebo indonéským pralesem střídají odpočinková místa vybavená tak, aby nebyl problém v zoo strávit celý den.

zobrazit

Penzion U Holuba

Rodinný penzion na Moravě ( Slovácko ) s velmi prostornými mezonetovými apartmány 55m2+, krásnou zahradou s dětským hřištěm, grilem, ping-pongem, zastřešenými pergolami a výbornou Slováckou hospodou, kde můžete ochutnat pravou domácí kuchyní.

zobrazit

Chaloupka Rudná

Prostorná chalupa na kopci v Rudné pod Pradědem ideální pro 8-10 osob. Těšte se na nádherné okolí, čistý vzduch, nezkaženou přírodu. Ať rádi odpočíváte aktivně, či si plánujete jen polenošit a vypnout, budete nadšeni. Dovolená s dětmi na 1*!

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 214002

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2020

FB