Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Sportování s dětmi - Horská kola
Horská kola

Sport a sportovní aktivity, to jsou pojmy skloňované v současné moderní době na každém kroku. Sportují všichni, kteří si chtějí udržet zdraví, posílit kondici nebo se zbavit přebytečných tukových zásob. Chceme-li mít pocit svobody, vezmeme běžecké boty nebo kolo a hurá do přírody. Zde neplatí žádná omezení, rozvrhy ani otevírací hodiny, záleží jen na nás, kdy se nám bude chtít jet s rodinou třeba na společný cyklovýlet do blízkého lesa.

Cyklistika baví děti i dospělé

Již od útlého dětství se rodiče snaží probudit ve svých dětech lásku k pohybu a sportování všeobecně. Vštěpují jim zásady fair play, seznamují je s různými druhy sportů, takže rodina v zimě ani v létě nezahálí. Sotva děti vypilují chůzi, aby byla jistější, je možné zkoušet s nimi třeba první pokusy na lyžích nebo na dětském kole. A jakápak je radost v jejich očích, když se jim povede bez opory objet třeba blok domů, či sjet první sjezdovku.

Již malé dítě ví, že sport je zdravý, pomáhá posílit imunitu a to tím spíše, je-li provozován venku, třeba v lese. A právě taková horská cyklistika je pro posílení organizmu to pravé. Čerstvý vzduch, uklidňující příroda, lesní cesty, kde může být člověk sám, jen se svými myšlenkami, to vše udělá z projížďky úžasnou oázu klidu. Zpět se pak vrátíme plni čerstvé energie a dobré nálady.

Pro vyjížďky do terénu po nezpevněných cestách mnohdy plných kamenů, výmolů a kořenů jsou nejvhodnější horská kola MTB (z anglického mountain bike). Mají robustní menší rám než kola silniční, široké pneumatiky vhodné na neupravený terén, ale jezdit se na nich dá samozřejmě i po silnici. Vynikají skvělou ovladatelností a komfortem jízdy díky účinným brzdám, hrubšímu vzorku na pláštích a především díky dnes modernímu celoodpružení.

Horská kola dámská mohou mít lehký hliníkový nebo dokonce karbonový rám s dámskou geometrií a výkonné odpružení kol. Podle zdatnosti a zkušenosti si pak cyklistky volí z mnoha verzí kol, záleží však také na náročnosti terénu, četnosti a délce jízd.

Horská kola pánská 27,5" s karbonovým celoodpruženým rámem nabízí úžasný požitek z jízdy, a to ať při lesních či horských sjezdech, tak třeba i v bike parku. Skvělé a kvalitní osazení zajistí rychlé řazení za všech okolností.

9.9.2020

Horská kola MTB
Horská kola
Horská kolaDalší zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na zábavu

Hravé peklo

Město: Písek

Vertical Park

Město: Harrachov

Kláštery Český Krumlov

Město: Český Krumlov

Penzion Na Bidýlku

Město: Frýdlant

Zrcadlový labyrint

Město: Praha
last minute

Penzion Slunečno

Sleva 50% na výlet vozítkem Segway Při koupi pobytu na týden v penzionu Slunečno v Českém ráji – SLEVA 50% na výlet na stroji Segway - na hrad Kost, pískovcovým údolím Plakánků a zpět (běžná cena 990,-/os.) Domluvit prosíme před nástupem na pobyt.

Naše tipy

Wellness Hotel Astra

Wellness Hotel Astra Superior 3* je rodinný hotel v samotném srdci Krkonoš - ve Špindlerově Mlýně. Nabízíme dvou, tří, čtyř a pětilůžkové pokoje a apartmány vhodné pro rodiny. V hotelu je nový dětský koutek s posezením pro rodiče.

zobrazit

Hravé peklo

Od 12. 6. 2020 Hravé peklo otevřené po rekonstrukci. Rozšířené expozice i podzemí. Uvidíte pekelné chodby se zrcadlovým labyrintem a figurami čertů, Satanovu hvězdárnu, Ďáblovu bibli i lebku čerta, devatero pohádek ... Přijďte se bavit i trochu bát.

zobrazit

Papilonia - motýlí dům Praha

Představte si opuštěný chrám v deštném pralese, u kterého spokojeně žijí a poletují motýli. Stovky a stovky těch nejkrásnějších motýlích druhů naší planety! Takové místo nemusíte hledat v džungli Jižní Ameriky či Asie, nýbrž přímo v centru Prahy.

zobrazit

WELLNESS HOTEL PANORAMA

Rodinný ****wellness hotel rakouského typu, držitel ocenění SPOLEČNOST PŘÁTELSKÁ RODINĚ V JIHOMORAVSKÉM KRAJI, zařazen do projektu DOVOLENÁ BEZ LEPKU. Hotel má vynikající polohu, vybavení a stálý kvalitní personál. Bazény se slanou vodou.

zobrazit

Hrad a zámek Dolní Kounice

Hrad Dolní Kounice - zábavné akce pro celou rodinu. Celodenní program - atraktivní stanoviště, výtvarné dílničky, malování na obličej, ukázka kovářského řemesla, šermířská představení, karnevaly, výstavy obrazů a fotek, prohlídky paláce...

zobrazit

Penzion St. Leonhard***

Navštivte s dětmi náš rodinný penzion, umístěný na samotě v šumavské přírodě, kde mají děti možnost si v klidu s rodiči hrát na hřišti, hladit koníky, jezdit na šlapadle na rybníku, poznávat lesní zvířátka na naučné stezce a pozorovat i nutrie.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 168002

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2020

FB