Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Sportování s dětmi - Cyklosedačky
Cyklosedačky

Abychom si mohli dovolit vozit malé děcko v cyklosedačce na našem kole, musíme věnovat jejímu výběru dostatečnou pozornost.  Co zohlednit při nákupu dětské cyklosedačky, aby byly společné výlety příjemné a bezpečné jak pro nás, tak pro naše ratolesti?

Nakupujeme cyklosedačku

Není dnes žádná rarita, potkáme-li na cestě rodinu i s malými dětmi, jak si to pěkně šlapou na kole. Proč taky ne. Vždyť už s ročním děckem je možné vyrazit na výlet a užít si společné chvíle na čerstvém vzduchu. Už od malička se tak v ratolestech buduje pocit sounáležitosti a také lásky ke sportu. Jak se však v pestré nabídce výrobců vyznat?

Podle způsobu upevnění na jízdní kolo je můžeme rozdělit na montované za jezdce nebo před něj. Před vlastním nákupem si musíme uvědomit, na jakém typu kola budeme chtít sedačku vozit. Většinu prodávaných sedaček na kolo, určených k převážení dítěte vzadu za rodičem, lze použít k namontování jak na dámská, tak i na pánská kola. Avšak mezi předními cyklosedačkami se mohou vyskytovat takové, které lze namontovat buď na jeden, nebo na druhý typ kol.

Při výběru hodně záleží na tom, jaké je naše dítě. Jde o vitálního špunta, který bývá plný energie? Potom je možná lepší uvažovat o přední cyklosedačce tak, abychom ho měli pod neustálou kontrolu. Pokud je naše dítě spíše klidné povahy, můžeme ho upoutat do sedačky připevněné na zadní nosič. Dalším významným parametrem je váha dítěte. Nikdy nepřekračujme doporučenou nosnost, vystavujeme tím nejen děcko, ale i sebe zvýšenému riziku. 

Důležitá je ochrana před kontaktem nohy s dráty oběžných kol. Při jízdě spočívají dětské nožky na chodidlových opěrkách z plastu. Nechtěnému pohybu nebo vyklouznutí by měly zamezit plastové řemínky ( široké tak, aby se nezařezávaly dítěti do nohou ), jejichž zapnutí a uvolnění musí být natolik snadné, aby to zvládl jezdec pouze jednou rukou ( není snadné skloubit usazování dítěte, zapínání popruhů a třmínků a zároveň zajišťováni stability kola ).

Úskalí montáže

Pozor, před montáží cyklosedačky na zadní nosič, čili za jezdce, si musíme být jisti, že je nosič ( o který se tímto připravíme ) dostatečně pevný, aby se pod tíhou sedačky a dítěte nezhroutil. Zvolíme-li sedačku montovatelnou dopředu na horní rámovou trubku, kontrolujeme, aby se lanka brzdy a přehazovačky netřely o objímku sedátka.

Sedačky jsou vybaveny měkkým polstrováním a tříbodovým, někdy dokonce i pětibodovým zádržným systémem. V případě tříbodového systému vedou dva pásy přes ramena a jeden mezi nožičkami dítěte. Pro pohodlí děcka musí být bezpečnostní popruhy nejméně 20 mm široké, aby netlačily a nezařezávaly se mu do ramínek. Doporučujeme nastavitelné popruhy, čím více poloh, tím lépe.

Na trhu jsou dnes také polohovatelné cyklosedačky, které mají nespornou výhodu pro pohodlí a komfort dítěte. Pokud totiž na cestě usne, což se stává velmi často, můžeme ji naklopit až o 20 °.

13.10.2017

Cyklosedačky
Cyklosedačky
CyklosedačkyDalší zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na zábavu

CENTRUM BABYLON Liberec

Město: Liberec

Zrcadlový labyrint

Město: Praha

Kláštery Český Krumlov

Město: Český Krumlov

Motýlí dům Karlovy Vary

Město: Karlovy Vary

ZOO Liberec

Město: Liberec

Zoo Praha

Město: Praha

Čiperové

Město: Brno
last minute

Beskydy Chaty Oaza Trojanovice, Penzion Babička

* Týden pro 2 / 3900,-Kč (chata nebo penzion) - v chatě doplatek energie. * Pobyt pro 2 / 2 noci / 1400,- Kč * Pobyt pro 3 / 2 noci / 1800,- Kč * Pobyt pro 2 / 4 noci / 1900,- Kč ( mimo víkend do 28.3) Platí pro pobyty do 28.3.2018

Naše tipy

Penzion ŽUHANSTA

Penzion Žuhansta nabízí ubytování v stylově zrekonstruovaném statku, moderní komfort, nerušené soukromí, letní terasa, internet zdarma, společenský salonek, vlastní vaření. Mimořádná osobní atmosféra pro pobyt nebo pro pořádání společenských akcí.

zobrazit

Ubytování v soukromí U Supíků Ve Vlčí

Ubytování zaměřené na rodiny s dětmi v srdci CHKO Bílé Karpaty. Pronájem pouze objektu jako celku, max. kapacita 11os- Ideální pro 2 (max. 3 rodiny). Pohádkové pokoje, vnitřní herna s domečkem, dětské hřiště a zážitkové programy v rodinném prostředí.

zobrazit

Pension a restaurace Zelený Mlýn

Strávíte u nás klidnou a příjemnou dovolenou s dětmi ve všech ročních obdobích. Polohou jsme ideální výchozí bod pro pěší i cyklo turistiku, ale i pro výlety do okolí. Pro vyznavače zimních sportů je 50 m od pensionu lyžařský areál Prkenný Důl.

zobrazit

Čiperové

Jsme spolek pro všechny čiperné dětičky, holčičky i chlapečky, maminky i tatínky, babičky i dědečky! Naším hlavním cílem je nabídnout všem těmto kategoriím možnost trávit volný čas aktivně v rámci svých možností.

zobrazit

Úzkokolejka Jindřichův Hradec

Splňte sen mnoha malých i velkých chlapců a přijďte okusit jízdu historickou úzkokolejkou, která Vás proveze překrásnou jihočeskou krajinou. Během roku pořádáme mnoho zajímavých akcí a programů pro celé rodiny. Neváhejte a udělejte si k nám výlet.

zobrazit

AQUA Park Špindlerův Mlýn

Aquapark nabízí příjemnou relaxaci v rekreačním a dětském bazénu se 3. tobogány včetně člunového. Můžete zde využít vířivky, divokou řeku, AQUAbike, saunu, páru i solnou jeskyni. Možnost ubytování v moderně zařízených pokojích uvnitř areálu.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 163225

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2018

FB