Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Sportování s dětmi - Cyklosedačky
Cyklosedačky

Abychom si mohli dovolit vozit malé děcko v cyklosedačce na našem kole, musíme věnovat jejímu výběru dostatečnou pozornost.  Co zohlednit při nákupu dětské cyklosedačky, aby byly společné výlety příjemné a bezpečné jak pro nás, tak pro naše ratolesti?

Nakupujeme cyklosedačku

Není dnes žádná rarita, potkáme-li na cestě rodinu i s malými dětmi, jak si to pěkně šlapou na kole. Proč taky ne. Vždyť už s ročním děckem je možné vyrazit na výlet a užít si společné chvíle na čerstvém vzduchu. Už od malička se tak v ratolestech buduje pocit sounáležitosti a také lásky ke sportu. Jak se však v pestré nabídce výrobců vyznat?

Podle způsobu upevnění na jízdní kolo je můžeme rozdělit na montované za jezdce nebo před něj. Před vlastním nákupem si musíme uvědomit, na jakém typu kola budeme chtít sedačku vozit. Většinu prodávaných sedaček na kolo, určených k převážení dítěte vzadu za rodičem, lze použít k namontování jak na dámská, tak i na pánská kola. Avšak mezi předními cyklosedačkami se mohou vyskytovat takové, které lze namontovat buď na jeden, nebo na druhý typ kol.

Při výběru hodně záleží na tom, jaké je naše dítě. Jde o vitálního špunta, který bývá plný energie? Potom je možná lepší uvažovat o přední cyklosedačce tak, abychom ho měli pod neustálou kontrolu. Pokud je naše dítě spíše klidné povahy, můžeme ho upoutat do sedačky připevněné na zadní nosič. Dalším významným parametrem je váha dítěte. Nikdy nepřekračujme doporučenou nosnost, vystavujeme tím nejen děcko, ale i sebe zvýšenému riziku. 

Důležitá je ochrana před kontaktem nohy s dráty oběžných kol. Při jízdě spočívají dětské nožky na chodidlových opěrkách z plastu. Nechtěnému pohybu nebo vyklouznutí by měly zamezit plastové řemínky ( široké tak, aby se nezařezávaly dítěti do nohou ), jejichž zapnutí a uvolnění musí být natolik snadné, aby to zvládl jezdec pouze jednou rukou ( není snadné skloubit usazování dítěte, zapínání popruhů a třmínků a zároveň zajišťováni stability kola ).

Úskalí montáže

Pozor, před montáží cyklosedačky na zadní nosič, čili za jezdce, si musíme být jisti, že je nosič ( o který se tímto připravíme ) dostatečně pevný, aby se pod tíhou sedačky a dítěte nezhroutil. Zvolíme-li sedačku montovatelnou dopředu na horní rámovou trubku, kontrolujeme, aby se lanka brzdy a přehazovačky netřely o objímku sedátka.

Sedačky jsou vybaveny měkkým polstrováním a tříbodovým, někdy dokonce i pětibodovým zádržným systémem. V případě tříbodového systému vedou dva pásy přes ramena a jeden mezi nožičkami dítěte. Pro pohodlí děcka musí být bezpečnostní popruhy nejméně 20 mm široké, aby netlačily a nezařezávaly se mu do ramínek. Doporučujeme nastavitelné popruhy, čím více poloh, tím lépe.

Na trhu jsou dnes také polohovatelné cyklosedačky, které mají nespornou výhodu pro pohodlí a komfort dítěte. Pokud totiž na cestě usne, což se stává velmi často, můžeme ji naklopit až o 20 °.

13.10.2017

Cyklosedačky
Cyklosedačky
CyklosedačkyDalší zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na zábavu

Čiperové

Město: Brno

ZOO Liberec

Město: Liberec

Motýlí dům Karlovy Vary

Město: Karlovy Vary

Plaváčci s.r.o Brno

Město: Brno

Zrcadlový labyrint

Město: Praha

Zoo Praha

Město: Praha

Vertical Park

Město: Harrachov
last minute

Pension a restaurace Zelený Mlýn

Užijte si Krkonoše se skvělou prázdninovou nabídkou! 6+1 a 5+1 noc zdarma v červenci a srpnu! Ceny s kvalitní polopenzí - dosp./děti 7 - 12/děti 3 - 6 let na 7 nocí Kč 3750,-/Kč 2800,-/Kč 1875,-, na 6 nocí Kč 3300,-/2450,-/1650,-. Těšíme se na Vás!

Naše tipy

DUHOVÝ PARK

Nejlepší zábava pro děti od 4 do 13 let. Dětský zážitkový areál DUHOVÝ PARK najdete ve středočeské obci TŘEBOVLE, 20 minut od Prahy. Čeká na vás 57 atrakcí a her, včetně největší trampolíny v ČR.

zobrazit

Chalupa pro mě

Chalupa pro mě v Jeseníkách je zcela nová nadstandardně zařízená chalupa. Ubytování v moderním a komfortním prostředí, ubytovací kapacita 16 osob + 2 přistýlky. Ideální pro skupinovou dovolenou, zázemí pro rodiny s dětmi, domácími mazlíčky.

zobrazit

Areál Friesovy Boudy

Nově zrekonstruovaný Areál Friesovy boudy se nachází v nadmořské výšce 1217m ve střední části Krkonoš. Nabízí komplexní služby pro váš aktivní i pasivní odpočinek. Díky vysoké poloze zde zažijete velkolepé a nezapomenutelné pohledy do okolí.

zobrazit

Kyprův mlýn

Kyprův mlýn je situován na odlehlém místě, 1,5 km od obce Knínice na Vysočině. Nabízí bohaté vyžití pro rodiny s dětmi, veliké dětské hřiště s trampolínou, skluzavkami a houpačkami. Také je možno vidět chovaná zvířata na statku, projet se na koni.

zobrazit

Penzion U Hrádku**** Penzion roku 2013 a 2015

" Penzion roku 2013 a 2015 " s restaurací se nachází nedaleko Vranovské přehrady a města Znojma. Děti vítány!!! Pro Vaše děti máme uzavřenou udržovanou zahradu s dětským hřištěm, pískovištěm, hračkam, skluzavkou, dětským domečkem a dětským koutkem.

zobrazit

Elldus Resort

Rodinná dovolená na německé straně Krušných hor v prostorných apartmánech! Čeká na Vás zdravý horský vzduch, aktivity v krásné přírodě, dětská herna, prostorné hřiště, Elldus Spa. V Oberwiesenthalu může celá rodina prožít nezapomenutelnou dovolenou !

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 121221

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2018

FB