Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Sportování s dětmi - Cyklosedačky
Cyklosedačky

Abychom si mohli dovolit vozit malé děcko v cyklosedačce na našem kole, musíme věnovat jejímu výběru dostatečnou pozornost.  Co zohlednit při nákupu dětské cyklosedačky, aby byly společné výlety příjemné a bezpečné jak pro nás, tak pro naše ratolesti?

Nakupujeme cyklosedačku

Není dnes žádná rarita, potkáme-li na cestě rodinu i s malými dětmi, jak si to pěkně šlapou na kole. Proč taky ne. Vždyť už s ročním děckem je možné vyrazit na výlet a užít si společné chvíle na čerstvém vzduchu. Už od malička se tak v ratolestech buduje pocit sounáležitosti a také lásky ke sportu. Jak se však v pestré nabídce výrobců vyznat?

Podle způsobu upevnění na jízdní kolo je můžeme rozdělit na montované za jezdce nebo před něj. Před vlastním nákupem si musíme uvědomit, na jakém typu kola budeme chtít sedačku vozit. Většinu prodávaných sedaček na kolo, určených k převážení dítěte vzadu za rodičem, lze použít k namontování jak na dámská, tak i na pánská kola. Avšak mezi předními cyklosedačkami se mohou vyskytovat takové, které lze namontovat buď na jeden, nebo na druhý typ kol.

Při výběru hodně záleží na tom, jaké je naše dítě. Jde o vitálního špunta, který bývá plný energie? Potom je možná lepší uvažovat o přední cyklosedačce tak, abychom ho měli pod neustálou kontrolu. Pokud je naše dítě spíše klidné povahy, můžeme ho upoutat do sedačky připevněné na zadní nosič. Dalším významným parametrem je váha dítěte. Nikdy nepřekračujme doporučenou nosnost, vystavujeme tím nejen děcko, ale i sebe zvýšenému riziku. 

Důležitá je ochrana před kontaktem nohy s dráty oběžných kol. Při jízdě spočívají dětské nožky na chodidlových opěrkách z plastu. Nechtěnému pohybu nebo vyklouznutí by měly zamezit plastové řemínky ( široké tak, aby se nezařezávaly dítěti do nohou ), jejichž zapnutí a uvolnění musí být natolik snadné, aby to zvládl jezdec pouze jednou rukou ( není snadné skloubit usazování dítěte, zapínání popruhů a třmínků a zároveň zajišťováni stability kola ).

Úskalí montáže

Pozor, před montáží cyklosedačky na zadní nosič, čili za jezdce, si musíme být jisti, že je nosič ( o který se tímto připravíme ) dostatečně pevný, aby se pod tíhou sedačky a dítěte nezhroutil. Zvolíme-li sedačku montovatelnou dopředu na horní rámovou trubku, kontrolujeme, aby se lanka brzdy a přehazovačky netřely o objímku sedátka.

Sedačky jsou vybaveny měkkým polstrováním a tříbodovým, někdy dokonce i pětibodovým zádržným systémem. V případě tříbodového systému vedou dva pásy přes ramena a jeden mezi nožičkami dítěte. Pro pohodlí děcka musí být bezpečnostní popruhy nejméně 20 mm široké, aby netlačily a nezařezávaly se mu do ramínek. Doporučujeme nastavitelné popruhy, čím více poloh, tím lépe.

Na trhu jsou dnes také polohovatelné cyklosedačky, které mají nespornou výhodu pro pohodlí a komfort dítěte. Pokud totiž na cestě usne, což se stává velmi často, můžeme ji naklopit až o 20 °.

13.10.2017

Cyklosedačky
Cyklosedačky
CyklosedačkyDalší zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na zábavu

Hravé peklo

Město: Písek

CENTRUM BABYLON Liberec

Město: Liberec

Zrcadlový labyrint

Město: Praha

Zoo Praha

Město: Praha

Vertical Park

Město: Harrachov

Čiperové

Město: Brno

ZOO Liberec

Město: Liberec

Kláštery Český Krumlov

Město: Český Krumlov
last minute

Statek - penzion Jižní Čechy

Letní dovolená 2018 na statku v Třeboni. Nabízíme velkou uzavřenou ZAHRADU s venkovním BAZÉNEM, stylové UBYTOVÁNÍ, venkovní posezení s grilováním, velkou děts. hernu. U sousedů kozičky, ovečky, jeleni srnky, býci a telátka. V rybníčku ryby a žáby.

Naše tipy

Penzion Pod Moníncem

Zveme Vás do rodinného penzionu, který se nachází na rozhraní středních a jižních Čech. Nalézá se za vesnicí na samotě, uprostřed veliké zahrady (cca 15 000m2) s bazénem a altánem. Les za plotem. V zimě skvělé lyžování. Čeká Vás i děti fajn dovolená.

zobrazit

Penzion Čeri

Pension Čeri se nachází v krásné lokalitě s čerstvým vzduchem a panenskou přírodou, kde načerpáte energii, relaxací uvolníte tělo a strávíte klidnou dovolenou s přáteli nebo se svými dětmi. Nabízíme sportovní možnosti pro každé roční období.

zobrazit

Jihlavská šatlava

Jihlavská šatlava je umístěna v bývalé vojenské věznici. Historická památka je v originálním stavu z roku 1869. Uvnitř se nachází 9 cel a mučírna. Kat vykonává trest bičem, písař zapisuje do Smolné knihy. V celách ukázky, repliky. Děti se dobře baví.

zobrazit

Penzion U Hrádku**** Penzion roku 2013 a 2015

" Penzion roku 2013 a 2015 " s restaurací se nachází nedaleko Vranovské přehrady a města Znojma. Děti vítány!!! Pro Vaše děti máme uzavřenou udržovanou zahradu s dětským hřištěm, pískovištěm, hračkam, skluzavkou, dětským domečkem a dětským koutkem.

zobrazit

Elldus Resort

Rodinná dovolená na německé straně Krušných hor v prostorných apartmánech! Čeká na Vás zdravý horský vzduch, aktivity v krásné přírodě, dětská herna, prostorné hřiště, Elldus Spa. V Oberwiesenthalu může celá rodina prožít nezapomenutelnou dovolenou !

zobrazit

APARTMÁNY VYDRÝSEK

Zrekonstruovaná chalupa se 3 kompletně a komfortně vybavenými apartmánovými byty 3+KK/45m2 a 3+1/58 a 90m2 na klidné polosamotě s nádherným výhledem do údolí Vydry a na panorama šumavských hřebenů. Krytá koliba s grilem, dětský koutek, skluzavka aj.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 163225

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2018

FB