Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Děti a zdraví - Sladké sny!
Sladké sny!

Relaxační spánek je velmi důležitý. Vědecký a technický pokrok přinesl do našeho moderního světa mnoho změn a inovací. Mechanizace nám usnadnila každodenní práci, ale to neznamená, že se náš život zbavil stresu.

Relaxační spánek je velmi důležitý

V práci nebo v soukromém životě téměř každý čelí různým obtížím a problémům, jejichž překonání vyžaduje spoustu energie a často vede k nervozitě a úzkosti.

Po dlouhých namáhavých pracovních dnech potřebuje náš nervový systém odpočinek a relaxaci. Hluboký nerušený spánek je nezbytný pro regeneraci našeho těla a mozku a pro zpracování každodenních událostí. Stres a napětí nám často ztěžují nebo znemožňují usínání, nebo pokud se nám podaří usnout, jsme neklidní a ostražití. Relaxační spánek je předpokladem pro pevné zdraví, protože v opačném případě se ráno probudíme unavení a vyčerpaní.

Dlouhodobá únava může vést ke stresu, bolestem hlavy, špatné náladě, vysokému krevnímu tlaku, kardiovaskulárním a zažívacím problémům a nemocem. Náš imunitní systém je oslabený, schopnost pamatovat si a soustředit se je narušena, pokožka stárne a existuje ještě mnohem více dalších škodlivých účinků na náš fyzický a duševní stav.

Jak vytvořit ideální podmínky pro spánek? Tipy pro hluboký spánek

1. Jednou z nejdůležitějších podmínek pro optimální odpočinek je mít kvalitní postel a matraci, používat ložní prádlo a polštáře vyrobené z materiálu, který je šetrný k pokožce. Pro dobrý spánek noste pohodlné bavlněné oblečení.
2. Větrejte často ložnici! Udržujte vzduch vždy čerstvý a čistý!
3. Pokud je to možné, zůstávejte během dne co nejvíce venku.
4. Nezanedbávejte ani pravidelné cvičení! 15. až 17. hodina odpoledne je nejlepší čas na pohyb.
5. Dbejte také na teplotu vaší ložnice, nejlépe pokud není v místnosti, kde usínáme, příliš teplo. Ideální teplota je mezi 16-20 stupni Celsia.
6. 1 hodinu před spaním již nekonzumujte těžké jídlo, alkohol ani nápoje s kofeinem!
7. Příjemná sprcha nebo koupel uvolní a osvěží, což také podporuje klidný spánek.
8. Zkuste chodit spát před půlnocí!
9. Nedoporučuje se sledovat televizi, filmy, mobilní telefony nebo počítače před večerním odpočinkem, protože vibrační světla ruší mozek a způsobují neklid.
10. Příliš málo nebo příliš mnoho spánku také není zdravé. Nejideálnější je asi 6-8 hodin (pokud jde o hluboký a skutečně relaxační spánek). Odpolední spánek by neměl být delší než 1 hodinu.
11. Hluk z ulice nebo od sousedů brání odpočinku. Štěkání psů, zvuky aut a pracovních strojů nebo hlasité hádky sousedů mohou naše klidné noci silně narušit. Naštěstí již existuje řešení. Můžeme umístit na stěny pokojů akustické panely, před okna zvukotěsné závěsy a na podlahu akustické koberce, čímž výrazně omezíme nepříjemný lomoz a rámus. Tyto akustické prvky jsou vyrobeny ze speciálních materiálů, které svou strukturou účinně pohlcují zvuky a jsou vynikající pro zvukovou izolaci. Svým náročným designem jsou také estetickými bytovými doplňky.

Spí jako poleno!

Stres a úzkost lze nazvat lidovými chorobami naší doby. Jejich nepříznivé fyzické účinky mohou mít vážné zdravotní následky. V našem neustále spěchajícím napjatém životě je zásadní kvalitní odpočinek a klidný harmonický noční spánek.

17.9.2020
Další zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na ubytování

Hotýlek u hraběte Harracha

Město: Harrachov

Chata Rychtářka

Město: Janov nad Nisou

Resort UKO

Město: Bedřichov

ProFamily Hotel TOP Benecko

Město: Benecko

Apart Hotel Jablonec

Město: Jablonec nad Nisou

Penzion Slunečno

Město: Sobotka

Penzion Na Vršku

Město: Branná
last minute

Resort UKO

Prohlédněte si stránky resortu UKO s výhodnými balíčky na víkendové pobyty či zimní dovolenou! Máme pro Vás připraveno několik cenových akcí např. pobyty 7 za 6. Resort nabízí i dětem nabídku volnočasových aktivit, včetně jógy, nuda u nás není!

Naše tipy

Beskydy Chaty Oaza Trojanovice, Penzion Babička

Celoroční ubytování v kompletně vybavených srubových chatách a penzionu. Chaty mají vybavené kuchyně, soc. zařízení, lokální vytápění ( dle velikosti krb, TV). Nedaleko lanovky na Pustevny pod horou Radhošť v Beskydech. Vhodné pro rodiny s dětmi.

zobrazit

Hotel Helios

Hotel Helios nabízí ubytování v pokojích i apartmánech s možností využití rozsáhlého wellness centra, masážního a kosmetického studia, konferenčních prostor a sportovního zařízení. Ideální podmínky ke skloubení sportu a relaxace v horském prostředí.

zobrazit

Penzion Na Bidýlku

Rodinný penzion s keramickým atelierem a Hrníčkovou galerií. Kapacita 16 lůžek. Možnosti zábavy pro hosty: výroba hrníčků, půjčovna koloběžek, ping-pong, tenis, karambol, venkovní kuchyně, terasa, ohrada s oslíkem a kozlíkem. Klid venkovské krajiny.

zobrazit

PENZION JELEN *** Vranov nad Dyjí

Rodinný penzion s komorní přátelskou atmosférou a bezpečným prostředím pro pobyty s dětmi. Ubytování v apartmánech ve stylu retro s výhledem na zámek Vranov nad Dyjí. Prostorná zahrada, bohaté dětské vybavení. Vranovská přehrada i NP Podyjí na dosah.

zobrazit

AQUA Park Špindlerův Mlýn

Aquapark nabízí příjemnou relaxaci v rekreačním a dětském bazénu se 3. tobogány včetně člunového. Můžete zde využít vířivky, divokou řeku, AQUAbike, saunu, páru i solnou jeskyni. Možnost ubytování v moderně zařízených pokojích uvnitř areálu.

zobrazit

Dancing House - Tančící dům hotel

Dancing House - Tančící dům hotel se nachází přímo ve světoznámé budově Tančícího domu, jedné z novodobých architektonických dominant Prahy. Čeká na Vás welcome občerstvení při příjezdu, Wifi, minibar, kávovar ve všech pokojích a skělá kuchyně.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 168002

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2021

FB