Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Děti a zdraví - Sladké sny!
Sladké sny!

Relaxační spánek je velmi důležitý. Vědecký a technický pokrok přinesl do našeho moderního světa mnoho změn a inovací. Mechanizace nám usnadnila každodenní práci, ale to neznamená, že se náš život zbavil stresu.

Relaxační spánek je velmi důležitý

V práci nebo v soukromém životě téměř každý čelí různým obtížím a problémům, jejichž překonání vyžaduje spoustu energie a často vede k nervozitě a úzkosti.

Po dlouhých namáhavých pracovních dnech potřebuje náš nervový systém odpočinek a relaxaci. Hluboký nerušený spánek je nezbytný pro regeneraci našeho těla a mozku a pro zpracování každodenních událostí. Stres a napětí nám často ztěžují nebo znemožňují usínání, nebo pokud se nám podaří usnout, jsme neklidní a ostražití. Relaxační spánek je předpokladem pro pevné zdraví, protože v opačném případě se ráno probudíme unavení a vyčerpaní.

Dlouhodobá únava může vést ke stresu, bolestem hlavy, špatné náladě, vysokému krevnímu tlaku, kardiovaskulárním a zažívacím problémům a nemocem. Náš imunitní systém je oslabený, schopnost pamatovat si a soustředit se je narušena, pokožka stárne a existuje ještě mnohem více dalších škodlivých účinků na náš fyzický a duševní stav.

Jak vytvořit ideální podmínky pro spánek? Tipy pro hluboký spánek

1. Jednou z nejdůležitějších podmínek pro optimální odpočinek je mít kvalitní postel a matraci, používat ložní prádlo a polštáře vyrobené z materiálu, který je šetrný k pokožce. Pro dobrý spánek noste pohodlné bavlněné oblečení.
2. Větrejte často ložnici! Udržujte vzduch vždy čerstvý a čistý!
3. Pokud je to možné, zůstávejte během dne co nejvíce venku.
4. Nezanedbávejte ani pravidelné cvičení! 15. až 17. hodina odpoledne je nejlepší čas na pohyb.
5. Dbejte také na teplotu vaší ložnice, nejlépe pokud není v místnosti, kde usínáme, příliš teplo. Ideální teplota je mezi 16-20 stupni Celsia.
6. 1 hodinu před spaním již nekonzumujte těžké jídlo, alkohol ani nápoje s kofeinem!
7. Příjemná sprcha nebo koupel uvolní a osvěží, což také podporuje klidný spánek.
8. Zkuste chodit spát před půlnocí!
9. Nedoporučuje se sledovat televizi, filmy, mobilní telefony nebo počítače před večerním odpočinkem, protože vibrační světla ruší mozek a způsobují neklid.
10. Příliš málo nebo příliš mnoho spánku také není zdravé. Nejideálnější je asi 6-8 hodin (pokud jde o hluboký a skutečně relaxační spánek). Odpolední spánek by neměl být delší než 1 hodinu.
11. Hluk z ulice nebo od sousedů brání odpočinku. Štěkání psů, zvuky aut a pracovních strojů nebo hlasité hádky sousedů mohou naše klidné noci silně narušit. Naštěstí již existuje řešení. Můžeme umístit na stěny pokojů akustické panely, před okna zvukotěsné závěsy a na podlahu akustické koberce, čímž výrazně omezíme nepříjemný lomoz a rámus. Tyto akustické prvky jsou vyrobeny ze speciálních materiálů, které svou strukturou účinně pohlcují zvuky a jsou vynikající pro zvukovou izolaci. Svým náročným designem jsou také estetickými bytovými doplňky.

Spí jako poleno!

Stres a úzkost lze nazvat lidovými chorobami naší doby. Jejich nepříznivé fyzické účinky mohou mít vážné zdravotní následky. V našem neustále spěchajícím napjatém životě je zásadní kvalitní odpočinek a klidný harmonický noční spánek.

17.9.2020
Další zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na ubytování

ProFamily Hotel TOP Benecko

Město: Benecko

Penzion a restaurace Zlatovláska

Město: Jindřichův Hradec

Apart Hotel Jablonec

Město: Jablonec nad Nisou

Resort UKO

Město: Bedřichov

Hotýlek u hraběte Harracha

Město: Harrachov

Hotel Velká Klajdovka

Město: Brno

Penzion Slunečno

Město: Sobotka

Chateau St. Havel

Město: Praha
last minute

Hravé peklo

Pro děti ke vstupence samolepka Hravého pekla s čertem. Pro turisty, návštěvníky i cestovatele máme originální turistické razítko i samolepky, které jim rádi dáme do jejich turistických knížek, památníků a podobně. Těšíme se na Vás v novém kabátě!

Naše tipy

CENTRUM BABYLON Liberec

CENTRUM BABYLON LIBEREC - jedinečný kongresový, hotelový a zábavní komplex v centru města Liberce. Na ploše 30 000 m2 můžete strávit nezapomenutelný den plný zábavy. Rodinám s dětmi nabízíme AQUAPARK, LUNAPARK, iQPARK a další skvělé atrakce.

zobrazit

Kroužky nad Moníncem

Areál Kroužky nad Moníncem se nachází 78 km od Prahy. Náš areál je ideálním místem, kde mohou děti trávit svůj volný čas, a to v každém ročním období! Velkou výhodou je blízký skiareál Monínec, který je vzdálen pouhých 10 minut chůze.

zobrazit

Apartmány Fojtova studna

Ubytování v apartmánech s vlastním sociálním zařízením a kuchyňkou. Vybavení pro rodiny s dětmi a cyklisty. Umístění v Lednicko-Valtickém areálu na cyklostezce z Mikulova do Lednice, resp. Valtic. Turisticky výhodná poloha.

zobrazit

Pension a restaurace Zelený Mlýn

Strávíte u nás klidnou a příjemnou dovolenou s dětmi ve všech ročních obdobích. Polohou jsme ideální výchozí bod pro pěší i cyklo turistiku, ale i pro výlety do okolí. Pro vyznavače zimních sportů je 50 m od pensionu lyžařský areál Prkenný Důl.

zobrazit

apartmá/penzion Vila Alena

Zrenovovaný apartmá/penzion Vila Alena s bezkonkurenční cenou za ubytování v komfortních pokojích s příslušenstvím. Naši hosté u nás nacházejí doslova rodinnou pohodu, vstřícný personál a cítí se opravdu jako doma. Ski pasy pro ubytované ZDARMA!

zobrazit

Mlýnhotel

Atmosféru starých dobrých časů svým vzhledem i službami a pojetím, připomíná komplex Mlýnhotel. S více než 60. pokoji a širokým společenským a sportovním zázemím se řadí k nejvýznamnějším zařízením tohoto typu v regionu.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 214002

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2020

FB