Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Děti a zdraví - Sladké sny!
Sladké sny!

Relaxační spánek je velmi důležitý. Vědecký a technický pokrok přinesl do našeho moderního světa mnoho změn a inovací. Mechanizace nám usnadnila každodenní práci, ale to neznamená, že se náš život zbavil stresu.

Relaxační spánek je velmi důležitý

V práci nebo v soukromém životě téměř každý čelí různým obtížím a problémům, jejichž překonání vyžaduje spoustu energie a často vede k nervozitě a úzkosti.

Po dlouhých namáhavých pracovních dnech potřebuje náš nervový systém odpočinek a relaxaci. Hluboký nerušený spánek je nezbytný pro regeneraci našeho těla a mozku a pro zpracování každodenních událostí. Stres a napětí nám často ztěžují nebo znemožňují usínání, nebo pokud se nám podaří usnout, jsme neklidní a ostražití. Relaxační spánek je předpokladem pro pevné zdraví, protože v opačném případě se ráno probudíme unavení a vyčerpaní.

Dlouhodobá únava může vést ke stresu, bolestem hlavy, špatné náladě, vysokému krevnímu tlaku, kardiovaskulárním a zažívacím problémům a nemocem. Náš imunitní systém je oslabený, schopnost pamatovat si a soustředit se je narušena, pokožka stárne a existuje ještě mnohem více dalších škodlivých účinků na náš fyzický a duševní stav.

Jak vytvořit ideální podmínky pro spánek? Tipy pro hluboký spánek

1. Jednou z nejdůležitějších podmínek pro optimální odpočinek je mít kvalitní postel a matraci, používat ložní prádlo a polštáře vyrobené z materiálu, který je šetrný k pokožce. Pro dobrý spánek noste pohodlné bavlněné oblečení.
2. Větrejte často ložnici! Udržujte vzduch vždy čerstvý a čistý!
3. Pokud je to možné, zůstávejte během dne co nejvíce venku.
4. Nezanedbávejte ani pravidelné cvičení! 15. až 17. hodina odpoledne je nejlepší čas na pohyb.
5. Dbejte také na teplotu vaší ložnice, nejlépe pokud není v místnosti, kde usínáme, příliš teplo. Ideální teplota je mezi 16-20 stupni Celsia.
6. 1 hodinu před spaním již nekonzumujte těžké jídlo, alkohol ani nápoje s kofeinem!
7. Příjemná sprcha nebo koupel uvolní a osvěží, což také podporuje klidný spánek.
8. Zkuste chodit spát před půlnocí!
9. Nedoporučuje se sledovat televizi, filmy, mobilní telefony nebo počítače před večerním odpočinkem, protože vibrační světla ruší mozek a způsobují neklid.
10. Příliš málo nebo příliš mnoho spánku také není zdravé. Nejideálnější je asi 6-8 hodin (pokud jde o hluboký a skutečně relaxační spánek). Odpolední spánek by neměl být delší než 1 hodinu.
11. Hluk z ulice nebo od sousedů brání odpočinku. Štěkání psů, zvuky aut a pracovních strojů nebo hlasité hádky sousedů mohou naše klidné noci silně narušit. Naštěstí již existuje řešení. Můžeme umístit na stěny pokojů akustické panely, před okna zvukotěsné závěsy a na podlahu akustické koberce, čímž výrazně omezíme nepříjemný lomoz a rámus. Tyto akustické prvky jsou vyrobeny ze speciálních materiálů, které svou strukturou účinně pohlcují zvuky a jsou vynikající pro zvukovou izolaci. Svým náročným designem jsou také estetickými bytovými doplňky.

Spí jako poleno!

Stres a úzkost lze nazvat lidovými chorobami naší doby. Jejich nepříznivé fyzické účinky mohou mít vážné zdravotní následky. V našem neustále spěchajícím napjatém životě je zásadní kvalitní odpočinek a klidný harmonický noční spánek.

17.9.2020
Další zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na zábavu

last minute

Penzion St. Leonhard***

Hrajete rádi PEXESO? Máme pro vás jedinečnou nabídku našeho pexesa.

Naše tipy

Penzion Pod Moníncem

Penzion Pod Moníncem je ideální místo pro pobyty rodin s dětmi. To jak v zimě, kdy je možné lyžovat v přilehlém areálu na Monínci tak v létě, kdy lze trávit čas na veliké zahradě s vyhřívaným zastřešeným bazénem, dětským hřištěm, pískovištěm ...

zobrazit

Chalupa Za Humny

Ubytování až pro 20 osob v nové chalupě na Vysočině v CHKO Žďárské vrchy. Pět nadstandardně vybavených pokojů s vlastní koupelnou, TV a WiFi. Společenská místnost, kachlová kamna, dětský koutek. Oplocená zahrada s dětským hřištěm a krytým posezením.

zobrazit

Lezecká aréna

Lezecká aréna je hala o rozměrech 14 x 36 m, kde jsme pro Vás postavili unikátní stěnu o celkové ploše 2000 m2. Celkově je na lezecké stěně instalováno přes 88 výstupových linií, které uspokojí úplné začátečníky i profesionály. Vedeme kurzy pro děti.

zobrazit

Dancing House - Tančící dům hotel

Dancing House - Tančící dům hotel se nachází přímo ve světoznámé budově Tančícího domu, jedné z novodobých architektonických dominant Prahy. Čeká na Vás welcome občerstvení při příjezdu, Wifi, minibar, kávovar ve všech pokojích a skělá kuchyně.

zobrazit

APARTMÁNY VYDRÝSEK

Zrekonstruovaná chalupa se 3 kompletně a komfortně vybavenými apartmánovými byty 3+KK/45m2 a 3+1/58 a 90m2 na klidné polosamotě s nádherným výhledem do údolí Vydry a na panorama šumavských hřebenů. Krytá koliba s grilem, dětský koutek, skluzavka aj.

zobrazit

Penzion Čeri

Pension Čeri se nachází v krásné lokalitě s čerstvým vzduchem a panenskou přírodou, kde načerpáte energii, relaxací uvolníte tělo a strávíte klidnou dovolenou s přáteli nebo se svými dětmi. Nabízíme sportovní možnosti pro každé roční období.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 133201

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2021

FB