Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Děti a zdraví - Německý test dětských autosedaček 2017

Německý test dětských autosedaček 2017

Německý test dětských autosedaček 2017

Z porodnice domů je obvykle první cesta, během které se vaše malé dítko poprvé podívá do auta. Bezpečnost doporučujeme nebrat na lehkou váhu a už předem promyslet, jakou autosedačku koupit. Nejdůležitějším parametrem při výběru by měla být bezpečnost. Jenže tu v obchodě nezjistíte. Prodavač vám v nejlepším případě ukáže, který výrobce je takové to pomyslné Volvo mezi autosedačkami.

Bezpečnost dětí při cestování

Bezpečnost autosedačky se dá nejlépe srovnat ve velkém crash testu, kde lze mezi sebou porovnávat více výrobků a sledovat, co se s nimi stane při nehodě. Takové testy jsou docela nákladné – při testu totiž musíte rozbít auto (byť vybrakované), nebo mít speciální auto připomínající model, abyste zjistili, jak se bude chovat autosedačka v nasimulované nehodě. Takových testů se celosvětově dělá jen velmi málo. Dělají je například testovací weby – například Consumer report – to je takový zahraniční dTest. Výsledky si můžete koupit. Druhou možností jsou autokluby, které kromě sdružování řidičů dělají i podpůrné projekty – jedním z nich je i ADAC (takové německá verze českého ÚAMK).

ADAC v červenci otestoval 37 sedaček, aby zjistil, které jsou bezpečné při nehodě. Kromě crash testů (50 % hodnocení) si všímali i jednoduchostí manipulace (40 %) a ergonomií (10 %). Hodnocení mohlo ovlivnit i zpracování, jednoduchost čištění a škodliviny nalezené v materiálech. Celý test je zdarma a v němčině ho najdete zde.

Propadáky testu

Mezi autosedačkami jsou i ty, které naprosto propadly a ADAC ani my je nedoporučujeme kupovat ani používat. Jestli je máte doma, zvažte jejich výměnu za model, který v testu neskončil s nedostatečnou známkou.j

Dva modely do jednoho roku dítěte: Joolz iZi Go Modular a Joolz iZi Go Modular + iZi Modular i-Size base (ten samý model s isofix základnou) a dva modely v kategorii 9-36 kg - Casualplay Multipolaris Fix a LCP Kids Saturn iFix. V Česku se prodává Joolz i Casualplay.

Joolz propadl, protože podle testu obsahuje rakovinotvornou látku TCPP. Casualplay se posunula ze sedadla při testovací srážce. Test LCP dopadl asi nejhůře – bezpečnostní pás se zaryl do sedačky tak silně, že by poranil dítě.

Vítězové

V testu bylo několik kategorií sedaček:

i-Size sedačky do cca 1 roku – vítěz BESAFE iZI Go Modular i-Size
i-Size sedačky do cca 1,5 roku – vítěz KIDDY Evo-Luna i-Size (Isofix)
do cca 4 let – vítěz BESAFE iZi Kid X2 i-Size  (Isofix)
do cca 7 let – ze tří sedaček v testu nelze žádnou vybrat za „vítěze“
do cca 12 let - BAIER Adebar


Jak vybrat dobrou autosedačku?

Základ je vybrat správnou velikost. Jaká velikost je správná, zjistíte v recenzi jak vybrat nejlepší autosedačku. Pak si z testu ADACu vyberte ty autosedačky, které v testech dopadly dobře (známka do cca 2,5) a pak už máte výběr o dost snazší.

U vajíček pro miminka je důležitá i možnost namontování na podvozek vašeho kočárku, hmotnost a snadnost manipulace. Dítě by nemělo být ve vajíčku dlouho. A to ani v takovém, které se po vyndání z auta dá předělat do skoro vodorovné polohy – to umí například KIDDY Evo-Luna i-Size (Isofix) a Cybex Cloud Q Plus.

Co nejnižší hmotnost se vám bude také hodit. Vaše dítko totiž poroste a šestikilové miminko plus váha autosedačky mohou dát zabrat. Pokud budete často přenášet, volte raději lehčí sedačku.

Plusem mohou být i tlumiče bočního nárazu, clona proti slunci s UV filtrem a ISOfix báze. Ta se hodí, pokud jezdíte často a vajíčko opakovaně připoutáváte pásem. Z vlastní zkušenosti vím, jak je to otravné. S bází máte na sedadle napevno bázi, do které vajíčko jen jednoduše zacvaknete.

Přejeme šťastnou ruku a ať najezdíte bezpečně co nejvíce kilometrů.

10.9.2017

Test dětských autosedaček 2017
Test dětských autosedaček 2017
Test dětských autosedaček 2017Další zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na zábavu

CENTRUM BABYLON Liberec

Město: Liberec

Motýlí dům Karlovy Vary

Město: Karlovy Vary

Vertical Park

Město: Harrachov

Zoo Praha

Město: Praha

ZOO Liberec

Město: Liberec

Kláštery Český Krumlov

Město: Český Krumlov

Zrcadlový labyrint

Město: Praha
last minute

CENTRUM BABYLON Liberec

Využijte jedinečnou nabídku ve WELLNESS HOTELU BABYLON! Každé dítě do nedovršených 12 let věku v doprovodu 1 platící dospělé osoby od nás získá ubytování zdarma. Další dítě do 11,99 let doplatí 750 Kč. Letní dovolená pro celou rodinu!

Naše tipy

Zrcadlový labyrint

ZRCADLOVÝ LABYRINT   ORIGINÁLNÍ A STRHUJÍCÍ ZÁBAVA PRO CELOU RODINU!   • Velké unikátní zrcadlové bludiště • Síň smíchu s vtipnými prohnutými zrcadly • Antigravitační místnost • Levitující stolek • Jedinečné optické klamy a iluze • … a navíc se naučí

zobrazit

Hotýlek u hraběte Harracha

Hotýlek u hraběte Harracha se nachází v klidné části Harrachova a nabízí ubytování vhodné pro dovolenou s dětmi. Jedná se o rodinný hotýlek se stylovou restaurací, útulnými a prostornými pokoji a novým wellnes, které je pouze pro naše hotelové hosty.

zobrazit

Relax Hotel Bára ***

Navštivte Relax Hotel Bára zařízený pro pobyt rodin s dětmi! Velmi pěkné ubytování a skvělé vybavení pro Vaše děti! Zábava pro celou rodinu. Děti najdou herny a hřiště, maminky krásné wellness, tatínci cyklotrasy nebo běžecké trasy přímo od hotelu.

zobrazit

Elldus Resort

Rodinná dovolená na německé straně Krušných hor v prostorných apartmánech! Čeká na Vás zdravý horský vzduch, aktivity v krásné přírodě, dětská herna, prostorné hřiště, Elldus Spa. V Oberwiesenthalu může celá rodina prožít nezapomenutelnou dovolenou !

zobrazit

Apartmány Fojtova studna

Ubytování v apartmánech s vlastním sociálním zařízením a kuchyňkou. Vybavení pro rodiny s dětmi a cyklisty. Umístění v Lednicko-Valtickém areálu na cyklostezce z Mikulova do Lednice, resp. Valtic. Turisticky výhodná poloha.

zobrazit

Penzion Pod Moníncem

Zveme Vás do rodinného penzionu, který se nachází na rozhraní středních a jižních Čech. Nalézá se za vesnicí na samotě, uprostřed veliké zahrady (cca 15 000m2) s bazénem a altánem. Les za plotem. V zimě skvělé lyžování. Čeká Vás i děti fajn dovolená.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 163225

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2018

FB