Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Děti a zdraví - Alergologické vyšetření

Alergologické vyšetření

Alergologické vyšetření

Zimní období u nás bývá dlouhé a protivné, dny mají jen pár hodin slunečního svitu a vlezlý chlad nám zalézá za nehty. Radost ze sněhové nadílky mají především děti, ale také provozovatelé vleků, horských hotelů a penzionů. Ostatním se při pohledu z okna na zasněžené chodníky dělají vrásky na čele.

Nepříjemná diagnóza - alergie

Po Vánocích se procento těch, kteří se již nemohou dočkat jara, ještě zvýší a v dalších týdnech, kdy se začíná oteplovat, vyhlížíme na zahrádkách první sněženky a bledule.

A konečně je to tady. Ptáci začínají zpívat, příroda se opět probouzí. Všichni mají během slunečných jarních dnů lepší náladu. Ale opravdu všichni? Bohužel existuje poměrně velká skupina dětí i dospělých, kteří se z příchodu jara tolik radovat nemohou. Jde o alergiky, kterých je u nás přes 2 milióny.

A co je vlastně alergie?

Alergie je přehnaná a nepřiměřená reakce imunitního systému organizmu na látky, se kterými se v našem životě běžně setkáváme. Jde tedy o nemoc imunitního systému. Látky, tzv. alergeny, které zdravým jedincům neškodí, vyvolávají u alergiků obrannou reakci uvolňováním tzv. protilátek. Jedná se o látky bílkovinné povahy, jež mají za úkol alergeny zlikvidovat.

Co mohou alergeny způsobit?

Při styku nemocného jedince s alergenem dojde ke spuštění alergické reakce, která se projeví zduřením nosní sliznice, zarudnutím a svěděním očí, zúžením průdušek, exémem či vyrážkou.

Alergologické vyšetření

V případě, že má dítě nebo dospělý dlouhodobý kašel, trápí ho v období jara časté kýchání, pocit plného nosu či písku v očích, měl  by navštívit odborného lékaře, tzv. alergologa, který provede důkladné alergologické vyšetření (více informací: http://www.analergin.cz/alergologicke-vysetreni/). Součástí základního stanovení diagnózy je prvotní rozhovor, kdy lékař s pacientem důkladně rozebere jeho rodinnou anamnézu, zaměří se na výskyt alergií v rodině a na jeho subjektivní potíže a projevy v závislosti na prostředí, stravě a zvyklostech. Cílem je co nejpřesněji určit možný typ alergenu.

Následují kožní testy, při kterých je několika vpichy vpraveno do kůže malé množství vytipovaných alergenů. Pokud je jedinec citlivý, dojde do 15 minut k vytvoření pupence v místě vpichu = alergická reakce.

V případě, že kožní test neukáže přesvědčivě příčinu alergie, přistoupí lékař k vyšetření specifických protilátek z krevního odběru. Výhodou je, že toto laboratorní stanovení není ovlivněno podávanou léčbou ani sezonou a pro pacienta znamená pouze jeden vpich. Je ale finančně nákladné a provádí se pouze u některých případů.

Podle výsledků pak lékař určí další postup léčby, dietní opatření a poučí pacienta o chování a přístupu k jeho nepříjemné nemoci. Snahou je zmírnit projevy, které ovlivňují kvalitu pacientova života v průběhu roku.

Alergologické vyšetřeníDalší zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na ubytování

Chalupa Za Humny

Město: Žďár nad Sázavou

Apart Hotel Jablonec

Město: Jablonec nad Nisou

Penzion UKO

Město: Bedřichov

Chalupa Zaječí

Město: Stachy

Hotýlek u hraběte Harracha

Město: Harrachov

Penzion ŽUHANSTA

Město: Břasy

Kyprův mlýn

Město: Telč

Elldus Resort

Město: Oberwiesenthal

WELLNESS HOTEL PANORAMA

Město: Blansko
last minute

Divadlo kouzel Pavla Kožíška

13.1.2018 14.00 Magická esa, 21.1.2018 14.00 Hra kouzel a magie, 27.1.2018 14.00 S kouzly kolem světa! 3.2.2018 14.00 Škola kouzel, 10.2.2018 14.00 Magická esa, 17.2.2018 14.00 Hra kouzel a magie, 25.2.2018 14.00 S kouzly kolem světa!

Naše tipy

ZOO Liberec

Zoologická zahrada Liberec je nejstarší zoo v Česku. Byla založena v roce 1919. Na ploše 14 ha můžete obdivovat nejen bílé tygry, ale i dalších 160 druhů zvířat ze všech kontinentů. Na děti čeká např. i malá kontaktní zoo a dětské hřiště.

zobrazit

Hotýlek u hraběte Harracha

Hotýlek u hraběte Harracha se nachází v klidné části Harrachova a nabízí ubytování vhodné pro dovolenou s dětmi. Jedná se o rodinný hotýlek se stylovou restaurací, útulnými a prostornými pokoji a novým wellnes, které je pouze pro naše hotelové hosty.

zobrazit

Dětský a rodinný penzion Bavlnka

Penzion Bavlnka je rekreační zařízení na Třeboňsku pro rodiny s dětmi. Děti ocení prostornou hernu, batolecí koutek, 2 venkovní hřiště, bazén a výtvarnou dílnu. Na požádání Vám zdarma půjčíme dětskou postýlku i s lůžkovinami a přebalovací pult.

zobrazit

Penzion U Hrádku**** Penzion roku 2013 a 2015

" Penzion roku 2013 a 2015 " s restaurací se nachází nedaleko Vranovské přehrady a města Znojma. Děti vítány!!! Pro Vaše děti máme uzavřenou udržovanou zahradu s dětským hřištěm, pískovištěm, hračkam, skluzavkou, dětským domečkem a dětským koutkem.

zobrazit

Detoa - muzeum výroby hraček

DETOA je jedním z nejstarších a největších výrobců dřevěných hraček v České republice, ale také v Evropě. Zveme na exkurzi a do kreativní dílny, kde si můžou nejen děti vyrobit svoji hračku. Doporučujeme pro děti od 4 let.

zobrazit

APARTMÁNY VYDRÝSEK

Zrekonstruovaná chalupa se 3 kompletně a komfortně vybavenými apartmánovými byty 3+KK/45m2 a 3+1/58 a 90m2 na klidné polosamotě s nádherným výhledem do údolí Vydry a na panorama šumavských hřebenů. Krytá koliba s grilem, dětský koutek, skluzavka aj.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 121221

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2018

FB