Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Cestuj s dětmi.cz doporučuje - Zvolte vhodný dárek k narození miminka

Zvolte vhodný dárek k narození miminka

Zvolte vhodný dárek k narození miminka

Není snad větší a krásnější událost v rodině, než když se dvěma zamilovaným narodí miminko. To je na světe hned veseleji a život všech dostává jiný rozměr. Jak nejlépe vyjádřit svoji radost a čím na památku obdarovat ten náš uzlíček štěstí?

Památka a hodnota na celý život

Když narodí se maličký, dar vidění má pod víčky ... jak říká František Hrubín v krásné básničce, jež opěvuje příchod nového života. Ano, jak každý ví, jde o ten nejcitlivější a nejpozoruhodnější okamžik, který můžeme v životě zažít. A bohužel jich není mnoho. Vždyť kolik dětí a jak často přichází většinou v rodinách na svět.

Vzhledem k tomu, o jak vzácnou příležitost se jedná, mívá mnoho z nás potřebu obdarovat novorozeně něčím výjimečným. Něčím, co by ani po letech neztratilo hodnotu a zůstalo v rodině jako památka. Až bude miminko dávno odrostlé dětským plenkám, vždy si při pohledu na dárek na nás vzpomene.

Jenže, co tedy vybrat? Většina příbuzných věnuje malé dětské oblečky, hračky a botičky. Samozřejmě, i tyto drobnosti potěší, ovšem trvalou hodnotu nemají.

Máme pro Vás skvělý tip. Věnujte k narození dítěte dar symbolický a to zlatý dukát. Již naši předkové v dobách Karla IV. obdarovávali narozené děti zlatou mincí, jelikož věřili, že tak zajistí potomkovi štěstí a zažehnají nouzi. A zdaleka nešlo jen o bohatou šlechtu. I v chudších rodinách s více dětmi dostal zlaťák každý další nově narozený. Často však šlo o ten jeden jediný stále stejný zlaťák.

Zlatý medailon hodnotu neztratí, ba naopak, a jednou, když bude obdarovaný opravdu potřebovat, může jej i zpeněžit. Jde o originální dárek, jehož význam ocení úplně každý.

Že nevíte, kde je možné si pamětní dukáty prohlédnout? Snadná pomoc. Největší výběr najdete v pražské prodejně Obecního domu, kde si vybere ten nejvýstižnější motiv, který Vám nejvíce učaruje. Ale to není vše. Mince se prodávají i z předchozích ročníků, takže lze zároveň potěšit staršího sourozence, který sice již oslavil třeba páté narozeniny, ale bylo by mu zajisté líto, že dáreček dostalo jen miminko. 

18.9.2018

Zvolte vhodný dárek k narození miminka
Zvolte vhodný dárek k narození miminka
Zvolte vhodný dárek k narození miminkaDalší zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na zábavu

Hravé peklo

Město: Písek

Vertical Park

Město: Harrachov

ZOO Liberec

Město: Liberec

Zoo Praha

Město: Praha

Penzion Na Bidýlku

Město: Frýdlant

Kláštery Český Krumlov

Město: Český Krumlov

Zrcadlový labyrint

Město: Praha
last minute

Papilonia - motýlí dům Praha

Zastavte se na chvíli a pozorujte pestrobarevné tvory ve vaší těsné blízkosti. Zvyšte šanci, že na vás nějaký ten "létající drahokam" dosedne! Oblékněte si výrazně žluté oblečení a použijte květinový parfém – to je pro naše motýly neodolatelné.

Naše tipy

AQUA Park Špindlerův Mlýn

Aquapark nabízí příjemnou relaxaci v rekreačním a dětském bazénu se 3. tobogány včetně člunového. Můžete zde využít vířivky, divokou řeku, AQUAbike, saunu, páru i solnou jeskyni. Možnost ubytování v moderně zařízených pokojích uvnitř areálu.

zobrazit

Relax Hotel Bára ***

Navštivte Relax Hotel Bára zařízený pro pobyt rodin s dětmi! Velmi pěkné ubytování a skvělé vybavení pro Vaše děti! Zábava pro celou rodinu. Děti najdou herny a hřiště, maminky krásné wellness, tatínci cyklotrasy nebo běžecké trasy přímo od hotelu.

zobrazit

Usedlost pod vinohrady

Usedlost pod vinohrady se nachází v samotném srdci Lednicko – valtického areálu. Ubytování v 8 stylových apartmánech a 8 pokojích. Nabízíme mnoho aktivit a atrakcí pro děti jako vlastní vyhřívaný bazén, dětské hřiště s trampolínou aj.

zobrazit

Ubytování v soukromí U Supíků Ve Vlčí

Ubytování zaměřené na rodiny s dětmi v srdci CHKO Bílé Karpaty. Pronájem pouze objektu jako celku, max. kapacita 11os- Ideální pro 2 (max. 3 rodiny). Pohádkové pokoje, vnitřní herna s domečkem, dětské hřiště a zážitkové programy v rodinném prostředí.

zobrazit

Apart Hotel Jablonec

Apart Hotel v Jablonci nad Nisou je rodinné a moderní ubytování s vyhlášenou restaurací v blízkosti krásné jablonecké přehrady, plaveckého bazénu s aquaparkem a městské sportovní haly. Ideální poloha pro dovolenou s dětmi a to jak v létě tak v zimě.

zobrazit

Penzion Na Bidýlku

Rodinný penzion s keramickým atelierem a Hrníčkovou galerií. Kapacita 16 lůžek. Možnosti zábavy pro hosty: výroba hrníčků, půjčovna koloběžek, ping-pong, tenis, karambol, venkovní kuchyně, terasa, ohrada s oslíkem a kozlíkem. Klid venkovské krajiny.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 171201

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2019

FB