Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Cestuj s dětmi.cz doporučuje - Zvolte vhodný dárek k narození miminka

Zvolte vhodný dárek k narození miminka

Zvolte vhodný dárek k narození miminka

Není snad větší a krásnější událost v rodině, než když se dvěma zamilovaným narodí miminko. To je na světe hned veseleji a život všech dostává jiný rozměr. Jak nejlépe vyjádřit svoji radost a čím na památku obdarovat ten náš uzlíček štěstí?

Památka a hodnota na celý život

Když narodí se maličký, dar vidění má pod víčky ... jak říká František Hrubín v krásné básničce, jež opěvuje příchod nového života. Ano, jak každý ví, jde o ten nejcitlivější a nejpozoruhodnější okamžik, který můžeme v životě zažít. A bohužel jich není mnoho. Vždyť kolik dětí a jak často přichází většinou v rodinách na svět.

Vzhledem k tomu, o jak vzácnou příležitost se jedná, mívá mnoho z nás potřebu obdarovat novorozeně něčím výjimečným. Něčím, co by ani po letech neztratilo hodnotu a zůstalo v rodině jako památka. Až bude miminko dávno odrostlé dětským plenkám, vždy si při pohledu na dárek na nás vzpomene.

Jenže, co tedy vybrat? Většina příbuzných věnuje malé dětské oblečky, hračky a botičky. Samozřejmě, i tyto drobnosti potěší, ovšem trvalou hodnotu nemají.

Máme pro Vás skvělý tip. Věnujte k narození dítěte dar symbolický a to zlatý dukát. Již naši předkové v dobách Karla IV. obdarovávali narozené děti zlatou mincí, jelikož věřili, že tak zajistí potomkovi štěstí a zažehnají nouzi. A zdaleka nešlo jen o bohatou šlechtu. I v chudších rodinách s více dětmi dostal zlaťák každý další nově narozený. Často však šlo o ten jeden jediný stále stejný zlaťák.

Zlatý medailon hodnotu neztratí, ba naopak, a jednou, když bude obdarovaný opravdu potřebovat, může jej i zpeněžit. Jde o originální dárek, jehož význam ocení úplně každý.

Že nevíte, kde je možné si pamětní dukáty prohlédnout? Snadná pomoc. Největší výběr najdete v pražské prodejně Obecního domu, kde si vybere ten nejvýstižnější motiv, který Vám nejvíce učaruje. Ale to není vše. Mince se prodávají i z předchozích ročníků, takže lze zároveň potěšit staršího sourozence, který sice již oslavil třeba páté narozeniny, ale bylo by mu zajisté líto, že dáreček dostalo jen miminko. 

18.9.2018

Zvolte vhodný dárek k narození miminka
Zvolte vhodný dárek k narození miminka
Zvolte vhodný dárek k narození miminkaDalší zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na zábavu

Hravé peklo

Město: Písek

Zoo Praha

Město: Praha

Zrcadlový labyrint

Město: Praha

Penzion Na Bidýlku

Město: Frýdlant

Kláštery Český Krumlov

Město: Český Krumlov

ZOO Liberec

Město: Liberec

Vertical Park

Město: Harrachov
last minute

Penzion Na Bidýlku

Jarní prázdniny máte letos vyřešené, pokud si včas rezervujete pobyt v našem penzionu Na Bidýlku. Nabízíme nejen sportovní, ale i výtvarné zážitky. V domě se nachází keramický atelier. Pro návštěvníky a hosty penzionu nabízíme hrníčkové workshopy.

Naše tipy

Papilonia - motýlí dům Praha

Představte si opuštěný chrám v deštném pralese, u kterého spokojeně žijí a poletují motýli. Stovky a stovky těch nejkrásnějších motýlích druhů naší planety! Takové místo nemusíte hledat v džungli Jižní Ameriky či Asie, nýbrž přímo v centru Prahy.

zobrazit

Chalupa Zaječí

Nově postavená chalupa s oplocenou zahradou, dětským hřištěm, venkovním bazénem a s opravdu velkou hernou na půdě, kde je kromě prvků pro děti umístěn také fotbálek, který si rádi zahrají i dospělí.

zobrazit

Lezecká aréna

Lezecká aréna je hala o rozměrech 14 x 36 m, kde jsme pro Vás postavili unikátní stěnu o celkové ploše 2000 m2. Celkově je na lezecké stěně instalováno přes 88 výstupových linií, které uspokojí úplné začátečníky i profesionály. Vedeme kurzy pro děti.

zobrazit

PENZION BEZDREV

Penzion Bezdrev je ideální volba pro rodinnou dovolenou, svatby a přátelská setkání. Předností je jeho umístění do klidného lesního prostředí na poloostrově Králičí vrch, obklopeného rybníkem Bezdrev a blízkost Hluboké nad Vltavou s velkým vyžitím.

zobrazit

Motýlí dům Karlovy Vary

Připravte se na setkání s těmi nekrásnějšími motýly naší planety. Spatříte stovky exotických motýlů s rozpětím křídel až 20cm! A prohlédnout si je budete moct z naprosté blízkosti - žádné bariéry mezi hosty a motýly v této tropické zahradě nenajdete.

zobrazit

Pension a restaurace Zelený Mlýn

Strávíte u nás klidnou a příjemnou dovolenou s dětmi ve všech ročních obdobích. Polohou jsme ideální výchozí bod pro pěší i cyklo turistiku, ale i pro výlety do okolí. Pro vyznavače zimních sportů je 50 m od pensionu lyžařský areál Prkenný Důl.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 201110

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2019

FB