Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Cestuj s dětmi.cz doporučuje - Zvolte vhodný dárek k narození miminka

Zvolte vhodný dárek k narození miminka

Zvolte vhodný dárek k narození miminka

Není snad větší a krásnější událost v rodině, než když se dvěma zamilovaným narodí miminko. To je na světe hned veseleji a život všech dostává jiný rozměr. Jak nejlépe vyjádřit svoji radost a čím na památku obdarovat ten náš uzlíček štěstí?

Památka a hodnota na celý život

Když narodí se maličký, dar vidění má pod víčky ... jak říká František Hrubín v krásné básničce, jež opěvuje příchod nového života. Ano, jak každý ví, jde o ten nejcitlivější a nejpozoruhodnější okamžik, který můžeme v životě zažít. A bohužel jich není mnoho. Vždyť kolik dětí a jak často přichází většinou v rodinách na svět.

Vzhledem k tomu, o jak vzácnou příležitost se jedná, mívá mnoho z nás potřebu obdarovat novorozeně něčím výjimečným. Něčím, co by ani po letech neztratilo hodnotu a zůstalo v rodině jako památka. Až bude miminko dávno odrostlé dětským plenkám, vždy si při pohledu na dárek na nás vzpomene.

Jenže, co tedy vybrat? Většina příbuzných věnuje malé dětské oblečky, hračky a botičky. Samozřejmě, i tyto drobnosti potěší, ovšem trvalou hodnotu nemají.

Máme pro Vás skvělý tip. Věnujte k narození dítěte dar symbolický a to zlatý dukát. Již naši předkové v dobách Karla IV. obdarovávali narozené děti zlatou mincí, jelikož věřili, že tak zajistí potomkovi štěstí a zažehnají nouzi. A zdaleka nešlo jen o bohatou šlechtu. I v chudších rodinách s více dětmi dostal zlaťák každý další nově narozený. Často však šlo o ten jeden jediný stále stejný zlaťák.

Zlatý medailon hodnotu neztratí, ba naopak, a jednou, když bude obdarovaný opravdu potřebovat, může jej i zpeněžit. Jde o originální dárek, jehož význam ocení úplně každý.

Že nevíte, kde je možné si pamětní dukáty prohlédnout? Snadná pomoc. Největší výběr najdete v pražské prodejně Obecního domu, kde si vybere ten nejvýstižnější motiv, který Vám nejvíce učaruje. Ale to není vše. Mince se prodávají i z předchozích ročníků, takže lze zároveň potěšit staršího sourozence, který sice již oslavil třeba páté narozeniny, ale bylo by mu zajisté líto, že dáreček dostalo jen miminko. 

18.9.2018

Zvolte vhodný dárek k narození miminka
Zvolte vhodný dárek k narození miminka
Zvolte vhodný dárek k narození miminkaDalší zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na ubytování

Hotýlek u hraběte Harracha

Město: Harrachov

Apart Hotel Jablonec

Město: Jablonec nad Nisou

Penzion UKO

Město: Bedřichov

ProFamily Hotel TOP Benecko

Město: Benecko

Penzion Na Vršku

Město: Branná

Beskydy Chaty Oaza Trojanovice, Penzion Babička

Město: Frenštát pod Radhoštěm

Penzion St. Leonhard***

Město: Nýrsko
last minute

Hotýlek u hraběte Harracha

U nás vždy najdete zvýhodněné pobyty! Přijďte vyzkoušet naše moderní wellness. PRO VÁŠ KLID JE NAŠE SPA & RELAX POUZE PRO HOTELOVÉ HOSTY! U NÁS ŠPATNÉ POČASÍ NEŘEŠÍTE. Čeká Vás pohoda, čistý horský vzduch a výborná kuchyně.

Naše tipy

Statek - penzion Jižní Čechy

Nabízíme ubytování v Jižních Čechách přímo mezi rybníky na hranici CHKO Třeboňsko. 100 km od Prahy, ale v klidu a tichu a z uzavřeného dvora s bazénem Vám děti neutečou. Herna cca 80 m2 nejen pro děti, o víkendech skákací hrad. Ideální cyklotrasy.

zobrazit

Zrcadlový labyrint

ZRCADLOVÝ LABYRINT JE ORIGINÁLNÍ A STRHUJÍCÍ ZÁBAVA PRO CELOU RODINU! • Velké unikátní bludiště • Síň smíchu s vtipnými prohnutými zrcadly • Antigravitační místnost • Levitující stolek • Jedinečné optické klamy a iluze • … a navíc se naučíte kouzlit

zobrazit

Pension a restaurace Zelený Mlýn

Strávíte u nás klidnou a příjemnou dovolenou s dětmi ve všech ročních obdobích. Polohou jsme ideální výchozí bod pro pěší i cyklo turistiku, ale i pro výlety do okolí. Pro vyznavače zimních sportů je 50 m od pensionu lyžařský areál Prkenný Důl.

zobrazit

WELLNESS HOTEL PANORAMA

Rodinný ****wellness hotel rakouského typu, držitel ocenění SPOLEČNOST PŘÁTELSKÁ RODINĚ V JIHOMORAVSKÉM KRAJI, zařazen do projektu DOVOLENÁ BEZ LEPKU. Hotel má vynikající polohu, vybavení a stálý kvalitní personál. Bazény se slanou vodou.

zobrazit

Penzion Pod Moníncem

Zveme Vás do rodinného penzionu, který se nachází na rozhraní středních a jižních Čech. Nalézá se za vesnicí na samotě, uprostřed veliké zahrady (cca 15 000m2) s bazénem a altánem. Les za plotem. V zimě skvělé lyžování. Čeká Vás i děti fajn dovolená.

zobrazit

Penzion UKO

Penzion a restaurace UKO se zaměřuje na dovolenou rodin s dětmi. Tvoří jej 3 samostatné objekty. Penziony v Bedřichově jsou v těsném sousedství obklopeny krásnou udržovanou zahradou se skalkami, dětským hřištěm s pískovištěm a trampolínou.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 201110

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2019

FB