Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Cestuj s dětmi.cz doporučuje - Zahradní domky, dětské domečky

Zahradní domky, dětské domečky

Zahradní domky, dětské domečky

Snad každý měl jako malý svůj oblíbený koutek nebo místečko, kde trávil chvíle o samotě a někdy zase s nejlepšími kamarády. Někdo ve větvích stromů, někdo v lesíku na kopečku a jiný zase schovaný před zraky rodičů na zídce v parku. Mnoho z nás však snilo o malém útulném domečku, třeba v rohu zahrady, kde bychom mohli s našimi blízkými vést důležité rozhovory, spřádat spiklenecké plány či hrát dětské hry.

Bezpečné a krásné dětské zahradní domečky

Někomu možná šikovný tatínek nebo dědeček sen splnil a někde v kůlně, ze zbytků prkýnek a latěk stloukl něco, co vzdáleně a při troše fantazie připomínalo domeček. Děti byly nadšené, zato maminkám se ježily vlasy na hlavě strachy, že si jejich brouček v lepším případě pouze zadře třísku a v tom horším si propíchne vyčnívajícím hřebíkem ruku či nohu.

Dnešním dětičkám takové nebezpečí nehrozí, protože jim můžeme snadno objednat kvalitní a bezpečný domeček třeba z borovicového nebo jedlového dřeva. Ochuzeni nebudeme ani o dobrý pocit ze společně vykonané práce, neboť poskládat a třeba i natřít si jej můžeme společnými silami dohromady s dětmi.

Proč si tedy na zahradu či chalupu nepořídit zároveň s dětským domečkem i kvalitní přístřešek třeba k uložení nasekaného dřeva? Plechové domky, které vydrží nepřízeň počasí i nájezdy nenechavců ukryjí skvěle zahradní nábytek, sekačku či gril. Sloužit mohou i jako malá dílna pro šikovné kutily, kteří si je rádi vybaví potřebným nářadím.

Jaké jsou druhy zahradních domků?

Kromě materiálu je jedno z nejdůležitějších kritérií pro výběr domku jeho velikost. Pokud máme velikou zahradu s dostatkem prostoru nebo prostě potřebujeme větší zastřešený objekt, budeme určitě vybírat z velkých domků. Nabídka je pestrá a letní noci strávené v dřevem vonícím příbytku jsou nezapomenutelné. Pokud jsme však limitováni místem nebo chceme pouze uložit zahradní potřeby a vybavení, poslouží nám domky o rozměru do 3 x 3 metry.

Náročný zákazník pak může vybírat ekologické zahradní domky z kvalitního severského dřeva, jež v různých velikostech nabízí náš estonský dodavatel.

Jak postavit zahradní domek?

Pokud jsme se rozhodli, že si domek postavíme svépomocí, máme pořád ještě na výběr dvě možnosti. První varianta je nákup stavebnice i s návodem, který nás krok po kroku povede k výslednému cíli. V druhém případě se do stavby můžeme vrhnout na vlastní pěst a domek si naplánovat od A až do Z, nakoupit materiál a poté i smontovat sami. Zde jen pár bodů, které si musíme uvědomit během příprav, a to - z jakého dřeva budeme stavět, jak vyřešíme podlahu, jaký sklon střechy, jakou krytinu použijeme a zda bude nutná následná povrchová úprava dřeva.

Pokud se nám však v hlavě rojí mnoho dalších otázek, pak je vhodné, dříve než se pustíme do nakupování a shánění materiálu, obrátit se na odborníky, kteří nám jistě rádi poradí a pomohou s výběrem.

Zahradní domky, dětské domečky
Zahradní domky, dětské domečky
Zahradní domky, dětské domečky
Zahradní domky, dětské domečky
Zahradní domky, dětské domečky
Zahradní domky, dětské domečkyDalší zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na zábavu

Vertical Park

Město: Harrachov

Motýlí dům Karlovy Vary

Město: Karlovy Vary

ZOO Liberec

Město: Liberec

Čiperové

Město: Brno

Zrcadlový labyrint

Město: Praha

Zoo Praha

Město: Praha

Plaváčci s.r.o Brno

Město: Brno
last minute

Zoo Praha

Zavítejte s dětmi k nám a prohlédněte si naše exponáty. Happy Mondays neboli každé pondělí (vyjma svátků, července, srpna a 25. prosince) mají děti, studenti a důchodci zvýhodněné vstupné.

Naše tipy

Apartmany 294

Penzion rodinného typu Apartmány 294 vám nabízí celoroční ubytování v Bedřichově v Jizerských horách v nadstandardně vybavených apartmánech a pokojích. Penzion leží v klidné části obce a je vhodný pro rodiny s dětmi. Celková kapacita je 35 lůžek.

zobrazit

Penzion U Hrádku**** Penzion roku 2013 a 2015

" Penzion roku 2013 a 2015 " s restaurací se nachází nedaleko Vranovské přehrady a města Znojma. Děti vítány!!! Pro Vaše děti máme uzavřenou udržovanou zahradu s dětským hřištěm, pískovištěm, hračkam, skluzavkou, dětským domečkem a dětským koutkem.

zobrazit

WELLNESS HOTEL PANORAMA

Rodinný ****wellness hotel rakouského typu, držitel ocenění SPOLEČNOST PŘÁTELSKÁ RODINĚ V JIHOMORAVSKÉM KRAJI, zařazen do projektu DOVOLENÁ BEZ LEPKU. Hotel má vynikající polohu, vybavení a stálý kvalitní personál. Bazény se slanou vodou.

zobrazit

apartmá/penzion Vila Alena

Zrenovovaný apartmá/penzion Vila Alena s bezkonkurenční cenou za ubytování v komfortních pokojích s příslušenstvím. Naši hosté u nás nacházejí doslova rodinnou pohodu, vstřícný personál a cítí se opravdu jako doma. Ski pasy pro ubytované ZDARMA!

zobrazit

Penzion Permoník

Dopřejte svým dětem nezapomentelné zážitky v pohádkovém údolí Malé Úpy. Jsme ryze rodinný moderní penzion v klidném prostředí Malé Úpy. Přijeďte si k nám odpočinout, nechte své děti užít si pohádkové prostředí a sami si vyčistěte hlavu v přírodě.

zobrazit

Zoo Praha

Zoo Praha nabízí víc než deset kilometrů dlouhou procházku exotikou. Dobrodružné stezky africkou pouští a savanou nebo indonéským pralesem střídají odpočinková místa vybavená tak, aby nebyl problém v zoo strávit celý den.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 121221

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2018

FB