Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Cestuj s dětmi.cz doporučuje - Vyberte dětem to správné kolo

Vyberte dětem to správné kolo

Vyberte dětem to správné kolo

Možná se Vám zdá, že to je teprve nedávno, kdy jste poprvé drželi v náručí ten malý uzlíček, to drobounké malé stvoření odkázané jen na starostlivou péči rodičů. Jenže roky plynuly, z miminka nám vyrostla princezna či aktivní čipera a co nevidět nastoupí do první třídy. Ovládají spoustu dovedností, běhají, skáčou a ve velké většině umí jezdit nejen na koloběžce, ale také na jízdním kole. Mají stabilitu, výdrž, rádi soupeří a překonávají své vrstevníky.

Kvalitní dětské kolo se vyplatí

Ve všech aktivitách je dobré děti podporovat, snažit se je vést k pohybu a umožnit jim rozvíjet své nabyté zkušenosti. Aby se však nestalo, že se kupříkladu z cyklistiky stane pro malého sportovce zlý strašák, kontrolujeme čas od času kolo i jeho vybavení. Právě v předškolním období totiž děti skokově povyrostou a jejich první kolo již není vyhovující. Nastává ten pravý okamžik poohlédnout se po nějakém novém „stroji“, který vydrží zase na několik dalších let a bude vhodný pro zvyšující se nároky malého školáka.

Jednou z mnoha důležitých parametrů, které bereme při výběru kola v potaz, je jeho váha. Jestliže s námi má i takhle malé dítě zvládat bez problémů výlety a sem tam nějaký ten kopeček, nemůžeme po něm chtít, aby se dřelo na těžkém kole, vyrobeném z obyčejných a mnohdy nekvalitních materiálů. Nízká hmotnost umožní jeho lepší ovládání a ušetří zbytečně vydanou energii. Děcko si pak užije trasu bez slziček, fňukání a přemlouvání.

Když si dospělák vybírá kolo pro sebe, tak zkouší, váhá, zjišťuje si informace a to vše jen proto, aby zvolil to nejlepší a nejvhodnější, takové, na kterém se mu bude snadno zdolávat terén, pohodlně šlapat a celkově mu bude tak nějak „sedět“. A stejné je to u dětí. Vždy je lepší, vzít je s sebou do obchodu, aby si kolo vyzkoušely a měly také možnost vyjádřit svůj názor na barvu a celkové provedení. Zkušení prodejci Vám rádi poradí a s výběrem pomohou. Navštívit můžete třeba jednu z prodejen značky Cyklospeciality. cz, kde najdete kvalitní ultralehká kola pro Vaše špunty. 

Mnoho výrobců vyrábí dětská kola jako zmenšeniny těch dospěláckých a jen minimum prodejců nabízí taková, jež jsou ergonomicky stavěná pro děti a jejich potřeby. 

Pro malé cyklisty, kteří již umí jezdit, ve věku mezi 6 - 9 roky a výškou 125 - 135 cm volíme většinou dětské kolo 20 palců. Dle uvážení můžeme vybrat 3 nebo 8 převodů. Skvělá jsou kola s váhou 7 - 9 kg. Udávaná hmotnost je včetně vybavení, nikoliv, jak uvádějí někteří prodejci, v základním stavu. I v této kategorii najdeme kola s regulací tlumení a vzduchovou vidlicí se zamykáním.

Většině dětí ve věku mezi 10 - 14 rokem  a výškou do 165 cm pořizujeme dětské kolo 26 palců. Jde o velikost vhodnou pro přechod z dětské do dospělácké kategorie, kterou však nelze opomenout. I zde se hmotnost bicyklu pohybuje okolo 9 - 10 kilogramů.

Aby si děti sport zamilovaly, nestačí jim o něm jen vyprávět, sport se musí zažít. Ale vždy na kvalitním, vhodném a bezpečném vybavení.

12.9.2018

Dětská kola
Dětská kola
Dětská kolaDalší zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na zábavu

Hravé peklo

Město: Písek

Zoo Praha

Město: Praha

ZOO Liberec

Město: Liberec

Penzion Na Bidýlku

Město: Frýdlant

Kláštery Český Krumlov

Město: Český Krumlov

Zrcadlový labyrint

Město: Praha

Vertical Park

Město: Harrachov
Naše tipy

Kláštery Český Krumlov

Nedávno zpřístupněný areál klášterů nabízí vyžití milovníkům historie i rodinám s dětmi. Pohrajte si a tvořte v Interaktivní expozici lidských dovedností nebo navštivte klášterní řemeslné dílny a odneste si vlastnoručně vytvořený řemeslný výrobek.

zobrazit

Landal Marina Lipno

Ubytování na Lipně v Landal Marina Lipno je spojení krásné přírody, kvalitního ubytování a velké množství aktivit přesně stvořené pro Vaši dovolenou. Apartmány pro 2 - 10 osob.

zobrazit

Areál Friesovy Boudy

Nově zrekonstruovaný Areál Friesovy boudy se nachází v nadmořské výšce 1217m ve střední části Krkonoš. Nabízí komplexní služby pro váš aktivní i pasivní odpočinek. Díky vysoké poloze zde zažijete velkolepé a nezapomenutelné pohledy do okolí.

zobrazit

Penzion Čeri

Pension Čeri se nachází v krásné lokalitě s čerstvým vzduchem a panenskou přírodou, kde načerpáte energii, relaxací uvolníte tělo a strávíte klidnou dovolenou s přáteli nebo se svými dětmi. Nabízíme sportovní možnosti pro každé roční období.

zobrazit

Apartmany 294

Penzion rodinného typu Apartmány 294 vám nabízí celoroční ubytování v Bedřichově v Jizerských horách v nadstandardně vybavených apartmánech a pokojích. Penzion leží v klidné části obce a je vhodný pro rodiny s dětmi. Celková kapacita je 35 lůžek.

zobrazit

PENZION JELEN *** Vranov nad Dyjí

Rodinný penzion s komorní přátelskou atmosférou a bezpečným prostředím pro pobyty s dětmi. Ubytování v apartmánech ve stylu retro s výhledem na zámek Vranov nad Dyjí. Prostorná zahrada, bohaté dětské vybavení. Vranovská přehrada i NP Podyjí na dosah.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 201110

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2019

FB