Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Cestuj s dětmi.cz doporučuje - Vyberte dětem to správné kolo

Vyberte dětem to správné kolo

Vyberte dětem to správné kolo

Možná se Vám zdá, že to je teprve nedávno, kdy jste poprvé drželi v náručí ten malý uzlíček, to drobounké malé stvoření odkázané jen na starostlivou péči rodičů. Jenže roky plynuly, z miminka nám vyrostla princezna či aktivní čipera a co nevidět nastoupí do první třídy. Ovládají spoustu dovedností, běhají, skáčou a ve velké většině umí jezdit nejen na koloběžce, ale také na jízdním kole. Mají stabilitu, výdrž, rádi soupeří a překonávají své vrstevníky.

Kvalitní dětské kolo se vyplatí

Ve všech aktivitách je dobré děti podporovat, snažit se je vést k pohybu a umožnit jim rozvíjet své nabyté zkušenosti. Aby se však nestalo, že se kupříkladu z cyklistiky stane pro malého sportovce zlý strašák, kontrolujeme čas od času kolo i jeho vybavení. Právě v předškolním období totiž děti skokově povyrostou a jejich první kolo již není vyhovující. Nastává ten pravý okamžik poohlédnout se po nějakém novém „stroji“, který vydrží zase na několik dalších let a bude vhodný pro zvyšující se nároky malého školáka.

Jednou z mnoha důležitých parametrů, které bereme při výběru kola v potaz, je jeho váha. Jestliže s námi má i takhle malé dítě zvládat bez problémů výlety a sem tam nějaký ten kopeček, nemůžeme po něm chtít, aby se dřelo na těžkém kole, vyrobeném z obyčejných a mnohdy nekvalitních materiálů. Nízká hmotnost umožní jeho lepší ovládání a ušetří zbytečně vydanou energii. Děcko si pak užije trasu bez slziček, fňukání a přemlouvání.

Když si dospělák vybírá kolo pro sebe, tak zkouší, váhá, zjišťuje si informace a to vše jen proto, aby zvolil to nejlepší a nejvhodnější, takové, na kterém se mu bude snadno zdolávat terén, pohodlně šlapat a celkově mu bude tak nějak „sedět“. A stejné je to u dětí. Vždy je lepší, vzít je s sebou do obchodu, aby si kolo vyzkoušely a měly také možnost vyjádřit svůj názor na barvu a celkové provedení. Zkušení prodejci Vám rádi poradí a s výběrem pomohou. Navštívit můžete třeba jednu z prodejen značky Cyklospeciality. cz, kde najdete kvalitní ultralehká kola pro Vaše špunty. 

Mnoho výrobců vyrábí dětská kola jako zmenšeniny těch dospěláckých a jen minimum prodejců nabízí taková, jež jsou ergonomicky stavěná pro děti a jejich potřeby. 

Pro malé cyklisty, kteří již umí jezdit, ve věku mezi 6 - 9 roky a výškou 125 - 135 cm volíme většinou dětské kolo 20 palců. Dle uvážení můžeme vybrat 3 nebo 8 převodů. Skvělá jsou kola s váhou 7 - 9 kg. Udávaná hmotnost je včetně vybavení, nikoliv, jak uvádějí někteří prodejci, v základním stavu. I v této kategorii najdeme kola s regulací tlumení a vzduchovou vidlicí se zamykáním.

Většině dětí ve věku mezi 10 - 14 rokem  a výškou do 165 cm pořizujeme dětské kolo 26 palců. Jde o velikost vhodnou pro přechod z dětské do dospělácké kategorie, kterou však nelze opomenout. I zde se hmotnost bicyklu pohybuje okolo 9 - 10 kilogramů.

Aby si děti sport zamilovaly, nestačí jim o něm jen vyprávět, sport se musí zažít. Ale vždy na kvalitním, vhodném a bezpečném vybavení.

12.9.2018

Dětská kola
Dětská kola
Dětská kolaDalší zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na ubytování

Penzion UKO

Město: Bedřichov

Apart Hotel Jablonec

Město: Jablonec nad Nisou

ProFamily Hotel TOP Benecko

Město: Benecko

Hotýlek u hraběte Harracha

Město: Harrachov

WELLNESS HOTEL PANORAMA

Město: Blansko

Landal Marina Lipno

Město: Lipno nad Vltavou

Elldus Resort

Město: Oberwiesenthal
last minute

ZOO Liberec

Přijďte za zvířátky a zúčastněte se pravidelných komentovaných cvičení a krmení zvířat. Prvním mládětem roku 2019 je antilopa koňská. V brzkých ranních hodinách se 2. 1. narodil sameček. Návštěvníkům se ukáže nejdříve za pár týdnů, až nabere síly.

Naše tipy

Detoa - muzeum výroby hraček

DETOA je jedním z nejstarších a největších výrobců dřevěných hraček v České republice, ale také v Evropě. Zveme na exkurzi a do kreativní dílny, kde si můžou nejen děti vyrobit svoji hračku. Doporučujeme pro děti od 4 let.

zobrazit

Úzkokolejka Jindřichův Hradec

Splňte sen mnoha malých i velkých chlapců a přijďte okusit jízdu historickou úzkokolejkou, která Vás proveze překrásnou jihočeskou krajinou. Během roku pořádáme mnoho zajímavých akcí a programů pro celé rodiny. Neváhejte a udělejte si k nám výlet.

zobrazit

Kláštery Český Krumlov

Nedávno zpřístupněný areál klášterů nabízí vyžití milovníkům historie i rodinám s dětmi. Pohrajte si a tvořte v Interaktivní expozici lidských dovedností nebo navštivte klášterní řemeslné dílny a odneste si vlastnoručně vytvořený řemeslný výrobek.

zobrazit

Beskydy Chaty Oaza Trojanovice, Penzion Babička

Celoroční ubytování v kompletně vybavených srubových chatách a penzionu. Chaty mají vybavené kuchyně, soc. zařízení, lokální vytápění ( dle velikosti krb, TV). Nedaleko lanovky na Pustevny pod horou Radhošť v Beskydech. Vhodné pro rodiny s dětmi.

zobrazit

Elldus Resort

Rodinná dovolená na německé straně Krušných hor v prostorných apartmánech! Čeká na Vás zdravý horský vzduch, aktivity v krásné přírodě, dětská herna, prostorné hřiště, Elldus Spa. V Oberwiesenthalu může celá rodina prožít nezapomenutelnou dovolenou !

zobrazit

Mlýnhotel

Atmosféru starých dobrých časů svým vzhledem i službami a pojetím, připomíná komplex Mlýnhotel. S více než 60. pokoji a širokým společenským a sportovním zázemím se řadí k nejvýznamnějším zařízením tohoto typu v regionu.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 196222

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2019

FB