Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Cestuj s dětmi.cz doporučuje - Projděte se Světem plným svátků!

Projděte se Světem plným svátků!

Projděte se Světem plným svátků!

Zasvěceným průvodcem vám bude Tomáš Svátek, cestovatel a kreslíř, který miluje svátky a oslavy natolik, že se rozhodl projít celý svět a zjistit kdo, kde, co a jak slaví. Jeho cestovatelský deník, zápisky a hlavně obrázky z cest tvoří netradiční a unikátní encyklopedii všemožných svátků, oslav a festivalů.

Dětské čtení plné zajímavostí a krásných ilustrací

Autorka a ilustrátorka Jitka Římánková nás ve své knize Svět plný svátků zavede doslova do všech koutů naší planety. V úvodu knihy se čtenáři seznámí s Tomášem Svátkem a jeho vášní pro oslavy a také se dozví něco málo o svátcích obecně. Kde se svátky vlastně vzaly, proč lidé vůbec oslavují a jak třeba souvisí některé konkrétní svátky s různými světovými náboženstvími.

Pak už se Tomáš vydává na cesty a následují stránky věnované vždy konkrétnímu svátku či festivalu, bohatě a krásně ilustrované a překypující zajímavými fakty.

Kupříkladu takové Vánoce, ty zná přece u nás každý. Ale věděli jste, že ne všude nosí dětem dárky Ježíšek? Tak kupříkladu na Islandu chodí v předvánočním čase mezi lidi 13 různých skřítků – škodičů (dětem sice přináší drobné dárky, ale dospělým různými způsoby škodí a dělají naschvály!) a na Štědrý večer krajinou prochází obrovský černý kocour Jólakötturinn, který sežere každého, kdo nedostal nové oblečení! Tak vidíte, i nám známé svátky mohou mít jinde ve světě rozmanitou podobu a Tomáš Svátek je tím nejlepším průvodcem, jakého si malý zvídavý čtenář od 9 let může přát.

K popisu různých oslav přidává Tomáš Svátek vždy i několik nápadů a inspirací, jak ten konkrétní svátek můžeme oslavit v našich podmínkách. A na závěr celé knihy nemůže chybět přehledný kalendář všech v knize zmiňovaných svátků.

Jitka Římánková je grafička, ilustrátorka a animátorka, proto knihu o Tomáši Svátkovi nejen píše, ale i kreslí. Její oblíbenou výtvarnou technikou je kresba pastelkou a velkým osobním zájmem je cestování.

20.5.2020

Projděte se Světem plným svátků!
Projděte se Světem plným svátků!
Projděte se Světem plným svátků!Další zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na ubytování

Apart Hotel Jablonec

Město: Jablonec nad Nisou

Hotýlek u hraběte Harracha

Město: Harrachov

Penzion a restaurace Zlatovláska

Město: Jindřichův Hradec

Resort UKO

Město: Bedřichov

ProFamily Hotel TOP Benecko

Město: Benecko

Penzion Slunečno

Město: Sobotka

Wellness Hotel Astra

Město: Špindlerův Mlýn

Hotel Vega**** Luhačovice

Město: Luhačovice

Hotel Velká Klajdovka

Město: Brno
last minute

Hotýlek u hraběte Harracha

U nás vždy najdete zvýhodněné pobyty! Přijďte vyzkoušet naše moderní wellness. PRO VÁŠ KLID JE NAŠE SPA & RELAX POUZE PRO HOTELOVÉ HOSTY! U NÁS ŠPATNÉ POČASÍ NEŘEŠÍTE. Čeká Vás pohoda, čistý horský vzduch a výborná kuchyně.

Naše tipy

Bohemia Apartments

Společnost Bohemia Apartments je tu proto, aby Vám nabídla to nejlepší ubytování v Praze a Vy jste se cítili jako doma. Naše apartmány nabízí soukromí a domácí prostředí. Nechte se unést centrem Prahy. Rodiny s dětmi jsou u nás vřele vítány!

zobrazit

Hotel Start

Hotel Start je rodinný nekuřácký hotel v centru známého střediska Špindlerův Mlýn, který nabízí příjemné a pohodlné ubytování pro rodiny s dětmi každého věku. K dispozici je dětské hřiště a koutek přímo v hotelu včetně fotbálku a kulečníku.

zobrazit

Plaváčci s.r.o Brno

PLAVÁČCI s.r.o. plavecký klub, pravidelné kurzy plavání pro děti od 6 měsíců až po šikovné plavce v dráze, šetrná úprava vody UV lampou,plaveme na bazéně třída Generála Píky 11, Kraví hora a Wellness Kuřim.

zobrazit

Chalupa Zaječí

Nově postavená chalupa s oplocenou zahradou, dětským hřištěm, venkovním bazénem a s opravdu velkou hernou na půdě, kde je kromě prvků pro děti umístěn také fotbálek, který si rádi zahrají i dospělí.

zobrazit

Penzion Na Vršku

Penzion Na Vršku je nově vybudovaný rodinný penzion v obci Branná u Šumperka, který Vás okouzlí jedinečným výhledem a hřejivou atmosférou. Plně vybavené krásné apartmány o kapacitě 6-ti osob uspokojí i větší rodiny.

zobrazit

Papilonia - motýlí dům Praha

Představte si opuštěný chrám v deštném pralese, u kterého spokojeně žijí a poletují motýli. Stovky a stovky těch nejkrásnějších motýlích druhů naší planety! Takové místo nemusíte hledat v džungli Jižní Ameriky či Asie, nýbrž přímo v centru Prahy.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 214002

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2020

FB