Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Cestuj s dětmi.cz doporučuje - Projděte se Světem plným svátků!

Projděte se Světem plným svátků!

Projděte se Světem plným svátků!

Zasvěceným průvodcem vám bude Tomáš Svátek, cestovatel a kreslíř, který miluje svátky a oslavy natolik, že se rozhodl projít celý svět a zjistit kdo, kde, co a jak slaví. Jeho cestovatelský deník, zápisky a hlavně obrázky z cest tvoří netradiční a unikátní encyklopedii všemožných svátků, oslav a festivalů.

Dětské čtení plné zajímavostí a krásných ilustrací

Autorka a ilustrátorka Jitka Římánková nás ve své knize Svět plný svátků zavede doslova do všech koutů naší planety. V úvodu knihy se čtenáři seznámí s Tomášem Svátkem a jeho vášní pro oslavy a také se dozví něco málo o svátcích obecně. Kde se svátky vlastně vzaly, proč lidé vůbec oslavují a jak třeba souvisí některé konkrétní svátky s různými světovými náboženstvími.

Pak už se Tomáš vydává na cesty a následují stránky věnované vždy konkrétnímu svátku či festivalu, bohatě a krásně ilustrované a překypující zajímavými fakty.

Kupříkladu takové Vánoce, ty zná přece u nás každý. Ale věděli jste, že ne všude nosí dětem dárky Ježíšek? Tak kupříkladu na Islandu chodí v předvánočním čase mezi lidi 13 různých skřítků – škodičů (dětem sice přináší drobné dárky, ale dospělým různými způsoby škodí a dělají naschvály!) a na Štědrý večer krajinou prochází obrovský černý kocour Jólakötturinn, který sežere každého, kdo nedostal nové oblečení! Tak vidíte, i nám známé svátky mohou mít jinde ve světě rozmanitou podobu a Tomáš Svátek je tím nejlepším průvodcem, jakého si malý zvídavý čtenář od 9 let může přát.

K popisu různých oslav přidává Tomáš Svátek vždy i několik nápadů a inspirací, jak ten konkrétní svátek můžeme oslavit v našich podmínkách. A na závěr celé knihy nemůže chybět přehledný kalendář všech v knize zmiňovaných svátků.

Jitka Římánková je grafička, ilustrátorka a animátorka, proto knihu o Tomáši Svátkovi nejen píše, ale i kreslí. Její oblíbenou výtvarnou technikou je kresba pastelkou a velkým osobním zájmem je cestování.

20.5.2020

Projděte se Světem plným svátků!
Projděte se Světem plným svátků!
Projděte se Světem plným svátků!Další zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na ubytování

ProFamily Hotel TOP Benecko

Město: Benecko

Resort UKO

Město: Bedřichov

Chata Rychtářka

Město: Janov nad Nisou

Hotýlek u hraběte Harracha

Město: Harrachov

Apart Hotel Jablonec

Město: Jablonec nad Nisou

U HRÁDKU **** SUPERIOR

Město: Znojmo

WELLNESS HOTEL PANORAMA

Město: Blansko

Penzion St. Leonhard***

Město: Nýrsko
last minute

Hotel Start

AKCE rodinného hotelu START Špindlerův Mlýn: - přistýlka pro dítě mladší 12 let do 30.6.2020 zdarma - rezervace pro pobyty na všechní dny do 30.6.2020 bez garance kreditní kartou

Naše tipy

Ubytování v soukromí U Supíků Ve Vlčí

Ubytování zaměřené na rodiny s dětmi v srdci CHKO Bílé Karpaty. Pronájem pouze objektu jako celku, max. kapacita 11os- Ideální pro 2 (max. 3 rodiny). Pohádkové pokoje, vnitřní herna s domečkem, dětské hřiště a zážitkové programy v rodinném prostředí.

zobrazit

Hotel Vega**** Luhačovice

Hotel Vega**** je umístěn na svazích pod Komoncem, na místě, kde si hosté užívají plnými doušky malebné a neporušené přírody bez městského hluku. Na místě, které bude tím nejlepším místem k relaxaci i aktivní zábavě pro Vaše cesty!

zobrazit

Muzeum fantastických iluzí

Nejzábavnější muzeum v Praze! Fascinující svět neskutečných optických klamů. Perfektní zábava pro všechny bez rozdílu věku. Jedinečný zážitek a super fotky. Více jak 100 interaktivních zábavných exponátů. Největší muzeum trikových iluzí v Praze.

zobrazit

Penzion Slunečno

Rodinný penzion Slunečno nabízí ubytování v Českém ráji. V kouzelné přírodě jižní části Českého ráje, nedaleko hradu Kost. Zve k rodinné dovolené a k načerpání sil v borovicových lesích a krásné přírodě.

zobrazit

Penzion Pod Moníncem

Penzion Pod Moníncem je ideální místo pro pobyty rodin s dětmi. To jak v zimě, kdy je možné lyžovat v přilehlém areálu na Monínci tak v létě, kdy lze trávit čas na veliké zahradě s vyhřívaným zastřešeným bazénem, dětským hřištěm, pískovištěm ...

zobrazit

Resort UKO

Resort UKO se zaměřuje na dovolenou rodin s dětmi a pobyty s jógou. Resort tvoří 4 samostatné objekty s restaurací a wellnessem, obklopeny krásnou zahradou s velkým dětským hřištěm.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 168002

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2021

FB