Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Cestuj s dětmi.cz doporučuje - Projděte se Světem plným svátků!

Projděte se Světem plným svátků!

Projděte se Světem plným svátků!

Zasvěceným průvodcem vám bude Tomáš Svátek, cestovatel a kreslíř, který miluje svátky a oslavy natolik, že se rozhodl projít celý svět a zjistit kdo, kde, co a jak slaví. Jeho cestovatelský deník, zápisky a hlavně obrázky z cest tvoří netradiční a unikátní encyklopedii všemožných svátků, oslav a festivalů.

Dětské čtení plné zajímavostí a krásných ilustrací

Autorka a ilustrátorka Jitka Římánková nás ve své knize Svět plný svátků zavede doslova do všech koutů naší planety. V úvodu knihy se čtenáři seznámí s Tomášem Svátkem a jeho vášní pro oslavy a také se dozví něco málo o svátcích obecně. Kde se svátky vlastně vzaly, proč lidé vůbec oslavují a jak třeba souvisí některé konkrétní svátky s různými světovými náboženstvími.

Pak už se Tomáš vydává na cesty a následují stránky věnované vždy konkrétnímu svátku či festivalu, bohatě a krásně ilustrované a překypující zajímavými fakty.

Kupříkladu takové Vánoce, ty zná přece u nás každý. Ale věděli jste, že ne všude nosí dětem dárky Ježíšek? Tak kupříkladu na Islandu chodí v předvánočním čase mezi lidi 13 různých skřítků – škodičů (dětem sice přináší drobné dárky, ale dospělým různými způsoby škodí a dělají naschvály!) a na Štědrý večer krajinou prochází obrovský černý kocour Jólakötturinn, který sežere každého, kdo nedostal nové oblečení! Tak vidíte, i nám známé svátky mohou mít jinde ve světě rozmanitou podobu a Tomáš Svátek je tím nejlepším průvodcem, jakého si malý zvídavý čtenář od 9 let může přát.

K popisu různých oslav přidává Tomáš Svátek vždy i několik nápadů a inspirací, jak ten konkrétní svátek můžeme oslavit v našich podmínkách. A na závěr celé knihy nemůže chybět přehledný kalendář všech v knize zmiňovaných svátků.

Jitka Římánková je grafička, ilustrátorka a animátorka, proto knihu o Tomáši Svátkovi nejen píše, ale i kreslí. Její oblíbenou výtvarnou technikou je kresba pastelkou a velkým osobním zájmem je cestování.

20.5.2020

Projděte se Světem plným svátků!
Projděte se Světem plným svátků!
Projděte se Světem plným svátků!Další zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na zábavu

Hravé peklo

Město: Písek

Kláštery Český Krumlov

Město: Český Krumlov

Zrcadlový labyrint

Město: Praha

Mercuria Laser Game

Město: Praha

Aquacentrum Pardubice

Město: Pardubice

Muzeum Chodska

Město: Domažlice
last minute

Apart Hotel Jablonec

Chcete se pohodlně ubytovat, výborně stravovat, ušetřit a něco zažít? Pak navštivte Apart hotel Jablonec. Ubytování v moderním rodinném prostředí na okraji centra. V bezprostřední blízkosti se nachází nádherná přehrada, bazén s aquapar., sport. hala.

Naše tipy

Apartmany 294

Penzion rodinného typu Apartmány 294 vám nabízí celoroční ubytování v Bedřichově v Jizerských horách v nadstandardně vybavených apartmánech a pokojích. Penzion leží v klidné části obce a je vhodný pro rodiny s dětmi. Celková kapacita je 35 lůžek.

zobrazit

Zoo Liberec

Zoologická zahrada Liberec je nejstarší českou zoo. Patří k těm menším na území ČR (13 ha), ale nabízí na 150 vzácných nebo ohrožených druhů zvířat ze všech kontinentů (celkem cca 750 chovaných jedinců) včetně nejkomplexnější sbírky dravých ptáků.

zobrazit

Landal Marina Lipno

Ubytování na Lipně v Landal Marina Lipno je spojení krásné přírody, kvalitního ubytování a velké množství aktivit přesně stvořené pro Vaši dovolenou. Apartmány pro 2 - 10 osob.

zobrazit

Penzion Pod Moníncem

Penzion Pod Moníncem je ideální místo pro pobyty rodin s dětmi. To jak v zimě, kdy je možné lyžovat v přilehlém areálu na Monínci tak v létě, kdy lze trávit čas na veliké zahradě s vyhřívaným zastřešeným bazénem, dětským hřištěm, pískovištěm ...

zobrazit

Hotel Astoria

Nově zrekonstruovaný hotel Astoria*** nabízí moderní ubytování a restauraci U vodopádu s příjemnou terasou a dále pak sluneční terasu s výhledem na lázeňský park a panorama Krušných hor.

zobrazit

Penzion Na Vršku

Penzion Na Vršku je nově vybudovaný rodinný penzion v obci Branná u Šumperka, který Vás okouzlí jedinečným výhledem a hřejivou atmosférou. Plně vybavené krásné apartmány o kapacitě 6-ti osob uspokojí i větší rodiny.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 133201

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2021

FB