Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Cestuj s dětmi.cz doporučuje - Podle čeho vybrat odrážedlo, které si vaše dítě zamiluje?

Podle čeho vybrat odrážedlo, které si vaše dítě zamiluje?

Podle čeho vybrat odrážedlo, které si vaše dítě zamiluje?

Dětské odrážedlo není jen obyčejná hračka. Je to nástroj, který naučí vaše dítě udržovat rovnováhu a koordinovat pohyby při jízdě. To jsou schopnosti, které se budou velmi hodit až mu koupíte opravdové kolo. Mnohé šikovné děti se takto téměř obejdou bez přídavných koleček a brzy jezdí úplně samy.

Jak správně vybrat odrážedlo

Český trh je plný různých typů odrážedel. Na těch nejmenších si zajezdí děti již od roku a půl věku. Jako rodič ale máte důležitý úkol: najít odrážedlo s vhodnou výškou posedu právě pro vaše dítě. 

Dítě musí dosáhnout na zem celou plochou obou chodidel. Na špičkách neudrží rovnováhu a zafixuje si nevhodné pohybové vzorce. Nemusíte se ale bát, že z odrážedla dítě během pár měsíců vyroste. Stejně jako u kol, je i tady sedlovka plynule nastavitelná v určitém rozmezí. Můžete ji postupně přizpůsobovat výšce dítěte.

Dítě nechte doma nebo objednávejte online

Přivést dítě do obchodu se může zdát jako výborný nápad. Takto už ale začala nejedna rodinná katastrofa. Dítěti se zalíbí přesně to odrážedlo, které nebude mít vhodnou velikost. Řev a budoucí trauma jsou okamžitě zaručeny.

Bezpečnější způsob je změřit výšku doma. Dítě rozkročí nohy jakoby na odrážedle již sedělo, pak už stačí jen změřit výšku od rozkroku k chodidlu. S tímto údajem lze odrážedlo koupit i přes internet. Výška posedu (nastavitelné rozmezí bývá až kolem 10 cm) by měla vždy být uvedena ve specifikaci výrobku.

Tvrdá nebo nafukovací kola?

Dříve převažovaly odrážedla s tvrdými koly. Stále se s nimi setkáváme zejména u plastových odrážedel pro nejmenší děti. Jejich výhoda je hlavně v bezúdržbovém provozu. Často bývají velmi široká, což přidává na bezpečnosti jízdy, neboť dítě nespadne tak snadno do strany ani se příliš rychle nerozjede. Nevýhodou bývá snížený komfort na terénech, které nejsou absolutně rovné.

Starším dětem již můžete pořídit pokročilejší model odrážedla

U sportovních odrážedel se používají nafukovací pneumatiky. Nejvíce si je užijí děti alespoň od 3 let věku. Sportovní dětská odrážedla vychází konstrukčně z jízdních kol. Mají kovový rám, náboje s ložisky a klasický výplet kol. Je to vlastně poslední stupeň před opravdovým kolem. Vyznačují se nízkým jízdním odporem a umožňují dětem překonávat velké vzdálenosti bez větší námahy. 

Na nich už najdete i klasickou pákovou brzdu. Na plastových odrážedlech není brzda potřeba a malé děti její ovládání často nezvládají. Daleko efektivněji zabrzdí pomocí nohou. U sportovních odrážedel je ale brzda téměř nutností. Díky hliníkové sportovní konstrukci a rychlým kolům děti vyvíjí někdy až nečekanou rychlost. Zástupcem těchto odrážedel je česká značka Rascal Bikes nebo Early Rider.

Táto odrážedla už ale mají určitou hmotnost. Rozumné maximum leží mezi 3 - 4 kg. Větší hmotnost je pro malé děti příliš těžkopádná při jízdě i manipulaci. 

Ke všem odrážedlům patří nezbytně helma, která chrání hlavu při přímém nárazu i při pádu. Na ulicích a cyklostezkách vám pomohou také blikačky z obou stran, reflexní vesta a třeba i chrániče kolen a loktů.24.11.2020

Dětské odrážedlo
Dětské odrážedlo
Dětské odrážedloDalší zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na zábavu

last minute

Wellness Hotel Astra

Využijte letních prázdnin a přijeďte i s dětmi poznat krásy Krkonoš do hotelu Astra ***. Odpočinete si od každodenního shonu, zrelaxujete v bazénu a užijete si při bowlingu! Cena: 5 745,- Kč / 1 osoba ve dvoulůžkovém pokoji / 5 nocí vč. polopenze.

Naše tipy

Čiperové

Jsme spolek pro všechny čiperné dětičky, holčičky i chlapečky, maminky i tatínky, babičky i dědečky! Naším hlavním cílem je nabídnout všem těmto kategoriím možnost trávit volný čas aktivně v rámci svých možností.

zobrazit

Penzion Na Vršku

Penzion Na Vršku je nově vybudovaný rodinný penzion v obci Branná u Šumperka, který Vás okouzlí jedinečným výhledem a hřejivou atmosférou. Plně vybavené krásné apartmány o kapacitě 6-ti osob uspokojí i větší rodiny.

zobrazit

WELLNESS HOTEL PANORAMA

Rodinný ****wellness hotel rakouského typu, držitel ocenění SPOLEČNOST PŘÁTELSKÁ RODINĚ V JIHOMORAVSKÉM KRAJI, zařazen do projektu DOVOLENÁ BEZ LEPKU. Hotel má vynikající polohu, vybavení a stálý kvalitní personál. Bazény se slanou vodou.

zobrazit

Penzion a restaurace Zlatovláska

Penzion s restaurací Zlatovláska najdete v turisticky vyhledávaném regionu Jindřichova Hradce a Třeboňska, necelý 1 km od zámku Červená Lhota. Kraj vybízí k výletům, procházkám, ale i k cykloturistice. Děláme vše pro to, aby se u nás dětem líbilo.

zobrazit

Hotel Panon

Hotel Panon je umístěn v klidné zóně města Hodonín v srdci Moravského Slovácka. Nabízí kvalitní ubytování v kategorii *** ve 2 lůžkových, 3 lůžkových pokojích a apartmánech. Máme 20 pokojů v antialergické úpravě. Stravování je v klimat. restauraci.

zobrazit

Divadlo kouzel Pavla Kožíška

Divadlo kouzel Pavla Kožíška v Líbeznicích u Prahy je jediné kamenné divadlo svého druhu u nás. Vedle kouzelnických představení si zde můžete také prohlédnout expozice starých plakátů a fotografií nejslavnějšího kouzelníka všech dob H. Houdiniho.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 168002

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2021

FB