Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Cestuj s dětmi.cz doporučuje - Podle čeho vybrat odrážedlo, které si vaše dítě zamiluje?

Podle čeho vybrat odrážedlo, které si vaše dítě zamiluje?

Podle čeho vybrat odrážedlo, které si vaše dítě zamiluje?

Dětské odrážedlo není jen obyčejná hračka. Je to nástroj, který naučí vaše dítě udržovat rovnováhu a koordinovat pohyby při jízdě. To jsou schopnosti, které se budou velmi hodit až mu koupíte opravdové kolo. Mnohé šikovné děti se takto téměř obejdou bez přídavných koleček a brzy jezdí úplně samy.

Jak správně vybrat odrážedlo

Český trh je plný různých typů odrážedel. Na těch nejmenších si zajezdí děti již od roku a půl věku. Jako rodič ale máte důležitý úkol: najít odrážedlo s vhodnou výškou posedu právě pro vaše dítě. 

Dítě musí dosáhnout na zem celou plochou obou chodidel. Na špičkách neudrží rovnováhu a zafixuje si nevhodné pohybové vzorce. Nemusíte se ale bát, že z odrážedla dítě během pár měsíců vyroste. Stejně jako u kol, je i tady sedlovka plynule nastavitelná v určitém rozmezí. Můžete ji postupně přizpůsobovat výšce dítěte.

Dítě nechte doma nebo objednávejte online

Přivést dítě do obchodu se může zdát jako výborný nápad. Takto už ale začala nejedna rodinná katastrofa. Dítěti se zalíbí přesně to odrážedlo, které nebude mít vhodnou velikost. Řev a budoucí trauma jsou okamžitě zaručeny.

Bezpečnější způsob je změřit výšku doma. Dítě rozkročí nohy jakoby na odrážedle již sedělo, pak už stačí jen změřit výšku od rozkroku k chodidlu. S tímto údajem lze odrážedlo koupit i přes internet. Výška posedu (nastavitelné rozmezí bývá až kolem 10 cm) by měla vždy být uvedena ve specifikaci výrobku.

Tvrdá nebo nafukovací kola?

Dříve převažovaly odrážedla s tvrdými koly. Stále se s nimi setkáváme zejména u plastových odrážedel pro nejmenší děti. Jejich výhoda je hlavně v bezúdržbovém provozu. Často bývají velmi široká, což přidává na bezpečnosti jízdy, neboť dítě nespadne tak snadno do strany ani se příliš rychle nerozjede. Nevýhodou bývá snížený komfort na terénech, které nejsou absolutně rovné.

Starším dětem již můžete pořídit pokročilejší model odrážedla

U sportovních odrážedel se používají nafukovací pneumatiky. Nejvíce si je užijí děti alespoň od 3 let věku. Sportovní dětská odrážedla vychází konstrukčně z jízdních kol. Mají kovový rám, náboje s ložisky a klasický výplet kol. Je to vlastně poslední stupeň před opravdovým kolem. Vyznačují se nízkým jízdním odporem a umožňují dětem překonávat velké vzdálenosti bez větší námahy. 

Na nich už najdete i klasickou pákovou brzdu. Na plastových odrážedlech není brzda potřeba a malé děti její ovládání často nezvládají. Daleko efektivněji zabrzdí pomocí nohou. U sportovních odrážedel je ale brzda téměř nutností. Díky hliníkové sportovní konstrukci a rychlým kolům děti vyvíjí někdy až nečekanou rychlost. Zástupcem těchto odrážedel je česká značka Rascal Bikes nebo Early Rider.

Táto odrážedla už ale mají určitou hmotnost. Rozumné maximum leží mezi 3 - 4 kg. Větší hmotnost je pro malé děti příliš těžkopádná při jízdě i manipulaci. 

Ke všem odrážedlům patří nezbytně helma, která chrání hlavu při přímém nárazu i při pádu. Na ulicích a cyklostezkách vám pomohou také blikačky z obou stran, reflexní vesta a třeba i chrániče kolen a loktů.24.11.2020

Dětské odrážedlo
Dětské odrážedlo
Dětské odrážedloDalší zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na ubytování

Apart Hotel Jablonec

Město: Jablonec nad Nisou

ProFamily Hotel TOP Benecko

Město: Benecko

Chata Rychtářka

Město: Janov nad Nisou

Hotýlek u hraběte Harracha

Město: Harrachov

U HRÁDKU **** SUPERIOR

Město: Znojmo

Statek Humenec

Město: Rožnov pod Radhoštěm

Penzion St. Leonhard***

Město: Nýrsko

Beskydy Chaty Oaza Trojanovice, Penzion Babička

Město: Frenštát pod Radhoštěm
last minute

WELLNESS HOTEL PANORAMA

Za poznáním i oslíky do Moravského krasu! Rodinný balíček na jarní prázdniny 2020 o čtvrtinu levněji. V době od 31. 1. - 15. 3. 2020. Wellness hotel Panorama nabízí útulné pokoje a koupání ve slaném bazénu.

Naše tipy

Plaváčci s.r.o Brno

PLAVÁČCI s.r.o. plavecký klub, pravidelné kurzy plavání pro děti od 6 měsíců až po šikovné plavce v dráze, šetrná úprava vody UV lampou,plaveme na bazéně Wellness hotel Rakovec,Za Lužánkami, Kraví hora a Wellness Kuřim.

zobrazit

Pension Věra

Luxusní horská chalupa v krkonošském stylu, ve známem rekreačním středisku Malá Úpa. Chalupa je blízko lesa, s krbovými kamny, venkovním BAZÉNEM a výhledem na nejvyšší horu ČR Sněžku a Černou horu. Celková kapacita 16 lůžek.

zobrazit

Kroužky nad Moníncem

Areál Kroužky nad Moníncem se nachází 78 km od Prahy. Náš areál je ideálním místem, kde mohou děti trávit svůj volný čas, a to v každém ročním období! Velkou výhodou je blízký skiareál Monínec, který je vzdálen pouhých 10 minut chůze.

zobrazit

Mlýnhotel

Atmosféru starých dobrých časů svým vzhledem i službami a pojetím, připomíná komplex Mlýnhotel. S více než 60. pokoji a širokým společenským a sportovním zázemím se řadí k nejvýznamnějším zařízením tohoto typu v regionu.

zobrazit

Chalupa Zaječí

Nově postavená chalupa s oplocenou zahradou, dětským hřištěm, venkovním bazénem a s opravdu velkou hernou na půdě, kde je kromě prvků pro děti umístěn také fotbálek, který si rádi zahrají i dospělí.

zobrazit

Lesní penzion Amálka Třeboň

Lesní penzion Amálka nabízí pohodové ubytování v Třeboni pro všechny milovníky kol a turistiky. Na zahradě penzionu si děti mohou hrát, najdou zde pískoviště, prolézačky nebo trampolína. Ubytování ve dvou až čtyřlůžkových pokojích se snídaní.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 133201

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2021

FB