Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Cestuj s dětmi.cz doporučuje - O bezkofeinové kávě

O bezkofeinové kávě

O bezkofeinové kávě

Patříte mezi milovníky kávy, ale z jakéhokoliv důvodu se chcete vyhnout kofeinu? Zkuste bezkofeinovou kávu.
Kávu lidé pijí především ze dvou důvodů. Chutná jim a obsahuje kofein, který je nejrozšířenějším stimulantem na světě. Pokud patříte mezi ty, kterým káva chutná, ale máte problém právě s kofeinem, například proto, že byste si kávu chtěli vychutnat navečer bez následných problémů se spánkem, pak je bezkofeinová káva ideálním řešením. Bezkofeinová káva je vhodná i pro děti. Když vás chce vaše ratolest napodobit, připravte jí bezkofeinovou kávu. Aby byla šance, že kávu dopije, volte bezkofeinovou arabiku oslazenou třeba Stévií.

Jak se bezkofeinová káva vyrábí

Jsou v zásadě dva druhy výroby bezkofeinové kávy. Výroba za použití chemikálií a bez použití chemikálií.

Při procesu výroby bezkofeinové kávy za pomoci chemikálií se kofein v ještě zelených zrnech rozpouští. Nejběžnějšími rozpouštědly v dnešní době jsou dichlormethan nebo ethylacetát. Tento proces patří mezi levnější způsoby odstranění kofeinu z kávy. V kávě však můžou způsobovat chemickou pachuť. Jestli máte strach ze zdraví škodlivých účinků při pití kávy zbavené kofeinu tímto způsobem, můžete být bez obav. Žádné ze studií zdravotní škodlivost neprokázaly.

U druhého způsobu, který je nazýván Švýcarský vodní proces se chemikálie nepoužívají. U tohoto procesu nedochází k rozpouštění kofeinu, ale jeho luhování. Ke zbavování kofeinu dochází u zelených zrn, než dojde k pražení pomocí horké vody, která již obsahuje kávové oleje a chuťové složky, čímž se do horké vody ze zrn uvolňuje pouze kofein. Nedochází tak k uvolňování jiných látek z kávového zrna, jelikož speciální roztok je těchto látek již plný. Tento proces je dražší, avšak ke kávě šetrnější a výsledná chuť je k nerozeznání od kávy s kofeinem. Je o dost méně používaným procesem.

Kde kvalitní bezkofeinovou kávu pořídit

Za nás vám můžeme doporučit českého výrobce Káva do kapsy. Samozřejmě, že mají v nabídce i kvalitní kávu s kofeinem, avšak jejich káva bez kofeinu je k nerozeznání od té běžné. Mají ji k dostání ve dvou formách. Můžete zakoupit jak zrnkovou bezkofeinovou kávu.

Tak již namletou kávu ve speciálních kávových filtrech, které stačí otevřít, nasadit na hrnek a prolít horkou vodou. Do 2 minut si tak můžete připravit kvalitní filtrovanou bezkofeinovou kávu kdykoliv a kdekoliv. Opravdu skvělá kávová vychytávka!

Bezkofeinovou kávu mají z Jižní Ameriky z Kolumbie, z pohoří Huila Department. Nechutná ani hořce, ani kysele, něco jako karamelky rozpouštějící se v puse sypané kakaem a také trochu po kešu. Výborná.

Autor. Ing. Matěj Machač, Květen 2020

19.5.2020
Další zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na zábavu

Hravé peklo

Město: Písek

Kláštery Český Krumlov

Město: Český Krumlov

Zrcadlový labyrint

Město: Praha

Mercuria Laser Game

Město: Praha

Obora Žleby

Město: Čáslav

DOTEK - Dům obnovy tradic a ekologie

Město: Horní Maršov
last minute

Penzion Pod Moníncem

V penzionu je nově vybavená herna s tobogánem, dětská kuchyňka a lezecká stěna pro děti. Na léto je připraven vyhřívaný zastřešený bazén 8x4 m a zahradní altán. Při nepřízni počasí je možno využít vířivku a finskou saunu.

Naše tipy

Vertical Park

Vertical Park se nachází přímo v centru Harrachova. Dospělí i děti si zde mohou vyzkoušet obří houpačku (Big Swing), horolezeckou stěnu a salta na bungee trampolíně. Pro nejmenší je v areálu dětská trampolína a ohrada s kůzlaty kamerunskými.

zobrazit

Apartmány Fojtova studna

Ubytování v apartmánech s vlastním sociálním zařízením a kuchyňkou. Vybavení pro rodiny s dětmi a cyklisty. Umístění v Lednicko-Valtickém areálu na cyklostezce z Mikulova do Lednice, resp. Valtic. Turisticky výhodná poloha.

zobrazit

Chateau St. Havel

Chateau St. Havel je kompletně rekonstruovaný novogotický zámek na Praze 4 v Krči ležící na vlastních rozsáhlých pozemcích. U hotelu se nachází stylový anglický park s několika idylickými rybníky.

zobrazit

Čiperové

Jsme spolek pro všechny čiperné dětičky, holčičky i chlapečky, maminky i tatínky, babičky i dědečky! Naším hlavním cílem je nabídnout všem těmto kategoriím možnost trávit volný čas aktivně v rámci svých možností.

zobrazit

Muzeum fantastických iluzí

Nejzábavnější muzeum v Praze! Fascinující svět neskutečných optických klamů. Perfektní zábava pro všechny bez rozdílu věku. Jedinečný zážitek a super fotky. Více jak 100 interaktivních zábavných exponátů. Největší muzeum trikových iluzí v Praze.

zobrazit

Landal Marina Lipno

Ubytování na Lipně v Landal Marina Lipno je spojení krásné přírody, kvalitního ubytování a velké množství aktivit přesně stvořené pro Vaši dovolenou. Apartmány pro 2 - 10 osob.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 133201

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2021

FB