Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Cestuj s dětmi.cz doporučuje - O bezkofeinové kávě

O bezkofeinové kávě

O bezkofeinové kávě

Patříte mezi milovníky kávy, ale z jakéhokoliv důvodu se chcete vyhnout kofeinu? Zkuste bezkofeinovou kávu.
Kávu lidé pijí především ze dvou důvodů. Chutná jim a obsahuje kofein, který je nejrozšířenějším stimulantem na světě. Pokud patříte mezi ty, kterým káva chutná, ale máte problém právě s kofeinem, například proto, že byste si kávu chtěli vychutnat navečer bez následných problémů se spánkem, pak je bezkofeinová káva ideálním řešením. Bezkofeinová káva je vhodná i pro děti. Když vás chce vaše ratolest napodobit, připravte jí bezkofeinovou kávu. Aby byla šance, že kávu dopije, volte bezkofeinovou arabiku oslazenou třeba Stévií.

Jak se bezkofeinová káva vyrábí

Jsou v zásadě dva druhy výroby bezkofeinové kávy. Výroba za použití chemikálií a bez použití chemikálií.

Při procesu výroby bezkofeinové kávy za pomoci chemikálií se kofein v ještě zelených zrnech rozpouští. Nejběžnějšími rozpouštědly v dnešní době jsou dichlormethan nebo ethylacetát. Tento proces patří mezi levnější způsoby odstranění kofeinu z kávy. V kávě však můžou způsobovat chemickou pachuť. Jestli máte strach ze zdraví škodlivých účinků při pití kávy zbavené kofeinu tímto způsobem, můžete být bez obav. Žádné ze studií zdravotní škodlivost neprokázaly.

U druhého způsobu, který je nazýván Švýcarský vodní proces se chemikálie nepoužívají. U tohoto procesu nedochází k rozpouštění kofeinu, ale jeho luhování. Ke zbavování kofeinu dochází u zelených zrn, než dojde k pražení pomocí horké vody, která již obsahuje kávové oleje a chuťové složky, čímž se do horké vody ze zrn uvolňuje pouze kofein. Nedochází tak k uvolňování jiných látek z kávového zrna, jelikož speciální roztok je těchto látek již plný. Tento proces je dražší, avšak ke kávě šetrnější a výsledná chuť je k nerozeznání od kávy s kofeinem. Je o dost méně používaným procesem.

Kde kvalitní bezkofeinovou kávu pořídit

Za nás vám můžeme doporučit českého výrobce Káva do kapsy. Samozřejmě, že mají v nabídce i kvalitní kávu s kofeinem, avšak jejich káva bez kofeinu je k nerozeznání od té běžné. Mají ji k dostání ve dvou formách. Můžete zakoupit jak zrnkovou bezkofeinovou kávu.

Tak již namletou kávu ve speciálních kávových filtrech, které stačí otevřít, nasadit na hrnek a prolít horkou vodou. Do 2 minut si tak můžete připravit kvalitní filtrovanou bezkofeinovou kávu kdykoliv a kdekoliv. Opravdu skvělá kávová vychytávka!

Bezkofeinovou kávu mají z Jižní Ameriky z Kolumbie, z pohoří Huila Department. Nechutná ani hořce, ani kysele, něco jako karamelky rozpouštějící se v puse sypané kakaem a také trochu po kešu. Výborná.

Autor. Ing. Matěj Machač, Květen 2020

19.5.2020
Další zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na zábavu

Hravé peklo

Město: Písek

Zoo Liberec

Město: Liberec

Zrcadlový labyrint

Město: Praha

Kláštery Český Krumlov

Město: Český Krumlov

Vertical Park

Město: Harrachov

Penzion Na Bidýlku

Město: Frýdlant
last minute

Hotel Velká Klajdovka

Z našeho hotelu máte ten nejhezčí pohled na celé Brno a skvělou pozici pro různé vycházky do přírody. V našem hotelu dbáme na přátelský a individuální přístup ke všem hostům. Budeme rádi, pokud Vás budeme moci přesvědčit o kvalitě našich služeb.

Naše tipy

WELLNESS HOTEL PANORAMA

Rodinný ****wellness hotel rakouského typu, držitel ocenění SPOLEČNOST PŘÁTELSKÁ RODINĚ V JIHOMORAVSKÉM KRAJI, zařazen do projektu DOVOLENÁ BEZ LEPKU. Hotel má vynikající polohu, vybavení a stálý kvalitní personál. Bazény se slanou vodou.

zobrazit

Motel Charlie

Motel Charlie se nachází v malebné obci Kovač v Jičíně. Nabízí restauraci, ubytování, parkoviště, venkovní bazén, dětské hřiště se skluzavkou, venkovní areál pro odpočinek vše k dispozici našim klientům. Ani velká narozeninová oslava není problém.

zobrazit

Penzion Na Bidýlku

Rodinný penzion s keramickým atelierem a Hrníčkovou galerií. Kapacita 16 lůžek. Možnosti zábavy pro hosty: výroba hrníčků, půjčovna koloběžek, ping-pong, tenis, karambol, venkovní kuchyně, terasa, ohrada s oslíkem a kozlíkem. Klid venkovské krajiny.

zobrazit

Hotel Modrava

Hotel Modrava nabízí komfortní ubytování vhodné pro rodiny s dětmi. Je výchozím bodem pro pěší túry, cyklovýlety a okolí v zimě nabízí ideální podmínky pro běžkaře. Blízký reál Zadov uspokojí všechny milovníky sjezdového lyžování. Rádi Vás uvítáme!

zobrazit

Detoa - muzeum výroby hraček

DETOA je jedním z nejstarších a největších výrobců dřevěných hraček v České republice, ale také v Evropě. Zveme na exkurzi a do kreativní dílny, kde si můžou nejen děti vyrobit svoji hračku. Doporučujeme pro děti od 4 let.

zobrazit

Park Holiday Congress a Wellness Hotel

Park Holiday Congress & Wellness Hotel **** s ubytovací kapacitou 48 pokojů, moderním konferenčním centrem, nejširší nabídkou sportovních a volnočasových indoor/outdoor aktivit, představuje zcela výjimečný rekreační komplex v Praze a širokém okolí.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 133012

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2020

FB