Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Cestuj s dětmi.cz doporučuje - Nejbezpečnější auta pro děti

Nejbezpečnější auta pro děti

Nejbezpečnější auta pro děti

Hledáte rodinné auto, které vás bezpečně odveze na dovolenou? Které modely nabízejí nejvyšší úroveň bezpečnosti dětí? Zjistěte, co hledat při výběru rodinného vozu.

Vyberte si nejnovější vůz z kategorie ojetých

Pokud hledáme ojetý vůz, ve kterém budou naše děti v bezpečí, měli bychom zvolit nejnovější vozy. Starší modely jsou méně odolné proti deformaci a mají horší deformační zóny. Při kolizích je pravděpodobnější zranění cestujících. Abyste měli jistotu, že je kupovaný vůz v dobrém stavu, využijte dekodér VIN a získejte potřebné informace na www.carvertical.com/cz .

Čím větší, tím bezpečnější?

Podle odborníků jsou nejoblíbenější modely vozů pro děti Volkswagen Polo, Ford Focus, Ford Mondeo, Citroen C4 Picasso, Volkswagen Touareg. Které nabízejí nejvyšší úroveň bezpečnosti pro děti? Překvapivě nejlepší je podle rodičů model vozu Volkswagen Polo. Na druhém místě se umístil kompaktní Ford Focus.

Co dalšího ovlivňuje bezpečnost dětí?

Dnes je stále více a více standardních řešení, která zlepšují bezpečnost dětí. Každý nový model vozu musí být každý vybaven systémem ISOFIX, který slouží k pevnému upevnění dětské autosedačky. Díky tomu je dítě lépe chráněno, zejména při bočním nárazu, a méně vystaveno poranění hlavy při čelních srážkách. Z hlediska ochrany dětí jsou také velmi důležité prvky, kterým často nevěnujeme pozornost. Má auto zámek zadních dveří, který brání dítěti v otevření zevnitř? Mohou být elektricky ovládaná okna zablokována? Lze boční airbag spolujezdce deaktivovat? Jsou úchyty ISOFIX dostatečně označeny, aby je někdo mohl správně připevnit? Ne všechna auta jsou v tomto ohledu využívána adekvátně.

Musíte si uvědomit, že ne každý model je vybaven tímto typem řešení a kromě toho mohou být v ojetých automobilech tyto prvky nefunkční. Odborníci, kteří kontrolují automobily, velmi často najdou závady, které na první pohled nevidíte. Co se ale stane, když dítě za jízdy otevře dveře? Pokud vám záleží na bezpečnosti dítěte, při nákupu automobilu z autobazaru je nutné jej velmi pečlivě zkontrolovat. Vybrali jste si vhodný vůz, který bude bezpečný pro převoz dítěte? Na bestvin.cz si zkontrolujte jeho historii.

Pamatujte, že pokud jde o bezpečnost, hodně záleží také na rodičích. Musíte dodržovat základní pravidla - správně připevnit sedačku a správně do ní usadit dítě. V interiéru vozidla, například na zadní polici, je lepší nenechávat si volné předměty - mapy, deštníky nebo tvrdé obaly. V případě kolize se tyto položky budou chovat jako projektil. Pro pohodlí a bezpečnost je lepší zvolit auto se spoustou praktických odkládacích přihrádek. Budou užitečné zejména na dovolené.

Bezpečnostní prvky, které nesmí v autě chybět

Bezpečnostní pásy

Pokud vaše auto není vybaveno bezpečnostními pásy, nemohou se na něm pohybovat děti mladší 3 let.

Autosedačka

Nezbytným vybavením rodiče-řidiče je bezpečnostní sedadlo přizpůsobené výšce a hmotnosti dítěte. Kdy ji při přepravě dítěte musíte používat, je určeno v § 6 zákona o silničním provozu č. 361/2000 Sb.

Byla zrušena věková hranice 12 let, jejíž překročení osvobodilo dítě od povinnosti cestovat v autosedačce. V současnosti tedy musí být dítě menší než 150 cm s váhou do 36 kg přepravováno v autosedačce bez ohledu na věk. Dítě, které měří méně než 150 cm nesmí sedět na sedadle vedle řidiče. Pokud jsou na zadním sedadle přepravovány tři děti a po namontování dvou autosedaček není možné instalovat třetí, může dítě starší 3 let cestovat bez sedačky po připevnění bezpečnostními pásy.21.1.2021
Další zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na zábavu

last minute

Wellness Hotel Astra

Využijte letních prázdnin a přijeďte i s dětmi poznat krásy Krkonoš do hotelu Astra ***. Odpočinete si od každodenního shonu, zrelaxujete v bazénu a užijete si při bowlingu! Cena: 5 745,- Kč / 1 osoba ve dvoulůžkovém pokoji / 5 nocí vč. polopenze.

Naše tipy

Kláštery Český Krumlov

Zpřístupněný areál klášterů nabízí vyžití milovníkům historie i rodinám s dětmi. Pohrajte si a tvořte v Interaktivní expozici lidských dovedností nebo navštivte klášterní řemeslné dílny a odneste si vlastnoručně vytvořený řemeslný výrobek.

zobrazit

Hotel Panon

Hotel Panon je umístěn v klidné zóně města Hodonín v srdci Moravského Slovácka. Nabízí kvalitní ubytování v kategorii *** ve 2 lůžkových, 3 lůžkových pokojích a apartmánech. Máme 20 pokojů v antialergické úpravě. Stravování je v klimat. restauraci.

zobrazit

Statek - penzion Jižní Čechy

Nabízíme ubytování v Jižních Čechách přímo mezi rybníky na hranici CHKO Třeboňsko. 100 km od Prahy, ale v klidu a tichu a z uzavřeného dvora s bazénem Vám děti neutečou. Herna cca 80 m2 nejen pro děti, o víkendech skákací hrad. Ideální cyklotrasy.

zobrazit

Apartmany 294

Penzion rodinného typu Apartmány 294 vám nabízí celoroční ubytování v Bedřichově v Jizerských horách v nadstandardně vybavených apartmánech a pokojích. Penzion leží v klidné části obce a je vhodný pro rodiny s dětmi. Celková kapacita je 35 lůžek.

zobrazit

Hotel Velká Klajdovka

Hotel Veká Klajdovka je situován na okraji Brna a zaslouženě se pyšní dechberoucím výhledem na celé Brno a jižní Moravu v čele s Pálavou. Nádherná lokalita v blízkosti Moravského krasu doslova vybízí k podnikání výletů do okolí.

zobrazit

Penzion St. Leonhard***

Navštivte s dětmi náš rodinný penzion, umístěný na samotě v šumavské přírodě, kde mají děti možnost si v klidu s rodiči hrát na hřišti, pohladit koníky, jezdit na šlapadle na rybníku, poznávat lesní zvířátka na naučné stezce a pozorovat i nutrie.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 168002

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2021

FB