Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Cestuj s dětmi.cz doporučuje - Maxipes Fík na tričkách v retro kolekci

Maxipes Fík na tričkách v retro kolekci

Maxipes Fík na tričkách v retro kolekci

Letošní prázdniny budou ještě barevnější a zábavnější. Móda velí obléci si na pobyt v přírodě či na túru trička s některou z retro kolekcí známých večerníčkových postav. Usedlý a nudný svět dospělých tak dostává jiný směr, zaměřený na zábavu a hry s dětmi.

Pobavte sebe i okolí

Pionýři, pionýři malované děti ... I tak se ještě před několika desítkami let opěvovali malí členové zapsaní ve stejnojmenné organizaci. Dnes bychom je mohli možná vzdáleně přirovnat k hnutí skaut, i když ti by asi s tímto srovnáním příliš nesouhlasili. Ať je to jak chce, obě uskupení sdružují členy všech věkových kategorií a snaží se je učit nejen lásce k přírodě, vlasti, druhým lidem, ale také je učí poznávat rozličné dovednosti a zákonitosti potřebné k přežití ve volné přírodě.

I stejnokroje jsou odlišovacím prvkem od ostatní populace, takže potkáme-li třeba ve vlaku partu mladých lidí oděných do košile se šátkem, kalhot a klobouku se širokou krempou v odstínech zelené a béžové, je nám hned jasné, že se jedná o členy skautu. Kroj vznikl jako praktické oblečení na venkovní aktivity, ale na počátku 20. století měl také zastírat sociální rozdíly mezi dětmi.

Také dnes však oblíbenost stejného oblečení pro členy jedné skupiny neklesá a především v létě se můžeme setkat se skupinami výletníků, jejichž jednotícím prvkem je totožný oděv. Vždyť taková parta tatínků s dětmi různého věku, oblečená do šortek a triček též barvy, s výraznými potisky a nápisy budí pozornost všude, kam dorazí. Ratolesti se pak v davu lépe orientují, drží krok s ostatními, neboť stále vidí „ ty své“. Tím se také snižuje riziko odpojení se od skupiny a ztráta jedince.

Takový stejnokroj moderní doby by měl být nápaditý, veselý a poutavý. Oblékneme-li skupinu složenou z dětí i dospělých do triček s dětským motivem, můžeme se vsadit, že zaujmou na cestách všechny náhodné kolemjdoucí. Není snad nic vtipnějšího, než potkat děti s rodiči ve stejně barevném oblečení, třeba s motivem Maxipsa Fíka. Vždyť kdo by si nepamatoval toho dobráckého i když poněkud přerostlého psa, jenž bavil od 70. let již naše rodiče.

Připomenout si jeho příběhy můžeme v krásné kolekci natisknuté na kvalitní trička ze 100% bavlny. Jde o odolnou látku, která se snadno neprodře, ale zároveň je dostatečně prodyšná, aby odváděla teplo od těla.

Ale to není vše. Kromě Maxipsa Fíka najdou milovníci klasiky na stránkách GEEKSHIRTS.cz také retro kolekce Boba a Bobka a Pata a Mata. Na dovolenou nebo víkendový pobyt tedy můžete vybavit svoji rodinu či partu přátel tričky s neokoukanými motivy známých pohádkových postav. Zanedlouho pak bude možné rozšířit svoji sbírku a dokoupit také mikiny, plakáty a hrnečky.

Podlicenci poskytla Česká televize.

7.7.2017

Maxipes Fík na tričkách v retro kolekci
Maxipes Fík na tričkách v retro kolekci
Maxipes Fík na tričkách v retro kolekciDalší zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na zábavu

Motýlí dům Karlovy Vary

Město: Karlovy Vary

Zrcadlový labyrint

Město: Praha

Plaváčci s.r.o Brno

Město: Brno

Vertical Park

Město: Harrachov

Zoo Praha

Město: Praha

Čiperové

Město: Brno

ZOO Liberec

Město: Liberec
last minute

Hotel Vega***superior Luhačovice

TOP NABÍDKA! Jedinečný relaxační balíček na 2 noci s polopenzí a spoustou bonusů za 1920,- / osoba / pobyt. Prohlédněte si i další akční slevy a balíčky.

Naše tipy

Divadlo kouzel Pavla Kožíška

Divadlo kouzel Pavla Kožíška v Líbeznicích u Prahy je jediné kamenné divadlo svého druhu u nás. Vedle kouzelnických představení si zde můžete také prohlédnout expozice starých plakátů a fotografií nejslavnějšího kouzelníka všech dob H. Houdiniho.

zobrazit

Detoa - muzeum výroby hraček

DETOA je jedním z nejstarších a největších výrobců dřevěných hraček v České republice, ale také v Evropě. Zveme na exkurzi a do kreativní dílny, kde si můžou nejen děti vyrobit svoji hračku. Doporučujeme pro děti od 4 let.

zobrazit

Penzion Permoník

Dopřejte svým dětem nezapomentelné zážitky v pohádkovém údolí Malé Úpy. Jsme ryze rodinný moderní penzion v klidném prostředí Malé Úpy. Přijeďte si k nám odpočinout, nechte své děti užít si pohádkové prostředí a sami si vyčistěte hlavu v přírodě.

zobrazit

Penzion Pod Moníncem

Zveme Vás do rodinného penzionu, který se nachází na rozhraní středních a jižních Čech. Nalézá se za vesnicí na samotě, uprostřed veliké zahrady (cca 15 000m2) s bazénem a altánem. Les za plotem. V zimě skvělé lyžování. Čeká Vás i děti fajn dovolená.

zobrazit

Hotel Modrava

Hotel Modrava nabízí komfortní ubytování vhodné pro rodiny s dětmi. Je výchozím bodem pro pěší túry, cyklovýlety a okolí v zimě nabízí ideální podmínky pro běžkaře. Blízký reál Zadov uspokojí všechny milovníky sjezdového lyžování. Rádi Vás uvítáme!

zobrazit

Usedlost pod vinohrady

Usedlost pod vinohrady se nachází v samotném srdci Lednicko – valtického areálu. Ubytování v 8 stylových apartmánech a 8 pokojích. Nabízíme mnoho aktivit a atrakcí pro děti jako vlastní vyhřívaný bazén, dětské hřiště s trampolínou aj.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 121221

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2018

FB