Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Cestuj s dětmi.cz doporučuje - Maxipes Fík na tričkách v retro kolekci

Maxipes Fík na tričkách v retro kolekci

Maxipes Fík na tričkách v retro kolekci

Letošní prázdniny budou ještě barevnější a zábavnější. Móda velí obléci si na pobyt v přírodě či na túru trička s některou z retro kolekcí známých večerníčkových postav. Usedlý a nudný svět dospělých tak dostává jiný směr, zaměřený na zábavu a hry s dětmi.

Pobavte sebe i okolí

Pionýři, pionýři malované děti ... I tak se ještě před několika desítkami let opěvovali malí členové zapsaní ve stejnojmenné organizaci. Dnes bychom je mohli možná vzdáleně přirovnat k hnutí skaut, i když ti by asi s tímto srovnáním příliš nesouhlasili. Ať je to jak chce, obě uskupení sdružují členy všech věkových kategorií a snaží se je učit nejen lásce k přírodě, vlasti, druhým lidem, ale také je učí poznávat rozličné dovednosti a zákonitosti potřebné k přežití ve volné přírodě.

I stejnokroje jsou odlišovacím prvkem od ostatní populace, takže potkáme-li třeba ve vlaku partu mladých lidí oděných do košile se šátkem, kalhot a klobouku se širokou krempou v odstínech zelené a béžové, je nám hned jasné, že se jedná o členy skautu. Kroj vznikl jako praktické oblečení na venkovní aktivity, ale na počátku 20. století měl také zastírat sociální rozdíly mezi dětmi.

Také dnes však oblíbenost stejného oblečení pro členy jedné skupiny neklesá a především v létě se můžeme setkat se skupinami výletníků, jejichž jednotícím prvkem je totožný oděv. Vždyť taková parta tatínků s dětmi různého věku, oblečená do šortek a triček též barvy, s výraznými potisky a nápisy budí pozornost všude, kam dorazí. Ratolesti se pak v davu lépe orientují, drží krok s ostatními, neboť stále vidí „ ty své“. Tím se také snižuje riziko odpojení se od skupiny a ztráta jedince.

Takový stejnokroj moderní doby by měl být nápaditý, veselý a poutavý. Oblékneme-li skupinu složenou z dětí i dospělých do triček s dětským motivem, můžeme se vsadit, že zaujmou na cestách všechny náhodné kolemjdoucí. Není snad nic vtipnějšího, než potkat děti s rodiči ve stejně barevném oblečení, třeba s motivem Maxipsa Fíka. Vždyť kdo by si nepamatoval toho dobráckého i když poněkud přerostlého psa, jenž bavil od 70. let již naše rodiče.

Připomenout si jeho příběhy můžeme v krásné kolekci natisknuté na kvalitní trička ze 100% bavlny. Jde o odolnou látku, která se snadno neprodře, ale zároveň je dostatečně prodyšná, aby odváděla teplo od těla.

Ale to není vše. Kromě Maxipsa Fíka najdou milovníci klasiky na stránkách GEEKSHIRTS.cz také retro kolekce Boba a Bobka a Pata a Mata. Na dovolenou nebo víkendový pobyt tedy můžete vybavit svoji rodinu či partu přátel tričky s neokoukanými motivy známých pohádkových postav. Zanedlouho pak bude možné rozšířit svoji sbírku a dokoupit také mikiny, plakáty a hrnečky.

Podlicenci poskytla Česká televize.

7.7.2017

Maxipes Fík na tričkách v retro kolekci
Maxipes Fík na tričkách v retro kolekci
Maxipes Fík na tričkách v retro kolekciDalší zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na ubytování

Chalupa Zaječí

Město: Stachy

Hotýlek u hraběte Harracha

Město: Harrachov

Penzion UKO

Město: Bedřichov

Chalupa Za Humny

Město: Žďár nad Sázavou

Apart Hotel Jablonec

Město: Jablonec nad Nisou

Elldus Resort

Město: Oberwiesenthal

Hotel Vega***superior Luhačovice

Město: Luhačovice

Usedlost pod vinohrady

Město: Hlohovec

Penzion Pod Moníncem

Město: Sedlec - Prčice
last minute

Dětský a rodinný penzion Bavlnka

Přijeďte oslavit Velikonoce do našeho penzionu Bavlnka, který leží v krásné přírodě Třeboňska. Pro děti máme zajímavý program jako např. barvení vajíček v naší výtvarné dílně, hledání balíčků “Po stopách zajíčka” a ochutnávku velikonočních dobrot.

Naše tipy

Penzion Sudkovi

Penzion Sudkovi pro rodiny s dětmi. Objekt leží v přírodě s velkým travnatým pozemkem, na rozhraní Českého Ráje a Krkonoš. V zimě možnost lyžování na nedalekých sjezdovkách. Kapacita 30 lůžek včetně přistýlek. Pokoje s vlastním soc. zařízením.

zobrazit

WELLNESS HOTEL PANORAMA

Rodinný ****wellness hotel rakouského typu, držitel ocenění SPOLEČNOST PŘÁTELSKÁ RODINĚ V JIHOMORAVSKÉM KRAJI, zařazen do projektu DOVOLENÁ BEZ LEPKU. Hotel má vynikající polohu, vybavení a stálý kvalitní personál. Bazény se slanou vodou.

zobrazit

Penzion Pod Moníncem

Zveme Vás do rodinného penzionu, který se nachází na rozhraní středních a jižních Čech. Nalézá se za vesnicí na samotě, uprostřed veliké zahrady (cca 15 000m2) s bazénem a altánem. Les za plotem. V zimě skvělé lyžování. Čeká Vás i děti fajn dovolená.

zobrazit

Vertical Park

Vertical Park se nachází přímo v centru Harrachova. Dospělí i děti si zde mohou vyzkoušet obří houpačku (Big Swing), horolezeckou stěnu a salta na bungee trampolíně. Pro nejmenší je v areálu dětská trampolína a ohrada s kůzlaty kamerunskými.

zobrazit

PENZION JELEN *** Vranov nad Dyjí

Rodinný penzion s komorní přátelskou atmosférou a bezpečným prostředím pro pobyty s dětmi. Ubytování v apartmánech ve stylu retro s výhledem na zámek Vranov nad Dyjí. Prostorná zahrada, bohaté dětské vybavení. Vranovská přehrada i NP Podyjí na dosah.

zobrazit

Beskydy Chaty Oaza Trojanovice, Penzion Babička

Celoroční ubytování v kompletně vybavených srubových chatách a penzionu. Chaty mají vybavené kuchyně, soc. zařízení, lokální vytápění ( dle velikosti krb, TV). Nedaleko lanovky na Pustevny pod horou Radhošť v Beskydech. Vhodné pro rodiny s dětmi.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 163225

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2018

FB