Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Cestuj s dětmi.cz doporučuje - Lázně s dětmi? Proč ne?

Lázně s dětmi? Proč ne?

Lázně s dětmi? Proč ne?

Přes den se skoro nezastavíte, pořád se staráte o svou rodinu a na vás vám nezbývá ani chvilka času? Odměňte se pobytem v lázních. Že tam nechcete jet bez dětí? Nevadí. Do Mariánských Lázní mohou s vámi. Jen si to představte. V noci se vyspíte jako princezna, ráno si dáte dobrou snídani, kterou nemusíte připravovat. Pak si zajdete na masáž, zaplavat, do koupele. Dáte si oběd a pak se vydáte na procházku po lázeňské kolonádě. Přitom si pochutnáte na lázeňské oplatce, zapijete ji minerálním pramenem a pak se můžete těšit na večeři. Proč tenhle sen neproměnit ve skutečnost?

Do lázní mohou všechny věkové kategorie

Většina z nás má zažitou představu, že do lázní se jezdí na stará kolena. Přeci jen o pobytech slýcháme od prarodičů. Opak je ale pravdou, do lázní mohou všichni. Lázeňské pobyty navíc nejsou určené jen osobám se zdravotními obtížemi, vydat se sem můžete i jen tak. Nadýcháte se čerstvého vzduchu, poznáte nová místa, uděláte něco pro svoje zdraví.

Kam do lázní s dětmi?

Ne všechny lázně jsou baby friendly, jak se říká. My vás ale seznámíme s lázněmi, kde jsou děti vítané. Nachází se v západních Čechách a spolu s Františkovými Lázněmi a Karlovými Vary tvoří proslulý západočeský lázeňský trojúhelník. Řeč je o jedněch z našich nejmladších lázní, Mariánských Lázních.

Nachází se v západních Čechách, necelých 30 kilometrů jihovýchodně od Chebu. Přímo ve městě najdete 40 vývěrů minerálních pramenů, které mají pozitivní účinky na naše zdraví. To se ostatně ví už od středověku, ale nehostinnost místa, které tvořily bažiny, prales a rokle, zapříčinily, že se o ně začali lidé víc zajímat až v 18.století.

Víte, že díky jejich různorodému chemickému složení se využívají nejen k léčbě onemocnění močového ústrojí, ale také k léčbě pohybového aparátu, trávicího traktu, metabolických, gynekologických a onkologických onemocnění?

Co můžete v Mariánských Lázních s dětmi prožít?

Vy si určitě dopřejete nějakou tu proceduru, děti se budou chtít vydat na procházku a na výlety. Co můžete ve městě navštívit?

* Od 30.4. až do konce října se pravidelně rozeznívá Zpívající fontána. Tu si nesmíte nechat ujít. Zamilujete se do ní vy i děti.

* Za našimi nejkrásnějšími památkami se můžete vydat do parku miniatur Boheminium. Na jednom místě, během pár hodin, navštívíte Zámek Lednice, hrad Karlštejn, Zámek Hluboká nad Vltavou, hrad Bezděz, Muzeum železnice Lužná, Ještěd, horu Říp a další úchvatná místa.

* Jen kousek od Hlavní kolonády můžete vstoupit do Geologického parku Mariánské Lázně, kde se seznámíte s geologickou stavbou, faunou a flórou Slavkovského lesa. Navíc se nadýcháte čerstvého vzduchu.

* Krásný výhled po okolí na vás čeká na rozhledně Hamelika nebo na rozhledně na Panském vrchu.

* Nevadí vám výlet za hranice města? K procházce úchvatnou přírodou zve naučná stezka Kladská.

28.10.2020

Lázně s dětmi? Proč ne?Další zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na zábavu

Hravé peklo

Město: Písek

Kláštery Český Krumlov

Město: Český Krumlov

Zoo Liberec

Město: Liberec

Zrcadlový labyrint

Město: Praha

Zoo Praha

Město: Praha

Penzion Na Bidýlku

Město: Frýdlant
last minute

Wellness Hotel Astra

Využijte letních prázdnin a přijeďte i s dětmi poznat krásy Krkonoš do hotelu Astra ***. Odpočinete si od každodenního shonu, zrelaxujete v bazénu a užijete si při bowlingu! Cena: 5 745,- Kč / 1 osoba ve dvoulůžkovém pokoji / 5 nocí vč. polopenze.

Naše tipy

Divadlo kouzel Pavla Kožíška

Divadlo kouzel Pavla Kožíška v Líbeznicích u Prahy je jediné kamenné divadlo svého druhu u nás. Vedle kouzelnických představení si zde můžete také prohlédnout expozice starých plakátů a fotografií nejslavnějšího kouzelníka všech dob H. Houdiniho.

zobrazit

Hotel Na Jezeře***

Hotelový areál Na Jezeře, v malebném koutu jižních Čech v rekreační oblasti Lipenské přehrady, je určen k celoročnímu provozu. Překrásný výhled na Lipenskou přehradu a vstup z udržované pláže do vody láká hosty k vodním radovánkám.

zobrazit

Penzion Slunečno

Rodinný penzion Slunečno nabízí ubytování v Českém ráji. V kouzelné přírodě jižní části Českého ráje, nedaleko hradu Kost. Zve k rodinné dovolené a k načerpání sil v borovicových lesích a krásné přírodě.

zobrazit

Penzion St. Leonhard***

Navštivte s dětmi náš rodinný penzion, umístěný na samotě v šumavské přírodě, kde mají děti možnost si v klidu s rodiči hrát na hřišti, hladit koníky, jezdit na šlapadle na rybníku, poznávat lesní zvířátka na naučné stezce a pozorovat i nutrie.

zobrazit

Motýlí dům Karlovy Vary

Připravte se na setkání s těmi nekrásnějšími motýly naší planety. Spatříte stovky exotických motýlů s rozpětím křídel až 20cm! A prohlédnout si je budete moct z naprosté blízkosti - žádné bariéry mezi hosty a motýly v této tropické zahradě nenajdete.

zobrazit

Penzion Ovečka

Ovečka je velmi netradiční designový penzion, který se nachází v těsné blízkosti Národní přírodní rezervace Čantoryje v obci Nýdek. Penzion je ideálním místem pro rodinnou dovolenou. K dispozici je 10 dvoulůžkových pokojů a 1 pokoj kategorie Lux.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 168002

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2020

FB