Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Cestuj s dětmi.cz doporučuje - Kam s odpadem na dovolené v kempu či karavanu?

Kam s odpadem na dovolené v kempu či karavanu?

Kam s odpadem na dovolené v kempu či karavanu?

Prázdniny jsou za námi, ale čas výletů ještě nekončí! My Češi tradičně rádi trávíme dovolenou pod stanem v kempech a cestujeme po krásách naší země. Ať už po vodě, na kole či autem. Jak ale na takových výletech správně nakládat s odpadem?

Ekologie v kempu

Víte, že se některé české kempy ekologii přímo věnují? Není divu, třídění je běžnou součástí každodenní rutiny pro 73 % obyvatel ČR.

Jak se pozná takový ekologický kemp? Většinou má vlastní zdroj pitné vody, čističku odpadních vod či dokonce používají solární ohřev. Výjimkou nejsou ani pohybová čidla pro rozsvěcování světel či další vychytávky. Zkrátka se jedná o místa, která se nebojíme nazvat eko oázou.

Ekologie v kempech často není pouze otázkou morálních hodnot, ale jedná se i o čistě praktickou záležitost. Přeci jen v nich jsou většinou omezené zdroje, takže například kratší čas ve sprše je naprosto logickým krokem už jen proto, aby voda zbyla i na ostatní.

Eliminujme odpad ještě před cestou

Jak dodržet ekologické zásady na výletě? Nejjednodušší je začít ještě předtím než vyrazíme.

Takové řízky nemusíme balit do alobalu a dokonce ani do ubrousku! Místo nich využijeme znovupoužitelnou praktickou krabičku. Jídlo se v ní nepoškodí, a navíc ji můžeme využít i další den. Pití si můžeme vzít do skleněné lahve místo PET. Jedná se o malé kroky pro nás, ale velké pro přírodu.

A co další odpad, kterému se prostě nevyhneme, jako třeba obal od buřtů ze supermarketu? A co třeba s účtenkou za tankování?

Většina kempů nabízí jednoduché řešení. Kromě obyčejných popelnic v nich většinou najdeme i nádoby na tříděný odpad. Stačí jej tak průběžně ukládat do sáčků (k tomu účelu můžeme využít třeba i pytlík od brambůrek) a v pravou chvíli vše do barevných nádob umístit.

Pokud kempujeme v lese, postup je stejný, jen budeme muset odpad v sáčcích odnést s sebou domů či do nádoby na tříděný odpad v nejbližším městě či vesnici.

Dnes už zkrátka třídění odpadu není žádná věda, ať už se nacházíme kdekoliv!

Zdroj: https://www.samosebou.cz/

5.9.2020

Kam s odpadem na dovolené v kempu či karavanu?
Kam s odpadem na dovolené v kempu či karavanu?
Kam s odpadem na dovolené v kempu či karavanu?Další zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na zábavu

Hravé peklo

Město: Písek

Zrcadlový labyrint

Město: Praha

Kláštery Český Krumlov

Město: Český Krumlov

Mercuria Laser Game

Město: Praha

Aquapark a bazén Hořovice

Město: Hořovice
last minute

Hotel Astoria

Hotel Astoria nabízí moderní a pohodlné ubytování v samém srdci lázeňské části Jáchymova naproti Lázeňskému centru Agricola, jehož součástí je aquacentrum. Hosté tak mohou využít bazén i saunový důl. Vyberte si rodinné programy pro rodiny s dětmi.

Naše tipy

Penzion Pod Moníncem

Penzion Pod Moníncem je ideální místo pro pobyty rodin s dětmi. To jak v zimě, kdy je možné lyžovat v přilehlém areálu na Monínci tak v létě, kdy lze trávit čas na veliké zahradě s vyhřívaným zastřešeným bazénem, dětským hřištěm, pískovištěm ...

zobrazit

Bohemia Apartments

Společnost Bohemia Apartments je tu proto, aby Vám nabídla to nejlepší ubytování v Praze a Vy jste se cítili jako doma. Naše apartmány nabízí soukromí a domácí prostředí. Nechte se unést centrem Prahy. Rodiny s dětmi jsou u nás vřele vítány!

zobrazit

Chalupa Za Humny

Ubytování až pro 20 osob v nové chalupě na Vysočině v CHKO Žďárské vrchy. Pět nadstandardně vybavených pokojů s vlastní koupelnou, TV a WiFi. Společenská místnost, kachlová kamna, dětský koutek. Oplocená zahrada s dětským hřištěm a krytým posezením.

zobrazit

Penzion a restaurace Zlatovláska

Penzion s restaurací Zlatovláska najdete v turisticky vyhledávaném regionu Jindřichova Hradce a Třeboňska, necelý 1 km od zámku Červená Lhota. Kraj vybízí k výletům, procházkám, ale i k cykloturistice. Děláme vše pro to, aby se u nás dětem líbilo.

zobrazit

Relax Hotel Bára ***

Navštivte Relax Hotel Bára zařízený pro pobyt rodin s dětmi! Velmi pěkné ubytování a skvělé vybavení pro Vaše děti! Zábava pro celou rodinu. Děti najdou herny a hřiště, maminky krásné wellness, tatínci cyklotrasy nebo běžecké trasy přímo od hotelu.

zobrazit

Pension Věra

Luxusní horská chalupa v krkonošském stylu, ve známem rekreačním středisku Malá Úpa. Chalupa je blízko lesa, s krbovými kamny, venkovním BAZÉNEM a výhledem na nejvyšší horu ČR Sněžku a Černou horu. Celková kapacita 16 lůžek.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 133201

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2021

FB