Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Cestuj s dětmi.cz doporučuje - Kam s odpadem na dovolené v kempu či karavanu?

Kam s odpadem na dovolené v kempu či karavanu?

Kam s odpadem na dovolené v kempu či karavanu?

Prázdniny jsou za námi, ale čas výletů ještě nekončí! My Češi tradičně rádi trávíme dovolenou pod stanem v kempech a cestujeme po krásách naší země. Ať už po vodě, na kole či autem. Jak ale na takových výletech správně nakládat s odpadem?

Ekologie v kempu

Víte, že se některé české kempy ekologii přímo věnují? Není divu, třídění je běžnou součástí každodenní rutiny pro 73 % obyvatel ČR.

Jak se pozná takový ekologický kemp? Většinou má vlastní zdroj pitné vody, čističku odpadních vod či dokonce používají solární ohřev. Výjimkou nejsou ani pohybová čidla pro rozsvěcování světel či další vychytávky. Zkrátka se jedná o místa, která se nebojíme nazvat eko oázou.

Ekologie v kempech často není pouze otázkou morálních hodnot, ale jedná se i o čistě praktickou záležitost. Přeci jen v nich jsou většinou omezené zdroje, takže například kratší čas ve sprše je naprosto logickým krokem už jen proto, aby voda zbyla i na ostatní.

Eliminujme odpad ještě před cestou

Jak dodržet ekologické zásady na výletě? Nejjednodušší je začít ještě předtím než vyrazíme.

Takové řízky nemusíme balit do alobalu a dokonce ani do ubrousku! Místo nich využijeme znovupoužitelnou praktickou krabičku. Jídlo se v ní nepoškodí, a navíc ji můžeme využít i další den. Pití si můžeme vzít do skleněné lahve místo PET. Jedná se o malé kroky pro nás, ale velké pro přírodu.

A co další odpad, kterému se prostě nevyhneme, jako třeba obal od buřtů ze supermarketu? A co třeba s účtenkou za tankování?

Většina kempů nabízí jednoduché řešení. Kromě obyčejných popelnic v nich většinou najdeme i nádoby na tříděný odpad. Stačí jej tak průběžně ukládat do sáčků (k tomu účelu můžeme využít třeba i pytlík od brambůrek) a v pravou chvíli vše do barevných nádob umístit.

Pokud kempujeme v lese, postup je stejný, jen budeme muset odpad v sáčcích odnést s sebou domů či do nádoby na tříděný odpad v nejbližším městě či vesnici.

Dnes už zkrátka třídění odpadu není žádná věda, ať už se nacházíme kdekoliv!

Zdroj: https://www.samosebou.cz/

5.9.2020

Kam s odpadem na dovolené v kempu či karavanu?
Kam s odpadem na dovolené v kempu či karavanu?
Kam s odpadem na dovolené v kempu či karavanu?Další zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na ubytování

Chata Rychtářka

Město: Janov nad Nisou

Hotýlek u hraběte Harracha

Město: Harrachov

Resort UKO

Město: Bedřichov

ProFamily Hotel TOP Benecko

Město: Benecko

Apart Hotel Jablonec

Město: Jablonec nad Nisou

U HRÁDKU **** SUPERIOR

Město: Znojmo

Usedlost pod vinohrady

Město: Hlohovec
Naše tipy

WELLNESS HOTEL PANORAMA

Rodinný ****wellness hotel rakouského typu, držitel ocenění SPOLEČNOST PŘÁTELSKÁ RODINĚ V JIHOMORAVSKÉM KRAJI, zařazen do projektu DOVOLENÁ BEZ LEPKU. Hotel má vynikající polohu, vybavení a stálý kvalitní personál. Bazény se slanou vodou.

zobrazit

Divadlo kouzel Pavla Kožíška

Divadlo kouzel Pavla Kožíška v Líbeznicích u Prahy je jediné kamenné divadlo svého druhu u nás. Vedle kouzelnických představení si zde můžete také prohlédnout expozice starých plakátů a fotografií nejslavnějšího kouzelníka všech dob H. Houdiniho.

zobrazit

Čiperové

Jsme spolek pro všechny čiperné dětičky, holčičky i chlapečky, maminky i tatínky, babičky i dědečky! Naším hlavním cílem je nabídnout všem těmto kategoriím možnost trávit volný čas aktivně v rámci svých možností.

zobrazit

Penzion a restaurace Zlatovláska

Penzion s restaurací Zlatovláska najdete v turisticky vyhledávaném regionu Jindřichova Hradce a Třeboňska, necelý 1 km od zámku Červená Lhota. Kraj vybízí k výletům, procházkám, ale i k cykloturistice. Děláme vše pro to, aby se u nás dětem líbilo.

zobrazit

DUHOVÝ PARK

Pro rok 2019 UZAVŘENO! Dětský sportovně-zážitkový areál o rozloze 55 tisíc m2, funguje již čtvrtým rokem a nalézá se v obci Třebovle, 20 minut od Prahy nedaleko města Kouřim ve středočeském kraji. V zábavním Duhovém parku jsou desítky atrakcí a her.

zobrazit

Hrad a zámek Dolní Kounice

Hrad Dolní Kounice - zábavné akce pro celou rodinu. Celodenní program - atraktivní stanoviště, výtvarné dílničky, malování na obličej, ukázka kovářského řemesla, šermířská představení, karnevaly, výstavy obrazů a fotek, prohlídky paláce...

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 168002

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2021

FB