Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Cestuj s dětmi.cz doporučuje - Kam s odpadem na dovolené v kempu či karavanu?

Kam s odpadem na dovolené v kempu či karavanu?

Kam s odpadem na dovolené v kempu či karavanu?

Prázdniny jsou za námi, ale čas výletů ještě nekončí! My Češi tradičně rádi trávíme dovolenou pod stanem v kempech a cestujeme po krásách naší země. Ať už po vodě, na kole či autem. Jak ale na takových výletech správně nakládat s odpadem?

Ekologie v kempu

Víte, že se některé české kempy ekologii přímo věnují? Není divu, třídění je běžnou součástí každodenní rutiny pro 73 % obyvatel ČR.

Jak se pozná takový ekologický kemp? Většinou má vlastní zdroj pitné vody, čističku odpadních vod či dokonce používají solární ohřev. Výjimkou nejsou ani pohybová čidla pro rozsvěcování světel či další vychytávky. Zkrátka se jedná o místa, která se nebojíme nazvat eko oázou.

Ekologie v kempech často není pouze otázkou morálních hodnot, ale jedná se i o čistě praktickou záležitost. Přeci jen v nich jsou většinou omezené zdroje, takže například kratší čas ve sprše je naprosto logickým krokem už jen proto, aby voda zbyla i na ostatní.

Eliminujme odpad ještě před cestou

Jak dodržet ekologické zásady na výletě? Nejjednodušší je začít ještě předtím než vyrazíme.

Takové řízky nemusíme balit do alobalu a dokonce ani do ubrousku! Místo nich využijeme znovupoužitelnou praktickou krabičku. Jídlo se v ní nepoškodí, a navíc ji můžeme využít i další den. Pití si můžeme vzít do skleněné lahve místo PET. Jedná se o malé kroky pro nás, ale velké pro přírodu.

A co další odpad, kterému se prostě nevyhneme, jako třeba obal od buřtů ze supermarketu? A co třeba s účtenkou za tankování?

Většina kempů nabízí jednoduché řešení. Kromě obyčejných popelnic v nich většinou najdeme i nádoby na tříděný odpad. Stačí jej tak průběžně ukládat do sáčků (k tomu účelu můžeme využít třeba i pytlík od brambůrek) a v pravou chvíli vše do barevných nádob umístit.

Pokud kempujeme v lese, postup je stejný, jen budeme muset odpad v sáčcích odnést s sebou domů či do nádoby na tříděný odpad v nejbližším městě či vesnici.

Dnes už zkrátka třídění odpadu není žádná věda, ať už se nacházíme kdekoliv!

Zdroj: https://www.samosebou.cz/

5.9.2020

Kam s odpadem na dovolené v kempu či karavanu?
Kam s odpadem na dovolené v kempu či karavanu?
Kam s odpadem na dovolené v kempu či karavanu?Další zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na zábavu

Hravé peklo

Město: Písek

Zrcadlový labyrint

Město: Praha

Penzion Na Bidýlku

Město: Frýdlant

Zoo Liberec

Město: Liberec

Vertical Park

Město: Harrachov

Zoo Praha

Město: Praha
last minute

Kláštery Český Krumlov

V létě je pro děti připraveno mnoho zajímavého. S dětmi můžete navštívit Tajemnou stezku, prohlídku s klášterními příběhy, nebo si zahrát Středověkou rodinnou hru a Cestu klášterními zahradami. Na konci léta můžete hledat klášterní zlaťák.

Naše tipy

Hravé peklo

Od 12. 6. 2020 Hravé peklo otevřené po rekonstrukci. Rozšířené expozice i podzemí. Uvidíte pekelné chodby se zrcadlovým labyrintem a figurami čertů, Satanovu hvězdárnu, Ďáblovu bibli i lebku čerta, devatero pohádek ... Přijďte se bavit i trochu bát.

zobrazit

Zoo Liberec

Zoologická zahrada Liberec je nejstarší českou zoo. Patří k těm menším na území ČR (13 ha), ale nabízí na 150 vzácných nebo ohrožených druhů zvířat ze všech kontinentů (celkem cca 750 chovaných jedinců) včetně nejkomplexnější sbírky dravých ptáků.

zobrazit

Penzion Pod Moníncem

Penzion Pod Moníncem je ideální místo pro pobyty rodin s dětmi. To jak v zimě, kdy je možné lyžovat v přilehlém areálu na Monínci tak v létě, kdy lze trávit čas na veliké zahradě s vyhřívaným zastřešeným bazénem, dětským hřištěm, pískovištěm ...

zobrazit

Apart Hotel Jablonec

Apart Hotel v Jablonci nad Nisou je rodinné a moderní ubytování s vyhlášenou restaurací v blízkosti krásné jablonecké přehrady, plaveckého bazénu s aquaparkem a městské sportovní haly. Ideální poloha pro dovolenou s dětmi a to jak v létě tak v zimě.

zobrazit

DUHOVÝ PARK

Pro rok 2019 UZAVŘENO! Dětský sportovně-zážitkový areál o rozloze 55 tisíc m2, funguje již čtvrtým rokem a nalézá se v obci Třebovle, 20 minut od Prahy nedaleko města Kouřim ve středočeském kraji. V zábavním Duhovém parku jsou desítky atrakcí a her.

zobrazit

Chalupa Za Humny

Ubytování až pro 20 osob v nové chalupě na Vysočině v CHKO Žďárské vrchy. Pět nadstandardně vybavených pokojů s vlastní koupelnou, TV a WiFi. Společenská místnost, kachlová kamna, dětský koutek. Oplocená zahrada s dětským hřištěm a krytým posezením.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 214002

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2020

FB