Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Cestuj s dětmi.cz doporučuje - Již malé děti by se měly učit pracovat s penězi

Již malé děti by se měly učit pracovat s penězi

Již malé děti by se měly učit pracovat s penězi

Dnešní složitá doba nahrává strachu z budoucnosti, z toho, jak se situace s novým onemocněním bude vyvíjet a co nás všechny vlastně čeká. Také rodiny s dětmi musely mnohdy zrušit či upravit své plány třeba na letní prázdniny, protože nutnost šetřit si uvědomuje asi každý z nás.

mBank nabízí konto pro děti již od narození

Abychom si mohli být jisti, že naše děti budou mít jednou dobré životní podmínky, musíme je již od útlého dětství učit, jak s penězi nakládat, jak je šetřit, ale také jak je mít vždy po ruce i bez nutnosti plné peněženky. Protože jedině prožité zkušenosti naučí děti a mladé lidi pocitu zodpovědnosti vůči svým financím.

Je důležité dětem dávat peněžní částky třeba ve formě pravidelného kapesného, ale zároveň je velmi důležité naučit je s penězi správně hospodařit. K tomu, aby si již malé děti mohly vyzkoušet, jak používat svoji první bankovní kartu a jak spravovat účet, nabízí mBank hned dva programy.

mKonto pro děti

Dětem od narození do dovršení 15 let mohou jejich rodiče či jiní zákonní zástupci založit tzv. mKonto pro děti. Jedná se o službu pouze pro české občany a k žádosti je nutné předložit rodný list dítěte. Pokud je žadatel již klientem mBank, může vše vyřešit online pomocí svého přístupu, v opačném případě na kterémkoliv obchodním místě mBank.

Jakmile bude dítěti 8 let, je možné mu k jeho mKontu pro děti objednat také bezkontaktní kartu MasterCard. Platby z internetového a mobilního bankovnictví může provádět pouze mezi vlastními účty.

mKonto na vlastní triko

V případě, že se děcko přehouplo přes věkovou hranici 15 let, může si samo, bez přítomnosti zákonného zástupce, sjednat na pobočce program s názvem mKonto na vlastní triko. Pokud je však již klientem a majitelem mKonta pro děti, stačí, aby se se svým občanským průkazem zastavil v klientském centru a podal žádost o změnu údajů.

Mladí klienti pak mohou z mKonta na vlastní triko provádět veškeré platby a operace jako dospělí ze standardního mKonta. Ke svému účtu mohou získat bezkontaktní kartu MasterCard nebo Visa.

Po 18. narozeninách je klientovi s mKontem na vlastní triko automaticky změněn účet na standardní pro plnoleté klienty.

Děti a náctiletí milují moderní vychytávky a technologie. Zcela jistě je tedy potěší nový způsob placení třeba v jejich oblíbeném fastfoodu. Na svůj telefon si mohou přilepit nebo na klíče pověsit bezkontaktní platební mNálepku, kterou lze objednat k oběma typům účtů.


Více informací naleznete také zde: mKonto na vlastní triko


12.8.2020

mKonto-pro-deti
mKonto-pro-detiDalší zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na zábavu

Hravé peklo

Město: Písek

Kláštery Český Krumlov

Město: Český Krumlov

Zrcadlový labyrint

Město: Praha

Mercuria Laser Game

Město: Praha

Duhový ráj

Město: Brno
last minute

Naše tipy

Motýlí dům Karlovy Vary

Připravte se na setkání s těmi nekrásnějšími motýly naší planety. Spatříte stovky exotických motýlů s rozpětím křídel až 20cm! A prohlédnout si je budete moct z naprosté blízkosti - žádné bariéry mezi hosty a motýly v této tropické zahradě nenajdete.

zobrazit

Apartmány Fojtova studna

Ubytování v apartmánech s vlastním sociálním zařízením a kuchyňkou. Vybavení pro rodiny s dětmi a cyklisty. Umístění v Lednicko-Valtickém areálu na cyklostezce z Mikulova do Lednice, resp. Valtic. Turisticky výhodná poloha.

zobrazit

Hotel Velká Klajdovka

Hotel Veká Klajdovka je situován na okraji Brna a zaslouženě se pyšní dechberoucím výhledem na celé Brno a jižní Moravu v čele s Pálavou. Nádherná lokalita v blízkosti Moravského krasu doslova vybízí k podnikání výletů do okolí.

zobrazit

Hotel Astoria

Nově zrekonstruovaný hotel Astoria*** nabízí moderní ubytování a restauraci U vodopádu s příjemnou terasou a dále pak sluneční terasu s výhledem na lázeňský park a panorama Krušných hor.

zobrazit

Hotel Vega**** Luhačovice

Hotel Vega**** je umístěn na svazích pod Komoncem, na místě, kde si hosté užívají plnými doušky malebné a neporušené přírody bez městského hluku. Na místě, které bude tím nejlepším místem k relaxaci i aktivní zábavě pro Vaše cesty!

zobrazit

Chalupa Za Humny

Ubytování až pro 20 osob v nové chalupě na Vysočině v CHKO Žďárské vrchy. Pět nadstandardně vybavených pokojů s vlastní koupelnou, TV a WiFi. Společenská místnost, kachlová kamna, dětský koutek. Oplocená zahrada s dětským hřištěm a krytým posezením.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 133201

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2021

FB