Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Cestuj s dětmi.cz doporučuje - Již malé děti by se měly učit pracovat s penězi

Již malé děti by se měly učit pracovat s penězi

Již malé děti by se měly učit pracovat s penězi

Dnešní složitá doba nahrává strachu z budoucnosti, z toho, jak se situace s novým onemocněním bude vyvíjet a co nás všechny vlastně čeká. Také rodiny s dětmi musely mnohdy zrušit či upravit své plány třeba na letní prázdniny, protože nutnost šetřit si uvědomuje asi každý z nás.

mBank nabízí konto pro děti již od narození

Abychom si mohli být jisti, že naše děti budou mít jednou dobré životní podmínky, musíme je již od útlého dětství učit, jak s penězi nakládat, jak je šetřit, ale také jak je mít vždy po ruce i bez nutnosti plné peněženky. Protože jedině prožité zkušenosti naučí děti a mladé lidi pocitu zodpovědnosti vůči svým financím.

Je důležité dětem dávat peněžní částky třeba ve formě pravidelného kapesného, ale zároveň je velmi důležité naučit je s penězi správně hospodařit. K tomu, aby si již malé děti mohly vyzkoušet, jak používat svoji první bankovní kartu a jak spravovat účet, nabízí mBank hned dva programy.

mKonto pro děti

Dětem od narození do dovršení 15 let mohou jejich rodiče či jiní zákonní zástupci založit tzv. mKonto pro děti. Jedná se o službu pouze pro české občany a k žádosti je nutné předložit rodný list dítěte. Pokud je žadatel již klientem mBank, může vše vyřešit online pomocí svého přístupu, v opačném případě na kterémkoliv obchodním místě mBank.

Jakmile bude dítěti 8 let, je možné mu k jeho mKontu pro děti objednat také bezkontaktní kartu MasterCard. Platby z internetového a mobilního bankovnictví může provádět pouze mezi vlastními účty.

mKonto na vlastní triko

V případě, že se děcko přehouplo přes věkovou hranici 15 let, může si samo, bez přítomnosti zákonného zástupce, sjednat na pobočce program s názvem mKonto na vlastní triko. Pokud je však již klientem a majitelem mKonta pro děti, stačí, aby se se svým občanským průkazem zastavil v klientském centru a podal žádost o změnu údajů.

Mladí klienti pak mohou z mKonta na vlastní triko provádět veškeré platby a operace jako dospělí ze standardního mKonta. Ke svému účtu mohou získat bezkontaktní kartu MasterCard nebo Visa.

Po 18. narozeninách je klientovi s mKontem na vlastní triko automaticky změněn účet na standardní pro plnoleté klienty.

Děti a náctiletí milují moderní vychytávky a technologie. Zcela jistě je tedy potěší nový způsob placení třeba v jejich oblíbeném fastfoodu. Na svůj telefon si mohou přilepit nebo na klíče pověsit bezkontaktní platební mNálepku, kterou lze objednat k oběma typům účtů.


Více informací naleznete také zde: mKonto na vlastní triko


12.8.2020

mKonto-pro-deti
mKonto-pro-detiDalší zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na zábavu

last minute

Chateau St. Havel

Piknik na zámku! Užijte si s rodinou pobyt venku. Připravíme pro Vás koš s vybranými lahůdkami, láhev s bublinkami, deku i hru pro chvíle zábavy. Využít můžete i naše houpací sítě.

Naše tipy

Hotel Panon

Hotel Panon je umístěn v klidné zóně města Hodonín v srdci Moravského Slovácka. Nabízí kvalitní ubytování v kategorii *** ve 2 lůžkových, 3 lůžkových pokojích a apartmánech. Máme 20 pokojů v antialergické úpravě. Stravování je v klimat. restauraci.

zobrazit

Lesní penzion Amálka Třeboň

Lesní penzion Amálka nabízí pohodové ubytování v Třeboni pro všechny milovníky kol a turistiky. Na zahradě penzionu si děti mohou hrát, najdou zde pískoviště, prolézačky nebo trampolína. Ubytování ve dvou až čtyřlůžkových pokojích se snídaní.

zobrazit

Zoo Praha

Zoo Praha nabízí víc než deset kilometrů dlouhou procházku exotikou. Dobrodružné stezky africkou pouští a savanou nebo indonéským pralesem střídají odpočinková místa vybavená tak, aby nebyl problém v zoo strávit celý den.

zobrazit

Pension Věra

Luxusní horská chalupa v krkonošském stylu, ve známem rekreačním středisku Malá Úpa. Chalupa je blízko lesa, s krbovými kamny, venkovním BAZÉNEM a výhledem na nejvyšší horu ČR Sněžku a Černou horu. Celková kapacita 16 lůžek.

zobrazit

Plaváčci s.r.o Brno

PLAVÁČCI s.r.o. plavecký klub, pravidelné kurzy plavání pro děti od 6 měsíců až po šikovné plavce v dráze, šetrná úprava vody UV lampou,plaveme na bazéně Wellness hotel Rakovec,Za Lužánkami, Kraví hora a Wellness Kuřim.

zobrazit

APARTMÁNY VYDRÝSEK

Zrekonstruovaná chalupa se 3 kompletně a komfortně vybavenými apartmánovými byty 3+KK/45m2 a 3+1/58 a 90m2 na klidné polosamotě s nádherným výhledem do údolí Vydry a na panorama šumavských hřebenů. Krytá koliba s grilem, dětský koutek, skluzavka aj.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 168002

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2021

FB