Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Cestuj s dětmi.cz doporučuje - Již malé děti by se měly učit pracovat s penězi

Již malé děti by se měly učit pracovat s penězi

Již malé děti by se měly učit pracovat s penězi

Dnešní složitá doba nahrává strachu z budoucnosti, z toho, jak se situace s novým onemocněním bude vyvíjet a co nás všechny vlastně čeká. Také rodiny s dětmi musely mnohdy zrušit či upravit své plány třeba na letní prázdniny, protože nutnost šetřit si uvědomuje asi každý z nás.

mBank nabízí konto pro děti již od narození

Abychom si mohli být jisti, že naše děti budou mít jednou dobré životní podmínky, musíme je již od útlého dětství učit, jak s penězi nakládat, jak je šetřit, ale také jak je mít vždy po ruce i bez nutnosti plné peněženky. Protože jedině prožité zkušenosti naučí děti a mladé lidi pocitu zodpovědnosti vůči svým financím.

Je důležité dětem dávat peněžní částky třeba ve formě pravidelného kapesného, ale zároveň je velmi důležité naučit je s penězi správně hospodařit. K tomu, aby si již malé děti mohly vyzkoušet, jak používat svoji první bankovní kartu a jak spravovat účet, nabízí mBank hned dva programy.

mKonto pro děti

Dětem od narození do dovršení 15 let mohou jejich rodiče či jiní zákonní zástupci založit tzv. mKonto pro děti. Jedná se o službu pouze pro české občany a k žádosti je nutné předložit rodný list dítěte. Pokud je žadatel již klientem mBank, může vše vyřešit online pomocí svého přístupu, v opačném případě na kterémkoliv obchodním místě mBank.

Jakmile bude dítěti 8 let, je možné mu k jeho mKontu pro děti objednat také bezkontaktní kartu MasterCard. Platby z internetového a mobilního bankovnictví může provádět pouze mezi vlastními účty.

mKonto na vlastní triko

V případě, že se děcko přehouplo přes věkovou hranici 15 let, může si samo, bez přítomnosti zákonného zástupce, sjednat na pobočce program s názvem mKonto na vlastní triko. Pokud je však již klientem a majitelem mKonta pro děti, stačí, aby se se svým občanským průkazem zastavil v klientském centru a podal žádost o změnu údajů.

Mladí klienti pak mohou z mKonta na vlastní triko provádět veškeré platby a operace jako dospělí ze standardního mKonta. Ke svému účtu mohou získat bezkontaktní kartu MasterCard nebo Visa.

Po 18. narozeninách je klientovi s mKontem na vlastní triko automaticky změněn účet na standardní pro plnoleté klienty.

Děti a náctiletí milují moderní vychytávky a technologie. Zcela jistě je tedy potěší nový způsob placení třeba v jejich oblíbeném fastfoodu. Na svůj telefon si mohou přilepit nebo na klíče pověsit bezkontaktní platební mNálepku, kterou lze objednat k oběma typům účtů.


Více informací naleznete také zde: mKonto na vlastní triko


12.8.2020

mKonto-pro-deti
mKonto-pro-detiDalší zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na ubytování

Apart Hotel Jablonec

Město: Jablonec nad Nisou

Penzion a restaurace Zlatovláska

Město: Jindřichův Hradec

ProFamily Hotel TOP Benecko

Město: Benecko

Hotýlek u hraběte Harracha

Město: Harrachov

Resort UKO

Město: Bedřichov

Wellness Hotel Astra

Město: Špindlerův Mlýn

Hotel Start

Město: Špindlerův Mlýn

Penzion St. Leonhard***

Město: Nýrsko

Hotel Velká Klajdovka

Město: Brno
last minute

Papilonia - motýlí dům Praha

Zastavte se na chvíli a pozorujte pestrobarevné tvory ve vaší těsné blízkosti. Zvyšte šanci, že na vás nějaký ten "létající drahokam" dosedne! Oblékněte si výrazně žluté oblečení a použijte květinový parfém – to je pro naše motýly neodolatelné.

Naše tipy

Penzion Pod Moníncem

Penzion Pod Moníncem je ideální místo pro pobyty rodin s dětmi. To jak v zimě, kdy je možné lyžovat v přilehlém areálu na Monínci tak v létě, kdy lze trávit čas na veliké zahradě s vyhřívaným zastřešeným bazénem, dětským hřištěm, pískovištěm ...

zobrazit

Zoo Praha

Zoo Praha nabízí víc než deset kilometrů dlouhou procházku exotikou. Dobrodružné stezky africkou pouští a savanou nebo indonéským pralesem střídají odpočinková místa vybavená tak, aby nebyl problém v zoo strávit celý den.

zobrazit

Chalupa Zaječí

Nově postavená chalupa s oplocenou zahradou, dětským hřištěm, venkovním bazénem a s opravdu velkou hernou na půdě, kde je kromě prvků pro děti umístěn také fotbálek, který si rádi zahrají i dospělí.

zobrazit

Penzion Sudkovi

Penzion Sudkovi pro rodiny s dětmi. Objekt leží v přírodě s velkým travnatým pozemkem, na rozhraní Českého Ráje a Krkonoš. V zimě možnost lyžování na nedalekých sjezdovkách. Kapacita 30 lůžek včetně přistýlek. Pokoje s vlastním soc. zařízením.

zobrazit

Penzion Permoník

Dopřejte svým dětem nezapomentelné zážitky v pohádkovém údolí Malé Úpy. Jsme ryze rodinný moderní penzion v klidném prostředí Malé Úpy. Přijeďte si k nám odpočinout, nechte své děti užít si pohádkové prostředí a sami si vyčistěte hlavu v přírodě.

zobrazit

Landal Marina Lipno

Ubytování na Lipně v Landal Marina Lipno je spojení krásné přírody, kvalitního ubytování a velké množství aktivit přesně stvořené pro Vaši dovolenou. Apartmány pro 2 - 10 osob.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 214002

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2020

FB