Dovolená s dětmi nebo krátká chvíle?
Zeptejte se nás, mnoho tipů víme a kam s dětmi poradíme!

Nevíte kam na výlet s dětmi?
Máme tipy na výlety v Čechách i na Moravě!

Dovolená v Čechách nebo na Moravě?
Dáme Vám plno tipů na různé kategorie ubytování!

Úvodní strana - Rady a tipy - Cestuj s dětmi.cz doporučuje - Jak vybrat tu nejlepší elektrokoloběžku pro děti?

Jak vybrat tu nejlepší elektrokoloběžku pro děti?

Jak vybrat tu nejlepší elektrokoloběžku pro děti?

Elektrická koloběžka je aktuálním trendem. Pro děti je to pak především prostředek, který jim přináší netušené možnosti zábavy. Kromě toho zajistí dítěti pohyb, dítě bude mít fyzickou aktivitu a zdokonalí se ve schopnosti koordinovat své tělo. Naučí se zvládat rovnováhu, bude rozvíjet své motorické schopnosti. Je to zkrátka skvělý dárek pro dítě, díky kterému s vámi bude moci provozovat nejrůznější outdoorové aktivity. Jak ale vybrat elektrickou koloběžku, která bude pro dítě ta pravá? Tuto otázku jsme si položili v rámci našeho článku.

Elektrická koloběžka pro dítě aneb zábava i praktická stránka

Již v úvodu jsme si řekli, že děti mohou mít koloběžku jako prostředek zábavy. To je pochopitelně právě pro děti hlavní účel. Kromě toho je zde také zdravotní hledisko, které jsme rovněž zmiňovali.

Elektrokoloběžka však ani u dítěte nemusí být pouze o zábavě. Také dítě může používat elektrickou koloběžku jako dopravní prostředek, ale je nutné vybrat takovou, která je pro to vhodná. Dítě se s takovou koloběžkou může dopravovat do školy, kdy může střídat chůzi s jízdou. Je to rozhodně aktivnější způsob, než se dopravovat pouze třeba prostředky MHD, nebo dokonce když budete dítě vozit autem.

Od kolika let?

Asi první otázka, kterou si většina rodičů položí, souvisí s tím, od kolika let je vlastně elektrokoloběžka pro dítě vhodná. Obecně platí, že u většiny elektrických koloběžek je mohou používat:

• Děti od 8 let

• Mladší děti po zvážení pod dozorem rodičů

Pokud byste chtěli pořídit elektrickou koloběžku pro mladší dítě, v prvé řadě samozřejmě musíte zvolit takovou, která je k tomu určena. Zároveň je důležité to důkladně zvážit a hlavně mít dítě vždy v dohledu. Menší děti totiž mohu mít při jízdě na elektrické koloběžce problémy s manévrováním, vyvažováním a podobně. Tím také roste riziko úrazu.

Pokud jste se rozhodli, že elektrickou koloběžku pořídíte, ačkoliv to není úplně nejlevnější záležitost, ale chcete to dítěti dopřát, určitě stojí za to věnovat pozornost výběru, abyste své peníze utratili opravdu dobře. A na to se podíváme právě nyní.

Zohledněte fyzické proporce svého dítěte

Při nákupu elektrické koloběžky určitě hraje velkou roli skutečnost, pro jak staré dítě elektrickou koloběžku vlastně kupujete. Jednoduše, dítě které má 8 let je fyzickými dispozicemi podstatně odlišné od toho, které je v pubertě. Děti rostou a vyvíjí se velice rychle, a podle toho také musíme přizpůsobit volbu ideální elektrické koloběžky. Při výběru vždy musíme zohledňovat:

• Hmotnost dítěte

• Hmotnost koloběžky

Kromě omezení věku, je potřeba hledět při výběru koloběžky také na hmotnost dítěte. Každé dítě ve věku třeba 8 let, může mít totiž jinou váhu, a od toho se potom také odvíjí volba odpovídající elektrokoloběžky. Kritérium věku tedy rozhodně není jediné. Každá koloběžka je stavěná na určitou hmotnost, přičemž je udávána určitým rozmezím. Souvisí to také s velikostí samotné koloběžky, kdy menší koloběžky mají samozřejmě nižší nosnost. Pozor na to, aby koloběžka pro dítě nebyla příliš velká, a také sama osobě příliš těžká. Těžkou koloběžku, se kterou bude potřeba zápasit, nebude dítě rádo používat, což bylo mnohokrát ověřeno v praxi.

Bezpečnost a další kritéria výběru

Při výběru nezapomeňte také na kritérium bezpečnosti, které je do značné míry definováno maximální rychlostí, které je schopná koloběžka dosáhnout. Pro děti jsou v tomto ohledu ideální modely, které mají jako maximum 25 km/h. Dále nás zajímá také:

• Konstrukce koloběžky

• Řízení a brzdy

• Kola a pneumatiky

Důležitá je i samotná konstrukce koloběžky. Drtivá většina koloběžek je určena na stání, jiné umožňují mít také sedačku. V takovém případě pak koloběžka připomíná spíše elektrické kolo či skútr. Pokud je dítě zvyklé na klasickou koloběžku, určitě volte klasickou variantu na stání, která je pro něj přirozenější a zajistí dítěti také více fyzické aktivity.

Přesvědčte se, zda u vybrané koloběžky lze například nastavit polohu řídítek, aby se dala přizpůsobit výšce vašeho dítěte. Přece jen, dítě roste a určitě nechcete každou chvíli kupovat novou koloběžku. Zaměřte se rovněž na brzdy, ideální je vybrat koloběžku, která umí brzdit na zadním kole, protože je to bezpečnější.

Určitě záleží také na tom, jaká má koloběžka kola. Důležité jsou zejména pneumatiky, přičemž pokud zvolíte ty gumové, jízda bude mnohem komfortnější. Můžete zvolit také elektrickou koloběžku, která má dvě kola vpředu, čímž se zvyšuje stabilita a bezpečnost. Je to ideální zejména pro začínající malé jezdce.

Nezapomínejte ani na další praktické vlastnosti

Potom tady samozřejmě máme celou řadu dalších parametrů, které je potřeba sledovat při výběru vhodné elektrokoloběžky, ať už ji kupujeme pro dítě, nebo pro dospělého. Jednou z nejdůležitějších součástí elektrické koloběžky je pochopitelně akumulátor. V tomto případě je vhodné volit takový model, který nabídne dostatečnou dobu jízdy, přičemž se nebude nabíjet extrémně dlouho. V tomto ohledu je to vždy o určitém vybalancování požadovaných parametrů. Větší baterie s delším dojezdem se totiž typicky zase déle nabíjí. Vydrž baterie ale samozřejmě ovlivňuje celá řada dalších kritérií, jako například konstrukce koloběžky, její hmotnost, hmotnost jezdce, terén a tak dále.

Co říci závěrem?

Na závěr si shrneme, na co byste nikdy neměli zapomínat. Zejména je to tedy volba elektrické koloběžky, která bude odpovídat fyzickým proporcím dítěte. Jedině tak si zajistíte, že dítě bude jízda na koloběžce opravdu bavit. Výběr vhodné elektrokoloběžky podle vzrůstu dítěte je důležitý také z toho důvodu, aby nebylo ohroženo zdravotní hledisko.

 
Další zajímavé články na Cestuj s dětmi.czTipy na zábavu

last minute

Hravé peklo

Pro děti ke vstupence samolepka Hravého pekla s čertem. Pro turisty, návštěvníky i cestovatele máme originální turistické razítko i samolepky, které jim rádi dáme do jejich turistických knížek, památníků a podobně. Těšíme se na Vás v novém kabátě!

Naše tipy

Usedlost pod vinohrady

Usedlost pod vinohrady se nachází v samotném srdci Lednicko – valtického areálu. Ubytování v 8 stylových apartmánech a 8 pokojích. Nabízíme mnoho aktivit a atrakcí pro děti jako vlastní vyhřívaný bazén, dětské hřiště s trampolínou aj.

zobrazit

Elldus Resort

Rodinná dovolená na německé straně Krušných hor v prostorných apartmánech! Čeká na Vás zdravý horský vzduch, aktivity v krásné přírodě, dětská herna, prostorné hřiště, Elldus Spa. V Oberwiesenthalu může celá rodina prožít nezapomenutelnou dovolenou !

zobrazit

WELLNESS HOTEL PANORAMA

Rodinný ****wellness hotel rakouského typu, držitel ocenění SPOLEČNOST PŘÁTELSKÁ RODINĚ V JIHOMORAVSKÉM KRAJI, zařazen do projektu DOVOLENÁ BEZ LEPKU. Hotel má vynikající polohu, vybavení a stálý kvalitní personál. Bazény se slanou vodou.

zobrazit

Hotel Vega**** Luhačovice

Hotel Vega**** je umístěn na svazích pod Komoncem, na místě, kde si hosté užívají plnými doušky malebné a neporušené přírody bez městského hluku. Na místě, které bude tím nejlepším místem k relaxaci i aktivní zábavě pro Vaše cesty!

zobrazit

Zoo Praha

Zoo Praha nabízí víc než deset kilometrů dlouhou procházku exotikou. Dobrodružné stezky africkou pouští a savanou nebo indonéským pralesem střídají odpočinková místa vybavená tak, aby nebyl problém v zoo strávit celý den.

zobrazit

Kroužky nad Moníncem

Areál Kroužky nad Moníncem se nachází 78 km od Prahy. Náš areál je ideálním místem, kde mohou děti trávit svůj volný čas, a to v každém ročním období! Velkou výhodou je blízký skiareál Monínec, který je vzdálen pouhých 10 minut chůze.

zobrazit

Redakční a publikační systém cmscore.cz

Počet zobrazených stránek za posledních 30dnů: 168002

Cestujsdetmi.cz | Copyright © 2010 - 2021

FB